Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. detsembril

OPOLUKORD 01122022

Novembrikuu jooksul on UA vabastanud Ukrainast umbes 3850 km². Agressor hõivab hetkel ~16,66% Ukrainast. Vene väed jätkasid Ukraina vasturünde operatsioonide tõrjumist Svatove-Kreminna liinil ja jätkasid Bakhmuti ümbruses rünnakut ja pealetungioperatsioonide läbiviimist Avdiivka-Donetski linna piirkonnas. Ukraina väed viivad Kinburni säärel läbi operatsiooni.

Vaatamata kaotustele suutsid Vene väed Bahmutist lõuna poole edasi liikuda. Vaenlane üritab läbi lõigata Ukraina varustusteid ja vähemalt osaliselt ümber piirata linna kaitsvaid Ukraina vägesid.

Möödunud ööpäeva jooksul tõrjusid UA kaitseväe üksused Vene okupantide rünnakud järgmiste asulate piirkondades: Novoselívske, Stelmahívka ja Bílogorívka luganski piirkond Luganski oblastis ning Bílogoryvka, Jakovlivka, Bakhmut, Krasnogorívka, Peronka ja Kamianka Donetski oblastis.

Ukraina edenemise vältimiseks Svatovo ja Limanski suunal teostab vastane kaitseliini kindlustamist. Jätkub isikkoosseisu, laskemoona ja kütuse ümberpaigutamine uute ja kahju kandnud üksuste komplekteerimiseks ja kindlustamiseks.

Möödunud ööpäeva jooksul andis vaenlane 2 raketilööki Zaporižži oblasti Komõšuvakhi asulas tsiviilobjektidele, sooritas 41 õhulööki ja 28 MLRS tulistamist UA vägede ja asulate, sealhulgas Hersoni linna positsioonidele.

Oleshka asulas on märgata Vene sõjaväe ja sõjatehnika arvu vähenemist. Hersoni piirkonna üksikutest asulates tõmbusid vaenlase väed välja.

Vene okupandid jätkavad tsiviilobjektide kasutamist ajutiselt okupeeritud aladel. Zaporižžja piirkonna ühe asula kooli ruumides on okupandid rajanud välihaigla. Fikseeriti 28.-29. novembril vigastatud sissetungijate evakueerimine Melitopoli poole liikunud veoautode ja busside kolonniga.

UA õhuvägi andis möödunud ööpäeva jooksul 17 rünnakut vastase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika piirkondades ning 4 lööki oma õhutõrje- ja raketikomplekside positsioonidele.

Raketi ja suurtükiväeüksused tabasid viimase ööpäeva jooksul 7 isikkoosseisu ja OTV fookuspiirkonda, õli- ja määrdeainete ladu ning 5 muud olulist vaenlase objekti.

 • Svatove suunal tõrjusid Ukraina väed Venemaa rünnakud Novoselivske ja Stelmahhivka asulate piirkonnas.
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina kaitsjad tõrjusid vaenlase rünnaku Jakovlivka suunas.
  • Lahingud jätkuvad Bahmutskes ja Soledaris.
  • Vaenlane püüdis Opytne ümbruses uusi positsioone hõivata, kuid edutult.
  • Väidetavalt piirasid Vene väed Ukraina väed Kurdjumivkas sisse. Hiljem õnnestus kaitsjatel läbi murda lähimate Ukraina positsioonide suunas, kuid vaenlane saavutas asula üle kontrolli.

 • Lõsõtchanski suunal:
  • Vene väed ründasid Luganski oblastis Bilohorivka lähedal Ukraina positsioone, kuid olid sunnitud taanduma.
  • Vaenlane üritas läbi murda Serebrianka asula suunas, kuid katse löödi tagasi.
  • Kokkupõrked jätkuvad Bilohorivka piirkonnas (Donetski oblast), Ukraina väed hoiavad väidetavalt jätkuvalt läänepoolset äärelinna.
 • Avdiivka suunal:
  • Vene rünnak Krasnohorivka suunas löödi tagasi.
  • Ukraina kaitsjatel õnnestus Pervomaiske ja Nevelske ümbruses Venemaa rünnak tõrjuda.
 • Donetski suunal jätkab vaenlane Ukraina positsioonide ründamist Marinkas ja selle lähiümbruses.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________________

 • Russistid kaotasid ühe lennuki järjekordselt.

 • Rohelistel ei tasu oma aktsioonidega tavainimeste elu segama ei hakka. Prantsusmaal proovisid seda teha.

 • Zelensky õhtune sõnavõtt. Peamised küsimused on Donetski oblast, Luganski oblast, Harkivi oblast, Zaporižži oblast, Hersoni oblast, Krimm, rindeterritooriumid ja meie riigipiir. Analüüsime okupantide kavatsusi ja valmistame ette vastumeedet – veelgi võimsamat vastumeedet kui praegu. Energia ja suhtlemine. Salvestame oma süsteemide kaitsmiseks juba tehtu tulemused. Valmistame ette uusi lahendusi. Energiaettevõtted ja kommunaalettevõtted teevad kõik endast oleneva, et süsteemi stabiliseerida ja inimestele kauem energiat juurde anda. Ja ma tahan veel kord rõhutada: on väga oluline, et inimesed saaksid aru, millal ja mis ajaks neil elekter ära katkeb. Selle eest vastutavad nii energiaettevõtted ise kui ka kohalikud omavalitsused. Inimestel on õigus teada. Ja niipalju, kui see praegu võimalik on, tuleks tagada elu ennustatavus. Inimesed näevad, et naabermajades või lähedal asuvatel tänavatel on valguse reeglid millegipärast erinevad. Ja seal peaks olema õiglus ja selgus. Au kõigile, kes kaitsevad Ukrainat! Aitäh kõigile, kes meie riiki aitavad! Au Ukrainale!
 • Reuters. USA kaitseministeerium sõlmib 1,2 miljardi dollari suuruse lepingu Raytheon Technologies Co-ga kuue täiustatud õhutõrjeraketisüsteemi (NASAMS) hankeks Ukraina jaoks. Kokku kiitis Pentagon heaks kaheksa sellise süsteemi saatmise Ukraina armeele.
 • Ukrainas toimub sisemine puhastus, uudiseid iga nädal sellest valdkonnast. Täna teatatakse, et SBU avastas relvi ja Vene sularaha endise Rada juhi asetäitja Jevhen Murajevi Kiievi piirkonna kinnistutest. Murajevi Naši partei keelustati pärast Ukraina sõja algust ning varem kiitis ta Krimmi annekteerimist ja kujutas Donbassi sõda kodusõjana. SBU hindab riigireetmiseks Murajevi kokkumängu venelastega.
 • Scholz nimetas Venemaa strateegiat “meeleheitlikuks” ja teatas oma toetusest Ukrainale. Saksamaa kantsler Olaf Scholz tunnistas, et Venemaa sõda Ukraina vastu puudutab ka sakslasi. Ta nimetas agressorriigi “kõrbenud maa” strateegiat “meeleheitlikuks”, kuid kinnitas, et sellega ei õnnestu hirmutada maailma, mis jätkab ukrainlaste toetamist.Tema sõnul aitavad Saksamaa ja tema liitlased Kiievit võitluses Vene agressori vastu kuni sõja võiduni. “Jätkame Ukraina toetamist nii palju kui vaja: majanduslikult, rahaliselt, humanitaarselt, hävitatud energiataristut taastades, aga ka relvadega,” rõhutas Sholtz. Ta märkis, et Ukrainale tuleks anda võimalus kasutada oma seaduslikku õigust enesekaitsele. Samal ajal kaitseb see Euroopa julgeolekuarhitektuuri. Saksamaa kantsler väljendas veendumust, et Venemaa ei saa ega võida sõda, mille ta Ukraina rahva vastu vallandas. “Rünnakud elutähtsa infrastruktuuri, vee- ja energiavõrkude, Ukraina linnade ja külade vastu – see on kohutav ja samal ajal meeleheitlik kõrbenud maa strateegia,” seisab avalduses Saksamaa valitsusjuhilt. Ta nentis, et Vene armee käitumine Ukrainas tõi kaasa julgeolekukeskkonna muutuse kogu Euroopas. Tema sõnul on Saksamaa sellest juba õppust võtnud enda kaitseks ja liitlaste toetuseks. Kantsler lisas ka, et lääs võtab Venemaa režiimi vastutustundetut tuumaretoorikat väga tõsiselt. “Aga me ei lase end hirmutada,” kinnitas Scholz.
 • Väidetavalt Svatove-Kreminna piirkonnas on üks vene baas ukrainlaste kätte langenud.

 • PMC Wagneri põhibaas Molkinos.
 • Bideni administratsioon kaalub USA sõjalise väljaõppe dramaatilist suurendamist Ukraina vägedele, sealhulgas väljaõppeprogrammi alustamist kuni 2500 Ukraina sõdurile kuus Saksamaal Grafenwöhris asuvas USA baasis, kus asub USA 7. armee väljaõppejuhatus.
  Uue programmi raames alustab USA suurte Ukraina vägede kontingendi väljaõpet keerulisemate lahingutaktikate, sealhulgas kombineeritud jalaväe koos suurtükiväe ja õhutoetusega, st pakkuda “palju intensiivsemat ja põhjalikumat” väljaõpet kui Ukraina väed saavad Poolas või Poolas. Suurbritannias. Varem koolitati Grafenwohris Ukraina sõdureid Lääne 155-mm haubitsatega.
 • Briti luure russistide strateegiast.

Image

 • Ukraina sõjaväeluure märgib Hersoni oblastis Dnipro jõe vasakul kaldal asuvas Oleškis Vene sõdurite ja sõjatehnika arvu vähenemist. Vaenlane, peamiselt mobikud, on hajutatud Oleshky-Hola Prystani maantee äärsetele metsaribadele.
 • Roman Svitan Julia Latõnina TV-s ja Kanal 24 eetris raketirünnakust, õhutõrjest ja tänasest olukorrast.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast

 

 

 

 

Total Page Visits: 203 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • detsember 1, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *