Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 09. jaanuaril

OPOLUKORD 09012023

Vene väed üritavad pealetung Bahmuti, Avdiivka ja Lymani suundadel ja teha jõupingutusi taktikalise olukorra parandamiseks Kupjanski suunal. Luganski oblasti juht Serhi Haidai teatas 8. jaanuaril, et Vene väed viisid Bahmuti piirkonnast mitu pataljoni Kreminna piirkonda.

Möödunud ööpäeva jooksul sooritasid Vene okupandid 7 raketi- ja 31 õhurünnakut ning 73 MLRS-rünnakut.

Ukraina kaitsejõud tõrjusid möödunud ööpäeva jooksul rünnakuid Stelmahhivka ja Tšervonpopivka (Luganski oblast) ümbruses; Soledar, Krasna Hora, Pidhorodne, Bahmut, Klištšiivka, Vodyane, Pervomaiske, Krasnohorivka, Maryinka, Pobieda ja Novomükhailivka (Donetski oblast) piirkondades.

Olemasolevatel andmetel on märkimisväärne kogus Vene Föderatsioonist väljaõppe eesmärgil Valgevenesse saabunud relvi ja sõjatehnikat pikaajaliselt laost välja viidud ja vajab hooldust. Samuti on teada, et Valgevene sõjaväelased osalevad aktiivselt hooldustöödel.

Vene personali moraalne ja psühholoogiline seisund kaldub halvenema. Nii levib ajutiselt okupeeritud Sevastopolis paikneva 127. eraldiseisva luurebrigaadi sõdurite seas idee lõpetada sõda mis tahes tingimustel.

Viimase 24 tunni jooksul andsid Ukraina õhujõud 17 õhulööki vaenlase vägede kontsentratsioonidele ja 3 õhulööki Venemaa õhutõrjeraketisüsteemide vastu.

Samal ajal tulistasid Ukraina sõdalased alla 3 Venemaa helikopterit (Ka-52, Mi-24 ja Mi-8) ja 3 “Orlan-10” tüüpi luure UAV-d.

Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused ründasid 7 vaenlase vägede kontsentratsiooni ja sõjatehnikat ning 1 kütuseladu.

Ukraina idavägede rühma pressiesindaja Serhi Tšerevatõ teatas 8. jaanuaril, et Vene väed ei kontrolli Soledari ning teised Ukraina ametlikud allikad teatasid, et Ukraina väed vallutasid Bahmuti lähedal Vene positsioonid. Silmapaistvad vene ajaveebipidajad avaldasid lahknevaid arvamusi Bahmuti Venemaa piiramise võimalikkuse kohta.

Muutused Bahmuti piirkonnas alates 14 detsembrist

UA hinnang ru kaotustele

___________________________________________________________________________

 • Ukraina maavägede ülem kolonel kindral Oleksandr Syrsky külastas täna Ukraina vägesid Bakhmuti ja Soledari piirkonnas.

Image

 • Saksamaa varustab Ukrainat juba jalaväe lahingumasinatega Marder, kuid ei saa välistada, et ta tarnib tulevikus ka tanke Leopard. “Loomulikult ei saa seda välistada,” ütles Saksamaa asekantsler ja majandusminister Robert Habeck avalik-õiguslikule ringhäälingule ARD. Hetkel ütlevad isegi need võimukoalitsiooni poliitikud, kes on nüüd Saksa tankide viivitamatule Ukrainasse saatmisele vastu, et see võib tulevikus võimalikuks saada. Eelkõige ütleb seda valitseva Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) kaasesimees Lars Klingbeil (Lars Klingbeil).
 • Riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin ütles, et Venemaa ettevõtted täidavad välismaalaste lahkumise järel vabanenud nišše. Ta tõi kinnituseks statistika, mille kohaselt kasvas 2022. aastal Venemaal rõivatootmine 42% ja ravimite tootmine 15%. Samas jätkab tema andmetel Venemaal tööd 75,9% välisfirmadest.
 • Nezavisimaja Gazeta: Venemaa ainus väljapääs konflikti lõpetamiseks on täielik võit Ukraina üle. Igal muul juhul (mõttetud diplomaatilised läbirääkimised, Moskva ajutised järeleandmised kollektiivsele läänele, vaid osa Ukraina territooriumi okupeerimine, praeguse Ukraina valitsuse säilimine isegi minimaalsel osal) kriis ei lahene, vaid ainult süvendab seda. Venemaa aga ei ründa otsustavalt ühtki rindesektorit, ei anna purustavaid lööke Ukraina sõjalisele infrastruktuurile ega okupeeri selle suurlinnu, millel oleks tohutu psühholoogiline mõju – nii riigi elanikkonna moraali tõstmiseks, Venemaa ja tema armee motiveerimiseks ning et murda Ukraina vägede vastupanu. Nendel ja muudel põhjustel võib vaenutegevus teatud rinde sektorites jätkuda senisel formaadil nii kaua kui soovite, sest lääneriikide abi tuleb Kiievisse piiramatus koguses. …
 • Jälle tsüklis. Venemaa julgeolekunõukogu aseesimees Dmõtro Medvedev üllatas publikut taas oma fantaasiatega. Agressorriigi endine president andis mõista, et tema armee reeturid tuleks füüsiliselt hävitada, nagu Teise maailmasõja ajal.”Rääkisin sellel teemal hiljuti. No pealike vahel oli tõsine vestlus, kuidas käituda: kas “seaduse järgi” või “õigluse järgi”. Pean selgitusi andma. Muidugi ainult vastavalt seadus. Aga kui seadus ei tööta või ei jõua eesmärgini, siis sõjaaja erireeglite järgi,” rääkis fantaseerija
 • Eelmisel nädalal vene ilmaennustus kirjutas mõnes piirkonnas miinus 50’st ja alla. Seda küll mitte Euroopas vaid venes

Image

 • Briti luureraport

Defence Intelligence update on Ukraine - 9 January 2023 - read thread for full image text

 • Peaminister Morawiecki ütles eile, et Poola Leo 2’te Ukrainale ei anna. Peale seda toimus rahvusvaheline arutelu Saksa, Soome, Taani, Poola ja teiste vahel. President Duda ja peaminister Morawiecki kohtuvad täna, et arutada samme, mida on vaja rahvusvahelise Leopard-koalitsiooni tugevdamiseks. Poola võiks Ukrainale kinkida kuni kümmekond Leopard 2 tanki. Pakun, et see võib viia 2-3 kompanii Leo-2 tankide kinkimiseni. Aga millal? Ja isand Scholz on vait kui kult rukkis kuigi mitmed saksa poliitikud on Leode andmise poolt. Võimude lahususe printsiip on saanud vist uue tähenduse – Bundesdagil pole mingit tähtsust Scholzile. Samas, ega pole ka Bundesdagi otsust, üksnes mõned poliitilised parteid tahavad.
 • Üleeile teatas üks briti poliitik, et UKvõib ka Ukrainale tarnida Challanger tanke. See teade tuli kohe peale seda kui tuli USA abipaketi ja Marderi info. Täna Sky News teatab, et Suurbritannia võib pärast viimastel nädalatel peetud arutelusid tarnida Ukrainale umbes 10 Challenger 2 tanki. (Ps, Poola 10 Leo-2’te). Lõplikku otsust veel pole. Ps! Saab olema kirju soomuspataljon. 1 kompanii Challangere, kaks kompaniid Leo-2’te, prantslaste kergetankid ja Bradleyd ning Marderid toetuseks. Logistikute õudusunenägu!

 • Oleg Zdanov. Olukord on raske aga kontrolli all.
 • Roman Svitan olukorrast rinnetel.
Total Page Visits: 136 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 9, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *