Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. jaanuaril

OPOLUKORD 10012023

Vastane jätkab rünnakuid Bahmuti, Avdiivka ja Limani suunas, püüab parandada taktikalist positsiooni Kupjani suunal. Teeb jõupingutusi Donetski oblasti hõivamisele halduspiirides. Agressor saavutas edu Soledari ja Bahmuti ümbruses. Vene väed jätkasid positsioonide tugevdamist Hersoni oblasti idakaldal.

Möödunud ööpäeva jooksul tulistas vastane 8 raketi- ja 31 õhulööki. Ta sooritas 63 tulistamist reaktiivsüsteemidest, sealhulgas Harkivi, Hersoni, Donetski oblasti Kramatorski ja Mõkolaivi oblasti Ochakovi tsiviilinfrastruktuurile. Tsiviilelanike seas on ohvreid.

Viimase ööpäeva jooksul on kaitseväe üksused tõrjunud okupantide rünnakuid Bílogorivka, Tšervonopovka, Kuzmine piirkondades Luganski oblastis ning Soledari, Bílogorovka, Pídgorodne, Bahmuti, Klištšievka, Vodyane, Kurdyumivka, Majors Podjani, Maarjapovka ja Majorski piirkondades. Donetski oblastis.

Okupandid jätkavad Ukraina ajutiselt okupeeritud aladel kohalike elanike mobiliseerimismeetmeid. Horlivkas, Donetski oblastis tänavu 6. jaanuaril mobiliseeriti järjekordse haarangu käigus kuni 30 inimest, neist 4 puudega. Pärast 2-päevast nn väljaõpet saadeti nad ühte Vene okupatsioonivägede väeosasse.

Vastane kannatab jätkuvalt kaotusi. 2023. aasta esimesel nädalal toodi Novotroitski Hersoni piirkonna haiglasse umbes 120 inimest

UA Õhuvägi andis päeva jooksul 18 lööki vastase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika piirkondade ning 3 lööki õhutõrje- ja raketikomplekside positsioonidele. UA tulistas alla 2 vaenlase luure UAVd tüüpi “Orlan”.

Ukraina kaitseväe raketi- ja suurtükiväe üksused tabasid juhtimispunkti, 5 vastase elavjõu ja sõjatehnika piirkonda ning 2 okupantide raketitõrjekomplekside positsiooni.

 • Vaenlane sondeeris Svatove suunal, Stelmahivka ja Makiivka ümbruses, Ukraina kaitset ning taganes oma algsetele positsioonidele.
 • Lõsõtchanski suunal:
  • Vene väed üritasid ukrainlasi Tšervonopopivka lähedusest välja tõrjuda, kuid see ei õnnestunud.
  • Hiljuti avaldatud kaadri põhjal näib, et Ukraina väed sisenesid Dibrovasse ja see on vähemalt vaidlustatud.
  • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnakud Bilohorivkale (Luganski O.) ja Rozdolivkale.

 • Bahmuti suunal:
  • Soledaris jätkuvad rasked lahingud.
  • Ukraina ajakirjanik Juri Butusov ütles, et vaenlane jõudis edasi ja saavutas tulekontrolli Soledari peamise varustusliini üle.
  • Soledari kaitsevad 46. õhudessantbrigaad ning Ukraina piirivalve, SSO ja 17. tankibrigaadi elemendid.
  • Vaenlane üritas edasi liikuda Krasna Hora piirkonnas ja edenes mõne meetri võrra. Otsene rünnak asula vastu tõrjuti.
  • Vene väed püüdsid saavutada täielikku kontrolli Pidhorodne üle, kuid siiani puuduvad meil tõendid selle kohta, kas need olid edukad või mitte.
  • Vene väed ründavad Ukraina positsioone Klištšiivka lähedal, kuid ei suuda edasi liikuda Ukraina soodsate positsioonide tõttu läheduses.
  • Vaenlane sooritas luuret lahinguga Zalizne suunas ja taganes.
  • Vene väed tungisid Bahmuti tööstusalast põhja pool asuvas metsas edasi ja jõudsid sealse hoonekompleksini.
  • Arvestades Venemaa edasitungi metsas, on tõenäoliselt ka lähedal asuv raadiotorn nende kontrolli all.
 • Avdiivka suunal, Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnakud Vodyane ja Pervomaiske piirkonnas.
 • Donetski suunal:
  • Vene väed üritasid edasi liikuda Krasnohorivka poole, kuid neid keelati ja nad taganesid.
  • Võitlused jätkuvad Marinkas, ilma suuremate muutusteta.
  • Vaenlane üritas Pobieda poole läbi murda, kuid tõrjuti uuesti.
  • Venemaa rünnak Novomõhhailivka suunas löödi samuti tagasi.

UA hinnang ru kaotustele:

__________________________________________________________________________

 • Jällegi, kaks-kolm päeva tagasi oli sots meedias esimene info Strykeri kohta. Siis küll küsiti, et kas antakse. Ma ei ole veel näinud kindlat lubadust neid anda. Ilmselt oleks tegemist jälle suure hüppega! Oleks vist esimene soomusmasin mis on toodetud ja relvastusse võetud sellel sajandil (va vist Kanada). Ning see on relvastuses üksnes USAs (ca 4500 tk). Ukrainlastel oleks neid lihtne kasutusele võtta kuna neil on juba kasutada Kanada versioon Strykeritest. Kuigi Stryker on suht uus soomuk on see juba saanud mitmeid uuendusi. Algselt 50 cal kuulipritsiga soomuk on nüüd saanud ka 30mm kahuriga kaugjuhitava torni ,TOW või Javelin, Stinger, droonid ja igat sorti andurid. Suuresti on uuendused seotud droonidelt ja helikopteritelt tulistatava laskemoona neutraliseerimiseks ehk siis VSHORAD võime. Kas neid antakse, näeme. Rammsteini koordinatsiooni kohtumine vist kestab.

 • Briti luureraport

Image

 • Õhtune Zelenski sõnum. Bakhmut ja Soledar, Kreminna ja Svatov, üldised väljavaated Donbasis lähinädalatel. Lahing Donbassi pärast jätkub.Ja kuigi okupandid on nüüd koondanud oma suurimad jõupingutused Soledarile, on selle raske ja pika lahingu tulemuseks kogu meie Donbassi vabastamine.Tänan kõiki meie sõdureid, kes kaitsevad meie Bakhmuti ja näitavad üles maksimaalset vastupidavust! Aitäh kõigile Soledari sõduritele, kes peavad vastu uutele ja veelgi karmimatele sissetungijate rünnakutele! See on üliraske: terveid müüre pole peaaegu enam alles… Tänu meie sõdurite vastupidavusele seal, Soledaris, võitsime Ukrainale lisaaega ja lisajõude.Ja mida Venemaa seal võita tahtis? Kõik on täielikult hävinud, elu pole peaaegu enam alles. Ja tuhanded nende inimesed on kadunud: kogu Soledari all olev maa on kaetud sissetungijate surnukehade ja löökide armidega. Nii näeb hullus välja.Aitäh kõigile, kes meie riiki aitavad! Au kõigile, kes töötavad selle nimel, et ukrainlased võidaksid! Au kõigile, kes võitlevad Ukraina eest!
  Igavene mälestus kõigile, kes andsid oma elu Ukraina eest! Au Ukrainale!
 • Vene meedia: Vallandatud kindral Lapin määrati Venemaa maavägede juhiks . Varem juhtis Lapin Kesk sõjaväeringkonda. Rindel toimunud ebaõnnestumiste tõttu kritiseerisid teda aga Tšetšeenia juht Kadõrov ja Wagneri juht Prigožin. Meedia kirjutas, et seetõttu eemaldati Lapin komandörist ja seejärel kirjutas ta lahkumisavalduse.
 • Venelaste KamAZ-53949 “Typhoon-K” uuendati. Vahetati kere ja selle elemendid, samuti vints varurattale. Piki kere on teatud kaugusele paigaldatud metallvõrk, mis sarnaneb T-90M tanki tornil olevale võrgule.

 • Kanada valitsus teatas eile, et hangib Lockheed Martini 5. põlvkonna F-35 Lightning II lennuki. Kanada kuninglikud õhujõud saavad 88 mitmeotstarbelist stealth-hävitajat F-35A. F-35 on hankinud või hankimas 15 riiki.https://www.canada.ca/en/department-national-defence/news/2023/01/announcement-regarding-the-f-35-acquisition.html
 • Venemaal on alles vaid 90 Iskander-raketti, teatas Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraat (GUR). “Enne uut aastat kasutasid venelased rünnakutel ainult 20 raketti, praegu on Vene Föderatsioonis alles vaid 90 Iskanderit,” ütles GUR-i pressiesindaja Vadim Skibitsky. Samal ajal kasutasid Iraani Mohajer-6 ja Shahed droone. Vene Föderatsiooni poolt on valmistatud erinevatest riikidest tarnitavatest komponentidest, märkis ta.Skibitsky sõnul juhtis Kiiev sellele probleemile kõiki riike ja palus võtta meetmeid, et need komponendid enam Venemaale ei satuks.
 • Prigožin ütles, et teated Ukraina relvajõudude (AFU) sõdurite massilisest põgenemine Soledarist, kus praegu toimuvad sõjalise erioperatsiooni (SVO) raames ulatuslikud sõjalised operatsioonid, on valed. Sellest teatas Prigožini pressiteenistus oma Telegrami kanalis. “Ukraina armee võitleb vapralt Bahmuti ja Soledari eest <…> Ukraina relvajõud kaitsevad Soledari territooriumi aukalt. Seetõttu ei vasta teave nende massilise deserteerumise kohta tõele, ”tsiteeris pressiteenistus Prigožini sõnu.
 • Pakistan kavatseb sel kuul saata Poola sadama kaudu Ukrainasse 159 konteinerit laskemoonaga, sealhulgas mürske ja laenguid. See sisaldab 155 mm mürske, M4A2 laenguid, M82 laenguid ja PDM kaitsmeid.
 • Roman Svitan olukorrast Bahmuti ja Soledari piirkonnas. Sots meedias levib info, et russistid saavutasid Soledari juures läbimurde.
 • Putin üritab Prigožinit oma paika panna. Oleksandr Lapin määrati vene maavägede peastaabi ülemaks. See on näkkusülitamine Prigožinile ja Kadõrovile, kes olid liiga ülbeks muutunud. Putin püüab võimuklannide vahel tasakaalu hoida kuna osa tema saatjaskonnast hakkas “Wagneri” imetlema. Lapin Mordoris sai tuntuks vaid rashistide lüüasaamise sümbolina Tšernihivi oblastis, Sumõ oblastis ja Harkivi oblastis, kui ta juhtis väerühmitust “Kesk”. Seejärel nimetas Putin kindrali “Vene Föderatsiooni kangelaseks”. See on arusaadav, sest Lapin on kohusetundlik (füüreri mõistes) sõdur, ta on kõrgeima punkriülema jaoks soovitud tulemuste saavutamiseks valmis tapma isegi omasid. Prigožin ja Kadõrov kasutasid ära venelaste põgenemist Harkivi oblastis ja “riputasid” Lapinile nii Limani kui Izjumi, tehes Surovikinist kogu sõja juhi. Nüüd tagastab füürer Lapini kõrgele positsioonile ja tal on Wagneri üle mõjuvõim. Näiteks võib see otsustaval hetkel suurtükiväge tagasi hoida või takistada soomukitel palgasõdureid toetamast. Lahingutuhinas on raske aru saada, kes milles süüdi on. Kreml pidurdas Kadõrovit kuskil detsembri alguses. Nüüd tundub, et käes on Putini koka kord. See tähendab, et Bahmuti piiramatud ressursid võidakse peagi sulgeda.
 • Oleg Zdanov. Olukord Bahmuti ja Soledari juures on läinud halvamaks. Eriti Soledari juures lausa kriitiliseks.
 • Zelenski õhtune pöördumine: „Rääkisin Euroopa riikide juhtidega olukorrast lahinguväljal: keerulisest olukorrast Donetski oblastis, pidevatest Venemaa rünnakutest ja sellest, et Venemaa ei loe oma inimesi, ei tunne kaasa kohalikele ega peatu. enne mis tahes kriminaalset tegevust.Tänan kõiki, kes aitavad meil kaitsta Ukrainat ja vabadust! Täna tahaksin pöörata erilist tähelepanu 46. eraldiseisva õhudessant brigaadi sõduritele nende vapruse ja vastupidavuse eest Soledari kaitsmisel! Aitäh, sõdalased! Aitäh kõigile, kes tegutsevad Ukraina tugevdamise nimel!
 • Feigi Arestovich idarindest ja muust
Total Page Visits: 171 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 10, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *