Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. jaanuaril

ISW tähelepanek on, et Ukraina Peastaap täna ei rääkinud Volõõnia ja Valgevene suunast. ISW küll ei arva, et sealt võib rünnak tulla. Kuid ma ei ole sellega päris nõus. Pingeline olukord Idarindel on sundinud Ukrainat tõenäoliselt sinna piirkonda minimaalselt vägesid jätma. Ka pole Peastaabi olukorra ülevaates Soledari. See info, et venelased jõudsid Soledari keskel oleva soolakaevanduseni, oli juba eelmise nädala lõpus. Arestovich eile õhtuses Feiginiga vestluses tundus olevad Soledari juba ära andnud. Ka olid teised Ukraina sõjakorrespondendid (peale Svitani) üsna kurvad. Seega tekitab tänane ülevaade tunde, et see ei näita tegelikku pilti. Lisaks veel, et ma ei ole nõus Leo Kunnasega kes täna ERR’s räägib Soledari ja Bahmuti tähtsusest. Kui venelased saavad Soledari, Krasno Hora ja Bahmuti siis nad on võitnud operatiivvabaduse ja ukrainlased on selle suuresti kaotanud mis muudab strateegilist pilti.

https://www.err.ee/1608845626/kunnas-soledar-ja-bahmut-ei-ole-strateegiliselt-tahtsad

OPOLUKORD 11012023

Vene väed korraldasid maapealseid rünnakuid üle Donetski oblasti rindejoone ja saavutasid edu Soledari ümbruses, kuid ei ole asulat vallutanud, hoolimata väidetest. Ukraina väed jätkasid võidukäiku Svatove-Kreminna liinil.

Ukraina kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud okupantide rünnakuid Grjanikivka juures Harkivi oblastis; Stelmahivka, Spirne, Rozdolivka, Vesele, Bahmuti, Klištšievka, Majorski, Vodyane, Maryinka Nevelske ja Krassinnogorivka piirkondades Luganski oblastis. Prechistivka juures Donetski oblastis.

Agressor sooritas 6 raketi ja 16 õhulööki. Tulistas rohkem kui 50 mürsku reaktiivsüsteemidest, sealhulgas Harkivi, Donetski ja Hersoni piirkondade tsiviilinfrastruktuurist.

UA õhuvägi andis päeva jooksul 14 lööki vastase fookusaladele, samuti 4 lööki õhutõrjeraketikomplekside positsioonidele. Ukraina raketi- ja suurtükiväe üksused tabasid 3 kontrollpunkti, 2 Vene raketivägede ja suurtükiväe positsiooni ning 8 okupantide koondumispiirkonda.

Krasna Horaa kohta oli eile õhtune info, et erinevalt venelaste väidetest, pole nad selle asula üle kontrolli saavutanud.

UA hinnang ru kaotustele. Mõistatuseks jääb eile lisanduv laev. Mingit selgitust selle kohta pole näinud.

_______________________________________________________________________________

 • ISW: UKRi kindralstaap kaldus 10. jaanuaril kõrvale tavapärasest aruandlusmustrist Vene vägede kohta Valgevenes ja Ukraina põhjapiiri lähedal, jättes välja oma tavapärase väite, et Ukraina ei ole täheldanud Vene vägesid Valgevenes löögigruppe moodustamas.
 • Šveits paneb veto teatud tüüpi sõjalise abi saatmisele Ukrainale. Need on saadetised, mille reekspordi võimaluseks on vaja tootjariigi heakskiitu.
 • GUR: Venemaal piirati alates 9. jaanuarist ajateenistuskohustuslaste riigist lahkumine. “Alates 9. jaanuarist 2023 alates kella 00:00 peatab Venemaa FSB piirivalve territooriumilt lahkuda kodanikel, kellel on A-, B- ja C-kategooria sõjaväeteenistusvalmidus. B kategooria on näiteks piirangutega kohuslane.
 • Peaks olema täna hommikune klipp Soledarist:
 • SOLEDAR /1300 UTC 11. JAN/ UA suurtükivägi rakendas suunatud tuld, et takistada RU üksustel laiendada kontrolli linna domineeriva maastiku põhja- ja lõunaosa üle. UKR-i 46. õhudessant brigaad jätkas tugevat kaitset üleöö, kuna RE ei suutnud linnapiirkonda ümber piirata.

Image

 • Poola võib saata saadab Ukrainasse Leopard 2 tankide kompanii (tõenäoliselt 12-14 tanki). Poola president Duda ütles pärast tänast Lvivis kohtumist Zelenskiga pressikonverentsil, et otsus on Varssavis vastu võetud, kuid see sünnib vaid koalitsiooni osana. Sakslastel on viimane sõna.
 • Roman Svitan hommikusest olukorrast Soledaris ja teistel suundadel.
 • Zelenski õhtune teade. Täna, Lvivis, teatati Lublini kolmnurga tippkohtumise ajal Ukraina jaoks olulistest uudistest – meie eriformaadist Poola ja Leeduga. Poola otsustas tankid Ukrainale üle anda – tänan teid selle eest. Tänan president Dudat, Poola valitsust ja kõiki meie Poola sõpru.Leedu annab meie riigile üle õhutõrjesüsteeme – relvi, mida vajame Iraani droonide eest kaitsmiseks ja meie energiatööstuse kaitsmiseks. Tänan Gitanast selle järjekordse muutumatu ja põhimõttekindla Ukraina toetuse avaldumise eest, mis sai alguse juba enne 24. veebruari ja kestab kuni meie võiduni.

  Täna kuulsin seda kindlustunnet taas Andrzej ja Gitanase suust – koos läheme teele Ukraina ja kogu Euroopa julgeoleku taastamiseks, oma territoriaalse terviklikkuse taastamiseks, rahu taastamiseks. Venemaa agressioon peab kaotama – ja see jääbki.

  Aitäh kõigile, kes meie võidu nimel pingutavad!
  Aitäh kõigile, kes aitavad meil turvalisust taastada!
  Au Ukrainale!

 • Wagnerlased ukraina vormides. Päris mitu teadet täna.

 

 

Total Page Visits: 212 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 11, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *