Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. jaanuaril

OPOLUKORD 14012023

Vaenlane keskendub jätkuvalt oma jõupingutustele Donetski oblasti hõivamise katsetele selle halduspiirides. Jätkab edasiliikumist Bahmuti suunas. Vastane viib läbi ebaõnnestunud ründetegevusi Avdiivi suunas. Kupyanski ja Lymani piirkonnas üritab taktikalist positsiooni parandada. Venemaa kaitseministeerium teatas 13. jaanuaril, et Vene väed vallutasid Soledari 12. jaanuari õhtul.

Möödunud ööpäeva jooksul andis vaenlane 15 õhu- ja 5 raketilööki, neist 2 Donetski oblasti Kostjantõnivka tsiviilinfrastruktuurile. Sooritas üle 95 rünnaku reaktiivsüsteemidest, sh Hersoni vastu.

Ukraina kaitseväe üksused tõrjusid möödunud ööpäeva jooksul okupantide rünnakuid Luganski oblasti Plošanka, Bilogorivka ja Tšervonpopivka piirkonnas, ning Rozdolivka, Sili, Krasna Gora, Bahmuti, Klištšiivka, Vodyane asulate piirkonnas. Kreminna, Pobyeda, Mayorsk, Maryinka ja Velyka Novosilka Donetski oblastis.

Ajutiselt okupeeritud aladel intensiivistavad okupandid sabotaaži- ja luure vastaseid meetmeid. Kontrollitakse Hersoni oblastis Velyka Lepetõha asulas kohalike elanike telefone pisteliselt Venemaa sõjavarustuse fotode ja videote olemasolu tuvastamiseks. 12. jaanuari 2023 seisuga peeti kinni 3 tsiviilisikut, kes viidi teadmata sihtkohta.

Ukraina õhuvägi andis 9 lööki okupantide poolt okupeeritud aladele ning Ukraina kaitseväe raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 2 juhtimispunkti, 8 elavjõu koondamisala, õhutõrjeraketikompleksi, 3 laskemoonaladu , samuti 2 muud olulist vaenlase objekti viimase päeva jooksul.

 • Svatove suunal tõrjusid Ukraina väed Venemaa rünnakud Stelmahhivka ja Makiivka suunas.
 • Lõsõtchanski suunal:
  • Ukraina väed tungisid edasi ja jõudsid Kreminna lähistele. Vaenlane püüdis kaotatud positsioone tagasi saada, kuid see ei õnnestunud.
  • Vene väed ründasid Ukraina positsioone Bilohorivka ja Spirne asulate piirkonnas. Mõlemad rünnakud tõrjuti.
  • Vaenlane püüdis edasi liikuda Rozdolivka suunas, kuid see ei õnnestunud.

 • Bahmuti suunal:
  • Wagneri palgasõdurid jäädvustasid avaldatud kaadrite põhjal põhjapoolse elamurajooni ja Soledari kesklinna. Ukraina väed jätkavad kontrolli linna lääneserva üle.
  • Ukraina president Zelenski tänab 46. õhusõidukibrigaadi ja 77. lennukibrigaadi Soledari kaitsmise eest.
  • Vaenlane püüdis Sili poole edasi liikuda, kuid rünnak tõrjuti.
  • Ukraina väed lõid tagasi Venemaa rünnaku Krasna Horale.
  • Wagneri palgasõdurid vallutasid suurema osa Pidhorne’ist ja ründasid Paraskoviivka suunas. See neil ei õnnestunud, kuid olukord on endiselt keeruline.
  • Veel üks rünnak Klištšiivka piirkonnas tõrjuti edukalt.
  • Ohtlik olukord on kujunemas eespool mainitud linnadest lõuna pool, kuna Vene väed üritasid Ukraina liinidest läbi murda Predtechyne suunas. Katse peatati, kuid on selge, et vaenlane kontrollib suuremat osa Klištšiivka ja Kurdjuumivka vahelisest alast.
  • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnaku Kurdjuumivka ja Mayorski suunast.
  • Lahingud Bahmuti tööstuspiirkonnas jätkuvad.
  • Venelased edenesid idas ja jõudsid Bahmuti idaservadesse.
  • Opytne põhjaosas käivad lahingud.
 • Avdiivka suunal ründas vaenlane Ukraina positsioone Vodyane, Pervomaiske ja Nevelske ümbruses. Kumbki rünnak ei olnud edukas.
 • Donetski suunal:
  • Vene väed viisid Krasnohorivka lähedal läbi jõuluure. Vaenlane taganes kokkupuutel.
  • Marinkas jätkuvad rasked lahingud.
  • Vaenlane uuris Ukraina kaitset Velyka Novosilka lähedal. Vene väed taganesid pärast lühikest kokkupõrget.

UA hinnang ru kaotustele

_____________________________________________________________________

 • Laskemoona paigutus T-72, Leopard 2 ja Abrams’s.

 • ORYX koostas loetelu eilsetest vene tehnikakaotustest.

Image

 • Moldova sai kätte kolm oma esimest soomukit. Piranha.

 • Ukraina sõjaväeluure vaatluste kohaselt valmistub terroririik pikaajaliseks sõjaks. Putini meetmed Venemaa Föderatsiooni majanduse ja sõjatööstuskompleksi ümberkorraldamiseks annavad tunnistust Venemaa sõjaseisukorrale ülemineku ettevalmistamisest. Nende eesmärk on tugevdada Vene Föderatsiooni relvajõudude potentsiaali ja luua tingimused sõja alguses kavandatud, kuid Venemaa okupatsioonivägede poolt ebaõnnestunud operatsioonide läbiviimiseks. Okupeeriva riigi jõupingutused meelitada Ukraina sõja jätkamiseks kõik sõjalised ressursid ja hiljutine Vene Föderatsiooni kindralstaabi ülema Gerasimovi nimetamine okupatsioonivägede uueks juhatajaks ei anna tunnistust mitte ainult sõjalistest ebaõnnestumistest. Venemaa, vaid ka Vene Föderatsiooni ettevalmistamisele ulatusliku ja pikaajalise sõja jätkamiseks.
 • Ukraina pool andis venelastele üle nimekirja umbes 800 haavatud Ukraina sõjavangi nimedega. Ukraina nõuab, et Venemaa Föderatsioon kohaldaks nende suhtes repatrieerimisprotseduuri.
 • Esimesed kaadrid Ukraina UAV-luure SHARKi tööst lahingutingimustes! Viib läbi luuret ja otsib vaenlase sihtmärke Donetski suunas.   Shark
 • Zelenski õhtune pöördumine. Raske võitlus Donbassi pärast jätkub. Lahing Bahmuti ja Soledari, Kremennaja ning teiste linnade ja külade pärast meie osariigi idaosas jätkub.Kuigi vaenlane on sellele suunale koondanud suurimad jõud, kaitsevad meie sõdurid – Ukraina relvajõud, kõik kaitse- ja julgeolekujõud riiki.Tänan iga malevate ja teiste väeosade sõdurit, seersanti ja ohvitseri, kes oma ülesandeid vapralt ja vankumatult täidab!Aitäh Krakeni üksuse sõduritele otsustava tegevuse eest vaenlase hävitamiseks Soledari piirkonnas! Aitäh rahvusvahelise leegioni GUR MO ja šamaaniüksuse sõduritele, kes kaitsevad julgelt Bakhmuti!Kolmsada kakskümmend neli päeva täiemahulist sõda ja kuidas Venemaa jaoks kõik on muutunud… Nad juba kaklevad omavahel, kellele omistada mingisugune taktikaline edu. See on vaenlasele selge signaal ebaõnnestumisest. Ja see on meile kõigile veel üks stiimul okupantidele rohkem survet avaldada ja vaenlasele suuri kaotusi tekitada. Aitäh kõigile, kes seda pakuvad! Nii rindel kui ka kõigil teistel meie rinnetel.Seetõttu tahan täna mainida ka Ukraina välisluureteenistuse töötajaid. Need, kes töötavad, on enamasti täiesti märkamatud ja kellest nad natuke räägivad. Kuid need toovad Ukrainale, meie kaitsjatele tõesti väga kaalukaid partnerite otsuseid. Aitäh selle eest!Tänan kogu Ukraina julgeolekuteenistuse töötajaid, kelle tulemusi võitluses eelkõige kollaborantide ja saboteerijate vastu näeb ühiskond. Aitäh selle eest!Aitäh kõigile, kes meie riigi võidu nimel tegutsevad! Au meie sõduritele!
  Au Ukrainale!
 • Vene “Kaliibri” kandijad läksid merele, ütles Zaporižžja OVA Starukh juht. Kokku kuni 14 kaliibriga raketti. Laevade tüüp pole teada. Ta kinnitas ka, et vaenlase pommitajad on taevasse tõusnud.
 • Soome vabaneb ka nõukaaegsest tehnikast. Ukraina sai Soomelt sõjalise abina Nõukogude Liidus toodetud KrAZ-255B šassiil pontoonsilla.

  Hiljuti Ukrainasse tarnitud Panthera T6 kergsoomukid, mida tootis Minerva Special Purpose Vehicle (MSPV) Dubaist (AÜE) läksid relvajõudude 47. eraldiseisva ründebrigaadi teenistusse mis Ukraina moodustas novembris.

 • Raketirünnakud täna Ukrainale kahes laines, esialgsetel andmetel 38 raketti. Reutersi info järgi tuli esimene laine põhja suunast ja õhuhäire sireenid ei töötanud esimeste plahvatuste ajal. Tegemist oli ballistiliste rekettidega, tõenäoliselt Iskander mida ÕT süsteemid ei näinud või nägid hilja. Tulistati …

13.35-15.10 Lvivi piirkond: vaenlane tabas kriitilist infrastruktuuri. Võimalikud on katkestused valguse ja veevarustuses
13.05-14.30 KIIV;
13.20-14.50 Hmelnõtski;
13.00-14.20 Odesa;
12.45-14.10 DNIPRO; Dnepr, Dnipropetrovski oblast: Vene rakett hävitas üheksakorruselise maja sissepääsu. Haiglates on juba 18 haavatut, neist kaks on lapsed. Hävinud maja rusude all on veel inimesi. Päästeoperatsioon jätkub.
12.50-14.13 KÕRVANURK;
13.15-14.40 Žõtomõr;
13.10-14.55 BERDYTŠIV;
12.55-14.20 MÜKOLAIV;
12.50-14.10 ZAPORIŽJA;
13.10-14.55 PERVOMAISK.

Harkivi piirkond: piirkonna kriitilise infrastruktuuri rajatisse registreeriti kaks vaenlase rakettide “saabumist”. Praegu kehtivad elektrikatkestused. Kohapeal on kiirabi. Teave täpsustamisel.

Ivano-Frankivski piirkond: venelased tabasid energiarajatist. Vaenlase mürskude tagajärjel puhkes rajatise territooriumil tulekahju. Sündmuskohale saabusid tuletõrjujad, kes tulele piirduvad. Õnneks esialgsetel andmetel vigastada ja surma ei saanud.

 • Briti luureraport

 • Roman Svitan tänasest raketirünnakust Ukrainale. Soledar pole venelaste kontrolli all!
 • Feigin Espresos Suroveikini-Gerassimov vahetusest. Näitab institutsionaalse liini võitu. Võimalik, et kindralid sundisid selle peale. Otsused teeb Putin, valmistab ette kollektiivne Putin … Patrushev, Portnikov, Kovoltchuk, … isklik kantselei, selle ametnikud, jms. Lähikond koosneb 3-5 inimesest. Medvedev on üks lemmikuid.
 • Šveits on blokeerinud Aspide õhutõrjesüsteemide tarnimise Ukrainale. Šveitslastel ei olnud probleeme õhutõrjesüsteemide müümisega Katarile, et kaitsta jalgpalli MM-i ajal staadioneid. Ps! Äkki on tegemist vene kapitali mõjuga mis läbi Sveitsi pankade pestakse?
 • Presidendi õhtune kõne. Venemaa korraldas järjekordse massilise raketirünnaku Ukraina linnadele. Kiiev, Harkiv, Odesa, Krõvõi Rih, Dnipro, Vinnõtsja, Ladõžõn, Burštõn, Hmelnõtski ja teised linnad olid terroristide sihtmärgid. Dnipro linnas hävis selle Venemaa löögi tagajärjel elumaja.
  Suutis päästa kümneid vigastatud ja traumeeritud inimesi. Neile antakse abi.
  Prahi koristamine veel kestab ja jätkub öö läbi. Kui palju inimesi rusude all on, pole veel teada. Kahjuks iga tunniga hukkunute nimekiri täieneb… Avaldan kaastunnet omastele ja sõpradele.Kõik talitused töötavad nüüd kohtades, kus Venemaa raketid tabasid. Päeva jooksul Ukraina kohale lastud enam kui 30 raketist tulistati alla üle 20. Need on sadu päästetud elusid. Tänan meie õhuväge, meie õhutõrjujaid ja kõiki abistajaid. Kahjuks on löögi all ka energiataristu rajatised. Seoses sellega on kõige keerulisem olukord Harkivi oblastis ja Kiievi oblastis.Kas Vene terrorit saab peatada? Niisiis. Kas seda on võimalik teha kuidagi teisiti kui Ukraina lahinguväljal? Kahjuks ei. Seda saab ja tuleb teha meie maal, meie taevas, meie meres. Mida selleks vaja on? Need relvad, mis on meie partnerite ladudes ja mida meie sõdurid ootavad. Kogu maailm teab, mis ja kuidas võib peatada neid, kes surma külvavad. Ja ma tänan kõiki, kes meid selles aitavad!Igavene mälestus kõigile neile, kelle elu võttis rassism!
  Au kõigile, kes kaitsevad inimesi!
  Au Ukrainale!
 • Feigin Arestovich õhtune jututuba päevasest olukorrast. Kasutati ka X-22 rakette mis on 1960 aastal laevade vastu mõeldud raketid. Lõhkeaine kogus on suur aga väga ebatäpne.

 

Total Page Visits: 176 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *