Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 15. jaanuaril

OPOLUKORD 15012023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Soledari ümbruses ning Bahmuti ja Avdiivka piirkonnas ning sooritasid piiratud vasturünnakuid piki Svatove-Kreminna liini. On ebatõenäoline, et Ukraina väed hoiavad endiselt positsioone Soledari asulas. Agressor jätkas kaitseoperatsioone ja tugevdasid rindepositsioone Dnipro jõe idakaldal Hersoni oblastis. Vene väed andsid 14. jaanuaril kaks raketilöögi lainet, mis olid suunatud Ukraina kriitilisele infrastruktuurile.

Raketirünnakuks Ukraina pealinnas ja teistes asulates kasutas vaenlane õhutõrjerakette S-300 / S-400. Samuti lasti välja 41 tiib- ja ballistilist raketti. 26 raketti hävitasid meie kaitsjad. Dnipros on elumaja tabanud raketi tõttu hukkunud vähemalt 21 inimest. Nende hulgas on ka üks laps. 73 inimest sai vigastada. Päästetööd jätkuvad. Presidendi kantselei avaldab uued videod öistest päästeoperatsioonidest

Ukraina kaitseväe üksused tõrjusid okupantide rünnakud Makiíivka ja Bílogorívka asulates Luganski oblastis ning Verhnyokamianske, Spírne, Bílogorivka, Soledari, Bakhmuti piirkonna asulates Donetski oblastis.

UA õhuvägi andis 5 lööki okupantide fookuspiirkondades. Ukraina raketi- ja suurtükiväe üksused tabasid 2 juhtimispunkti, 9 elavjõu ja sõjatehnika fookusala, laskemoonaladu ja vastase raadioelektroonilist lahingujaama.

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________________

 • Sakslastel endil ei ole lihtsalt midagi anda, Merkel on ilmselt puhta töö teinus Saksa sõjaväes. Rheinmetalli tegevjuht Armin Papperger intervjuus “Bild am Sonntag”:  Rheinmetallil on 22 Leopard 2 ja 88 Leopard 1. Rheinmetall ei saa neid tanke ilma tellimuseta remontida, kuna kulud on mitusada miljonit eurot. Rheinmetall ei saa seda ette rahastada. Kui homme tehakse otsus need Ukrainale anda, kestab tarne järgmise aasta alguseni. Kulud mitusada miljonit eurot ja remont kestab peaaegu aasta”. Tankid tuleb sõjategevuseks ümber ehitada. Need võetakse täielikult lahti ja ehitatakse uuesti üles.Pappbergeri sõnul võib Leopardil olla Ukraina sõjas otsustav roll: «Leopardi lahingtank on pealetungi ja territooriumide tagasivõitmise jaoks äärmiselt oluline. Lahingutankidega suudab armee vaenlase liinidest läbi murda ja pikaleveninud kaevikusõja lõpetada. Rheinmetall on valmis plaanitavaks 40 Marderi soomustransportööri tarnimiseks Ukrainasse. Eelduseks oleks aga see, et Kreeka loobuks esialgu oma soomukite teisest partiist. Rheinmetall võiks ülejäänud 20 Kreekasse planeeritud soomukit Ukrainale anda ja peale seda alles Kreeka teise partii saata. Rheinmetallil veel 100 Marderit, kuid need on kehvas seisus ja nende parandamine võtab seitse kuni kaheksa kuud.

 • Briti meedia: Suurbritannia saadab Ukrainasse 4 Apache AH-64E ründehelikopterit mis on relvastatud Hellfire rakettidega.UK peaminister Rishi Sunak teatas ametlikult, et UK saadab aadressile Ukrainale 14 Challenger 2 tanki ja umbes 30 AS90 155 mm haubitsat. Ühendkuningriik alustab lähipäevil Ukraina relvajõudude väljaõpet. Apache selles teates pole. 20 jaanuaril peaks järgmine Rammsteini koordinatsioonikohtumine olema. Arvestades seda, et USA on siiani Ukrainasse saatnud vanemat relvastust, kahtlen kas viimase modifikatsiooni helikopterite saatmiseks USA loa annab.

 • UA kaitseväel ei ole relvi, mis suudaksid alla tulistada X-22 tüüpi rakette. Neid on sõja algusest saadik tulistatud Ukrainasse üle 210 ja mitte ühtegi pole õhutõrje siiani alla tulistanud, ütles Ukraina õhujõudude ülem kindralleitnant Mykola Oleschuk. See rakett tabas elumaja Dnipros.
 • Niinistö ütles, et teda üllatas Putini lihtne reaktsioon Soome otsusele liituda NATOga. Tema hinnangul otsustas Moskva “sellele mitte tähelepanu pöörata”, üheks põhjuseks, miks Soome president nimetas Venemaa valitsuse vastumeelsust öelda, et “nüüd on meil Põhja-Euroopas uus probleem”. “See, mida te tegite, on muidugi vale,” ütles [Putin], kuid see pole nii murettekitav,” meenutas Niinistö vestlust Venemaa presidendiga.
 • Lääneriikidel võib Kiievile antava sõjalise abi taustal tuleval suvel tekkida laskemoona puudus, väidavad sõjaeksperdid. Sellest teatab The Wall Street Journal. WSJ hinnangul saavutab Venemaa omakorda tootmise laiendamise relvade vallas. “Ukraina armee kasutab läänest tarnitud suurtükimürske umbes kaks korda kiiremini kui USA ja liitlased neid toodavad. Sellise tempoga saab Kiiev vähendada Ameerika ja Euroopa reserve kriitilise tasemeni … ”, tsiteeriti meedias sõjatööstuse ekspertide kommentaare.
 • Arestovichi esinemised Feigin Live’s kaotavad mainet. Eile õhtul striimis ta rääkis, et Dnipro elumaja tabanud rakett sai enne õhutõrje raketi tabamuse. Tänane õhuväe teade on tema suunas aga saatnud korraliku pasarahe ning Arestovich püüab ennast õigustada rääkides tuttavast õhutõrjeohvitserist ja tema hinnangust. Tegelikult aga oli ilmselt tegemist Arestovichi oletusega. Ma isiklikult olen tema juttu viimase kahe kuu jooksul võtnud reservatsioonidega.  Vältinud tema refereerimist kuid aeg ajalt jaganud blogis Feigini striimi. Feiginiga on tal vist juba siiber ammu. Pigem tasub kuulata intervjuusid mis ta annab teistele kanalitele. Mis iganes. Täna õhtune Feigini striim on pühendatud sellele.
 • UKR üksustega on kinnitatud kontakt Kreminna linna piires. Edasi-tagasi võitlus jätkub lõuna- ja kesklinna äärelinna piirkondades, kuna RU on korraldanud tuletõrjemissioone mööda maanteed C-130514 linna lõunapoolsetes piirkondades.

Image

 • Putin vastas jultunult avaldustele Soledari “hõivamise” kohta. Diktaator uhkustas Ukraina-vastase sõja “positiivse dünaamikaga”, teatades Soledari “hõivamisest”. Ta väidab, et olukord areneb Vene väejuhatuse plaani järgi. “Loodan, et meie võitlejad rõõmustavad meid oma lahingutöö tulemustega rohkem kui korra,” ütles diktaator uues intervjuus propagandist Pavel Zarubinile.
 • Roman Svitan. Agressori peamine ja ainuke ülesanne on Donbassi vallutamine.
 • Sõjaväeluure ohvitser ja diplomaat kindral Petr Garaštšuk rääkis intervjuus Aleksei Gomonile Venemaa presidendivalimistest, võimalikust tugevaimast eskaleerumisest rindel Ukrainas, ümberkorraldustest Vene Föderatsiooni sõjaväe juhtkonnas ja lääne tankide andmisest Ukrainale. Ps! Tankide andmine on sümboolne. 14 tanki muutust ei too. Gerassimovi määramine tähendab peatset suurt pealetungi.
 • Oleg Zdanov eilsetest rünnakutest. Ilmselt on rakettide lennuulatusega teema.Ametlikel andmetel lendab S-300 maismaa märkide vastu kuni 120km. Kahtlustatakse, et võib olla moderniseeritud kuni 200km.
 • Presidendi õhtukõne. Täna olen terve päeva saanud teateid Dnepri kohta. Prahi eemaldamine jätkub. Kaasatud on kõik vajalikud talitused ja tänan kõiki, kes päästeoperatsioonile kaasa teevad!Hetkel on teadmata enam kui 30 inimese saatus, kes võisid terroristide rakettide tabamuse hetkel majas viibida.
  Rusude alt päästeti kümneid inimesi, sealhulgas kuus last. Võitleme iga inimese eest! Ja päästeoperatsioon kestab nii kaua, kuni on vähimgi võimalus elu päästa.

  Sellest raketirünnakust möödunud aja jooksul on Ukraina kuulnud kaastunnet ja toetust paljudelt juhtidelt, avaliku elu tegelastelt, ajakirjanikelt ja tavainimestelt kogu maailmast. Tänan kõiki, kes ei jäänud ükskõikseks! On väga oluline, et normaalsed inimesed ühineksid terrorile vastuseks.

Total Page Visits: 158 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 15, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *