Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 18. jaanuaril

OPOLUKORD 18012023

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu teatas 17. jaanuaril, et viib ellu Venemaa presidendi Vladimir Putini käskkirja viia aastatel 2023-2026 läbi ulatuslikke sõjalisi reforme Venemaa tavarelvajõudude laiendamiseks, tõenäoliselt valmistudes pikalevenivaks sõjaks Ukrainas ja seadma ka tingimusi. kiiresti üles ehitada oluliselt tugevam Vene sõjavägi.

Vene väed jätkasid Kreminna lähedal piiratud vasturünnakuid, Ukraina ametnikud väitsid, et Vene väed võivad valmistuda otsustavaks jõupingutuseks Luganski oblastis. Vaenlase peamised jõupingutused on suunatud pealetungile Bahmuti ja Avdiivka suunas.

Möödunud ööpäeva jooksul sooritas vastane 6 raketirünnakut, millest 3 oli tsiviilobjektidele Kupianski ja Kramatorski linnades, ning 14 õhulööki. Samuti teostati 95 tulistamist reaktiivsüsteemidest.

Jah, kaitseväe üksused tõrjusid okupantide rünnakud Bílogorívkas uganski oblastis ja Sil, Krasna Gora, Bakhmuti, Kliivka, Vodâne, eNvelski, Marinka asulates Donetski oblastis.

Väheste kollaborantide tõttu on okupandid sunnitud tooma ajutiselt okupeeritud aladele okupatsioonirežiimi haldusülesandeid täitma ametnikke Vene Föderatsioonist. Lisaks napib erinevates tööstusharudes töötajaid, sest kohalikud ei taha okupantidega koostööd teha. Nii et venelased üritavad tuua töölisi samast Venemaalt ja ajutiselt okupeeritud Krimmist.

Päeva jooksul sooritas UA õhuvägi 12 rünnakut vaenlase fookusaladele, samuti 4 lööki õhutõrjeraketikomplekside positsioonidele. Lisaks hävitasid õhuväelased Soledari piirkonnas vaenlase lennuki Su-25.

Ukraina kaitseväe raketi- ja suurtükiväe üksused tabasid ööpäevas 2 kontrollpunkti, samuti 5 sissetungijate koondumisala, laskemoonaladu, RB jaama ja raadiolokatsioonijaama.

 • Vene väed ründasid Lõsõtchanski suunal Ukraina positsioone Bilohorivka (Luganski o.), Verhnokamjanske, Spirne ja Bilohorivka (Donetski o.) lähedal. Kumbki rünnak ei olnud edukas.
 • Bahmuti suunal:
  • Wagneri palgasõdurid sisenesid Silisse ja vallutasid raudteejaama. Linnapiirkond on nüüd Venemaa kontrolli all.
  • Vaenlane üritas kasutada äsja saavutatud positsioone Silis Krasnopolivka poole edenemiseks. Katse ei õnnestunud.
  • Väidetavalt sisenesid Vene väed Klištšiivka eeslinna, kuid arvestades Ukraina kindlustatud positsioone lähedal asuval kõrgel maapinnal, pole see tõsine asi.
  • Ukraina kaitsjad tõrjusid Vene rünnakud Mayorski ja Pivnitšne piirkonnas.
  • Võitlused jätkuvad Bahmuti kirde-, ida- ja kaguserval.
 • Avdiivka suunal:
  • Vaenlane üritas taas läbi murda Ukraina liinidest Krasnohorivka ja Kamjanka ümbruses. Nagu tavaliselt, ei õnnestunud siin Vene vägedel seda teha.
  • Vene väed ründasid Vodyane lähedal Ukraina positsioone, kuid rünnak tõrjuti.
  • Vene luureelement uuris Nevelske lähedal ukrainlaste positsioone, kuid 59. motoriseeritud brigaadi sõdurid lõid katse tagasi.
 • Donetski suunal:
  • Keerulisest olukorrast teatatakse Marinkalt, kus vaenlane jätkab iga päev mõne meetri võrra edasiliikumist.
  • Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnakud Pobieda, Novomõhhailivka, Pretšõstivka ja Velyka Novosilka suunas. Vene armee näib otsivat selles piirkonnas nõrka kohta potentsiaalseks eelseisvaks pealetungioperatsiooniks.

UA hinnang ru kaotustele

_____________________________________________________________________________

 • See ei ole plastiliini ja kuulikestega mängimine. Ärge tehke kodus sedajärele.

 • NYT. USA loovutab Ukrainale umbes 300 000 155 mm suurtükimürsku, mida hoitakse USA ladudes Iisraelis. Väidetavalt on umbes pooled lubatud mürskudest juba Euroopasse tarnitud ja need tarnitakse peagi ka Ukrainasse. Lisaks kuulutab Valge Maja nädala lõpus välja järjekordse abipaketi relvajõududele, ütles Valge Maja riikliku julgeolekunõukogu strateegilise kommunikatsiooni nõunik John Kirby.
 • Zelenski. Täna algas töö iga-aastasel foorumil Davosis, mis on traditsiooniliselt võimas globaalne poliitiline ja majanduslik platvorm. Maailm kuuleb Ukrainat Davosis – seal teatakse, mida Venemaa on teinud Dniproga, teatakse, mida teevad terroristid Hersoniga, Harkiviga, meie Donbassiga ja muudel aladel, kuhu Venemaa on surma toonud.See on väga oluline: Ukraina esimene leedi tutvustas täna Davosis kõiki meie rahuvalemi elemente, sealhulgas õigluse põhimõtteid – ja see hõlmab ka Vene terroristide täielikku vastutust kõige toimepandu eest. Ja maailma toetus meie diplomaatilisele initsiatiivile on väga tuntav. Teeme kõik selleks, et see toetus muutuks tõeliselt globaalseks ning et kõik mõjukad rahvusvahelistes suhetes osalejad astuksid samme Venemaa agressiooni lõpetamiseks ja julgeoleku taastamiseks. Au kõigile meie kangelastele!
  Igavene mälestus kõigile neile, kelle elu võttis Venemaa agressioon.
  Au Ukrainale!
 • Briti luureraport

Image

 • Valge Maja riikliku julgeolekunõukogu strateegilise kommunikatsiooni koordinaator John Kirby. USA võib enne selle nädala lõppu välja kuulutada täiendava kaitseabipaketi Ukrainale. Küsimusele, kas see pakett sisaldab tanke, ta ei vastanud, selgitades, et ei taha asjadest ette rutata. “Jätkame nende pakettide kohandamist nii, et need vastaksid kõige paremini Ukraina vajadustele. Ja kui me seda pakkuda ei suuda, teeme koostööd teiste liitlaste ja partneritega, et näha, kas nad suudavad,” ütles Kirby.
 • Venemaa investeerimiskliima halvenemise tõttu oli 2022. aastal oodata riigi turule poole vähem välisbrände kui aasta varem. Enamik Türgi, Hiina ja India jaemüüjaid, kes teatasid oma kaupluste avamisest Vene Föderatsioonis, pole seda jätkuvate logistikaraskuste tõttu veel teinud. Eksperdid ütlevad, et kettide arvu vähendamine vähendab kaupade mitmekesisuse pakkumist. Kuigi üle poole venelastest pole seda veel märganud: nende arvates on kaubanduskeskustes ja veebis endiselt piisavalt erinevaid poode.
 • Brovari lennuõnnetuses hukkus siseministeeriumi juhtkond: pardal olid Monastõrski ja Jenin. “Täna, 18. jaanuari hommikul kukkus Brovarys alla pääste helikopter. Lennuõnnetuse tagajärjel hukkus siseministeeriumi juhtkond: minister, ministri esimene asetäitja ja riigisekretär. Praegu on teada 16 kannatanut, sealhulgas 2 last. Neist 9 oli helikopteris. 22 kannatanut on haiglas, kellest 10 on lapsed. Sündmuskohal töötavad kõik eri- ja eriteenistused.“  Ukraina relvajõudude õhujõudude väejuhatuse pressiesindaja Ignat selgitas teletoni eetris, et lennuõnnetuse põhjuseks võib olla mitu asja: “Komisjon uurib põhjuseid. See ei ole 1.-2. päeva, sest lennuõnnetuse uurimine võtab omajagu aega.Arvan, et luuakse riiklik komisjon , kuhu kuuluvad erinevad lennueksperdid.Nad uurivad juhtunu põhjuseid ja mis tegurid aitasid kaasa kopteri allakukkumisele. ”
  On vaja uurida kogu teavet: eriti raadiovahetust ja helikopteri tehnilist seisukorda. See kestab vähemalt mitu nädalat, sest tehnilised uuringud võtavad teatud aja, selgitas ta.

 • Üks võimalikest versioonidest mida Putler täna räägib. Valmistab ette venelasi sõjaseisukorraks.

Image

 • Midagi põrutavat Putlerilt ei tulnud. Ainuke oleks sõjaolukorra väljakuulutamine olnud põrutav. Mobilisatsioon toimub nagunii pidevalt. Küsimus nüüd on, kes vedas Putlerit ninapidi? Ja kas järgmisena on teade sõja kuulutamisest või loobumisest?Putleri eriti tähtis teadaanne täna: „Täiemahuline vaenutegevus Donbassis lõppenud alates 2014. aastast – rasketehnika, suurtükiväe, tankide ja lennukite kasutamisega. Kõik, mida me täna teeme, sealhulgas sõjaline erioperatsioon, on katse lõpetada sõda. See on meie tegevuse mõte. Ja kaitsta meie inimesi, kes neil aladel elavad. Need on meie ajaloolised territooriumid.“
  • „Venemaa teeb kõik endast oleneva, et Ida-Ukraina konflikt rahumeelselt lahendada, kuid Venemaa Föderatsiooni, nagu hiljem selgus, juhiti “ninapidi”.
  • «Sellegipoolest oleme teinud kõik endast oleneva, et olukord rahumeelsete vahenditega lahendada. Nüüd on selgeks saanud, et see oli definitsiooni järgi võimatu“.

  Lavrov võttis ka hommikul julguse kokku ja viskas mõned punktid avalikkuse ette:

  • Lääs annab mõista, et kasutab Vene Föderatsiooni ja iga teise taunitava riigi vastu vahendeid;
  • USA tegevus Vene Föderatsiooni vastase koalitsiooni loomisel on võrreldav NSV Liidu vastu võidelnud Hitleri tegevusega;
  • “Erioperatsiooni” eesmärgid ei ole välja mõeldud, need on määratud “ohud Venemaa julgeolekule”;
  • Ukrainas ei tohiks olla sõjalist infrastruktuuri, mis kujutaks endast ohtu Vene Föderatsioonile, tagakiusamist ja ahistamist venekeelsete kodanike vastu.
  • Sõda saab kunagi läbi, me kaitseme ikka oma tõde, aga mul pole siiani õrna aimugi, kuidas edasi elada.
 • Arestovich Latõnina TV-spraegu.
 • Roman Svitan alustab ka täna Arestovichist ja raketirünnakust Dniprole.

 

Total Page Visits: 311 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 18, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *