Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. jaanuaril

OPOLUKORD 21012023

Väidetavalt jätkasid Venemaa ja Ukraina väed pealetungioperatsioone Svatove ja Kreminna lähedal ning pealetungioperatsioone üle Donetski oblasti rindejoone. Vene allikad väitsid jätkuvalt valeväiteid, et Vene väed on lähedal Bahmuti ümberpiiramisele.

Päeva jooksul tulistas vastane 7 raketti (neist 3 Kramatorski ja Guljajpole linnades) ja andis 15 õhulööki. Ta sooritas ka 68 tulistamist reaktiivsüsteemidest, sealhulgas Nikopoli tsiviilinfrastruktuurile.

UA kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud okupantide rünnakuid Luganski oblasti Novoselívske, Plo, Anka ja Červonopívka piirkonnas ning Bílogorívka, Rozdolívka, Vasyukivka, Krasna Gora, Jagidne, Bakhmut, Predtečine ja Maryinka piirkonnas Donetski oblastis.

Starobilski Luganski oblasti linnahaigla kirurgilises osakonnas ravil üle 300 vigastatud okupandi. Agressor ei kasuta mitte ainult meditsiiniasutusi ajutiselt okupeeritud Hersoni oblasti asulates, mis on niigi ülerahvastatud, vaid võtavad välihaiglate alla ka lasteaedu. Samuti vahetati välja kõik arstid Nižni Syrohozõ asula keskhaiglas, praegu ravitakse seal ainult Vene okupatsioonivägede isiklikku koosseisu.

Sarnane olukord oli Kalantšakis, kus kohalikud arstid vallandati ja toodi Krimmist kohale meditsiinitöötajad. Kohalikel elanikel on haiglasse tulek keelatud.

Ukraina õhuvägi on viimase ööpäeva jooksul andnud 18 lööki vaenlase fookuspiirkondadesse ja 4 õhutõrjeraketikomplekside positsioonidele. Samuti tabasid meie kaitsjad 2 UAVd “Orlan-10” ja “Merlin-VR”. Meie raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid okupantide juhtimispunkti ja 2 fookusala ja laskemoonaladu.

UA hinnang ru kaotustele

________________________________________________________________________

  • Viimaste kuudega on russistid rajanud sadu kilomeetreid kindlustusi. Sõjaväelased teavad, mida on vaja kindlustustest läbiminekuks. Ukrainlastelt on sellest mitmed olulised jupid puudu ja Rammsteinist neid ka ei tulnud.

  • Briti luureraport

Image

  • Ukraina läbirääkimiste meeskonna liige Venemaaga Rustem Umerov:  Venemaa valmistub pealetungiks kolmest küljest – rünnak tuleb põhjast üle Valgevene piiri, Venemaa tugipunktidest Ida-Ukrainas ja lõunast. Umerovi sõnul piiravad Vene väed UAd 240 kraadi, ründavad Mustalt merelt, Valgevenest, Luganski ja Donetski oblastist. Rünnak võib alata juba veebruaris. Võttis tagasi oma väljaütlemise, ei suutnud tõestada.
  • USA suursaadik OSCE juures. USA toetab hävitajate F-16 üleandmist Ukraina liitlaste poolt.
  • Türgi tühistas 27. jaanuariks kavandatud Rootsi kaitseministri Paul Jonssoni visiidi Ankarasse, et protesteerida paremäärmuslaste meeleavalduse vastu Türgi saatkonna juures Stockholmis, mille Rootsi võimud sanktsioneerisid. Jonsoni visiit on kaotanud oma “olulisuse ja tähtsuse” ning jääb seetõttu ära, ütles Türgi välisminister Hulusi Akar laupäeval, 21. jaanuaril.Türki visiidi ajal kavatses Paul Jonson teha uusi katseid, et veenda Ankarat loobuma oma vastuväidetest Rootsi astumisele NATO-sse. Ankara väljendas tugevat rahulolematust selle üle, et Rootsi võimud lubasid 21. jaanuaril Stockholmis korraldada paremäärmuslase Rasmus Paludani korraldatud protesti. Ta teatas, et kavatseb selle ajal Koraani põletada. Paludan on seda juba korduvalt teinud protestide ajal erinevates Rootsi linnades, põhjustades kokkupõrkeid vastumeeleavaldajate ja politsei vahel.Türgi ja Ungari on ainsad NATO riigid, kes pole veel nõustunud Rootsi liitumisega Põhja-Atlandi alliansiga. Ankara nõuab, et Stockholm võtaks karmimaid samme kurdi aktivistide vastu, keda ta peab tingimuseks “terroriste”.
  • Oleg Zdanov operatiivolukorrast
  • Roman Svitan operatiivolukorrast.
  • Roman Svitan relvastusest
  • Arestovichi feigin laivis tasub täna kuulata

 

Total Page Visits: 319 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 21, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *