Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. jaanuaril

OPOLUKORD 22012023

Okupandid sooritasid Avdiívski ja Limani suunal ebaõnnestunud ründetegevusi. Katsed Bahmuti suunas jätkuvad, suurendas õhuväe kasutamise intensiivsust. Teistes suundades – nad kaitsevad ennast.

Eile andis vastane 1 raketi ja 27 õhulööki. Samuti tulistas 55 mürsku reaktiivsüsteemidest.

UA kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud rünnakud Novoselívske Luganski oblasti ja Terny, Serebrjanske, Verhnyokamianske, Bílogorívka, Krasno Gora, Bahmuti, Pervomaiski, Maryinka ja Donetski oblasti piirkondades.

Zaporižži suunal sai suurtükitulest kannatada enam kui 15 asulat. Eelkõige on see Vremivka, Malinivka, Gulyajpole, Charivne, Mala Tokmachka, Kreeka pähklid, Novodanilivka, Kamianske, Green Guy ja Novosilka Zaporožjes.

Hersoni suunas tulistasid okupandid taas kogu Bílozerku, Dniprovske, Yantarne, Berehove ja Hersoni suurtükiväest.

Kaitseväe õhuvägi andis ööpäeva jooksul 14 lööki okupandi fookusaladele ja 3 rünnakut vastase õhutõrjeraketikomplekside positsioonidele. Ukraina kaitseväe raketivägede ja suurtükiväe üksused 2 kontsentratsioonipiirkonda.

UA hinnang ru kaotustele

Svitani, Zhdanovi ja Arestovichi striimides kõlas eile õhtul paar märkimisväärset infokildu. Esiteks see, et russistid teostavad luurets lahinguga kogu rinde ulatuses. Sumõ piirkonnas oli eile üle pika aja. Zaporozje piirkonnas on see toimunud juba kolm päeva. Teiseks rääkis Arestovich, et russistid on käivitanud suure infooperatsiooni. Reedel ilmus paar kummalist artiklit USA meedias. NYT on minu arvates kogu aeg sellisel kummalisel positsioonil. Samuti on liikumas info mis on suunatud UA juhtkonna vastu – toiduainete ostmine armeele 2x kallimalt ja korruptsiooni süüdistused. Lisaks veel hulgaliselt vale infot mis eile levis sots meedias. Kolmandaks on Svitani hinnangul infooperatsiooni osa ka Panzir S1 paigutamine Moskvasse. Lavrov üleeile teatas, et see on kõik kooskõlas sõja seadustega jms. Samas siis kui vene rakett elumaja tabas, oli tema jutt vastupidine.

____________________________________________________________________________

 • CNN kirjutas reedel, et britid on põhimõtteliselt valmis andma Ukrainale kaugmaa rakette. Jutt käib Storm Shadow rakettidest. Vastu on sellele praegu USA. Svitani arvates on kaugmaa raketid tähtsamad kui tankid sest tanke Ukrainal on. Ta kahtles muideks ka rasketankide suutlikkuses pehmel maastikul võtteldes T-72.

 • Uus saadetis K-2 tanke ettevalmistamisel Poola saatmiseks.

 • Meedias levitatav teave toiduostude kohta sisaldab manipuleerimist ja eksitamist – Kaitseministeerium. “Kaitseministeerium valmistab SBU-le ette materjale, et uurida eriperioodil kaitsehuve kahjustava teadlikult valeinfo levitamist. Samuti viiakse läbi siseaudit toiduhanke protsessi ja tulemuste kohta. Rikkumiste korral kaitseministeeriumi ametnike tegevuses võetakse nad seaduse alusel vastutusele,“ kommenteeris olukorda kaitseministeerium toidu ostmine kõrgendatud hindadega.
 • Budanov: Kirejev tapeti kindlasti SBU autos, tean väga hästi inimesi, kes ta hukkasid.
  • Kirejev ei olnud Vene spioon. Ta läbis kõik testid, sealhulgas valedetektori.
  • Umbes 200 meetri kaugusel SBU keskmajast väljus buss, Alfa töötajad jooksid välja, hüüdes “See on SBU!” Siis juhtus mõrv.
  • Sellest olukorrast oli vestlus SBU tollase juhi Bakanoviga, ta ei osanud õieti midagi seletada, see oli meie viimane vestlus.
  • Kirejevi põhiülesanne läbirääkimistel Venemaa Föderatsiooniga, mille talle seadsime, on protsessi venitamine, et aega võita.
  • See, kes Kireevi tappis, tahtis mitte lasta meil aega võita.
 • Saksa Spiegel teatab Saksamaa kaitseministeeriumil on 22. mai 2022 seisuga üksikasjalik nimekiri olemasolevatest Leopard 2 tankidest, mille üleviimist Ukrainale võidakse kaaluda. Nimekirja järgi oli Bundeswehril kokku 312 erineva modifikatsiooniga Leopard tanki, millest 99 oli tööstuslikult mitmesuguses remondis ja üks tuli maha kanda. 212 kasutatava tanki hulgas olid Leopard 2A5, 2A6, 2A7 ja 2A7V modifikatsioonid. 22. mai seisuga oli vägedel 53 Leopard 2A7V moodsaima versiooni tanki. Spiegeli allikate sõnul on nimekirjas ka märgitud, milliseid tanke võiks Ukrainasse tarnimiseks pakkuda. Räägitakse 19 tankist Leopard 2A5 mida kasutatakse vaenlase vägede mängimiseks Bundeswehri väljaõppekeskuses Lenzlingenis.https://www.spiegel.de/politik/deutschland/ukraine-krieg-diese-leopard-panzer-koennte-die-bundeswehr-abgeben-a-5df41a86-3110-4152-82c9-02afb552d5dd
 • Ei tea kas uskuda? Pole nagu ukrainlaste moodi.

Image

 • Roman Svitan olukorrast rindel.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Presidendi õhtune kõne. „Esimene ja peamine asi, millest ma täna rääkida tahan, on õiglus. Õiglus, mis on muide kainlikkuse üks aluseid. Sest õiglust tunnetavas ühiskonnas on inimeste liit alati tugevam. Ukraina valitsuskabinet vabastas täna ametist NABU töötajate paljastatud aseministri. Korrakaitsjatel on kõik võimalused juurdluse läbiviimiseks ja selle menetluse kohtusse saatmiseks. Ja ma tahan, et see oleks meie märguanne kõigile, kelle tegevus või käitumine rikub õigluse põhimõtet. Loomulikult on praegu põhirõhk kaitse- ja välispoliitika teemadel. Aga see ei tähenda, et ma ei näe ja ei kuule, mida ühiskonnas erinevatel tasanditel – nii kesktasandil kui ka piirkondades – räägitakse. Ja see nädal on asjakohaste otsuste aeg – konkreetsed ja õiglased. Juba valmis lahendused. Ma ei taha praegu midagi teatada ega detailidesse laskuda. Aga selge on – mis köitis inimeste tähelepanu. Analüüsime iga olukorda üksikasjalikult. Ja mõtleme selle välja. Ühiskond saab täieliku teabe ja riik astub vajalikke samme.”
 • Prantsusmaa president Emmanuel Macron kohtus 22. jaanuaril Pariisis Saksamaa liidukantsleri Olaf Scholziga seoses Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise Charles de Gaulle’i ja Saksamaa liidukantsleri Konrad Adenaueri allkirjastatud Élysée sõprus- ja koostöölepingu 60. aastapäevaga. Macron “ei välistanud” pressikonverentsil Prantsusmaa relvajõudude Leclerci tankide tarnimist Ukrainasse.
  „Andsime [Ukrainale] olulist tuge suurtükiväe, õhutõrjesüsteemide, soomukite, varustuse ja laskemoona vallas, tegime [soomukite] AMX-10 RC osas täiendavaid otsuseid, mida meie Ukraina sõbrad taotlesid. ütles Macron. “Mis puudutab Leclerci tanke, siis palusin relvajõudude ministril selle teemaga tegeleda.” Macron ütles, et selline otsus tuleks langetada kolme kriteeriumi alusel: “Esimene on see, et see ei aita konflikti eskaleerida ja me oleme alati sellest joonest kinni pidanud, teine ​​on see, et nad saavad meie Ukraina sõpradele reaalset kasu anda. Selleks tuleb arvestada [tankide] kasutamise operatiivtoetusega ja väljaõppega. Kõikide oma varustuse tarnete puhul hoolitseme selle eest, et Ukraina sõdurid teaksid seda kasutada juba selle operatsiooniruumi jõudmise ajaks. Ja viimane kriteerium on mitte nõrgendada meie kaitsevõimet.
 • Briti luureraport

Image

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 22, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *