Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 24. jaanuaril

OPOLUKORD 24012023

Ukraina luure hinnangul valmistuvad Vene väed 2023. aasta kevadel või varasuvel toimuvaks pealetungiks, kinnitades osaliselt ISW hinnangut, et Vene väed võivad lähikuudel otsustava tegevuse ette võtta.

Vaenlane jätkab rünnakuid Bakhmuti ja Avdiívka suunas, hoolimata arvukatest kaotustest. Kupjanski suunas olid ebaõnnestunud rünnakud, Ukraina kaitsjad tõrjusid kõik vastase rünnakud. Vaenlane teostab kaitsetegevust Limani, Novopavlívski ja Hersoni suundades.

Vene okupant sooritas ööpäeva jooksul 9 raketirünnakut Harkivi, Donetski ja Zaporižžja oblasti asualadele ning andis 27 õhulööki. Samuti tulistas vastane 79 mürsku reaktiivsüsteemidest.

Ukraina kaitsejõudude üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud okupantide rünnakuid asulates: Luganski oblastis Tšervonopovkas; Ja Bílogorívka, Rozdolívka, Sil, Krasno Gora, Bahmuti, Klíкаvka, Novobakhmutívka, Krasnogorivka, Vodyane, Maryinka Donetski piirkonnas.

Olemasolevatel andmetel evakueerub Luganski Vene okupatsiooniadministratsioon linnast Vene Föderatsiooni territooriumile Vene relvajõudude 2. armeekorpuse kaitseväelaste perekonnad.

Möödunud ööpäeva jooksul sooritas UA õhuvägi 8 rünnakut vastase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumise piirkondadesse ning õhutõrjeraketikompleksi positsioonile.

Viimase päeva jooksul tulistasid meie kaitsjad alla 2 vaenlase lennukit Su-25; helikopter Ka-52; mehitamata õhusõiduk Orlan-10 ja 2 juhitavat õhuraketti H-59.

Ukraina kaitseväe raketivägede ja suurtükiväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tabanud 3 okupantide fookuspiirkonda ja ladu.

Tõenäoliselt viisid Vene väed viimase 72 tunni jooksul Zaporižžja oblastis läbi ebaõnnestunud rünnakuoperatsiooni. Vene väed ei ole Zaporižžja oblastis ühtegi kinnitatud territoriaalset edu saavutanud, hoolimata ühe Vene okupatsiooniametniku jätkuvatest väidetest. Okupatsiooniametnik võib suruda peale Venemaa taktikaliste edusammude narratiivi Zaporižžja oblastis, et luua positiivseid narratiive, et juhtida venelaste tähelepanu kõrvale Bahmuti lubatud edusammude puudumisest. Väidetavalt on ru võtnud oma kontrolli alla  Klishchiivka  Bakhmutist edelas.

 • Svatove suunal Vene väed ründasid Ukraina positsioone Novoselivske ja Stelmahivka piirkonnas. Kumbki rünnak ei õnnestunud.
 • Lõsõtchanski suunal:
  • Vaenlane üritas Vyimka suunas läbi murda, kuid edasi ei pääsenud.
  • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnakud Bilohorivka ja Rozdolivka suunas.
 • Bahmuti suunal:
  • Vene väed ründasid Paraskoviivka asula suunas, edutult.
  • Vaenlane ründas Ukraina positsioone Stupotški suunas, et saada tulejuhtimine maanteel H-32 (T-0504). Rünnak tõrjuti.
  • Lahingud Bahmuti eeslinnas jätkuvad.

 • Avdiivka suunal:
  • Vene väed püüdsid haarata Novobahmutivka ümbruses uusi positsioone, kuid ei suutnud edasi liikuda ja taandusid.
  • Ukraina väed lõid Pervomaiske piirkonnas tagasi Venemaa rünnaku.
 • Donetski suunal lahingud Marinka piirkonnas.

UA hinnang ru kaotustele. Selgus vene hävitatud “laevade” arvu suurenemine. Tegemist oli paatidega millega russistid käivad Hersoni all Dnepri jõe saartel. Küsimus on 4-s helikopteris. Üks kord terve sõja jooksul on ühel päeval 4 helikopterit hävitatud ja siis polnud ka kõik K-52d. Eile liikus inf üksnes ühe K-52 kohta.

___________________________________________________________________________

 • Volodymyr Dacenko on üritanud kujutada graafiliselt vene taktika muutust. Tal on neli faasi. Ma pigem ütleks, et tegemist pole taktika muutustega. Pigem operatiiv või strateegia muutustega. Taktika muutus on üks minu silmis. Alguses üritati suundade kolonnidega linna sisse sõita. Hiljem on need lahingugrupid vähenenud järjest. Ja kui alguses tulid 6 suunast siis hetkel on ru keskendunud Donbassile. Lõunast Zaporozje suund on lisandumas.

 • Tankilubadusi on nüüd kogunemas. ABC andmetel on 12 riigist tulemas kahe pataljoni jagu Leopard 2 ja T-72d on ka soolas kolmest-neljast riigist.Saksa kaitsekontsern Rheinmetall võib Ukrainasse saata kokku 139 Leopardi tanki, kuigi 22 neist vajavad remonti – ühendus Redaktionsnetzwerk Deutschland. “Meil on 22 Leopard 2A4 tüüpi lahingumasinat, mille saaksime ette valmistada ja Ukrainasse saata. Nende masinate remont võtab aega ligi aasta. Tarne on võimalik 2023. aasta lõpus – 2024. aasta alguses.
  Saadaval on veel 29 Leopard 2A4 tüüpi lahingumasinat, mis on valmis saatmiseks 2023. aasta aprillis-mais. Samuti saame kättesaadavaks teha veel 88 lahingumasinat Leopard 1,“ ütles kontserni esindaja toimetuse avaldatud intervjuus.

Image

 • Eilse päevaga hollandlaste ORYX andmebaasi lisandunud kaotatud vene tehnika. Helikoptereid pole näha aganad selles lehes lennuvahendeid ka ei märgi. Ukrainlastele lisandu 3 – BMP1, Saon ja KRAZ.

Image

 • Vene relvajõudude peastaabi ülem kindral Valeri Gerasimov andis intervjuu, milles praegusele konfliktile on pühendatud vaid üks vastus:
  “Praegu toimub peastaabi juhtimisel Ukrainas sõjaline erioperatsioon. Sellist sõjaliste operatsioonide taset ja intensiivsust pole tänapäevane Venemaa veel tundnud. Tänapäeval on meie riigi ja selle relvajõudude vastu peaaegu kogu kollektiivne Lääs.
  Olukorra stabiliseerimiseks, uute territooriumide kaitsmiseks ja pealetungioperatsioonide läbiviimiseks pidi peastaap paika panema osalise mobilisatsiooni plaanid. Pärast Suurt Isamaasõda pole selliseid sündmusi olnud.
  Tuleb märkida, et mobilisatsioonikoolituse süsteem meie riigis ei olnud täielikult kohandatud uute kaasaegsete majandussuhetega. Seega pidin kõik liikvel olles parandama. Kuid peastaabi ohvitseride hästi koordineeritud ja professionaalse tegevuse tulemusena kutsuti koostöös Vene Föderatsiooni moodustavate üksuste võimudega ajateenistusse 300 tuhat reservi kuulunud kodanikku.
  Peastaabi isikkoosseis on praegu rakendamas kõiki meetmeid, et saavutada kõrgeima ülemjuhataja seatud sõjalise erioperatsiooni eesmärgid, samuti tagada meie riigi sõjaline julgeolek, lähtudes olemasolevatest sõjalistest ohtudest.
 • Reznikovi asetäitja astus pärast skandaali relvajõududele toodete ostmisega tagasi. Ukraina relvajõudude tagalatoetuse eest vastutav Vjatšeslav Šapovalov palus end vabastada, et mitte tekitada ohte Ukraina relvajõudude stabiilsele toetusele Ukraina relvajõudude ostuga seotud süüdistuskampaania tulemusena. toitlustusteenused. Ukraina kaitseminister toetas täna Vjatšeslav Šapovalovi taotlust tema vabastamiseks ja pöördus sellekohase esildise poole ministrite kabineti poole.
 • Millised on okupantide tegevuskäigud? Vastab Roman Svitan
 • Arestovich prognoosib edasisi arenguid
 • Sky News Arabia, viitega Pentagoni nimetule allikale.  Biden on valmis Abramsi tankid Ukrainale üle viima, et mõjutada Saksamaad, kes pole veel Leopard 2 tankide võimaliku tarnimise kohta otsust langetanud. Tema sõnul on Biden valmis 10 Abramit Ukrainale üle andma, et avaldada Saksamaale survet Leopard 2 üleandmiseks. Bloomberg ja Spiegel kirjutavad, et sakslased teevad otsuse Poola taotluse osas homme.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Kui Spiegel ei eksi Ukrainale antava Leopard 2 täpse modifikatsiooni osas, saavad Ukraina relvajõud ühe kõige kaasaegsema modifikatsiooni. 2A6 indeksi all, mis ilmus juba 21. sajandil.Leopard 2A6 oluline täiustus võrreldes eelmiste modifikatsioonidega on uus piklik 120-mm kahur Rh-120\L55, mis on ette nähtud täiustatud laskemoona tulistamiseks, modifitseeritud FCS, 3. põlvkonna kombineeritud soomus ja TIUS-i olemasolu. Samuti säilitati modifikatsioonis kõik 2A5 versiooni eelised, sealhulgas muutus soomus, tanki haavatavate piirkondade vähendamine, GPS, tahavaate kaamerad jne. Leopard 2A6 modifikatsiooni tankid ei seisa ladudes, vaid on tegevteenistuses koos Bundeswehri soomusüksustega. See tähendab, et selle konkreetse modifikatsiooni üleandmise korral võetakse Leopardid otse Saksa armeest.
 • Feigin Arestovich õhtune jututuba
 • The New York Times.  Zalužnõi sai pärandina miljon dollarit. Relvajõudude ülemjuhataja kandis kogu selle raha Ukraina armee vajadusteks. Zalužnõi sai päranduse Ukraina päritolu ameeriklaselt Hryhoriy Stepantsilt. Jaanuaris annetas kindral kogu laekunud summa Ukraina relvajõududele. Seda kinnitab Ukraina relvajõudude pressiteenistus.
 • Pole paha!

 

 

Total Page Visits: 327 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • jaanuar 24, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *