Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 05. veebruaril

OPOLUKORD 05022023

Agressor ei ole näidanud suutlikkust jätkata ulatuslikke pealetungioperatsioone mitmel suunal, mis oleksid vajalikud Donetski oblasti halduspiirideni jõudmiseks ja Zaporižžja linna hõivamiseks. Pealetungi operatsioon ei võta tõenäoliselt sihikule Zaporižžja linna läänepoolselt Donetski-Zaporižžja rindejoont.

Vene väed viisid läbi piiratud pealetungioperatsioone Svatovest loodes, jätkasid pealetungioperatsioone Kreminna ümbruses ja Bahmuti ja Vuhledari ümbruses, kuid on aeglustanud pealetungi Donetski linna lääneservas. Päeva jooksul tulistas vastane MLRS süsteemidest 61 pommi, sealhulgas Hersoni tsiviilinfrastruktuuri.

Ukraina üksused on viimase 24 tunni jooksul võidelnud okupantide rünnakutega Kremína ja Shipilívka piirkonnas  Luganski oblastis ning Verhnyokamianske, Krasna Gora, Paraskovíivka, Bakhmuti, Ivanívsʹke asulate piirkonnas  Donetski oblastis.

Ukraina õhuvägi sooritas möödunud ööpäeva jooksul 5 rünnakut okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika koondumispiirkondadesse, samuti 2 rünnakut õhutõrjeraketikompleksidele.

Eile tabasid Ukraina kaitseväe raketi- ja suurtükiväe üksused juhtimispunkti, 3 vastase elavjõudude piirkonda, õhutõrjeraketikompleksi ning kütuse- ja määrdematerjalide ladu.

 • Svatove suunal:
  • Ukraina suurtükivägi tabas Vene vägesid Stelmkahivka lähedal, võimaldades UA’l piirkonnas kontrolli suurendada.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Stelmahivka, Hrekivka, Nevske asulate piirkonnas:
 • Lõsõtchanski suunal tõrjus UA rünnakud Dibrova, Kreminna, Bilohorivka, Verkhnokamyanske, Mykolaivka piirkonnas.
 • Bahmuti suunal:
  • Wagneri palgasõdurid tungisid Silist lääne poole ja vallutasid Ukraina kaevikud. See on potentsiaalselt ohtlik areng, kuna see seab lähedalasuvad mitmekihilised kindlustused ohtu. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Krasna Hora, Paraskoviivka, Bahmut, Ivanivske, Kurdjuumivka
  • Lahingud Bahmuti eeslinnas jätkuvad. Vaenlane on keskendunud peamiselt Bahmuti põhjaosale.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • Kanada esimene Leopard 2 läks Ukraina poole teele. Tõenäoliselt Poola või Saksamaale kus see siis meeskonnaga läbib väljaõppe.

Image

 • NATO vastane meeleavaldus Pariisis. Lipud näitavad kes tegelikult protestivad. Lääne riigid peaks teatud sümboolika protesti meeleavaldusel keelustama.

 • Ukraina kaitseministeerium teatas, et Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikovi ettepanekul võttis Ukraina valitsus 4. veebruaril vastu resolutsiooni infosüsteemi Delta kasutuselevõtu kohta Ukraina relvajõudude poolt. Valitsus lubas ka Delta hoidmist pilves väljaspool Ukrainat, mis “kaitseb süsteemi servereid vaenlase rakettide ja küberrünnakute eest”.Delta on olukorrateadlikkuse platvorm, mille on loonud Ukraina kaitseministeeriumi kaitsetehnoloogia innovatsiooni- ja arenduskeskus. Delta süsteem kuvab mis tahes seadmes iga ühendatud kasutaja jaoks lahinguvälja reaalajas, integreerides keerukaid andmeid vaenlase ja tema vägede asukoha kohta.
 • Arestovitš tunnistas, et Vene väed kavatsevad kahe-kolme kuuga võtta enda kontrolli alla kogu Donetski oblasti territooriumi (Donetski rahvavabariigi territoorium). Arestovitš märkis, et RF relvajõud on koondanud suure vägede rühmituse, mis on arvult ja relvastuselt parem Ukraina relvajõududest.
 • Rindejoone muutus 1 jaanuarist 5 veebruarini Bahmuti suunal.        Bahmut
 • Okupandid hakkasid naiste kolooniatesse sõjaks vange värbama. Nagu teatas Ukraina relvajõudude peastaabi kokkuvõte, on esialgsele väljaõppele saadetud juba umbes 50 naist.

 • Militaarekspert Roman Svitan rääkis “News Factory” YouTube’i kanalil Vassili Golovanovile antud intervjuus sellest, millist laiaulatuslikku rünnakut Putini armee lähiajal Ukrainas ette valmistab, paljastas Ukraina relvajõudude rünnaku plaani. Krimmis ja selgitas ka, miks Kiievi korduv rünnak seda ei tee. Nii mängis Vene armee Svitani sõnul sõja alguses üllatuse peale ja pääses pealinnale lähedale. See variant pole aga praegu võimalik, kuna kogu piirijoon on täies ulatuses relvajõudude kontrolli all.
 • Oleg Zhdanov opolukorrast
 • Latõnina TV: Roman Svitan. Operatsioon Torm Stepil. Zaporižžja operatsioon on “Kõrbetormi” kordus. Analüüsime üksikasjalikult Roman Svitan Putini praegust pealetungi Donbassis ning võrdleme seda meetodite ja relvade komplekti poolest eelseisva Ukraina pealetungiga Zaporožjes. 20. sajandi keskpaiga rünnak võrreldes operatsiooniga Desert Storm.
 • Ukraina vaade lääne hävitajatele
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • veebruar 5, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *