Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 06. veebruaril

OPOLUKORD 06022023

Okupandid koondavad oma peamised jõupingutused ründeoperatsioonide läbiviimisele Kupyanski, Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Novopavlivka telgedel.

Vene väed jätkasid maapealsete rünnakute korraldamist Bahmuti ümber. Vene allikad väitsid jätkuvalt, et Ukraina väed liigutavad reserve Vuhledari suunas. Olemasolev info ei näita, et Venemaa ja Valgevene väed valmistuvad peatseks rünnakuks Valgevenest Ukraina vastu.

Bahmuti linna piirkonnas toimunud vaenutegevuse ajal puudus Venemaa okupatsioonivägede sõjaväelaste ja niinimetatud Wagneri PMC palgasõdurite vahel täielik koordineerimine ja suhtlus.

Eile tõrjusid UA üksused okupantide rünnakud Verhnokamjanske, Vasjukivka, Paraskoviivka, Bahmuti, Ivanivske, Kamjanka, Severne, Pervomaiske, Vesele, Nevelske, Krasnohorivka, Marjinka, Pobyedayinka, Novomõhhailivka piirkonnas.

Vaenlane kannatab jätkuvalt kaotusi. Okupandid muutsid Zaporižži oblastis Vasylivka külas kohaliku lastehaigla Vene Föderatsiooni relvajõudude haavatud sõjaväelaste sõjaväehaiglaks. Laste haiglasse vastuvõtmine on peatatud.

Ukraina kaitseväe õhuvägi andis möödunud ööpäeva jooksul 9 lööki vaenlase koondumisaladele ja löögi õhutõrjeraketisüsteemide positsioonidele. Ukraina kaitseväe raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid komandopunkti, 8 vaenlase tööjõu koondumisala ja laskemoonaladu.

 • Bahmuti suunal:
  • Vaenlane vallutas Ukraina täpsustamata positsioonid Krasna Hora ümbruses, tõenäoliselt linna servas. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Blahodatne, Krasna Hora, Paraskoviivka, Bahmut, Ivanivske, Klishchiivka
  • Wagneri palgasõdurid tungisid Bahmuti lõunaservadesse ja vallutasid mitu maja. Lõpuks nad peatati ja sunniti taganema. (allikas)
  • Olukord põhjas on endiselt keeruline. Wangeri palgasõdurid tungisid sügavamale Bahmuti, jõudsid Tavri lihakombinaadini ja vallutasid lähedal asuva kooli. (allikas)

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________________

 • Esimene Kanada Leopard jõudis Poola.

Image

 • Annetatud Ukraina T-72-d, mida T-72EA remonditakse ja renoveeritakse Tšehhi Excaliburi armee töökojas. Eile vene blogijad jagasid sama klippi sõnumiga, et russistid moderniseerivad omi tanke. Imestasin, et venelastel uus tehas või sest pilt ei lähe kokku sellega kida varem on UVZ’st

 • Financial Times: Kiievil on “väga usaldusväärne luureandmed Venemaa kavatsuste kohta” alustada uut pealetungi. Rünnak toimuda 10 päeva jooksul. Uue pealetungi võimalikuks kohaks nimetavad eksperdid Luganski oblasti lääneosa Kremennaja ja Limani linnade lähedal, kuhu Vene Föderatsioon on juba mitu nädalat vägesid kogunud.
 • Presidendi õhtune kõne.Täna jõustus NSDC otsus sanktsioonide kohta Venemaa Föderatsiooni tuumatööstuse vastu. Ja see ei ole viimane otsus nende selle haru kohta;Venemaa on ainus riik maailmas, mis lubab oma sõjaväel tulistada tuumajaamu ja kasutada tuumaelektrijaamu tulekahju kattena;Terroristriik kasutab tuumatööstust välise ekspansiooni ühe elemendina, et avaldada survet teistele riikidele, tekitada vastavaid ohte teiste riikide suveräänsusele.
 • FT: General Dynamics hakkab tootma Abramsi tanke Ukrainale. Tehas suudab toota umbes 12 tanki kuus, kuid praegu pole veel teada, kas ettevõte seab prioriteediks Ukraina.
 • Ukraina meedia kirjutab, et Ukraina kaitseministri kohale asub Kirill Budanov, kes on praegu Ukraina luure peadirektoraadi juht. Ukraina siseministri ametikoha saab varem riigipolitsei juhi toolil olnud Igor Klõmenko ning SBU juhiks saab Vassili Maljuk. Teadaolevalt on need muudatused vajalikud loogikast lähtuvalt, et õiguskaitseorganeid ei peaks sõja ajal juhtima mitte poliitikud, vaid tavalised julgeolekuametnikud.
 • Kreml lubab teadlikult osadel propagandistidel Venemaa kaitseministeeriumi kritiseerida, et võtta enda peale rinde läbikukkumiste süü. Samal ajal näeb Putin jätkuvalt ebakõla oma maksimalistlike eesmärkide ja valmisoleku vahel teha nende saavutamiseks vajalikke kõrge riskiga otsuseid. Putin on ka korduvalt süüdistanud Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi kõigis osalise mobilisatsiooni elluviimisega seotud probleemides ja isegi avalikult noominud ja kutsus üles kriitikat kuulama. Analüütikud usuvad ka, et Putini vastumeelsus võtta riske, mis on otseselt seotud tema sõjaga Ukrainas, viitab sellele, et tõenäoliselt ei lähe ta tuumaeskalatsiooni või sõtta NATO-ga.
 • Militaarekspert Roman Svitan ütles YouTube’i kanalil “News Factory”, et märtsis võivad Ukraina relvajõud läbi murda Armeeniasse suunduvast koridorist ja viia Oleshoki oblastis katlasse tohutu grupi Vene vägesid. Lääne soomusmasinad aitavad selles Ukraina armeed.
 • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja militaarekspert Oleg Ždanov ütles, et Venemaa ründab idarindel viies suunas ning läbimurdeks on Kreminna lähedal tankid üles tõmmatud. Bakhmut ise hoiab kinni, kuid okupandid suruvad äärtelt väga kõvasti peale: nad on Kostjantõnivka “eluteele” lähedale jõudnud.
  Horlivkas on kõik haiglad haavatud orke täis. Venelased varustavad juba haiglate jaoks lasteaedu, koole ja ladusid. Luganski oblastist viidi tagasi Venemaa Föderatsiooni 600 võitlusest keeldunud jõugu.
 • Feigin Arestovich õhtune jutusaade
 • Õhtune Zelensky.

Täna pidasin järjekordse Stavka koosoleku – palju küsimusi. Võti on meie tegevus eesliinil. Donetskis ja teistes piirkondades. Erilist tähelepanu – Bakhmutile. Meie kaitse, okupantide katsed linna ümber piirata ja seal meie kaitset murda. Oleme vastu. Ja ma tänan iga sõdurit, kes sellele vastupanule oma vastupanu osutab! Eraldi märgin täna ära 54. ja 93. eraldi mehhaniseeritud brigaadi võitlejad, 128. mäerünnakbrigaadi 15. eraldi pataljoni. Tänan teid, sõdurid, teie julguse ja alistamatuse eest Ukrainas väga vajaliku stabiilsuse eest. Kaalusime täna Stavkas ka meie sõdurite varumist laskemoonaga. Suurtükivägi on üks võtmetegureid. Nagu tavaliselt, teatasid ülemjuhataja ja jaoülemad. Luurejuht andis teada okupandi praegustest plaanidest. Au kõigile, kes võitlevad Ukraina eest! Au kõigile, kes meie riigi heaks töötavad!

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • veebruar 6, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *