Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 07. veebruaril

OPOLUKORD 07022023

Okupandid jätkasid maapealseid rünnakuid Bahmuti kirde- ja lõunaosas, kuid pole 6. veebruari seisuga asulat ikka veel ümber piiranud. Ning korraldasid Avdiivka-Donetski linna piirkonnas piiratud maapealseid rünnakuid.

Vene väed saavutasid tõenäoliselt taktikalisi edusamme Kupjanskist kirdes ajavahemikus 4. veebruarist 6. veebruarini ning Vene allikad väitsid, et Vene väed jõudsid 5. ja 6. veebruaril Svatove-Kreminna liinil varasematest positsioonidest lääne poole.

Ukraina väed säilitavad positsioone Luganski oblastis Bilohorivkas alates 6. veebruarist hoolimata Venemaa väidetest, et Vene väed vallutasid Bilohorivka 3. veebruaril.

Möödunud ööpäeva jooksul andis vaenlane 6 raketi- ja 24 õhulööki. Ta korraldas 75 MLRS-i rünnakut Harkivi, Donetski, Dnipropetrovski ja Hersoni oblastis, tsiviilelanikkonna hulgas on ohvreid.

Vaenlane jätkab koondumist eraldi telgedele. See keskendub peamiselt ründeoperatsioonide läbiviimisele Kupyanski, Lymani, Bahmuti, Avdiivka ja Novopavlivka suundadel.

Ukraina kaitseväe üksused tõrjusid möödunud ööpäeva jooksul okupantide rünnakud Luganski oblasti Novoselivske, Kreminna ja Dibrova asulate piirkonnas ning Verhnjokamianske, Vesele, Zaliznjanske, Krasna Gora, Bahmuti, Ivanivske ja Paraskoviivka piirkonnas Donetski oblastis.

Okupandid kannavad jätkuvalt kaotusi. Haavatute rehabiliteerimiseks ja tsiviilelanike kaitseks kasutades rajas vaenlane Hersoni oblastisse teise sõjaväehaigla. Kayiry psühhoneuroloogilise pansionaadi esimesele korrusele paigutati VF relvajõudude kaitseväelased ja teistele korrustele viidi tsiviilpatsiendid. Okupandid konfiskeerisid ja toimetasid Velyka Lepetõha asula haiglast meditsiiniseadmed.

Kaitseväe õhuvägi andis ööpäeva jooksul 9 lööki okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika koondumisaladele ning 2 õhutõrjeraketisüsteemide positsioonidele. Meie raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 8 piirkondi, kuhu oli koondunud vaenlase elavjõud.

 • Lõsõtchanski suunal:
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud Venemaa rünnakust Bilohorivkast põhja pool asuva Šõpilivka asula piirkonnas. Näib, et Ukraina väed liikusid nimetatud asula poole.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Kreminna, Shypylivka, Verkhnokamyanske, Vasyukivka
 • Bahmuti suunal:
  • Wagneri palgasõdurid tungisid Krasna Hora poole ja vallutasid linna lähedal asunud Nõukogude sõjaväebaasi. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Blahodatne, Paraskoviivka, Krasna Hora, Bahmut, Ivanivske, Klištšiivka
 • Avdiivka suunal:
  • merejalaväebrigaadi mereväelased tõrjusid Avdiivka ümbruses Vene rünnaku. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatas tagasilöödud Venemaa rünnakust Sieverne’i suunas, mis tähendab, et vaenlasel õnnestus Vodyanest vähemalt paar meetrit põhja pool edasi liikuda.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Vesele, Kamjanka, Severne, Pervomaiske, Nevelske, Krasnohorivka
 • Donetski suunal:
  • Vaenlane püüdis Vuhledari ümbruses uusi alasid saada, kuid sisenes ettevalmistatud miiniväljale. Rünnak ebaõnnestus ja Vene väed taganesid. (allikas)
  • Vene väed tungisid edasi Marinkas ja jõudsid edelaservas asuvasse tööstuskompleksi. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Pobieda, Novomykhailivka

UA hinnang ru kaotustele

___________________________________________________________________________________

 • Selle oleks jõudnud välja visata.

 • ORYX info eilsete vene tehnikakaotuste kohta.

Image

 • Ugledar. Vene kindralite hüsteeria jõudis sinnamaani, et nad saatsid rünnakule olemasolevate brigaadide juhtimispunkti eesmärgiga, et see kontrolliks oma alluvaid otse lahinguväljal. Sellest tulenevalt vene kaotused brigaadiülem ja 14. eriväebrigaadi staap. RU ründeoperatsioonid Ugledaris on vist ebaõnnestunud. Eile liikus videoklipp kolmest hävitatud vene tankist.

Image

 • RIA Novosti: Venemaal läheb kõik plaanipäraselt. Venemaa Föderatsiooni nafta- ja gaasitulud langesid jaanuaris võrreldes 2022 aasta jaanuariga ligi 50%. Jaanuaris täideti Vene Föderatsiooni föderaaleelarvet 1,76 triljoni rubla (umbes 25 miljardi dollari) defitsiidiga, samal ajal kui nafta- ja gaasitulud ulatusid 426 miljardi rublani (üle 6 miljardi dollari), vähenedes aastaga 46%. võrrelduna jaanuariga 2022.a. Samal ajal kasvasid kulutused Venemaa föderaaleelarvest jaanuaris 59%, 3,117 triljoni rublani. Saadud tulu oli 1,356 triljonit rubla, mis on 35% väiksem kui 2022. aasta jaanuaris saadud tulu.

Jaanuaris müüs rahandusministeerium esimest korda järsult kasvanud eelarvepuudujäägi katteks Riikliku Rikasse Fondi (NWF) kulda. Osakond ise teatas sellest esmaspäeval, 6. veebruaril. Kokku müüdi 3,6 tonni kulda. Lisaks müüs rahandusministeerium samadel eesmärkidel 2,3 miljardit jüaani (309 miljonit eurot). Kokku laekus müügist 38,5 miljardit rubla, teatas ministeerium. Rahandusministeerium plaanib veebruaris müüa NWF-ilt kolm korda rohkem Hiina jüaani 160 miljardi rubla eest, teatas ministeerium varem.

 • „Kurjad keeled“ kirjutavad, et Ukrainas likvideeriti Vene kindralmajori Dmitri Uljanovi, kes kamandas Tatarstani mobikuid. Mõnede andmete kohaselt kõrvaldati Uljanov eile õhtul. Mõned avatud allikad ütlevad, et ta töötas varem 7. õhudessantdiviisi staabiülemana. Tundub, et on seotud juhtiispunktiga Ugledaris.
 • Briti sõjaväeluure hinnangul ei suuda Venemaa tõenäoliselt lähinädalatel koguda sõja tulemuste oluliseks mõjutamiseks vajalikke jõude. Alates 2023. aasta jaanuari algusest on Venemaa Föderatsioon püüdnud jätkata pealetungioperatsioone, et vallutada Ukraina valduses olevad Donetski oblasti territooriumid. Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi ülevaate kohaselt suudavad Vene väed liikuda edasi vaid paarsada meetrit nädalas, peaaegu kindlasti seetõttu, et neil puudub laskemoon ja manööverüksused. Venemaa kõrgem juhtkond avaldab poliitilist survet ja nõuab ebarealistlike eesmärkide saavutamist alamehitatud ja kogenematutelt üksustelt.
 • Mustale merele saabub torm. Raketikandjad viidi baasidesse.
 • Roman Svitan venelaste “suurest pealetungist”! Suur see ei ole. Juba teist kuud tungivad peale lokaalselt.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Poisike 76. kaardiväe õhudessant Pihkva diviisi langevarjur, kes rääkis Vene väejuhatuse kuritegelikest korraldustest. Vange ei tohi võtta, kõiki tuleks maha lasta isegi tõstetud kätega.

 • Õhtune Zelenski

  Ta pidas mitmeid kohtumisi sõjaväelastega, kohtumise luureülemaga. Hoiame maksimaalselt tähelepanu sellele, mida okupandid ette valmistavad. Ja selle kohta, millele meie sõdurid peavad tõhusalt vastu pidama, ja seda igas suunas.

  Donetski oblastis ja idaosas, kus on kõige kuumem, mainin ma neid iga päev sellistes pöördumistes. Lõuna kõlab harvemini, kuigi nende suundade strateegiline tähtsus pole väiksem. Ja me tugevdame riiki kogu perimeetri ulatuses.

  Ja täna tahan tänada kahe rinde võitlejaid – meie piirivalvureid, kes võitlevad Donbassis – nende igapäevase vapruse ja vankumatuse eest lahingutes, nende tulemuste eest. Luganski ja Harkivi piiriüksused – tänan teid, poisid!

  Aitäh kõigile meie kaitsjatele, kes kaitsevad meie riigi põhjaosa! Sumõ, Tšernihiv, Kiiev, Žõtomõri piirkond, Volõn. Operatiiv- ja strateegiline grupp “Põhja”. Iga suund on oluline. Töötame kõigi vaenulike stsenaariumide kallal. Kaitseme riiki.

  Aitäh kõigile, kes päästsid elusid! Aitäh kõigile, kes võitlevad Ukraina eest! Aitäh kõigile, kes aitavad.
  Au Ukrainale!

Total Page Visits: 422 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • veebruar 7, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *