Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 04. märtsil

OPOLUKORD 04032023

Vaenlane koondab peamised jõupingutused ründeoperatsioonidele Kupyans’ki, Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Šahtarsi suunadadel. Eile tõrjusid UA kaitsjad enam kui 150 vaenlase rünnakut.

Ukraina õhujõud sooritasid 14 õhulööki Venemaa vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele ning 2 õhulööki Venemaa õhutõrjeraketisüsteemidele positsioonidel. Lisaks tulistasid meie kaitsjad alla 1 vaenlase Su-34 lennuki ja 8 erinevat tüüpi luure- ja ründedrooni.

Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 1 komandopunkti, 3 vaenlase kontsentratsiooniala, 1 laskemoonaladu, 2 kütuse- ja määrdeladusid ning 1x EW süsteemi.

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Kupjansk-Svatove-Kreminna liinil ja rünnakuid piki Donetski oblasti rindejoont. Agressor on jätkanud edasiliikumist Berkhivkast ja Yahidnest läände.

Ukraina väed näisid valmistuvat kontrollitud lahkumiseks vähemalt osadest Bahmuti piirkonnast.

UA hinnang ru kaotustele

________________________________________________________________________

 • Ru viis läbi kaks tulemissiooni Kreminna linnapiirkonna edelanurgale, mis viitab sellele, et UA väed on säilitanud linnas kohaloleku. UA väed lõhkusid Bilohorvikast edela pool asuva Venemaa sondi.

Image

 • Deep State: Bakhmutis on raske, võitlus jätkub. Meil õnnestub hoida ühendust erinevate linnaosa kuttidega. Muidugi pole moraal kaugeltki kõrge, kuid idioodid, kes ütlevad, et meie tüübid on linna loovutanud, ei anna neile inspiratsiooni.
 • Ukraina võimud teadsid “Vene vabatahtlike korpuse” operatsioonist Brjanski oblastis, ütles formatsiooni ülem Kapustin. Operatsioon lepiti kokku Ukraina võimudega, “muidu poleks see lihtsalt saanud läbi minna” ja operatsioonis osales umbes 45 inimest, sealhulgas “Venemaa territooriumil asuva partisanide võrgustiku” liikmed.
 • Medvedev ähvardas Ukrainat “Kaliibri” saluudiga tankitehase avamise läbirääkimiste tõttu. “Rheinmetall-kontserni teade tankitehase rajamisest Väike-Venemaale meenutab Kiievi režiimi ürgset trollimist. Kui fritsud siiski otsustavad päriselt ehitada (kuigi nad tunduvad olevat pragmaatilised inimesed) ootame seda. Seda sündmust tähistatakse nõuetekohaselt kaliibrite ja muude pürotehniliste seadmete saluudiga”.
 • Täna räägime sabotööridest Brjanski oblastis, ulatuslikust droonirünnakust Venemaa territooriumile ja olukorrast Bahmutis, kus Ukraina relvajõud võivad hakata taganema. Venemaa on viimase aasta jooksul kaotanud rohkem sõdureid kui kõigis konfliktides pärast Suure Isamaasõja lõppu. Mediazona ajakirjanikud arvutasid välja, et tegelikult mobiliseerisid nad peaaegu 530 000 inimest. Pärast Venemaa rünnakut Zaporožjele hukkus rusude all kümme inimest, sõjavastase joonise joonistanud Aleksei Moskalevi tütart ei vabastata endiselt lastekodust. Kuid Putini lapsed on usaldusväärse kaitse all: väljaannete Proekt ja FBK ajakirjanikud näitasid, kuhu Venemaa president Alina Kabajevat peidab ja mis kuulub endisele võimlejale.
 • Venelased jäid Bahmutiga lõksu. See on ainulaadne koht, kus vaenlane kaotab mõtlematult kõige rohkem jõude. See ei saa nii kaua jätkuda. Sõjaväeekspert Roman Svytan rääkis üksikasjadest.
 • Moldaavia
 • USA armee 3. soomusbrigaadi lahingurühm, 1. ratsaväedivisjon, paigutatud Gdynia sadamasse, Poolas. Valmistub ümberpaigutamiseks Ameerika Ühendriikide mandriossa pärast operatsioonil AtlanticResolve, 22. veebruar 2023.

 • NATO Euroopa vägede juht: Venemaa hukkunuid on üle 200 000, hukkus ja sai haavata 1800. Venemaa on kaotanud juba üle 2000 tanki ja keskmiselt laseb Vene armee päevas välja üle 23 000 suurtükimürsku.
 • Briti luureraport. Olevat liikunud ka fake raport täna.

Image

 • Väidetavalt ligi 10K venelast on ennast andnud vangi Ukraina “I want to live” programmi raames.

Image

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 4, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *