Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 05. märtsil

OPOLUKORD 05032023

Vene väed korraldasid pealetungi Kupjansk-Svatove-Kreminna liinil, jätkasid jõupingutusi Bahmuti piiramiseks ja rünnakute korraldamist piki Donetski oblasti rindejoont. Ukraina allikad teatavad jätkuvalt, et Vene väed üritavad luua tingimusi pealetungioperatsioonideks Lõuna-Ukrainas.

Vene väed näivad olevat saavutanud piisava positsioonieelise, et korraldada rünnakuid Bahmuti teatud osade vastu, kuid nad ei ole veel sundinud Ukraina vägesid taganema ega suuda tõenäoliselt niipea linna ümber piirata. Eesmärk on sundida UAd loobuma ettevalmistatud kaitsepositsioonidest. Ukraina väejuhatus on andnud märku, et tõenäoliselt tõmbub ta tagasi, mitte ei riski sissepiiramisega.

 1. märtsil sooritas vastane 6 raketi- ja 24 õhulööki, üle 65 MLRS-rünnaku, sealhulgas tsiviilinfrastruktuuri vastu. Rünnakutes on hukkunud ja haavatud tsiviilisikuid.

Vaenlane suunab oma põhilised jõupingutused ründeoperatsioonidele Kupyanski, Lymani, Bahmuti, Avdiivka ja Šahtars’ke telgedel. 4. märtsi jooksul tõrjusid Ukraina kaitsjad üle 130 vastase rünnaku ülaltoodud telgedele.

Nova Kahhovka linnas (Hersoni oblastis) kasutavad okupandid tsiviilelanikke inimkilbina. Eelkõige selleks, et tulistada alla vaenlase sõjalistele sihtmärkidele mõeldud hävitamisvahendeid, paigutavad okupatsiooniväed oma õhutõrjesüsteemid alevi elurajoonidesse.

Vene okupatsiooniarmee kaotab lahinguväljal kontrolli nn kasakate pataljonide üle. Vuhledari ümbruses on tegutseva vaenlase kasakate pataljoni “Stepp/Tiiger” juhtkond äärmiselt rahulolematu Venemaa relvajõudude juhtimisega.

Ukraina õhuvägi andis 4. märtsi jooksul 18 õhulööki okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika kontsentratsioonidele, samuti 2 õhulööki õhutõrjeraketisüsteemidele, 1 vastase laskemoonalaole ja 1 sillal. Samuti tulistasid Ukraina kaitsjad alla 4 erinevat tüüpi luure- ja ründedroone.

Eile tabasid raketi- ja suurtükiväeüksused 3 vastase kontsentratsiooni, 2 õhutõrjeraketisüsteemide positsiooni ja 2 vaenlase elektroonilist jaama.

 • Lõsõtchanski suunal:
  • Ukraina tank varitses Zolotarivkast läänes Vene luuremeeskonda. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Nevske, Serebryanske mets, Kreminna, Bilohorivka, Spirne, Vesele, Vasyukivka.
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Orikhovo-Vasylivka, Dubovo-Vasylivka, Hryhorivka, Bohdanivka, Khromove, Bahmut, Ivanivske
  • Bakhmutist läänes asuvas Khromove asulas lasti õhku maanteesild. Ainus järelejäänud tee Bakhmuti/Sisse kulgeb läbi põldude ja Ivanivske. (allikas)
  • Arvestades olukorda Bahmuti piirkonnas ja kohapealseid teateid, võib kindlalt eeldada, et Vene väed vallutasid ülejäänud osa põhjapoolsest äärelinnast ja Tavri lihakombinaadist põhja pool.
  • Olukorda Zabahmutkas (Bahmuti idaosa) katab praegu sõjaudu. On võimalus, et Ukraina kaitsjad taandusid piirkonnast.
 • Avdiivka suunal:
  • Ukraina presidendibrigaadi elemendid tõrjusid koostöös 110. mehhaniseeritud brigaadi ja 55. suurtükiväebrigaadiga Venemaa mehhaniseeritud pealetungi Novobahmutivka ümbruses. (allikas)
  • mehhaniseeritud brigaadi sõdurid lasid Vodyane’ist läänes asuvas datša piirkonnas õhku Vene vägede poolt okupeeritud maja. See kaader paljastab, et Vene väed tungisid Vodyanest läänes Pervomaiske suunas. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Novokalynove, Krasnohorivka, Kamyanka, Avdiivka, Sieverne, Vodyane, Nevelske.

 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Pobieda
 • UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________________________

 • Bahmut

 • Tänavavõitlused Bakhmuti piires jätkuvad: olukord on jätkuvalt muutlik ja tõsine. UA väed tõrjusid RU rünnakud linnast põhja ja lõuna pool ning vasturünnakud Ivanivske edela pool on tõrjunud RU üksused tagasi Klišivkasse.

Image

 • ORYX eile registreeritud vene tehnika kaotused.

Image

 • ZüriToday. Saksamaa huvi Šveitsi relvade vastu on isegi suurem, kui varem arvati. Saksa relvastuskontsern Rheinmetall ei taha mitte ainult tagasi osta Šveitsi armee tanke Leopard 2. Rheinmetall sihib ka 96 tanki eelmisest mudelist Leopard 1, mille on valmistatud Šveitsi relvastusfirmas Ruag. Vastupidiselt kaasaegsele Leopard 2-le on see kergem, nõrgema mootoriga ja suudab viie kilomeetri asemel tulistada vaid 2,5 kilomeetrit. Ekspertide hinnangul peaks tank siiski Venemaa tankidele T-72 vastu pidama. Šveitsi armee ei oma Leopard 1 tanke. Ruag valdusse sattusi dneed kuna ettevõte ostis 2016. aastal Itaalias 96 kasutatud ja mittetöötavat Leopard 1 tanki. Ajalehe andmetel ehitati need Itaalias litsentsi alusel.https://www.zueritoday.ch/schweiz/deutschland-hat-auch-leopard-1-panzer-von-ruag-im-visier-150373345
 • Deep State: Ametlikud sõjalised allikad teatavad, et Bahmuti linnast massilist väljatõmbumist ei toimu ning kaitsetegevus jätkub ning stabiliseerimismeetmed toimuvad. Muidugi on olukord Bakhmutis üsna ohtlik ja oleme mures, et vaenlane ei ürita mitte ainult linna ümber piirata, vaid ka jätta kael, et suurendada kaotuste ohtu võimaliku taganemise ajal. Russistidel pole linnalahingute ajal praktiliselt mingit eduvõimalust, nii et nad jätkavad külgede pigistamist.
 • Rinde raskeim lõik on Kreminna: Gaidai rääkis lahingutest Luganski oblastis. Ta rõhutas, et olukord on endiselt üsna keeruline, kuid täielikult kaitseväe kontrolli all. “Kõige keerulisemad alad on täna Kreminna ja Bilogorivka. Vene okupatsiooniväed on üldiselt koondanud kogu oma jõu Kreminnale. Nad üritavad ikka meie kaitsjatest läbi suruda, seal mingit edu saavutada. Seetõttu saadavad nad pidevalt rasketehnikat ja tohutul hulgal jalaväge,” teatas Gaidai.
 • Briti luureraport

Image

 • Nagu säraküünal

 • Roman Svitan. Bahmut Schrödinger. Regulaarväed lahkusid Bahmutist, kuid sisenesid erioperatsioonide üksused, sild lasti õhku. Mida see tähendab? Vestlus Julia Latõninaga
 • Svitan operatiivolukorrast
 • Õhtune Zelensky

See nädal on järjekordne nädal, mil meie sõdurid ja kõik, kes aitavad riiki kaitsta, muutsid Ukraina võidu veelgi lähemale. Nad tõrjusid rünnakuid, hävitasid okupandi, õõnestasid vaenlase positsioone ja logistikat, kaitsesid meie piire ja linnu. Tänan kõiki, kes praegu võitlevad! Aitäh kõigile, kelle elu päästab Ukraina elu!

Täna mainin eelkõige Donbasis sõdivate sõdurite vaprust, jõudu ja alistamatust. Üks raskemaid lahinguid. Valus ja raske. 93. eraldi mehhaniseeritud brigaad “Kholodny Yar”, 77. eraldiseisev õhusõidukibrigaad, 56. eraldiseisev motoriseeritud jalaväebrigaad, 5. eraldiseisev ründerügement. Ja ka meie riigikaitsjad, piirivalvurid. Rahvuskaardi operatiivülesande 3. brigaad. Donetski, Luganski, Kramatorski piiriüksused ja koondsalgad “Dozor”, “Volõn”, “Tšernihiv”. Aitäh, kutid! Täname kõiki sõdureid, valvureid ja piirivalvureid, kes kaitsevad meie riiki Bakhmuti, Ugledari, Avdiivi, Siveri, Swativi, Lymani ja Zaporižžja piirkonnas.

Aitäh igale vabatahtlikule, kes aitab meie poistel püsida vastupidavana! Aitäh kõigile meie arstidele ja õdedele, kes päästavad meie sõdurite elu ja tervist!

Peame vastu, ajame okupandi välja, karistame neid. Ukraina võidab! Au Ukrainale!

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 5, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *