Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 09. märtsil

OPOLUKORD 09032023

Teave raketilöögi kohta Ukraina kriitilise infrastruktuuri objektidele. Tulistati 81 erinevat raketti, osad lendasid läbi Moldova õhuruumi:

 • 28 h-101/h-555 tiibraketti;
 • 20 mereväe “Calibre” tiibraketti;
 • 6 X-22 tiibraketti;
 • 6 tiibraketti X-47 “Kinjal”;
 • 8 juhitavat 2 – X-31P; 6 – X-59;
 • 13 S-300 õhutõrjeraketti.
 • 8 UAVd “Shahed-136/131.

Ukraina hävitas 48 X-101/X-555 tiibraketti, samuti 4 Shahed-136/131 UAVd. Organiseeritud vastutegevuse tulemusena ei suutnud 8 juhitavat õhuraketti X-31P ja X-59 oma eesmärke saavutada.

Vaenlase peamised jõupingutused keskenduvad jätkuvalt pealetungile Kupjanski, Limanski, Bahmutski, Avdiivi ja Šahtari suundadel. Eile tõrjusid meie sõdurid üle 110 rünnaku.

Image

Esialgsetel andmetel on Venemaa relvajõud peaaegu ära kasutanud kogu Venemaa keskosa ladudesse paigutatud suurtükiväe laskemoona varu. Praegu veetakse laskemoona Venemaa teistesse piirkondadesse paigutatud ladudest. See pikendab oluliselt tarneaega. Samuti on uute laskemoonapartiide seisukord ja kvaliteet ebarahuldav ebaõige ladustamise ning reeglite ja eeskirjade rikkumise tõttu. Ligi 50% -l on nähtavad roostekahjustuste märgid. Pingelise lahingutegevuse ja laskemoona ebarahuldava seisu juures peaks lähima 2-3 kuu jooksul Vene armee suurtükiväeüksustes oodata nende defitsiiti.

UA õhuvägi andis päevas 11 lööki okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika piirkondades ning löögi vastase õhutõrjeraketikompleksi positsioonidele. Raketi- ja suurtükivägi tabasid 2 personali fookuse piirkonda ja sooritasid tulerünnaku ühe Vene armee üksuse juhtimispunktile.

 • Svatove suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Hryanykivka,
 • Lõsõtchanski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Nevske, Bilohorivka, Spirne, Vyimka, Fedorivka,
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud Venemaa rünnakust Klištšiivka ümbruses, mis võib viidata Ukraina edukale vasturünnakule asula suunas.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Berhivka, Orikhovo-Vasylivka, Dubovo-Vasylivka, Bohdanivka, Bahmut, Ivanivske, Klishchiivka
  • Ukraina väed tulistasid Venemaa positsioone Khromovest kirdes, vihjates Venemaa edasitungile selles piirkonnas. (allikas)
  • Ukraina armee rajas Khromove juurde ajutise silla, muutes tee taas läbitavaks. (allikas)
  • Wagneri palgasõdurid edenesid Bahmuti lõunaservas mõne meetri võrra. (allikas)
 • Avdiivka suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Oleksandropil, Novokalynove, Krasnohorivka, Kamyanka, Avdiivka, Sieverne, Vodyane,
 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Novomykhailivka,

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________________

 • Poola president Andrzej Duda intervjuus CNN-ile: Poola on valmis andma Ukrainale kõik oma järelejäänud hävitajad Mig-29 lennukid. Praegu on Poolas kasutuses 23 Mig-29 ja veel 6-te kasutatakse väljaõppeks. Poola on varem teatanud, et võib saata Mig-29 Ukrainasse.Ps! See võimalus on juba kuid laual olnud. Mina hindaks seda Ukraina jaoks kõige kiiremaks lahenduseks. Sama teema mis ülejäänud nõukogude tehnikaga – ukrainlased on nende peal välja õppinud. Vist seisab selle taga, et Poolal pole veel asendust! Kõik pilgud on pööratud ameeriklaste poole!
 • Bahmutis on viimastel päevadel on ära tehtud tohutu töö, et vaenlane linna ümber ei piiraks. See on Ukraina sõdurite peamine teene. Lahingud käivad Zaliznyanske lähedal. Vaenlane püüdis osalise eduga siseneda Dubovo-Vasylivkasse, et seal kanda kinnitada. See manööver näib olevat seotud ebaõnnestunud katsetega Bohdanivkasse siseneda, mistõttu otsustasid russistid suunata rünnaku küla vasakpoolsele tiivale. Lahingud Bahmuti lõunaosas jätkuvad.
 • Nikkei Asia: Hiina usub, et sõda Ukrainas lõpeb sel suvel – sellest ka “rahuplaan”. Hiina valitsusele valmis AMS detsembris Ukraina sõja simulatsiooni, mis näitas, et sõda saab lõpu 2023. aasta suve paiku ja “Venemaa võidab”. Raport ütleb, et nii Venemaa kui ka Ukraina majandus on liiga kurnatud, et pärast suve sõda jätkata. Nikkei viitab sellele, et tulemused olid kallutatud Venemaa kasuks, et meeldida Moskvale kalduvale Hiina juhtkonnale. Pärast AMS-i prognoosi kuulmist koostas Peking aga sõja-aastapäevaks rahuettepaneku.
 • Tänane raketirünnak läks Vene armeele maksma 438-581 miljonit dollarit. Viimase 5 kuu jooksul on venelased kulutanud 7,5 miljardit dollarit 821 Ukraina pihta tulistatud raketi peale, eelkõige öistele rakettidele. Neljapäeval, 9. märtsil – 438 miljonilt dollarilt 581 miljonile dollarile.
 • Jalaväelase töö

 • RU jätkas asjatuid rünnakuid Orikhovo-Vasylivka ja Dubovo-Vasylivka küladele. RU väed koondasid jõud jõe idakaldal. UA on vangistanud RU sõdureid, kes ületasid Bahmutkat kiirtee H-32 kahjustatud jalgsilla S kaudu.

Image

 • Moskvas ja Jekaterinburgis katkestati 9. märtsil õhurünnakusignaaliga mitmete raadiojaamade ja telekanalite edastamine. Moskva uudisteagentuuri teatel kõneles häire kiirgusohust, vajadusest kasutada isikukaitsevahendeid ja kiirustada varjupaika. Eriolukordade ministeerium selgitas hiljem, et häkkerid tungisid serveritesse sisse.
 • Endiselt Venemaal tegutsevad Euroopa pangad peaksid oma tegevuse seal võimalikult kiiresti minimeerima. Seda ütles EKP järelevalvenõukogu esimees Andrea Enria. Ta andis intervjuu Leedu ajalehele Verslo zinios. Enria hinnangul peaksid finantsasutused oma operatiivtegevust Vene Föderatsioonis tähelepanelikult jälgima ja võimaluste piires oma mahtusid vähendama. Ühtlasi kuulutas nõukogu juht välja stressitesti, et kaitsta Euroopa panku küberrünnakute eest.
 • Türgi lõpetas ootamatult sanktsioonidega kaupade transiidi Venemaale, teatas raadiojaam Kommersant FM. Tema sõnul blokeerib tollisüsteem tollivormistuse. Kolimine tuli turule üllatusena, osalejad otsivad kiiresti alternatiivseid marsruute. Jutt käib kaupadest, mis tulevad Venemaale paralleelimpordi raames, teatas Kommersant FM.
 • Kokkulepe sõjavangide vahetamise kohta 7. märtsil Venemaa ja Ukraina vahel saavutati suures osas Saudi Araabia ja mitmete teiste araabia riikide kaasabil. Seda ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov pressikonverentsil pärast kõnelusi Saudi Araabia välisministri Faisal bin Farhan Al Saudiga. “Suures osas saavutati kokkulepped, mis võimaldasid seda (vahetust – Toim.) ellu viia Saudi Araabia ja mitmete teiste araabia riikide kaasabil. Oleme selle eest tänulikud ja peame oluliseks jätkata,” Lavrov ütles.
 • Kreml suudab ja tahab sel aastal sõda Ukrainas jätkata ning suudab mobiliseerida selleks kõik riigi ressursid. Selline hinnang sisaldub Leedu sõjaväeluure ja vastuluure aastaaruandes. Väljavõtted sellest sai agentuur Reuters. Leedu luureteenistuste teatel seab Venemaa Föderatsioon prioriteediks sõjalise potentsiaali kiire taastamise Läänemere piirkonnas. Samuti on raportis kirjas, et Venemaa ja Hiinaga seotud häkkerid on korduvalt püüdnud tungida Leedu valitsuse arvutitesse. “Kõige aktiivsemad Leedu vastu tegutsevad küberrühmad on seotud Venemaa Föderatsiooni ja Hiinaga,” öeldakse raportis. “Nende prioriteediks jääb püsiv pikaajaline Leedu sise- ja välisasjadega seotud kogumine,” öeldakse raportis.
 • Ukraina relvajõudude kolonel reservis, militaarekspert, instruktorpiloot Roman Svitan kommenteeris Ukraina ulatuslikku massilist pommitamist ja nimetas põhjust, miks Putin seda tegi. Samuti rääkis militaarekspert olukorrast Bahmutis ja sellest, kas Vene armeel on seal edusamme.
 • Bahmut

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 9, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *