Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. märtsil

OPOLUKORD 10032023

Vene Föderatsioon andis eelmisel päeval järjekordse massilise raketilöögi UA kriitilise infrastruktuuri objektidele. Vene agressor ei loobu kavatsustest okupeerida Ukraina. Vaenlane jätkab terroritaktika kasutamist, rikkudes sellega jämedalt rahvusvahelise humanitaarõiguse norme.

Vene väed jätkasid maapealsete rünnakute läbiviimist kogu Kupjanski-Svatove-Kreminna liinil, Donetski linna äärealadel ja Vuhledari lähedal ning Bahmutis ja selle ümbruses, kuid ei ole linna ümber piiranud. Wagneri grupi pealetungioperatsioon Bahmuti idaosas näib olevat jõudnud ajutisse taktikalisse pausi. Okupandid vallutasid Dubovo-Vasylivka. UA on edenenud tagasi Mayorskisse.

Image

Kokku tulistas vastane viimase päeva jooksul välja 95 erineva baasiga raketti. UA poolt on hävitatud 34 raketti. Samuti andis vaenlane 31 õhulööki, sealhulgas 8 UAV tüüpi Shahed-136, millest pooled tulistati alla. Teostas 65 rünnakut reaktiivsüsteemidest.

Vastane ei jäta oma katset Bakhmuti linna ümber piirata. Peamised jõupingutused keskenduvad ründetegevuse läbiviimisele Kupjani, Limanski, Bahmutski, Avdiivi ja Šahtari suundades. Eelmisel päeval tõrjusid UA sõdurid 102 agressori rünnakut.

Taas sooritavad okupandid okupeeritud Hersoni oblasti aladel Ukraina kaitseväe diskrediteerimiseks kuritegusid. Okupantide miinipilduja tulega said kannatada Oleshka linna elanikud.

Rubízhny Luganski oblastis paigutab vaenlane isikkoosseisu elamukvartalitesse. Okupatsioonivägede sõdurid asuvad elama esimesele ja teisele korrusele ning ülemistele jätavad sinna tsiviilisikud.

Möödunud ööpäeva jooksul andis UA õhuvägi 13 lööki okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika piirkondades, samuti löögi laskepositsioonil asuvale õhutõrjeraketikompleksile.

Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid juhtimispunkti, 6 vastase elavjõu fookusala, 2 logistikakeskust, 3 laskemoonaladu, 6 raadioelektroonilist lahingujaama ja 2 õhutõrjemasinat.

  • UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________

  • Soome vabatahtlikud Ukrainas

  • Zelensky: Terroririigi järjekordne katse võidelda tsivilisatsiooni vastu tõi kaasa ajutise elektri-, soojus- ja veekatkestuse mõnes meie piirkonnas ja linnas.Kõige raskem – Kharkiv, Zhytomyr piirkond. Ei ole lihtne Odessas, Dnipropetrovski oblastis, Kiievis, Zaporižžjas. Remondimeeskonnad, energeetikainsenerid, kohalikud omavalitsused, keskasutused – kõik töötavad nii kaua, kui vaja, et taastada energiavarustus linnades ja piirkondades, kus praegu on probleeme. Tänan kõiki, kes selle nimel töötavad.Oleme juba näidanud, milleks Ukraina on võimeline. Ja ükskõik kui palju alatuid asju Venemaa ka ei teeks, meie riik ja rahvas ei ole ikkagi ahelates. Sellele ei aita ei raketid ega Venemaa julmused.Tahan tänada kõiki meie õhuväe sõdureid täna. Ja eriti 138. Dnipro, 160. Odesa ja 208. Hersoni õhutõrjeraketibrigaadile, mis paistsid silma kaitses selle Venemaa rünnaku vastu. Aitäh, sõdalased!Täname kõiki maailmas, kes mõistavad, kui oluline on Ukraina taeva täielik kaitsmine, ja kõiki, kes on valmis meid aitama inimeste normaalse elu tagamisel.Au kõigile, kes nüüd Ukraina eest võitlevad! Bakhmut, Avdiyivka, Kupjansk, Liman ja kogu Donbas! Meie Zaporižži, Nikopol, Hersoni piirkond! Au kõigile, kes kaitsevad meie Sumõt, meie Tšernihivi piirkonda, meie Harkivi piirkonda, kõiki meie linnu ja kogukondi ning meie piiri! Au igale Ukraina sõdurile, kelle julgus on Ukraina elu! Igavene ja helge mälestus kõigile, keda see sõda ja Venemaa meilt ära võtsid! Ei jää muud valikut kui võita.
    Au Ukrainale!

Image

  • Võib ju olla, et Ivo hukkumine oli seotud Da Vinci hukkumisega. Minu teada oli Ivo seotud prem sektoriga.
  • 48 tellitud FA-50-st 12 tarnitakse Poola juba selle aasta augustis. Eeldatakse, et lennuk asendab endisi Nõukogude Liidu MiG-29 ja Su-22M4K. Poola saab 12 FA-50(GF) Block 10 ja 36 FA-50PL Block 20. Tarned algavad versiooniga FA-50GF (Gap Filler – “Gap Filler”), mis on nime järgi otsustades disainitud Poola õhuväes. Hävitajad FA-50GF olid varem mõeldud Korea õhujõududele, kuid need tarnitakse Poola ja muudetakse vastavalt kliendi nõudmistele. FA-50PL hävitajad saavad AFAR radari, õhust tankimise võimaluse, 300 galloni välise kütusepaagi, HMD, täiustatud avioonika, Sniper ATP sihikusüsteemi (AN/AAQ-33) ja võimaluse kasutada erinevaid relvi, nagu AIM-9X ja GBU. 12. FA-50PL versiooni tarnimine peaks algama 2025. aasta novembris ja see võtab kolm aastat. Lõppkokkuvõttes luuakse Poolas teeninduskeskus ja kogu FA-50 lennukipark ühendatakse vastavalt FA-50PL standardile. Veebruari lõpus saabus Lõuna-Koreasse esimene Poola pilootide grupp, et alustada treeninguid, mis kestavad 23 nädalat. Nad veedavad selle aja Gwangjus, 329 kilomeetrit Soulist lõunas, treenides T-50 Golden Eagle’i ja TA-50.

  • Roman Svitan veelraketirünnakutest.
  • Opolukorrast
Total Page Visits: 629 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 10, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *