Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. märtsil

OPOLUKORD 11032023

Vene allikad väitsid, et Vene väed korraldasid Svatove-Kreminna joonel piiratud rünnakuid, saavutasid edu Bahmutis, puhastavad linna idapoolseid osi ja on jõudnud uutele positsioonidele Loode-Bahmutis 800 meetri kaugusel metallitöötlemistehasest AZOM. Vene allikad väitsid, et Wagneri grupi väed sisenesid ehitatud AZOMi tööstuskompleksi ja kompleksi frontaalrünnakud lähevad Wagneri grupi vägedele tõenäoliselt kulukaks. Okupandid jätkavad luuretegevust Dnipro jõe delta saarte lähedal. Agressor jätka kaitseliinide rajamist piirkondadesse, mis asuvad praegustest rindejoontest kaugel tagalas kus tõenäoliselt kunagi ei sõdita.

Vaenlane jätkab katseid Khromovest läbi lõigata ja Orikhovo-Vasylivka poole liikuda ning surve Bahmuti lõunaosas kasvab. Arvestades UA garnisoni operatiivset ja taktikalist olukorda, on Bahmuti kaitsmine kahekümne esimesel sajandil igale väejuhatusele äärmiselt keeruline ülesanne. UA väed saavad sellega hakkama, kuigi vaenlane kasutab märkimisväärseid jõude. Okupandid püüavad leida nõrku kohti kaitses Dubovo-Vasylivka piirkonnas, avaldades survet Bohdanivkale ja püüdes koondada jõude lasteaia piirkonda edasiseks edenemiseks. Okupandid pressivad põhjast ja lõunast Bahmuti peale. Vaenlase asukohtade järgi otsustades võib juba praegu nentida, et UA väed taandusid Zabahmutkast veidi vähem kui nädal tagasi. UA üksuste hoidmine teisel pool jõge oli väga riskantne, sest võitlejad hoidsid kõik ülekäigukohad oma tulekontrolli all. Rünnak Vasjukivkale tõrjuti, kuid vaenlane liigub nüüd mööda teed Slovjanski suunas.

Möödunud ööpäeva jooksul andis vastane üle Donetski oblasti 29 õhu- ja 4 raketilöögi. Samuti tulistasid sissetungijad reaktiivsüsteemidest 100 mürsu.

Agressor ei loobu katsetest jõuda Donetski ja Luganski oblasti halduspiirile. Peamised jõupingutused keskenduvad ründetegevuse läbiviimisele Limanski, Bahmutski, Avdiivski, Maryinski ja Šahtari suundades. Eile tõrjusid meie sõdurid nendes suundades enam kui 100 vaenlase rünnakut.

Donetski oblasti okupeeritud territooriumi üksikutes asulates avaldavad vene okupandid jätkuvalt kohalikele survet. Jah, eriti Volodimirívcí’s on kodanikel keelatud linna siseneda ilma registreerimata. Paigaldatud on teetõkked, kohalikud ei tohi tänavatel liikuda.

Ukraina õhuvögi andis päevas 11 lööki okupantide fookusaladele ja õhutõrjeraketikompleksi positsioonile. UA kaitsjad tulistasid alla vaenlase “Orlan-10”. Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 5 vaenlase isikkoosseisu fookusala, 1 õhutõrjeseadet ja vaenlase laskemoonaladu.

 • Svatove suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Hryanykivka.
 • Lõsõtchanski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Bilohorivka, Spirne.
 • Bahmuti suunal:
  • Wagneri palgasõdurid vallutasid orus asuva Dubovo-Vasylivka asula. (allikas)
  • Ukraina väejuhatus lähetab Bahmuti piirkonda 92. mehhaniseeritud brigaadi elemendi. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud Venemaa rünnakust Oleksandro-Šultõne suunas, mis viitas edasitungile nimetatud asunduse suunas.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades:
  • Zaliznianske, Orikhovo-Vasylivka, Dubovo-Vasylivka, Bahmut, Ivanivske, Oleksandro-Shultyne
  • Lahingud Bahmuti põhja- ja lõunaservas jätkuvad.

Image

 • Avdiivka suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Krasnohorivka, Kamjanka, Sieverne, Vodyane, Pervomaiske, Nevelske.
 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Pobieda, Novomykhailivka.

UA hinnang ru kaotustele

___________________________________________________________________________

 • Soome peaminister Sanna Marin teatas täna, et Soome kaalub rahvusvahelise hävituslennukite koalitsiooni loomisel hävitajate saatmist Ukrainasse. “Võiksime arutada F/A-18 Hornetite üle, kas neid oleks võimalik Ukrainale pakkuda”. Soomel on 55 hävitajat F/A-18 Hornetit.

Image

 • Poola kindral Waldemar Skzypchak muutis meelt Ukraina vastupealetungiks vajalike tankide arvu osas. Kui varem rääkis Skshipchak, kes on ise elukutseline tankist, 300-400 ühiku suurusest “tankirusikast”, siis nüüd räägime vähemalt 400-500 lääne tankist. “Ühest pataljonist Leopard 2 tankidest ei piisa. Tõhusaks vastupealetungiks on vaja 16-20 pataljoni kaasaegseid tanke. Vaja on tugevat soomustatud rusikat, mis suudab kaitsest läbi murda ja seejärel venelaste taganemist jätkata». Skshipchak kutsus läänt üles kiirendama kõigi moodsate tankide, nagu Leopardi, Abramsi ja Challengeri tarnimist Kiievisse, et sõda sel aastal lõppeks.

Image

 • Zelensky. Stavka koosolek on just lõppenud. Ülemjuhataja, suundade komandörid andsid ülevaate olukorrast rindel, üldiselt riigikaitses. Ida ja lõuna, piir. Bakhmut ja meie võimalused seal tugevneda. Meie vastused terrorirünnakutele. Hersoni ja Dnipropetrovski oblasti, Tšernigovi oblasti, Sumõ oblasti kogukondade kaitse. Meie laskemoona ja varustusvajadused.Täna tahaksin pöörata erilist tähelepanu meie sõduritele, kes kaitsevad Ukrainat Donetski oblastis. Iga päev annavad nad häid põhjusi tänulikkuseks, annavad häid tulemusi Ukrainale. Mereväe 35. ja 36. eraldi brigaadi merejalaväelased, 55. eraldi suurtükiväebrigaad, seitsmekümne üheksanda langevarjurid… Aitäh, sõdurid! Ja eraldi tahan tänada GUR MO “Šamaan” eriüksuse võitlejaid – Bakhmuti eest nende tugeva osalemise eest linna kaitsmisel.Ukrainlased on tugevad, kui nad üksteise eest hoolitsevad. Ukrainlased on vabad, kui nad end kaitsevad. Au meie kaunitele inimestele!
  Helge mälestus meie sõduritest, kes andsid oma elu meie riigi eest!
  Au Ukrainale!
 • President Zelensky teatas pärast kohtumise Norra kaitseministri Bjorn Arild Gramiga, et Ukraina alustab Norraga läbirääkimisi Ukraina pilootide väljaõppemissiooni võimaluste üle. „Oleme Norraga saavutanud väga tugevad suhted paljudes valdkondades. See kehtib ka relvastuse kohta: tänu Norrale tugevdasime oma õhutõrjet, suurtükiväge ja muud tüüpi vägesid,» märkis president. Norra käivitas Ukrainale pikaajalise eelarvetoetuse programmi – 7 miljardit dollarit viieks aastaks –, mis võib ja peaks saama eeskujuks meie teistele partneritele. “Arutasime täiendavaid samme, mida saame koos Norraga astuda, et käesolev kevad oleks edukas nii Ukraina kaitsele kui ka üleeuroopalise julgeoleku väljavaadetele,” ütles president õhtukõnes.

 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused eile. UA kaotuseid registreeriti 6.

Image

 • Uuups! Venemaa ja India vaheline kaubakäive mittetäielikul eelarveaastal 2022-2023 ulatus 39,8 miljardi dollarini, mis on rekordiline näitaja, mis võimaldas Venemaal pääseda India suurimate kaubanduspartnerite esiviisikusse. India kaubandus- ja tööstusministeeriumi andmed.
  Kümne kuuga imporditi Venemaale Indiast kaupu 2,5 miljardi dollari väärtuses ning Venemaalt Indiasse 37,3 miljardi dollari väärtuses kaupu. India partnerid ning parim näitaja saavutati majandusaastal 1997-1998 – siis saavutas Venemaa 16. positsiooni.
 • Bloomberg viitega USA kaitseluureagentuurile (DIA). Hiina edestab Venemaad hüperhelikiirusega relvade arendamisel ja võib olla juba välja töötanud relvad, mis suudavad tabada Ameerika baase Vaiksel ookeanil. Päev varem ütles DIA peateadlane Paul Fristler, et Hiina jätkab tööd mandritevahelise ballistilise raketi kallal, millel on hüperhelikiirusel libisev lõhkepea, ning 2021. aasta juulis tehtud katsed näitasid, et relv suudab ümber maakera liikuda. “Kuigi nii Hiina kui ka Venemaa on läbi viinud arvukalt edukaid hüperhelirelvade katsetusi, juhib Hiina Venemaad nii infrastruktuuri toetamise kui ka süsteemide arvu poolest,” ütles Freistler. Tema sõnul on Hiina teinud hüppe nii tava- kui ka tuuma-hüperhelirakettide tehnoloogiate ja võimekuse arendamisel. Varem on USA öelnud, et nad ei osalenud kellegagi võidurelvastumises.
 • Luure sai teada Venemaa salakavalatest plaanidest. Ukraina ja Valgevene piiril valmistatakse ette laiaulatuslikku provokatsiooni. Sõjandusekspert Roman Svitan on kindel, et Moskva üritab Ukrainat terrorismis süüdistada. Selleks saavad nad korraldada valgevenelaste elumajadele omatule rünnaku, mille järel saab Lukašenka välja kuulutada mobilisatsiooni.
 • Rindel, eriti Bahmutis praegu toimuvat, arutati koos kaitseväe sõduri, kindrali ja sõjaväeeksperdiga. Jah, olukord halvenes Bakhmutis – orkid tõstsid uusi vägesid, saabusid õhudessantvägede hävitajad, kes on tavalistest jõugudest palju väledamad. Relvajõududel on nendega keerulisem jamada, aga kõik rünnakud tõrjutakse. Samal ajal räägitakse üha enam uute lennukite üleviimisest Ukrainasse – millal see võimalik on? Sellest ja muudest asjadest räägiti Yevhen Oropai, Roman Svitani ja Viktor Yaguniga.
 • Poola ehitab Euroopa suurimat maväge. Poola kavatseb kulutada kaitsele 4% oma SKT-st, mis on kaks korda suurem NATO tavapärasest eesmärgist. Poola on kuni 2035. aastani tellinud rohkem kui 117 miljardi dollari väärtuses relvi ning jooksva aasta kaitse-eelarve on rekordiline 26 miljardit dollarit. Moderniseerimisprogramm hõlmab 1000 tanki ostmist Lõuna-Koreast, 250 USA-st, 600 iseliikuvat haubitsat, 18 HIMARS-heitjat, 288 MLRS-süsteemi Lõuna-Koreast, enam kui 1000 Poolas toodetud jalaväe lahingumasinat, 96 AH-64E Apache helikopterid ja 48 lahingulennukit FA-50 Lõuna-Koreast. Samuti plaanitakse kahekordistada Poola armee suurust, viies selle 300 000 inimeseni.
 • Presidendi õhtune kõne. Käimas on meie uus sanktsioonisamm kurja riigiga seotud isikute ja juriidiliste isikute suhtes. Vastav määrus on avaldatud. Tegemist on enam kui 280 ettevõtte ja 120 inimesega, kes hasartmänguäri skeemide kaudu töötasid Ukraina vastu, võtsid meie riigilt raha välja ja rahastasid erinevaid Venemaa kombinatsioone. Lahendust valmistati ette mõnda aega, see on põhjalikult läbi töötatud ja sulgeb kümnete miljardite väärtuses skeeme. Ja see pole viimane selline otsus. Ukraina kaitseb end kõikjal ja kõigi tsiviliseeritud vahenditega.

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 11, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar