Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. märtsil

OPOLUKORD 12032023

Vastase peamiseks eesmärgiks möödunud päeva jooksul jäid katsed jõuda Donetski ja Luganski oblasti halduspiiridest. Agressori põhilised jõupingutused pealetungile Limanski, Bakhmutski, Avdiivi, ja Šahtari suundades. UA kaitsjad tõrjusid 92 vastase rünnakut nimetatud suundadel.

Ööpäeva jooksul on vastane andnud 12 õhulööki ja sooritanud 5 raketirünnakut, millest 2 Zaporožje linnas.

UA Õhuvägi andis ööpäeva jooksul 6 õhulööki okupantide personali ja sõjatehnika fookusaladele, raketi- ja suurtükiväeüksused tulistasid 4 vastase personali fookusala, ühte laskemoonaladu ja 2 dislokatsioonijaama.

Vene väed ei teinud 11. märtsil Bahmuti piires ühtegi kinnitatud edasitungi. Vene väed jätkavad kindlustuste rajamist Zaporižžja oblastis.

Ukraina allikad teatavad, et Ukraina väed liikusid Svatove poole.

Muutused Bahmuti piirkonnas viimase 2 kuu jooksul:

 • UA hinnang ru kaotustele

____________________________________________________________________________

 • Olukord Bakhmutis ja linna ümbruses on traditsiooniliselt keeruline ja kriitiline, kuid garnison ja seda ümbritsevad jõud suudavad vaenlase pealetungi tagasi hoida, kuigi see muutub iga päevaga raskemaks. Üsna ebameeldivad sündmused arenevad Avdiivkast ida pool, kus okupandid on Krasnohorivkas kanda kinnitanud ja üritavad Kamiankat enda kätte haarata. Samal ajal jätkuvad katsed Severne’ile läheneda. Tulevikus on vaenlase sihiks jõuda Stepove ja Orlivkani, et Avdiivka ümber piirata. Russistidel pole võimalust seda otse rünnata, sest nad teavad hästi, mis neid linnas endas ees ootab.
 • Zalužnõi arutas Milliga olukorda lahinguväljal ja tõi välja Ukraina võtmevajaduse. Telefonivestluse käigus keskendusid osapooled meie riigi vajaduste küsimusele, nimelt lääne partnerite tarnitavale rohkem laskemoona ja varustusele. Zalužnõi rõhutas ka vajadust tugevdada Ukraina õhutõrjesüsteemi, sest just õhutõrje kaitseb meie taristut agressorriigi rünnakute eest. Pooled leppisid kokku dialoogi jätkamises
 • Poola relvajõud võtsid just üle Wisła programmi raames hangitud IBCS/Patriot süsteemis kasutatavad PAC-3 MSE raketid.
  PAC-3 MSE rakettide tarnimisest teatas relvastusagentuuri pressiesindaja kolonelleitnant Krzysztof Płatek. Ta rõhutas, et Wisła süsteemi elementide tarned toimuvad jooksvalt. Samuti tarnitakse PAC-3 MSE rakette – koos kanderakettide, andurite, abiseadmete või IBCS komponentidega. Need raketid on Poola Patrioti süsteemide peamise mõjujõuna.
 • Venemaa eliit isoleerub Londoni sõnul riigi elanikkonnast järjest enam. Briti kaitseministeeriumi luureraporti kohaselt on selle põhjuseks Vene armee märkimisväärsed kaotused sõjas Ukraina vastu. Selles mõttes vaenutegevuses osalemise tõttu kannatavad kõige enam kauged piirkonnad ning linnad nagu Moskva ja Peterburi kaotusi tegelikult ei tunne. Paljudes Venemaa idapoolsetes piirkondades on Briti sõjaväeluure andmetel mobilisatsiooni tagajärjel suremus 30 korda kõrgem kui pealinnas. Samal ajal on näiteks Astrahani piirkonnas umbes 75 protsenti Kremli vallandatud sõja ohvritest etnilised vähemused – kasahhid ja tatarlased. Samal ajal püüab Vene Föderatsiooni kaitseministeerium jätkuvalt lahendada pideva personalipuuduse probleemi.

Image

 • Möödunud ööpäeva jooksul kuuldi Vene relvajõudude poolt okupeeritud Mariupolis ja Mariupoli piirkonnas umbes 20 plahvatust, nende “epitsentriks” oli Iljitši tehas, kuhu on massiliselt koondunud Vene sõjavägi, ütles linnapea nõunik Petr Andrjuštšenko. linn, telesaate eetris. Tema sõnul oli 11. märtsi öösel kuulda plahvatusi Mariupoli oblastis Mangushi külas, 11. märtsi pärastlõunal – lennujaama piirkonnas. Löökide tagajärjel hukkus vähemalt 20 Vene sõjaväelast, ütles Andrjuštšenko. Lisaks “põles maani maha” üks maja Mariupolis, kui sellele langes õhutõrjesüsteemist välja tulistatud Vene raketi praht, lisas ta.
 • Suurtükiväe mobikud tahavad väga võidelda ja “kodumaad kaitsta”, kuid “kindralstaap” ei lase. Mingil põhjusel saadetakse nad ründe jalaväkke.

 • Endine NATO vägede ülemjuhataja Euroopas, Prantsuse kindral, Michel Yakovleff. „Venemaa võitu ei saa välistada, kuid selleks peab vene armee üles näitama kõrget sõjalist professionaalsust ja seda pole seni juhtunud. Ukraina armee on minu arvates täna Euroopa parim armee.” Ülejäänud kaks stsenaariumi on Ukraina võit ja mõlema armee seiskumine piiridel, mille nad suutsid vallutada või tagasi vallutada.
 • Poola ja Lõuna-Korea on uue Poola jalaväe lahingumasina Borsuki tootmise ja hankimise koostöö üle peetavate läbirääkimiste algfaasis. Arutatakse võimalust Lõuna-Koreal osaleda Poola armeele mõeldud BMP Borsuki tootmises ja neile Lõuna-Korea komponentide tarnimisel.

 • Sõjaväeekspert Roman Svitan rääkis intervjuus Nataša Vlaštšenkole, kuidas Venemaa sõjavägi valmistub Ukraina sõjaväe rünnakuteks oma territooriumil. Praegu on ohus kolm Venemaa piirkonda.

Sõjalise eksperdi Roman Svitani sõnul on Bahmuti ümberpiiramine Vene vägede poolt lähiajal võimatu, kuna vaenlast ähvardavad külgmised löögid. Relvajõud saavad Bahmutist taganeda alles siis, kui linn on täielikult maatasa tehtud.

Ukraina relvajõudude reservkolonel ja sõjaline ekspert Roman Svitan selgitasid lennunduse tähtsust sõjalistel operatsioonidel. Ta rääkis ka:
– relvajõudude eeldatav vasturünnak;
– olukord Bakhmutis.

Putin on vaid saja miljoni venelase rääkiv pea, kes tahavad ukrainlasi kui rahvust hävitada. Nüüd on ta ebameeldivas olukorras: 100 miljonit venelast survestavad teda altpoolt ja 8 miljardit inimest maailmas, kes ei toeta inimeste tapmist.

 • Dmytro Kuleba rääkis, kas Ukrainal on lähiajal oodata hävitajate tarnimist. Vaevalt tasub lähiajal oodata Lääne hävitajate tarnimist Ukrainasse. Üheks põhjuseks on logistilised ja tehnilised raskused. Seda ütles Ukraina välisminister Dmytro Kuleba intervjuus Bildile. “Ma ei oota, et hävitajate tarnimine lähiajal toimuks, sest see on logistiliselt ja tehniliselt väga raske ülesanne,” ütles ta. Seetõttu teeb Kiiev juba ettepaneku alustada Ukraina pilootide väljaõpet Lääne lahingulennukitel, lisas välisministeeriumi juht.
 • Moldova pealinnas jätkuvad taas venemeelsed miitingud. Politsei teatas, et Vene Föderatsiooni eriteenistused plaanivad destabiliseerida olukorda riigis. Selle jaoks moodustasid nad 10 gruppi, igaühes 10 inimest, kellele lubati mitu tuhat dollarit. Tänaseks on juba teada enam kui 50 inimese kinnipidamisest Chişinăus, sealhulgas 12 alaealist. Ka mõni tund tagasi saabus kõne teatega, et pealinna lennujaam pani väidetavalt pommi. Kõik töötajad ja reisijad evakueeriti. Newsmakeri teatel teatas riigi piiripolitsei kinnipidamisest 12. märtsil. Mees peeti kohe pärast saabumist Chişinău lennujaamas kinni. Info selgitamise käigus leiti tema sõjaväelase ID ja selgus, et ta on “Wagner” PMC liige. Millisest riigist ta Moldovasse lendas, pole teada, kuid piirivalve saatis tagasi.
 • UKRi väed tegutsevad teadete kohaselt Berkhivkas ja Krasna Horas, mis näitab, et RU üksused on tõrjutud T-05-14 ja M-04 ristmiku läheduses. Bakhmuti linnas jätkuvad linnalahingud.

Image

 • Zelensky. Me elame praegu ajal, mil kõik Ukraina ajaloolised raskused on ületatavad. Me saame! Kui kaitseme oma ühtsust, üksteist ja riiki. Tänan kõiki, kes hoolivad Ukrainast ja ukrainlastest! Tänan kõiki, kes hoolivad meie ühtsusest – ja maailma ühtsusest Ukraina nimel! Aitäh kõigile, kes praegu võitlevad meie riigi iseseisvuse eest! Helge mälestus kõigile neile, kes andsid oma elu Ukraina eest! Kõigile, keda mäletame, kui ütleme “Au Ukrainale!”. Täna andsin Ukraina kangelase tiitli Oleksandr Matsijevskile. Sõdur Inimesele, keda kõik ukrainlased tunnevad. Inimesele, kes jääb igaveseks meelde. Tema vapruse, usalduse eest – Ukraina vastu – ja tema “Au Ukrainale!”
 • Luksemburgi kaitseministeerium teatas, et 9. märtsil anti Ukrainale üle 14’st kavandatud soomustatud meditsiinisõidukist kaheksa esimest, mis olid valmistatud Mercedes-Benzi (4×4) ja Pinzgaueri (6×6) šassiile. Masinate ost ja ümberseadistamine toimus Luksemburgi kaitseministeeriumi kulul, ümberseadetööd tegi Briti firma Venari Group.https://defense.gouvernement.lu/fr/actualites.gouvernement%2Bfr%2Bactualites%2Btoutes_actualites%2Bcommuniques%2B2023%2B03-mars%2B11-ambulances-ukraine.html

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 12, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar