Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 13. märtsil

OPOLUKORD 13032023

Agressor ei jäta Ukraina okupeerimise kavatsusi. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele jätkab vastane ründetegevusi Limanski, Bakhmutski, Avdiivi, Maryinski ja Šahtari suundades. Möödunud päeval tõrjusid kaitseväe üksused nendel suundadel 102 vaenlase rünnakut.

Vene väed korraldasid piiratud rünnakuid piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, jätkasid pealetungioperatsioone Bahmuti lähedal ning korraldasid maapealseid rünnakuid Avdiivka lähedal ja piki Donetski linna lääneserva. Vene allikad väitsid, et muusikud vallutasid osa või kogu Orikhovo-Vasylivka ja Vene väed sisenesid Krasnohorivkasse (9 km Avdiivkast põhja pool). War Mapper hinnangul, pärast Dubovo-Vasylivka hõivamist on agressor jätkanud edasiliikumist asulast loodesse mööda maanteed.

Viimase 24 tunni jooksul sooritas vastane kolm raketirünnakut Donetski oblasti Slovjanski linna tsiviilinfrastruktuuri objektile. Samuti andis vaenlane 8 õhulööki ja sooritas 49 tulistamist reaktiivsüsteemidest.

Agressor jätkab okupeeritud aladel röövimist. Enerhodaris hakati Zaporižži tuumajaama koolituskeskusest välja viima treeningseadmeid.

Seoses suurte isikkoosseisu kaotustega sõjas kasutab vaenlane alternatiivseid elavjõu täiendamise allikaid. Eelmisel nädalal märgati liikumist Donetski oblasti poole vangide transportimiseks mõeldud rong. Üks vagunitest oli täidetud süüdimõistetud naistega.

Vene allika väitel on SPETSNAZi vägede seas kõrge deserteerumisprotsent. Vene miliblogija väitis, et ükski SPETSNAZi üksus ei ole täies koosseisus ja mõned SPETSNAZi komandörid on oma üksustest põgenenud, hoolimata sellest, et nad on saanud viimase kümne aasta jooksul heldet palka.

UA õhuvägi andis päeva jooksul löögi vastase õhutõrjeraketikompleksile, samuti 6 lööki – okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika koondumise piirkondadesse. Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid juhtimispunkti, 2 vaenlase isikkoosseisu ja sõjatehnika fookusala ning 2 laskemoona- ja kütuseladu.

 • Svatove suunal:
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud Venemaa rünnakust Dvoritšna suunas. See poleks võimalik, kui vaenlane ei kontrolliks vähemalt osaliselt Hryanykivkat.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Hryanykivka, Masjutivka, Dvoritšna.
 • Lõsõtchanski suunal:
  • Vene väed saavutasid Ternõi asula piirkonnas suuremat võimu. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Nevske, Dibrova, Kreminna, Bilohorivka, Spirne, Fedorivka.
 • Bahmuti suunal:
  • Vaenlane tungis Dubovo-Vasylivkast kaugemale Orikhovo-Vasylivkale lähemale. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud Venemaa rünnakust Minkivka suunas. Vaenlane liikus tõenäoliselt mööda maanteed M-03 asula poole.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Zaliznianske, Minkivka, Orikhovo-Vasylivka, Dubovo-Vasylivka, Paraskoviivka, Bohdanivka, Bahmut, Ivanivske
  • Lahingud jätkuvad Bahmuti põhjaosas, kus Wagneri palgasõdurid jõudsid väidetavalt Tsvetmet Zavodi serva.
  • Vaenlane tungis Bahmuti lõunaosas mõne maja võrra edasi. (allikas)

 • Avdiivka suunal:
  • Kinnitamata uudiste kohaselt vallutas vaenlane Vesele ja Krasnohorivka. Selliste väidete toetuseks puudub visuaalne tõend.
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud rünnakust Tonenke suunas (Sieverne’i taga), viidates sellele, et vaenlane saavutas pisut edu ja üritas Sievernest põldude kaudu mööda minna.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Kamyanka, Avdiivka, Sieverne, Tonenke, Vodyane, Pervomaiske, Nevelske.
 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Krasnohorivka, Marinka, Pobieda, Novomükhailivka.

UA hinnang ru kaotustele

Põhitähelepanu jätkuvalt Bahmuti suunal. Olukord Bahmuti põhjaosas tundub kummaline, vaenlasel õnnestus kiil mööda maanteed lüüa, Zaliznyanskele kahelt poolt läheneda ja Orikhovo-Vasylivkale läheneda. Kui Bohdanivka piirkonnas on olukord stabiliseerunud ja olulisi muutusi pole pikka aega toimunud, siis vasak tiib on murettekitav. Ivanivske ja Bahmuti vahelisel alal Kostjantõnivka tee ääres on olukord seni teadmata. Agressor üritab laiendada E40 maantee äärde tekkinud kiilu. Vaenlane on ületanud Dubovyi Jari jõgi ja jätkab liikumist mööda Kudlyna jõgi Orikhovo-Vasylivka poole ning okupandid on jõudnud kõrgusele 224. Vaenlane ründab Zaliznyansket ja Bohdanivkat.

__________________________________________________________________________

 • Eile: Moldovas jätkavad venemeelsed meeleavaldusi Euroopa-meelse tee vastu. Seal on aktiivne korraldaja venemeelne erakond “Shor”, kes korraldab Chişinăus meeleavaldusi. Inimesed kõigist linnadest tulevad pealinna protestima. Politsei juba ootab ja blokeerib teid. Kohati on kokkupõrkeid. Samuti peatatakse sisenemispunktides bussid, milles “meeleavaldajad” sõidavad oma “vaba arvamust” avaldama ning Wagneri liige peeti lennujaamas kinni. Chişinăus algavad kokkupõrked ja “meeleavaldajate” kinnipidamised. Tõid välja isegi plakatid Moldova sõja vastu (kui ootamatu). Huvitav, kes selle sinna tõi.Moldova politsei teatas Venemaa luurevõrgustiku paljastamisest. Riigi destabiliseerimiseks loodud venemeelse võrgustiku paljastamise operatsiooni käigus peeti kinni seitse inimest, ütles politseiülem Viorel Cernauteanu. Tema sõnul saabusid kahtlusalused Moldovasse “Venemaalt väga konkreetse ülesandega”.

 • ORYX registreeritud vene kaotused 12. märtsil. Ukraina tehnikat registreeriti 9 ühikut.

Image

 • Wagneri väed on taastanud pealetungi. Soledarist põhja pool tõrjusid UKRi väed rünnakud Vasiukivkale. M-03 kiirtee teljel tõrjuti RU rünnakud Minkivkas, Orikhovo-Vasylivkas, Hyrhorivkas ja Berkhivkas.

Image

 • Briti armee kavatseb kasutusele võtta kuus kuni kaheksa BAE Systems Bofors Archer 155 mm iseliikuva suurtükiväe süsteemi, et katta AS90 haubitsate annetamisest Ukrainale tekkinud võimekuse puudujääk. Allikate sõnul tehakse peagi teatavaks Ühendkuningriigi ja Rootsi valitsustevahelise leping, mille kohaselt saab Briti armee praegu kuus kuni kaheksa BAE Systems Bofors Archer 155mm/52cal iseliikuvat (SP) suurtükiväesüsteemi Rootsi armee varudest.Tarnimisel annavad need kuninglikule suurtükiväele (RA) ajutise võimekuse, kuna Ukrainale on tarnitud mitmeid BAE Systems AS90 155 mm/39cal SP suurtükiväesüsteeme.https://www.shephardmedia.com/news/landwarfareintl/observations-from-ukraine-give-israeli-tank-designers-interesting-ideas/
 • Milline on Ukraina relvajõudude plaan Ukraina vabastamiseks? Mida on lihtsam deokupeerida Donetsk, Lugansk või Krimm? Kuidas ja millal kõik algab? Sellest rääkis sõjaväeekspert, reservkolonel Roman Svitan. Ukraina relvajõudude pealetung algab kahes suunas: Luganskisse ja Lõuna-Ukrainasse. Sellele viitab piirkonna topograafia. Kõigepealt tagastame Melitopoli, seejärel Krimm. Aga Donetskiga läheb keerulisemaks. Ukraina relvajõud peavad võtma piirkonna rõngasse ja korraldama haarangu Rostovisse ja Taganrogi.
 • Ukraina relvajõudude kolonel reservis, militaarekspert, instruktor-piloot Roman Svitan kommenteeris YouTube’i kanalil 24 toimunud voogedast olukorda Bahmuti linnas ning pakkus välja, milline võiks olla sõjategevuse käik.
 • Feigin Arestovich tänasest opolukorrast ja poliitilistest sündmustest.
 • Zelensky. Nagu alati, olin ka täna ühenduses meie komandöridega, luurega. Väga raske idas – väga valus. Peame hävitama vaenlase sõjalise jõu – ja me hävitame selle.Belogorivka ja Maryinka, Avdiivka ja Bakhmut, Vugledar ja Kamianka – ja kõik teised kohad, kus praegu otsustatakse, milline on meie tulevik. Kus meie – kõigi ukrainlaste – tuleviku eest võideldakse.

  Tänan kõiki, kes praegu võitlevad! Aitäh kõigile, kes kaitsevad oma seisukohti ja võitlevad Ukraina ja oma vendade eest! Aitäh kõigile, kes kedagi kunagi alt ei vea!

  Täna tahaksin eriti ära märkida 92. eraldiseisva mehhaniseeritud brigaadi võitlejaid nende eduka tegevuse eest Bakhmuti piirkonnas. Aitäh, poisid!

  Au kõigile Ukraina sõduritele! Au meie alistamatutele ja ilusatele inimestele!
  Au Ukrainale!

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 13, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *