Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. märtsil

OPOLUKORD 14032023
Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid kogu Kupjanski-Svatove-Kreminna joonel ning saavutasid marginaalset edu Kupjanskist kirdes ja Siverskist ida pool. Samuti oli agressoril edusamme Bahmutis ja selle ümbruses, kuid 13. märtsi seisuga pole neil õnnestunud linna ümberpiiramist lõpule viia. Vene väed jätkasid maapealsete rünnakute korraldamist üle Donetski oblasti rindejoone. Ukraina väed jätkavad löökide andmist Hersoni oblasti idakalda (vasakul) piirkondade vastu.
Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele jätkab agressor ründetegevusi Limanski, Bakhmutski, Avdiivski, Maryinski ja Šahtari suundades. Möödunud päeval tõrjusid kaitseväe üksused nendel suundadel enam kui 100 vaenlase rünnakut.
Viimase 24 tunni jooksul on vastane sooritanud 5 raketirünnakut, sealhulgas Sumõ ja Donetski oblasti tsiviilinfrastruktuuri objektidele. Seal on tapetud ja haavatud tsiviilisikuid. Samuti andis vaenlane 35 õhulööki ja sooritas 76 tulistamist reaktiivsüsteemidest.
Bakhmuti suunal UA tõrjus vaenlase rünnakud Наkívka, Mínkivka, Oríkhovo-Vasilívka, Dubovo-Vasilivka, Bahmuti, Grigorívka ja Ivanívske asulates.
Avdiivka, Maryinski ja Šahtari suundades sooritas vastane ebaõnnestunud ründetegevusi Kamianka, Avdiivka, Severne, Pervomaiski, Nevelske, Netailovi, Maryinka, Pobeda, Novomükhaylivka ja Vuhledari piirkonnas.
Zaporižži ja Hersoni suundades juhib vastane kaitsetegevusi ja tulistati kokkupuute joone lähedal asuvaid 50 asula piirkondi.
Eile andis UA õhuvägi okupantide koondumise piirkondadele 10 lööki. UA raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid ööpäevaga 5 piirkonda isikkoosseisu ja sõjatehnikaga, 3 laskemoonaladu ja 4 sissetungijate raadioelektroonilist lahingumasinat.

UA hinnang ru kaotustele.

Olukord Bahmutis on jätkuvalt keeruline ja süveneb vaenlase pealetungi tõttu linna lõunaosast, kus on erasektor, mida vaenlase suurtükivägi kergesti lammutab. Vaadates olukorda Bahmutis, siis okupandid laskemoonapuuduse käes ei kannata.

Image

_________________________________________________________________________________

 • Pärast mitut nädalat on Saksamaal Munsteris lõppemas Ukraina sõdurite väljaõpe tankide Leopard 2 kasutamiseks. Saksamaa saadab lähipäevil Ukrainasse 18. Poola 14 peaks juba kohal olema. Twardy tankil väljaõpe Poolas eilse info järgi käib.

Image

 • USA Õhujõud tahavad pensionile saata 2024. aastal 310 lennukit mis oleks palju suurem hulk kui 2023. aasta eelarves soovitatud 150 lennukit millest kongress kiitis lõpuks heaks vaid 115. Sellise koguse lennukite teenistusest eemaldamine vabastaks ressursid arendusteks ning eemaldaks vananenud lennukid. Tulevaste pensionäride hulgas oleks 42 A-10 Wartahogi ja 218 ründelennukit sealhulgas F-15 ja F-22 ning 15 AWACS’t.https://www.defensenews.com/air/2023/03/13/us-air-force-pursues-major-aircraft-retirements-in-2024/
 • Briti luureraport

Image

 • Ugledari lähedal tabatud Vene ohvitseri päevik.
  1. märts: 100 sõdurit asusid pealetungile, jäi alles 16.
  2. märts: 116 sõdurist jäi alles 23.
  3. märts: 103 sõdurist jäi alles 15.
  4. märts: 115 sõdurist jäi alles 3.

 • Roman Svitan eile rääkis, et Bahmuti (Artjemovski) metallitöötlemis tehas on nagu Mariupoli Azovstal – kindlustatud punkt. Täna levib info kus venelased on selle hõivanud. Zelensky kohtus seal eelmisel detsembril Ukraina sõjaväelastega.

 • UKR väed tõrjusid rünnakud Vasiukivka, Minkivka, Orikhovo-Vasylivka, Dubovo Vasylivka, Hyrhorivka ja Ivanivske juures. UKR väed teatasid linnavõitlusest Bahmutka läänekaldal. RU korraldas nende rünnakute toetuseks suurtükiväe tulemissioone.

Image

 • Ukraina relvajõudude kolonel reservis, militaarekspert, instruktorpiloot Roman Svitan kommenteeris olukorda rindel ja Bahmutis YouTube’i kanalil 24 voogesituses. Ta pakkus välja, milline saab olema sõjategevuse käik.
 • Venemaa sõjaaastal oli mürskude varu ammendatud intensiivse tulestiili tõttu. Militaarekspert, Ukraina relvajõudude erukolonel, instruktorpiloot Roman Svitan kommenteeris Kanal 24 saates, miks Venemaa ei suuda suurte jõududega rünnata. Ta rääkis üksikasjalikult ka sellest, et sõjaloogika järgi peab vaenlane nüüd taganema.
 • Selles pealtkuulatud kõnes räägib Luganski oblastis okupeeritud territooriumil viibiv tsiviilisik, kuidas elanikkonda sõjaks valmistuti, Vene armee nõrkusest ja vajadusest tõstatada loosungeid “isamaa eest”. See näitab teatud mõtteviisi, mis on levinud sõja toetajate seas.

 • Zhdanov russistide mob võimest.

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *