Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 15. märtsil

OPOLUKORD 15032023

Okupandid korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont, tungisid Bahmuti piires edasi ja jätkasid maapealseid rünnakuid piki Avdiivka–Donetski linna rindejoont ja Donetski oblasti lääneosas. Vene väed jätkavad Venemaa okupeeritud Zaporižžja oblasti tagaalade kindlustamist.

Vaenlane sooritas 40 MLRS rünnakut, 12 raketirünnakut ja enam kui 100 maaväe rünnakut. Odessa oblastis Zatoka linnas toimus järjekordne raketirünnak eesmärgiga hävitada UA õhutõrjet. Kohalike elanike seas ei olnud ohvreid ega kaotusi. Samuti korraldas vaenlane raketirünnaku Hersoni oblasti Ivanivka asulas asuvale tsiviilinfrastruktuuriobjektile.

Vaenlase peamiseks eesmärgiks olid katsed jõuda Donetski ja Luganski oblasti halduspiiridele. Selleks koondasid nad jõupingutused ründetegevuse läbiviimisele Lymani, Bakhmuti, Avdiivka, Mar’yinka ja Shakhtars’ki telgedel. UA tõrjus kõik rünnakud.

UA Õhuvägi andis ööpäeva jooksul 9 lööki okupantide koondumise aladele, 3 rünnakuid vastase SAM-i paigutuskohtadele ja 3 lööki teistele okupantide olulistele objektidele. Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 3 vaenlase isikkoosseisu koondumispiirkonda, 3 Vene armee üksuste juhtimispunkti ja vaenlase õhutõrje positsiooni.

 • Svatove suunal:
  • Olemasolevate kaadrite põhjal vallutasid Vene väed Hryanykivka asula. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Hryanykivka, Dvoritšna.
 • Siversky suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Nevske, Tšervonopopivka, Dibrova, Kreminna, Bilohorivka, Verhnokamjanske, Berestove, Vasjukivka.
 • Bahmuti suunal:
  • Vaenlane jõudis Ivanivske äärelinna, kuid 5. ründebrigaadi Ukraina kaitsjad ajasid nad minema. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Minkivka, Orikhovo-Vasylivka, Dubovo-Vasylivka, Hryhorivka, Bohdanivka, Yahidne, Bahmut, Khromove, Ivanivske, Chasiv Yar, Predtechyne, Kurdyumivka, Ozaryanivka, Družba, Mayorsk.
  • Wagneri palgasõdurid sisenesid Tsvetmet Zavodi ja vallutasid esimesed hooned. (allikas)
  • Vaenlane edenes Bahmuti lõunaosas veel mõne meetri võrra. (allikas)
  • Vene Wagneri palgasõdurid edenesid lõunas ja jõudsid Korsunskogo tänavale. Ukraina pataljoni Aidar sõdurid tõrjusid vaenlase tänavalt eemale, kuid olukord on jätkuvalt pingeline. (allikas)
  • mehhaniseeritud brigaadi 3. pataljoni Ukraina sõdurid vallutasid tagasi Khromovest loodes olevad kaevikud ja võitlesid järgneva vasturünnakuga. (allikas)
  • mehhaniseeritud brigaadi ohvitser väitis, et Ukraina vägedel Bahmutis on laskemoona lõppemas ja neil pole põhimõtteliselt ühtegi mürsku, mis saaks vaenlast okupeeritud linnaosades tabada. (allikas)

Olukord Bahmutis on endiselt keeruline. Okupandid jätkavad surve avaldamist kiirtee E40 piirkonnas. Vaenlane vallutas Zaliznyanske mis ei paranda operatiivolukorda kuna 4-5 km raadiuses ei ole teisi asulaid. Vaenlane üritab jätkuvalt siseneda Bohdanivkasse, saada jalgealust Khromove lähedal, siseneda Orikhovo-Vasylivkasse ja jõuda Hryhorivka lähedale. Bakhmutis endas on olukord lõunas keeruline, kuid üksikasju seni pole. Okupandid jõudsid AZOM-i, tuntud ka kui AZOKM, kust vaenlase rühmitused kesklinna ründavad.

 • Avdiivka suunal:
  • Ukraina kindralstaap teatas tõrjutud vaenlase rünnakust Netailove suunas, mis viitas Venemaa edasitungile asula poole.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Niu-York, Novokalynove, Kamyanka, Avdiivka, Sieverne, Pervomaisk, Nevelske, Netailove
 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Pobieda, Novomykhailivka, Vuhledar.

UA hinnang ru kaotustele

________________________________________________________________________________

 • Gumenyuk: Venelased viisid Mustale merele 17 laeva, rakettide kogumaht võib ulatuda 28 Kaliibrini. Märgitakse, et vaenlane teostab õhuluuret, seega pole välistatud ka massiivsed ja sihipärased raketilöögid.
 • Zelenski öine üleskutse. Meie kaitse- ja julgeolekujõudude tugevus seisneb meie rahva tugevuses. Ja ukrainlaste ja riigi kui terviku tugevus põhineb sellel, et ukrainlastest saavad otsustaval hetkel sõdalased – nad ei eksi, vaid võitlevad, ei otsi kedagi teist, vaid teevad kõik, et saada nende omad võitluses.Me võidame selle sõja. Teeme selleks kõik. Toetame üksteist. Tugevdame riiki. Maailma ühendamine meie võidu nimel. Koosneb tegelikult kõigi nende tegudest, kes võitlevad Ukraina eest, kes võitlevad meie riigi ja oma vendade eest, kes teevad kõik selleks, et mitte anda meie maad ega Ukraina au vaenlasele.
 • USA 3. jalaväedivisjoni 1. Soomusbrigaad sai kätte esimesed BAE Systemsis valmistatud soomustatud mitmeotstarbelised lahingumasinad (AMPV). 2023.a. tarnib BAE neid 72 ühikut ja 2024.a. 197 soomukit. 1960 aastal alguse saanud M-113’te asendamine ei tulene Ukrainale antud 400 ühikust vaid 2010 aastal alustatud M113’de teenistusest väljavahetamise plaanist. Küll on Ukraina abistamine kiirendanud tootmist ja suurendanud AMPV’de rahastamist. 3. jalaväedivisjon on esimene millel on täielikult moderniseeritud soomusbrigaad millel on Abrams SepV3 tankid, jalaväe lahingumasinad M2A4 Bradley, haubitsad M109A7 Paladin ja nüüd ka AMPVd. AMPV’l on haubitsate ja Bradley sõidukitega ühiseid komponente, sealhulgas roomikud, mootorid ja käigukastid mis vähendab logistilist koormust. Hiljuti sõlmiti BAE-ga 245,6 miljoni dollari suurune leping pikaajaliste toodete tootmise tagamiseks. BAE maadleb tootmisvõimsuse nappusega. Selle suurendamiseks kuni 16 sõidukini kuus on vaja lisainvesteeringuid. Raha on olemas rohkem kui pooleteise brigaadi hankimiseks aastas, kuid ettevõttel pole praegu selleks võimsust.https://www.defensenews.com/land/2023/03/14/first-unit-gets-new-armored-multi-purpose-vehicles-replacing-old-m113s/
 • Ukraina kaitse kontaktgrupi (nn Rammsteini formaat) uus koosolek toimub 15. märtsil, kirjutas Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov oma Facebooki lehel. Ta ütles ka, et on arutanud “olulisi küsimusi järgmise Ramsteini formaadis kohtumise ettevalmistamisel” Hollandi kaitseosakonna juhi Kaisa Ollongreniga, kellega külastas Nikolajevi ja Odessa piirkondi. Lisaks vestles Reznikov telefoni teel. Ameerika kolleegi Lloyd Austiniga ja vahetas temaga “mõtteid koostöö ja võidutee kohta”. Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles 14. märtsil, et Poola võib oma hävitajad MiG-29 29 Ukrainale üle viia järgmise 4-6 nädala jooksul. Slovakkia teatas koos Poolaga MiG-29 üleandmisest Ukrainale, tarnekuupäevad pole veel teada.
 • Rasked positsioonivõitlused Bahmuti ümber jätkuvad. UKR viis läbi 9 lennurünnakut, sealhulgas 3 vaenlase õhutõrje (SEAD) missiooni. Õhutõrjeüksused lasid alla Vene hävitaja Su-24. Linnavõitlus piki T-05-13 HWY telge.’

Image

 • Eilne Reaper

 • 385. sõjapäev ⚡️ Vene lennukid hävitasid Ameerika drooni. Uuralitest leiti uus Wagnerite kalmistu. Veel 400 000 lepingulist sõdurit võetakse Vene sõjaväkke. Krasnojarski territooriumil püstitati lasteaia asemel Venemaa soomusmasinate monument ja Irkutski oblastis asuv küla on külmumise äärel.
  UPD: MQ9 drooni kokpitist pärit video usaldusväärsus pole kinnitatud. See näib olevat simuleeritud video, mis näitab, milline see võis kokpitist välja näha. Vabandame nende ees, keda võis eksitada.
 • UA – Intervjuus saatele “Argument” rääkis sõjaväeekspert Roman Svitan olukorrast rindel, avalikustas Bahmuti kaitsmise üksikasjad, selgitas, millist lennukit Ukraina relvajõud vajavad, ja kirjeldas ka protsessi. Venemaa lagunemisest.
  00:00 – Roman Svitan – saate “Argument” külaline
  00:55 – miks õhualarmid on sagenenud
  06:20 – olukord Bakhmutis, kas relvajõud lahkuvad linnast
  14:42 – kuhu kadusid “Kadyrivetid”?
  16:28 – “puuvilla” tulemused Venemaal ei ole niipea
  18:50 – mida saab teha Vene Föderatsiooni ründamiseks, välja arvatud droonid?
  19:55 – selle ressurssidest piisab Krimmi vabastamiseks
  21:15 – millist lennukit me vajame ja kui palju
  25:20 – Nõukogude ja Lääne lennunduse erinevused
  28:25 – milline saab olema Venemaa kokkuvarisemine
 • Twitteris räägivad prantsuse sõjaväelased, et Eestis peaks näha olema prantslaste uued mitmeotstarbelised soomukid Griffon. Homme peaks veel 12 lisaks saabuma. „Forward Presence (eFP) Eesti“ raames. Griffon on mitmeotstarbeline sõjaväekandja, mis on loodud asendama 40 aastat vana VAB soomustransportööri ja toetusmasinat. Uus sõiduk põhineb 6 × 6 kommertsveoauto šassiil. Varustatud 400 hj mootoriga, mis on ühendatud automaatkäigukastiga, sõltumatute käiguosadega ja 6-rattaveoga mis võimaldab Griffon’l suurepärast taktikalist liikuvust. 24,5-tonnise täismassiga suudab see saavutada kiirust 90 km/h ja sellel on suurepärane läbimisvõime igal pinnasel. 24-tonnine Griffon võeti kasutusele 2019. aastal. Prantsusmaa loodab hankida 1872 mitmeotstarbelist soomukit.https://defence-blog.com/france-deploys-new-griffon-armored-vehicles-to-estonia/
 • Feigin Arestovich huvitavamatest sündmustest slaavi maailmas.
 • Leedu TV3: Leedu kaitseväe juhataja kindralleitnant Valdemaras Rupšys teatas riigi sõjalistest eesmärkidest soetada kuni 54 tanki, et tugevdada Leedu maavägede lahinguvõimet. Teeme ettepaneku muuta üks mehhaniseeritud jalaväepataljon tankipataljoniks. Kaitseväe juhataja ütles, et Leedu valitsusele esitati vastavad soovitused osana riigi jõupingutustest luua oma relvajõududesse diviisisuurune üksus. Üksus hakkab muu hulgas opereerima jalaväe lahingumasinaid ja tanke.

  https://www.defensenews.com/global/europe/2023/03/15/lithuania-wants-54-new-tanks-in-tweak-to-land-forces-layout/

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 15, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *