Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. märtsil

OPOLUKORD 17032023

Vaenlase peamised jõupingutused on jätkuvalt Lymani, Bakhmuti, Avdiivka, Mar’yinka ja Šahtarsi telgedele. Möödunud päeva jooksul korraldas vaenlane neile enam kui 70-kordse rünnaku.

Vene väed korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont, jätkasid pealetungi Bahmutis ja selle ümbruses ning jätkasid maapealseid rünnakuid piki Avdiivka–Donetski linna liini ja Lääne-Donetski oblastis. Vene allikad väitsid, et Ukraina väed korraldasid Zaporižžja oblastis lokaliseeritud rünnakuid.

Image

Viimase päeva jooksul sooritas vaenlane 5 raketi- ja 18 õhulööki, samuti 73x rünnakut MLRS-ilt. Donetski oblastis Kostjantõnivka järjekordse tulistamise tagajärjel sai vigastada 6 tsiviilisikut, rohkem kui 20 maja said kannatada, kool ja muud tsiviilinfrastruktuuri objektid.

Jätkub Zaporižžja oblasti okupeeritud territooriumi elanike sundpassi väljastamine. Eelkõige keelasid nn Venemaa okupatsioonivõimud Melitopoli linnas koos Venemaa föderaalse maksuteenistuse esindajatega igasugused maksed ja arveldused kodanikele, kellel ei ole Venemaa maksumaksja registreerimisnumbrit. Seda saab hankida ainult Venemaa Föderatsiooni kodaniku passi olemasolul.

Vaenlane kannab jätkuvalt kaotusi. Niisiis toodi Hersoni oblasti ajutiselt okupeeritud territooriumi Oleshkivi rajoonihaigla territooriumile ravile üle 20x raskelt vigastatud okupandi.

Möödunud ööpäeva jooksul sooritas UA kaitseväe õhuvägi 7 rünnakut okupantide koondumisaladele ning raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 5 juhtimispunkti, 5 vaenlase isikkoosseisu ja sõjatehnika koondamisalasid, kütuse ja määrdeainete ladu, 2 radarijaama, elektroonilise sõjapidamise jaam ja õhutõrjekompleks laskepositsioonil.

Deep State: Traditsiooniliselt on olukord kõige keerulisem Bakhmutis. Bakhmutis ründab vaenlane kolmest küljest, lahingud jätkuvad Ivanivske lähedal. Vaenlane ründab Khromovet ja Bohdanivkat, kuid edutult. Bohdanivkast põhja pool õnnestus okupantidel läbi murda kõrgusele 199,5. Okupandid on piirkonda toonud värskeid jõude ja jätkavad vana taktikat rünnata igal pool ja suruda seal, kus kaitse kõige nõrgem on. Hea näide on Bohdanivka: okupandid kulutasid selle ründamiseks nii palju aega, et otsustasid selle ümber minna. Või seesama Zaliznyanske, millest poleks ehk läbi murtud, kui poleks mööda kiirteed edasitunginud.

Image

UA hinnang ru kaotustele.

Agressori kaotused 14.märts 15.märts 16.märts 17.märts 18.märts Muutus ööpäevas
Isikkoosseis 160540 161520 162560 163320 760
Tankid 3484 3492 3504 3506 2
Soomukid 6789 6799 6810 6823 13
Suurtüki süsteemid 2519 2528 2539 2552 13
MLRS 495 502 503 504 1
ÕT relvastus 260 262 265 265 0
Lennukid 304 304 305 305 0
Helikopterid 289 289 289 290 1
Sõidukid, veokid, tankurid 5367 5377 5394 5401 7
Laevad, paadid 18 18 18 18 0
UAVd 2120 2132 2145 2145 0
Eritehnika 256 257 257 258 1
Tiib- ja ballistilised raketid 907 907 907 907 0

______________________________________________________________________

 • UKR tõrjub vene vasturünnakuid Kreminna linna lõunaosas. UKR-i suurtüki- ja raketiväed sihivad Venemaa peakortereid, radarijaamu ja vägede koondamisi.

Image

 • Kyrylo Budanov. Ilma kontrolli Snake Islandi üle taastamata hävitaksid venelased meid lihtsalt majanduslikult. “Ilma kontrolli taastamiseta Zmiini saare üle oli igasugune laevandus Ukraina sadamatest võimatu. Ilma selleta hävitaksid venelased meid lihtsalt majanduslikult. – märkis Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi juht Kyrylo Budanov.Saare vabastamise võti oli Ukraina uue mobiilse rannikukompleksi RK-360MC kahe laevatõrjeraketi poolt 13. aprillil 2022 hukkunud Venemaa mereväe Musta mere laevastiku lipulaeva ristleja “Moskva”.
 • Neutraalses Šveitsis muutus pärast Venemaa sõja puhkemist Ukraina vastu suhtumine Põhja-Atlandi alliansi. Šveitsi kaitseministeeriumi tellitud uuring näitas esimest korda, et üle poole riigi elanikkonnast pooldab NATO-le lähenemist. Kui aasta varem pidas seda seisukohta 45 protsenti šveitslastest, siis nüüd 55 protsenti. 53 protsenti vastanutest usub, et nende riigi neutraalne staatus võimaldab planeerida kaitset koos NATOga. Samal ajal võttis kaks kolmandikku šveitslastest sõna oma riigi Põhja-Atlandi alliansiga liitumise vastu.
 • Belgia saadab Ukrainasse 240 sõjaväeveokit, esimene neist saadetakse sinna järgmisel nädalal, kirjutab Belgia ajaleht De Standaard. Tema sõnul koosneb Belgia relvajõudude laevastik praegu 400 Volvo perekonna veokist, kuid need on töös juba 1990. aastate algusest ning ettevalmistamisel on sõjaväepargi laiaulatuslik väljavahetamine. Ukraina relvajõudude varustamiseks valiti heas korras sõidukid, rõhutab väljaanne. Koos veoautodega saadetakse Ukrainasse ka vajalikud varuosad.
 • Hiina president Xi Jinping viibib 20.-22.märtsil Venemaa presidendi Vladimir Putini kutsel riigivisiidil Venemaal. Venemaa ja Hiina juhid arutavad kõneluste käigus tervikliku partnerluse ja strateegilise koostöö arendamise küsimusi ning vahetavad mõtteid Venemaa-Hiina koostöö süvendamise kontekstis rahvusvahelisel areenil.
 • NG: Naftahinna languse kiirus ja sügavus sel nädalal on ekspertide hinnangul sama suured, nagu oleks majanduslangus maailmas juba alanud. Brenti nafta on kaubelnud madalatel tasemetel alates 2021. aasta detsembrist ning rubla dollari suhtes saavutas hetkel halvima taseme alates 2022. aasta aprillist. Eksperdid peavad rubla nõrgenemise stsenaariumi tasemele, millest kuni viimase ajani nii valitsus kui ka eksportijad sõna otseses mõttes unistasid – kuni 80 rubla. dollari kohta. Kui aga langus jätkub, hakkavad domineerima devalveerimise negatiivsed tagajärjed. Kõik see toimub USA-s ja EL-is lahti rulluva panganduskriisi taustal, mille tugevuse üle eksperdid siiani vaidlevad, kuigi möönavad, et see võib tagasilöögi ka Venemaale.
 • Briti luureraport

 • Ukraina relvajõudude kolonel, sõjaväeekspert, instruktorpiloot Roman Svitan rääkis Kanal 24-le olukorrast Bahmutis. Ta analüüsis Vene armee positsiooni Bahmuti suunal.
 • Maria Zahharova kommenteeris Haagi Rahvusvahelise Kriminaalkohtu poolt Putini vahistamismääruse väljastamist.
  «Rahvusvahelise Kriminaalkohtu otsustel pole meie riigi jaoks tähtsust, sealhulgas õiguslikust aspektist.
  Venemaa ei ole Rahvusvahelise Kriminaalkohtu Rooma statuudi osaline ja tal ei ole sellest tulenevaid kohustusi. Venemaa ei tee selle organiga koostööd ja võimalikud Rahvusvahelise Kohtu vahistamisettepanekud on meie jaoks õigustühised.
 • Zelensky: Rahvusvaheline Kriminaalkohus andis Putini vahistamismääruse.Ajalooline otsus, millest algab ajalooline vastutus.

  Terroririigi juht ja veel üks Venemaa ametnik on saanud ametlikult kahtlustatavateks sõjakuriteos. Ukraina laste väljasaatmine on tuhandete meie laste ebaseaduslik viimine Venemaa territooriumile.

  Ilma terroririigi tippjuhi käsuta oleks sellist kuritegelikku operatsiooni läbi viia võimatu. Laste eraldamine peredest, igasuguse võimaluse äravõtmine sugulastega kontakteerumiseks, laste peitmine Venemaa territooriumile, kaugematesse piirkondadesse laiali ajamine – see kõik on ilmselgelt Venemaa riiklik poliitika, riiklikud otsused, riiklik kurjus. Mis algab täpselt selle osariigi esimese ametnikuga.

  Olen tänulik prokurör Karim Khani meeskonnale ja Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule, kõigile maailmas, kes aitavad meil õigluse eest võidelda. Tänulik põhimõttekindluse ja valmisoleku eest tõesti süüdlased kohtu ette tuua.

  Au kõigile, kes nüüd Ukraina eest võitlevad! Au kõigile, kes aitavad meil oma inimesi kaitsta!

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 17, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *