Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 18. märtsil

OPOLUKORD 18032023

Vastase peamiseks eesmärgiks katsed jõuda Donetski ja Luganski oblasti halduspiiridele. Vene väed korraldasid piiratud rünnakuid üle Kupjanski-Svatove-Kreminna joone, jätkasid pealetungioperatsioone Bahmutis ja selle ümbruses ning Donetski linna äärealadel. Vene allikad väitsid, et Vene väed tõrjusid Ukraina väed Lõuna-Ukrainas rindejoonel tagasi.

Vastane andis eile 34 õhulööki. Neist 11 korral kasutasid Shahed-136 UAV-d. Ukraina õhutõrjeüksused hävitasid neist UAV-dest 10, kuid kahjuks tabas 1 tööstusliku infrastruktuuri rajatist. Õnneks tsiviilisikuid ei hukkunud. Vaenlane sooritas ka 1 raketirünnaku ja 57 MLRS-rünnakut, neist 1 Veletens’ke asulale (Hersoni oblast).

Okupandi põhilised jõupingutused on suunatud ründeoperatsioonidele Lymani, Bahmuti, Avdiivka, Mar’inka ja Šahtars’ke telgedel. Ukraina kaitsjad tõrjusid enam kui 100 vaenlase rünnakut ülaltoodud telgedele.

Kohalikud nn võimud okupeeritud ja vallutatud Luganski oblasti aladel teatasid ulatuslike sõjaliste õppuste algusest. Need hõlmavad kõiki Starobil’ski, Štšastja, Novõi Aidari, Novopskovi ja Nyžnoteple ajateenistusealisi meessoost elanikke, kelle passides on silt “LPR” või “Vene Föderatsioon”. Sellega üritavad okupandid varjata totaalset mobilisatsiooni ülalnimetatud asulates.

Isuni ja Voinka (okupeeritud Krimmi autonoomse vabariigi territoorium) asulate vahel on vastane alustanud kindlustuste ja kaevikute ehitamist. Tsiviilisikud on sunnitud töös osalema tasuta.

17. märtsil andsid Ukraina õhujõud 6 õhulööki okupantide kontsentratsioonidele, raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 2 vaenlase isikkoosseisu ja 1 õhutõrjesüsteemi paigutust.

Vaenlane ei ürita mitte ainult luua tingimusi Bahmuti piiramiseks, vaid üritab ka parandada oma taktikalist positsiooni edasisteks lahinguteks Siverski, Slovjanski ja Kramatorski pärast. Soledar on sisuliselt muutunud selleks otstarbeks sõlmpunktiks. Linna saabuvad uued võitlusrühmad, kes jätkavad pealetungi kaitseväe positsioonidele. Vaenlane mõistab, millised jõud on nüüd Bahmuti kaitsesse ning kaasatud kogub ta ründepotentsiaali teistesse kohtadesse ja ükskõik kui kurb see ka poleks, see taktika töötab. Bakhmuti suunal – suuri muudatusi pole registreeritud. Bakhmutis surub vaenlane traditsiooniliselt kolmest küljest, osalise eduga lõunast. Vaenlane üritab läheneda Ivanivskele, et asulas lahingut alustada, kuid see ei õnnestu. Okupandid trügivad Bohdanivka, Hryhorivka, Orikhovo-Vasylivka ja Pryvillia poole. Vaenlase rünnakute arv Spirne ja Verkhnekamianske lähistel on kasvanud viimase nädala jooksul.

UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________

 • Oskoshid ja hummerid Ukrainas. Oskosh saatmise kohta pole väidetavalt teatatud. Aga … MRAP on üldnimetaja ja neid antakse pea iga saadetise koosseisus.

 • Moldova president: me ei ole kunagi mõrvarite poolel, Venemaa on vaenlane. Riik “ei ole kunagi olnud ega hakka kunagi olema mõrvarite poolel”, ta mõistab hukka Venemaa agressiooni täiemahulise sissetungi esimesest päevast peale. “Sel hetkel, kui meil olid vaieldamatud tõendid selle kohta, et Chişinăus üritatakse kukutada Moldova Vabariigi kodanike poolt demokraatlikult valitud valitsust, siis tulime välja ja rääkisime avalikult, et meie inimesed teaksid, kes on meie sõbrad ja kes on meie vaenlased on.” ütles Sandu. “Sel hetkel, kui meil olid vaieldamatud tõendid selle kohta, et Chişinăus üritati kukutada Moldova Vabariigi kodanike poolt demokraatlikult valitud valitsust, siis tulime välja ja rääkisime avalikult, et meie rahvas teaks, kes meie sõbrad olid ja kes olid meie vaenlasedü, tles Sandu.
 • Gamenjuk. Venemaa raketirünnakute oht Ukrainale on endiselt kõrge. Praegu on Mustal merel raketikandjaid, mille on kokku 20 Kalibri raketti. Lisaks jätkavad venelased aktiivselt õhuluuret. “Õhuväe aktiivsus viitab sellele, et nad jätkavad luuretegevust. Samas on ka mehitamata luurajad üsna aktiivsed. See tähendab, et andmete kogumine jätkub, mis tähendab, et raketioht on küllaltki suur,” ütles keskuse juht. Lõuna kaitseväe ühine koordinatsioonipressikeskus Võimalikule vaenlase uue raketirünnaku ettevalmistamisele võivad viidata ka Iraani kamikaze-droonide rünnak ööl vastu 18. märtsi, aga ka okupantide poolt õhuväe ja UAV-de abil teostatud õhuluure intensiivistamine.
 • „Hypersonic“ oli 2021. aastal väga sagedasti termin mis suurriikide, Hiina, vene ja USA, relvatööstuse uudistes liikus. Analüütikute hinnangul oli Hiina selles valdkonnas juhtivaks ning USA sabas sörkjaks. Nüüd on USA pannud oluliselt kiirust juurde. Ellu on kutsutud umbes 70 programmi, mille eesmärk on arendada õhusõidukeid ja relvi, mis suudavad lennata ülihelikiirusel või kiiremini kui 5 Machi. Paljud programmid viivad igal aastal läbi vaid mõned katsed üksikutele elementidele. Pentagon kavatseb arendada platvormi mis lendaks vähemalt ühe katse nädalas ja millega saaks neid tehnoloogjaid ja elemente katsetada. USA kaitseministeerium valis selle ehitamiseks Austraalia kosmosetööstuse ettevõtte Hypersonix Launch Systems. Hypersonixi välja töötatud lennuk, nimega DART AE, hakkab katsetama kiireid platvorme, komponente, andureid ning side- ja juhtimissüsteeme. Ettevõtte teatel on DART AE jõuallikaks vesinikkütusel töötav scramjet-mootor ja see võib lennata kiirusega kuni 7 Machi. Lennuk peaks esimest korda lendama 2024. aasta alguses ning HyCATi testimine peaks algama järgmisel aastal. 12-18 kuud.https://www.defensenews.com/battlefield-tech/2023/03/17/pentagon-chooses-australian-firm-to-build-hypersonic-test-aircraft/
 • USA riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan, kaitseminister Lloyd Austin ja staabiülemate ühendkomitee esimees kindral Mark Milley pidasid reedel Ukraina ametnikega videolingi kaudu veebikõnelusi. Nagu Valge Maja sõnumis märgitud, teavitasid Ukraina esindajad rindel valitsevast olukorrast ja avaldasid tänu abi eest, ameeriklased avaldasid vastuseks oma vankumatut toetust Ukrainale, kes kaitseb oma suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. Rõhutatakse, et vestluse lõpus liitus vestlusega Ukraina president Volodõmõr Zelenski.Ukraina presidendi kantselei pressiteenistus teatas omakorda nendel läbirääkimistel Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi ja presidendi kantselei juhi Andri Jermaki osalemisest.
 • Raketipoisi ajaleht Rodong Sinmun: “17. märtsil soovis kogu riigis vaid ühe päeva jooksul kuni 800 000 noorte ametiühingu liiget astuda Korea Rahvaarmee ridadesse või naasta teenistusse.” Vabatahtlike arv kasvab jätkuvalt kõigis KRDV piirkondades. Vabariigis kehtib ajateenistus ja kõik mehed peavad ajateenistust olema vähemalt 10 aastat, naised – vähemalt kolm aastat. Puhangu põhjustas eesmärk “juurida välja Ameerika imperialistid ja nende reeturlikud marionetid” ning ühendada poolsaar.
 • Moldova liitumine Rumeeniaga polegi vist utoopia. Pärast seda, kui Moldova Vabariigi parlament (RM) võttis vastu seaduse moldova keele asendamise kohta rumeenia keelega, hakkasid Chişinău võimud riigis kõike romaniseerima, mis vähegi võimalik oli. Presidendipartei PAS esindatud parlamendienamuse viimane algatus puudutab rahvusraamatukogu hoone andmist Rumeenia õigeusu kirikule kuuluva Bessaraabia metropoli kasutusse. Avalikkus tajus seda sammu kui katset hävitada rahvusliku (Moldova) kirjaliku pärandi kogu ja koos sellega riigi identiteedi institutsioon. Nii hindab võimupartei algatust Moldova Vabariigi Raamatukoguhoidjate Ühing. Ühing saatis ametivõimudele pöördumise Rahvusraamatukogu toetuseks. Argumentidena toob erialaringkond välja järgmised.
 • Briti luureraport

Image

 • ❝Tervitan Türkiye tänast otsust jätkata Soome NATO liikmelisuse ratifitseerimisega. See tugevdab Soome julgeolekut, see tugevdab Rootsi julgeolekut ja see tugevdab NATO julgeolekut.❞

 • Svitan Bahmutist, raketilöökidest, Rammstainist ja op olukorrast.
 • Oleg Zhdanov vastab küsimustele. SU-57 kohta ka huvitavat infi
 • Feigin ja Arestovich poliitilistest situatsioonidest
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 18, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar