Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. märtsil

OPOLUKORD 20032023

Vene väed jätkasid piiratud pealetungi mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini ja piki Donetski linna äärealasid kus võisid edasi liikuda Berdõtši suunas, umbes 10 km Avdiivkast loodes.

Okupandid jätkavad pealetungi Limanski, Bahmutski, Avdiivski, Maryinski ja Šahtari suundades. Möödunud ööpäeva jooksul tõrjus UA rünnakut 69 nendes suundades. Lahingute epitsenter on Bakhmutis. Agressor on teinud mõningaid edusamme Bohdanivkast põhja pool ja Bahmuti lõunaosas.

Vene okupandid andsid 6 raketi- ja 13 õhulööki, 56 mürsku reaktiivsüsteemidelt, sealhulgas Donetski ja Zaporižži piirkondade tsiviilinfrastruktuurilt.

Hersoni oblastis ähvardavad vene okupandid tsiviilelanikke Vene passi puudumise tõttu karistusaktsioonidega. Eelkõige ähvardavad okupandid Hersoni oblasti ajutiselt okupeeritud territooriumi kontrollpunktides kohalikke elanikke ebaseadusliku vangistusega ja vägivaldsete tegudega Venemaa passide puudumisel järgmisel dokumentide kontrollimisel.

Möödunud ööpäeva jooksul andis Ukraina õhuvägi löögi kolmele Buk-M1-2 õhutõrjeraketikompleksile, 7 lööki – okupantide isikkoosseisu aladele ja hävitas vaenlase laskemoonalao. Hävitasid meie kaitsjad Vene UAV tüüpi “Hall”.

Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid Venemaa õhutõrjeraketikompleksi Thor, 3 vaenlase isikkoosseisu ja sõjatehnika fookuspiirkonda ning 3 okupantide raadioelektroonilist lahingutehnikat.

Ukrainal on õnnestunud eelmisel nädalal korraldada edukaid vasturünnakuid Vene vägede vastu kahes kohas Bahmuti piirkonnas, kaitstes mõlemat olulist ja haavatavat varustusteed linna. Esimene viidi läbi Ivanivskest lõuna pool ja mööda kanalit, mis surus vene ründajad asula servast eemale. Teine vasturünnak toimus mööda Khromove – Chasiv Yar varustusteed. Vene kaevikud olid tee blokeerinud. Ukraina väed tungisid kaevikutesse, surudes okupante umbes 500 meetrit tagasi. Vaatamata sellele vasturünnakule on Khromove – Chasiv Yar varustustee endiselt ohtlik kasutada, kuna see on endiselt Vene positsioonide tulekontrolli all.

https://www.warmapper.org/updates/week-56-7cb5r

Hoolimata asjaolust, et olukord Bakhmutis ei parane, suudab garnison hoida peamist osa linnast ja takistada külgede läbimurdmist UA positsioonide taha. Viimaste päevade dünaamikat hinnates on lühiajaliselt wagneri võitlejate peamiseks ülesandeks pääseda Novomarkove lähedal asuvale SD-D kanalile. Bahmuti suunal toimuvad ru rünnakud Dubove-Vasylivkast Kraine trakti suunas. Vaenlasel ei õnnestunud kõrgusel 224,0 kindlustuda. Agressor laiendas oma kontrollitsooni Zaliznyanske lähedal.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________

 • Presidendi õhtune kõne. Kuri riik vastutab iga ukrainlaste vastu suunatud terroriavalduse eest. Möödunud nädal on toonud Ukraina jaoks õigluse osas lõpuks tõeliselt märkimisväärse rahvusvahelise õigusliku tulemuse.
  Hetk, pärast mida saab selgeks, et selle agressiooni lõpp Venemaa jaoks on kogu tema vastutus.Okupant välja saata, meie maa puhastada kõigist kurja riigi jälgedest, karistada terroriste – need on meie ülesanded. Ülesanded, mida me täidame.
 • Medvedev ähvardas Putini vahistamiskäsu tõttu korraldada raketirünnaku Haagi kohtule. Deemon-alkognoom nimetas Haagi (Holland) Rahvusvahelist Kriminaalkohut “kurjaks ja kasutuks”, kuna see andis välja Kremli diktaatori Putini vahistamiskäsu. Golovastik oli nördinud, et Rahvusvaheline Kriminaalkohus otsustas tuumariigi presidendi üle kohut mõista, ning ähvardas, et Vene Föderatsioon võib asutuse hoonet rakettidega lüüa. Tal ei olnud piinlik, et Holland on NATO liige. Ta on kindel oma riigi karistamatuses. Tema hinnangul on Rahvusvahelise Kriminaalkohtu otsus Putini suhtes “rahvusvahelise õiguse süsteemi lõplik kokkuvarisemine”. Medvedev väidab, et Haagi kohus ei ole tõhus ja süüdistas vaid “kolme tosinat tundmatut isikut”.
 • K-52 sai tabamuse

 • SU-27 üritas Musta mere kohal alla tulistada Byraktari. Ei õnnestunud.

 • Selline muda. Kuu + veel sõltuvalt sademete hulgast.

 • Briti luureraport

 • Poola saatkond Prantsusmaal täpsustas suursaadik Jan Emerik Rostishevsky sõnu, et “kui Ukraina ei suuda oma iseseisvust kaitsta, pole meil (Poola. – Toim.) valikut, oleme sunnitud konflikti astuma.” Diplomaatilise esinduse pühapäeval, 19. märtsil avaldatud avalduse kohaselt tõlgendasid mõned meediaväljaanded neid sõnu “kontekstist väljas” valesti. “Kogu vestlust tähelepanelikult kuulates saab selgeks, et Poola otsesest konfliktis osalemisest ei räägitud, vaid hoiatati Ukraina lüüasaamise tagajärgede, Venemaa rünnaku võimalikkuse või sõjas osalemise eest. teised Kesk-Euroopa riigid – Balti riigid ja Poola,” rõhutas diplomaatiline esindus.
 • Brenti toornafta maikuu futuuride hind ICE börsil langes 2,73%, 70,97 dollarile barreli kohta. Esimest korda pärast 2021. aasta detsembrit langes see alla 71 dollari. WTI toornafta futuurid odavnevad 2,66%, 65,13 dollarini barreli kohta.
 • Euroopa riigid ei saa kiiresti suurendada Ukraina laskemoona tootmist püssirohu ja muude lõhkeainete nappuse tõttu, mida ei ole võimalik kiiresti täiendada. Sellest teatas ajaleht Financial Times, viidates Euroopa ametnikele ja relvatootjatele. Euroopa kaitsetööstuse esindajate sõnul on Euroopas mürskude tootmiseks vajalike lõhkeainete nagu püssirohu, trotüüli ja nitrotselluloosi varud piiratud. Lisaks on suurenenud nõudlus juba lõhkeainete hindu tõstnud. Põhitooraine hind on sõja algusest saadik kahekordistunud, mõnel juhul kolmekordistunud. See omakorda tõi kaasa laskemoona hinnatõusu 20 protsenti.
 • GAZ kontserni autotehas nõudis Nižni Novgorodis Volkswageniga (VW) sõlmitud lepingulise montaaži lepingu lõpetamise kehtetuks tunnistamist. Tehas pöördus Nižni Novgorodi oblasti arbitraažikohtusse nõudega nõuda Saksa kontsernilt sisse 15,6 miljardit rubla. Kohus rahuldas avalduse ja arestis VW Venemaa esinduse ja selle kontrollitavate juriidiliste isikute aktsiad.
 • Valgevene juht ei ole veel Krimmi venelaseks tunnistanud, samuti veel nelja uut Vene Föderatsiooni subjekti. Sellele juhtis raadiojaama Govorit Moskva eetris tähelepanu riigiduuma SRÜ asjade, Euraasia integratsiooni ja kaasmaalastega suhete komitee esimene aseesimees Konstantin Zatulin.
 • NG: Rohkem kui 180 Ameerika panka on pankroti äärel ja auku pangandussüsteemis mõõdetakse triljonites dollarites. Pankade destabiliseerimine ähvardab pidurdada maailmamajandust, mis on juba kaasa toonud naftahinna – ja vastavalt Venemaa eksporditulude – languse. Lääne ajakirjandus võrdleb praegusi sündmusi 2008. aasta finantskriisi algusega. Ameerika Ühendriikide Föderaalreservi Süsteem (FRS) on taas läinud üle pankade rahapumpamisele. Otsest mõju Venemaa finantssüsteemile ei ole, ütleb keskpanga juht Elvira Nabiullina ja ennustab tavaliselt inflatsiooni soodustavate tegurite kasvu. Lääne eksperdid aga juba langetavad maailma naftahinna prognoose. Ja Venemaa riigikassa “kaudseid” kahjusid pärast Lääne panganduskriisi esimese nädala tulemusi võib hinnata lähemale triljonile rublale.  https://www.ng.ru/economics/2023-03-19/4_8683_russia.html
 • Kes on kes?

Image

Kas Putini duublit saab kõrvade järgi arvutada: meedia analüüsis kõiki versioone ja tõi välja “nüansid”
Sel nädalavahetusel külastas Kremli diktaator ootamatult ajutiselt okupeeritud Ukraina alasid. Suhtlusvõrgustike kasutajad oletasid, et Putini duubel läks Ukrainasse. Nad jõudsid nendele järeldustele, keskendudes tema kõrva spetsiifilistele kõveratele ja võrreldes tema kõrvanibu lõtvumist 2006. ja 2018. aasta fotodega.
“Vanemaks saades su kõrv ei muutu – see lihtsalt muutub suuremaks, kuid proportsioonid jäävad samaks,” ütles Mark Nixon, Southamptoni ülikooli arvutinägemise ekspert ja kuulmistuvastuse juhtivteadur.

 • Xi Jinping saabus visiidile Moskvasse: mida Putiniga arutatakse, milliseid avaldusi tehti eelmisel päeval ja mida oodata Ukrainas20. märtsil saabus Hiina liider Xi Jinping Moskvasse kohtumisele Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, Hiina liidrit vedanud lennuk maandus Moskva Vnukovo lennuväljal Kiievi aja järgi kella 11 paiku. Seoses kasvava murega Hiina võimaliku Venemaale relvade tarnimise ja Pekingi poolt Vene-Ukraina sõja lõpetamise “rahuplaani” avaldamise taustal jälgitakse Hiina ja Venemaa Föderatsiooni presidentide läbirääkimisi tähelepanelikult. kogu maailma pooltEsiteks võivad Ukraina jaoks olulised olla Putini ja Xi Jinpingi saavutatud kokkulepped. Millest saavad kaks riigipead rääkida ja mida Ukraina kohtumiselt oodata?

 • Austraalia tarnib Ukrainale papist troone. Meedia andmetel igal kuul tarnib SYPAQ Ukrainale sadakond papist drooni. Ukraina relvajõud kasutavad neid laskemoona ja ravimite toimetamiseks rindejoonele, samuti luurelendude läbiviimiseks. Droonid tarnitakse Ukrainasse papplehtede ja juhenditega, millest saab UAV-d edasi kokku panna. Et need vihmast ja lumest märjaks ei saaks, katab tootja papi vahaga. Meedia andmetel on Austraalia droonid Ukraina sõjapiirkonnas sooritanud juba 60 lendu
  • SYPAQ droone saab lendu lasta käsitsi või katapuldiga.
  • Kandevõime sõltub mudelist ja jääb vahemikku 3-5 kg.
  • Võib olla lennus kuni 3 tundi.
  • Läbib distantsid 40-120km.
 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused eile.

Image

Image

 • Militaarekspert, instruktorpiloot ja reservkolonel Roman Svitan rääkis Kanal 24-le olukorrast Bakhmutis. Ta analüüsis üksikasjalikult lahingutegevust idas tervikuna.
 • Pentagoni uude sõjalise abi paketti mahus 350 miljoni dollari eest kuulub lisaks M777 haubitsate ja Himarsi mürskudele, HARM-i radaritõrjerakettidele ja jõevalve paatidele sisaldas veel:
  • Miinipildujad ja miinid kaliibriga 81 mm ja 60 mm;
  • AT-4 tankitõrjerelva komplektid;
  • granaadiheitjad, väikerelvad ja nende laskemoon;
  • lõhkeaine, varustus takistuste ületamiseks;
  • demineerimisseadmed;
  • raske kütuse täiteained;
  • soojuskaamerad, optika, laserkaugusmõõdikud;
  • seadmed sõidukite hoolduseks ja remondiks;
  • Varuosad ja muu välitehnika.
 • Presidendi õhtukõne. Täna on langemas mitmeid olulisi otsuseid, eelkõige kaitsealaseid. Meie Euroopa partnerid leppisid kokku ühises plaanis, et kiirendada meie suurtükimürskude tarnimist. Selle otsuse kaal on 2 miljardit eurot. Kavas on nii kiireloomulised tarned kui ka laskemoona tootmine. Täna avalikustati ka USA uus kaitsepakett. Maht on 350 miljonit dollarit. Need on raketid Hymaride, suurtükiväe ja muu laskemoona jaoks – kõik, mida meie sõdalaste toetamiseks tõesti vaja läheb. Täname president Bidenit, Kongressi ja kõiki ameeriklasi!
 • Dzhankoi’s jälle plahvatused.

 

 

Total Page Visits: 413 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • märts 20, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *