Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. aprillil

OPOLUKORD 14042023

Okupandid jätkasid piiratud rünnakuid piki Svatove-Kreminna liini, Bahmutis ja jätkasid maapealseid rünnakuid piki Avdiivka-Donetski linna joont. Bahmutis on okupandid jätkanud pearaudteeliinist idapoolsete alade kindlustamist ja edenenud põhjas, samuti väike edasiminek lõunas. Vene väed jätkavad oma positsioonide tugevdamist ja tugevdamist Lõuna-Ukrainas, valmistudes Ukraina potentsiaalseks vastupealetungiks.

Eile, 13. Aprillil, andis vastane 19 õhulööki ja sooritas 39 MLRS-i rünnakut. Sissetungijad keskenduvad jätkuvalt ründeoperatsioonidele Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka telgedel. Kõige ägedam võitlus käib Bakhmuti ja Marinka pärast. Ukraina kaitsevägi tõrjus 13. aprillil 49 vastase rünnakut.

Image

Venemaa föderatsioon jätkab Ukraina kodanikele nn passimise pealesurumist. Kahhovskyi rajooni (Hersoni oblast) asulates sunnivad okupandid inimesi oma sõidukeid ümber registreerima Venemaa seaduste alusel, mis nõuavad omanikelt Venemaa passi.

Venemaa passide väljastamise kiirendamisele suunatud tegevus on eriti hoogustunud ajutiselt okupeeritud Donetski oblasti aladel. Venemaa Föderatsiooni migratsiooniteenistuse osakonnad töötavad väidetavalt seitse päeva nädalas.

Eile andsid Ukraina õhujõud 3 õhulööki okupantide vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele. Ukraina raketi- ja suurtükiväe üksused tabasid 3 komandopunkti, 3 vaenlase vägede, relvade ja sõjavarustuse kontsentratsiooni, 1 laskemoonaladu, 1 radarijaama ja 1 elektroonilise sõja jaama.

 • Siversky suunal:
  • Vene vägedel õnnestus kagust edasi liikuda Luganski oblasti Bilohorivka asula suunas. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Bilohorivka, Spirne.
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina 113. territoriaalkaitsebrigaadi sõdurid tungisid 3. tankibrigaadi toetusel Venemaa positsioonidele Ozarjanivka asula lähedal. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Bohdanivka, Khromove, Bakhmut, Predtechyne.
  • Wagneri palgasõdurid jõudsid Bahmuti pearaudteejaama piirkonda. (allikas)
  • Ukraina 93. mehhaniseeritud brigaadi kaitsjad võtsid sihikule Wagneri palgasõdurid Korsunskogo tänavast põhja pool. (allikas)
  • Vaenlane näib olevat vallutanud Avanhardi staadioni ümbruse. (allikas)
 • Avdiivka suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Avdiivka, Sieverne, Pervomaiske.
 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Pobieda, Novomykhailivka.

Viimase 24 tunni jooksul muutusi registreeritud. Okupandid jätkavad järk-järgult ja järjekindlalt reservide kaasamist paljudes eesliinipiirkondades. Kõige keerulisem olukord on praegu Bakhmutis, Kreminna metsades, Avdііvka põhjapoolses servas, ja Marinkas, kus olukord on pidevalt keeruline. Bahmuti suunal on vaenlane teinud mitu katset parandada oma taktikalist positsiooni Bilogorka lähedal. Bakhmutis jätkab vaenlane survestamist raudteele. Teistes linnaosades jätkab vaenlane rünnakuid, kuid edu saavutab ainult Telegramis. Avdiivka suunas püüab agressor konsolideeruda Novobahmutivkast läänes asuval maanteel. Lahingud Pervomaiskis ja Marinkas jätkuvad. Vuhledari lähedal üritab vaenlane rünnakut jätkata. Svatove suunal jätkuvad kohalikud lahingud piki kontaktliini, mõlemalt poolt suurtükitulega. Okupant jätkab Kreminna metsades Serebrjanski metsamajandis kaitseväe vastu suunatud pealetungi.

UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________________

 • Sellist relvapuhastust vist meie KVs ei õpetata.

 • Need vangid on nii rahumeelsed, et tõenäoliselt vahetusfondi ei lähe.

 • Mehitamata õhusõidukite tootmise poolest tuntud firma General Atomics esitles juhitavat suurtükiväe laskemoona, mis tavalisest haubitsast tulistades on laskekaugusega 150 km ja käitub nagu tiibrakett. Pikamaa manööverdav mürsk (LRMP) peab suutma tabada seisvaid ja liikuvaid sihtmärke ning muuta lennusuunda 180 kraadi võrra lennu viimases faasis. LRMP laskemoonal avanevad tiivad varsti pärast rauast väljumist. Tänu sellele suudab see saavutada nii väga pika lennuulatuse kui ka sooritada keerulisi manöövreid ning mis muudavad selle hävitamise lennu lõppfaasis keeruliseks. USA-s toimunud konverentsil Sea Air Space 2023 ütles General Atomicsi asepresident Gary Hopper, et LRMP võib ulatuda kuni 150 km kaugusele, kasutades USA armee standardset 155 mm haubitsat M777.https://defence24.pl/przemysl/pocisk-manewrujacy-do-armaty
 • USA kaalub võimalust kasutada Venemaa Föderatsiooni külmutatud varasid Ukraina hävinud infrastruktuuri taastamiseks. Washington arutab liitlastega võimalust meelitada Venemaa keskpangalt blokeeritud 300 miljardit dollarit (271 miljardit eurot). Ukrinformi teatel tegi sellise avalduse USA-Ukraina partnerlusfoorumil peetud kõne ajal poliitikaküsimuste aseriigisekretär Victoria Nuland. “Teeme muuhulgas tööd selle nimel, et Venemaa maksaks selle eest, mida ta on hävitanud,” rõhutas ta.
 • Ukraina ametnikke ärritab USA salastatud luuredokumentide lekkimine. Neid ei pane nördima mitte niivõrd hinnang Ukraina relvajõudude olukorrale või teave relvade puudumise kohta, kuivõrd pessimism Kiievi võimalustest tagastada eeldatava vastupealetungi käigus olulisi territooriume. Sellest teatas 13. aprillil Politico.Tema sõnul pisendavad Ukraina võimud avalikult lekete olulisust, öeldes, et need ei mõjuta Kiievi ja Washingtoni suhteid. Pärast telefonikõnet riigisekretär Anthony Blinkeniga säutsus Ukraina välisminister Dmytro Kuleba 11. aprillil Twitteris, et USA välisminister “kinnitas veel kord USA raudset toetust ja lükkas kindlalt tagasi igasugused katsed seada kahtluse alla Ukraina võimet lahinguväljal võita”.Samas on suletud uste taga märke umbusalduse kasvust, lisab väljaanne. Kahe Ukraina kõrge ametniku sõnul kajastavad dokumendid Pentagoni ja Valge Maja riikliku julgeolekunõukogu kõrgema astme skeptikute seisukohti.
 • GUR juht Budanov juht ABC Newsile antud intervjuus:
  • dokumentide lekkimine USA-s ei mõjuta vastupealetungi tegelikke tulemusi;
  • Edu on ülimalt vajalik nii ukrainlastele kui liitlastele. “Ilma võitudeta tekivad varem või hiljem küsimused, kas tasub jätkata Ukraina toetamist”;
  • Kindral Budanov ennustas Venemaal seismilisi muutusi (!), mis tema hinnangul mängivad rolli sõja lõpetamisel Ukraina kasuks. “Piire saab muuta. See on inimese tehtud viga ja nüüd on aeg, mil see riik kokku variseb.”
  • Kyrylo Budanov lubas ka Krimmi poolsaare tagastada ja naeruvääristas Venemaa presidendi Putini mitte eriti varjatud tuumaähvardusi, mis ebaõnnestusid “talvepealtungil”.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 14 April 2023.

 • Saksa kaitseministri Boris Pistoriuse poolt käesolevaks kvartaliks välja kuulutatud lepingu võtmeelemendid on selgumas Ukrainale üle antud 18 peamise lahingutanki Leopard 2 A6 asendamiseks. Esimest korda pärast 1992. aastat, mil ehitati viimane Saksa Leopard, saab Bundeswehr täiesti uued tankid. Saksa armee saab Leopard 2A8, MBT-seeria uusima versiooni. Prognoositud tarneaeg 2025+. Ps! Mitte Panther’d!

https://esut.de/2023/04/fachbeitraege/41311/neue-kampfpanzer-bundeswehr-soll-leopard-2-a8-erhalten/

 • Orban nimetas Ukrainat “rahaliselt olematuks” riigiks ja kordas Kremli teese. “Sisuliselt on rahaliselt Ukraina olematu riik. Majandusnäitajate langus on tohutu, mis on sõja tõttu täiesti mõistetav. On ilmne, et Ukraina ei suuda ennast rahastada,” püüdis Orban ennustada. Ungari peaminister ütleb, nende sõnul on küsimus selles, kas “lääs hoiab Ukrainat käes”. Lisaks usub ta, et niipea, kui Euroopa ja USA ütlevad “ei”, lõpeb sõda Ukrainas. Orbani sõnul kulutavad Euroopa riigid kümneid miljardeid “Ukraina ülalpidamiseks”. Ta rääkis Ukraina pensionide maksmisest, riigiasutuste, tervishoiuasutuste ja hariduse rahastamisest “Ja need on tohutud summad, mitukümmend miljardit eurot, mis on Euroopa majandusest puudu. Ja on ilmselge, et see ei saa lõputult kesta,” oli nördinud skandaalne Ungari valitsuse esindaja.
 • Eraldi relvajõudude kolonel ja sõjaline ekspert Roman Svitan arutasid 13. aprilli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  • Uus laine BAHMUTi all;
  • Pentagon kardab lööke Kremlile;
  • Uus rinne Krimmis.
  • Svitani jutt, et lennuk võib startida ja maanduda EL territooriumil, on tiba jama. Sõjaseaduste järgi on EL siis kohe konflikti osapool.

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • aprill 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar