Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 15. aprillil

OPOLUKORD 15042023

Vene väed jätkasid piiratud pealetungioperatsioone Kreminna piirkonnas edasitungi Bahmutis ja maapealsete rünnakute korraldamist mööda Avdiivka-Donetski linna liini. Ukraina väed võtsid sihikule Luganski oblasti vene tagaalad.

Eile sooritas vaenlane 9 õhu- ja 19 raketirünnakut, neist 13 S-300 õhutõrjesüsteemidelt Slovjanski ja Kramatorski linnade vastu ning tulistas MLRS-ist 42 lasku meie vägede positsioonidele. ja asustatud piirkondade tsiviilinfrastruktuur.

Vaenlane keskendub jätkuvalt ründetegevuse läbiviimisele Lymani, Bakhmuti, Avdiivi ja Maryinka telgedel. Kõige ägedamad lahingud jätkuvad Bakhmuti ja Maryinka pärast. Möödunud ööpäeva jooksul tõrjuti 56 vaenlase rünnakuid.

Vene vallutajad jätkavad ajutiselt vallutatud Ukraina territooriumil rüüstamisi. Eelkõige täheldati Hersoni oblasti Novokahhovi rajoonis elektritrafodest õli väljavoolu juhtumeid, mis omakorda tõid kaasa rajooni asulates elektri katkestusi.

Viimase päeva jooksul on Ukraina õhuvägi tabanud 5 okupantide isikkoosseisu ja sõjatehnika koondumise piirkondi. Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 1 juhtimispunkti, 3 vaenlase tööjõu, relvade ja sõjavarustuse koondumisala, samuti 1 vaenlase elektroonilise sõjajaama.

Ilmastiku mõju on tunda peaaegu kõikjal. Vene armee on jätkuvalt võimeline sooritama pealetungi korraga mitmes kohas. Venemaa sõjaväelise juhtkonna ülesanded 2023. aastaks jäävad samaks, kuid ükski pole täidetud. Vaenlasel on Bilohorivkas väike edu, millel on mõju Serebrjanski metspiirkonna kaitsmisele. Bahmuti suunal parandasid okupandid oma taktikalist positsiooni Bilohorivkas. Bakhmutis vaenlane üritab rooside alleest läbi pääseda ja end raudteejaama lähedal kindlustada. Avdiivka suunal ilmastiku tõttu vaenlane aeglustub. Vaenlane jätkab katseid parandada oma taktikalist positsiooni Pervomaiskis Maryinkas ja Nevelske lähedal Vuhledaris.

https://deepstatemap.live/en#15/48.5871/37.9635

UA hinnang ru kaotustele

________________________________________________________________________________

 • Suur osa sellest abist, mida lääneriigid Ukrainale on lubanud, pole Ukrainasse veel jõudnud. Näiteks Taani teatas 19. jaanuaril 2023.a. Ceasarite andmisest Ukrainale. Taani tarnib 19 155 mm haubitsat CAESAR Ukrainale järgmise paari nädala jooksul. Eile lõppes Ukraina sõdurite väljaõpe Taanis. Ehk siis kulub üle kolme kuu. Annetusega kaasnes tulevaste Ukraina kasutajate koolitus ja koolitus. Samuti tekkis mitmeid tehnilisi väljakutseid, mis tuli lahendada koostöös tootja ja ukrainlastega.https://www.fmn.dk/da/nyheder/2023/ukrainske-soldater-er-nu-uddannet-til-at-bruge-artillerisystem/
 • Zelenski õhtune pöördumine. Võti on okupantide pidev hävitamine, sellest on maha arvatud nende logistika, igasugune potentsiaal okupeeritud aladel, see on meie aktiivse tegevuse ettevalmistamine, see on vasturünnakutöö.Tänan kõiki meie sõdureid, kes seda tagavad, kes mäletavad, et iga Venemaa löögi eest meie linnadele ja küladele, meie positsioonidele, iga ukrainlaste mõrva eest peab okupant kandma oma maksimaalsed käegakatsutavad kahjud.
 • Prigogine teeb ettepaneku sõda lõpetada. „Võimude ja kogu ühiskonna jaoks on täna vaja sõjale panna mingisugune punkt. Ideaalne variant on teatada NWO valmimisest, teavitada kõiki, et Venemaa on saavutanud kavandatud tulemused. Venemaa lõikas ära Aasovi mere ja suure tüki Musta merd, hõivas paksu tüki Ukraina territooriumist ja lõi maismaakoridori Krimmi. Nüüd on jäänud vaid üks asi: kindlalt juurduda, küünistada, ”kirjutas ta programmiartiklis.
 • AP. Ukraina ei teavitanud USA-d rünnakuplaanidest. Väljaande teatel väidab Ukraina juhtkond, et ta ei jaganud oma kõige konfidentsiaalsemat teavet, kuna kahtles USA võimes saladusi hoida. Seetõttu ei pea nad ka luureandmete lekkimist tulevaste rünnakute jaoks kahjulikuks.
 • “Jätkame Ukrainaga solidaarsust ja anname ukrainlastele vahendid, mida nad vajavad selle sõja võitlemiseks ja võitmiseks,” rääkis Kanada kaitseminister Anita Anand. „Kõik Kanada relvajõududele mõeldud Leopard 2-d on juba Poolasse jõudnud.“
 • Briti luureraport.Venemaal võeti kasutusele ühtne ajateenijate register, et tagada isikkoosseisu pidev sissevool – Briti luureNii võeti 11. aprillil vastu seadus ajateenijate ühtse registri loomise kohta ning edaspidi hakatakse kutseid kätte toimetama elektroonilisel kujul.Luurekogukond usub, et kuna ajateenija andmed on nüüdsest kättesaadavad digitaalsel kujul ja lingitud teiste veebiteenustega, võimaldab see kõrvalehoidjaid karistada, piirates automaatselt nende töö- ja reisiõigusi.

 • Iisraeli kaitsejõud on paigutatud kõrgeimasse häireseisundisse, kuna kasvavad kartused, et Liibanonis ja Süürias asuvad rühmitused võivad lähipäevil peagi korraldada suure koordineeritud raketi-/raketirünnaku Iisraeli asunduste vastu.

Image

 • Itaalias Udine raudteejaamas märgati 20+ Itaalia 155mm M109L iseliikuvat haubitsat; suure tõenäosusega suundus Ukrainasse. Itaalia on juba saatnud Ukrainale hulga M109Ls.

 • Kodusõda Sudaanis

 • Lääne meedia jätkab Ukraina vaenutegevuse stsenaariumide “väljamõtlemist”. Sõjaväeekspert, Ukraina relvajõudude reservkolonel, instruktorpiloot Roman Svitan rääkis järjekordsest USA avaldusest.
 • UA sõjavangi tapja on teada

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • aprill 15, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar