Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. aprillil

OPOLUKORD 19042023

Okupandid korraldasid piiratud rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont,  jätkasid edasitungi Bahmutis ja korraldasid maapealseid rünnakuid piki Avdiivka-Donetski linna joont. Venemaa väed jätkavad Lõuna-Ukrainas kaitseettevalmistusi.

Eile andis  vaenlane välja 4 raketi- ja 60 õhulööki, sooritas MLRS-ilt 58x lasku. Vaenlase peamised jõupingutused on koondunud ründeoperatsioonide läbiviimisele Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Maryinka piirkondades.

Viimase 24 tunni jooksul on Ukraina kaitseväe üksused tõrjunud rinde kindlaksmääratud aladel enam kui 60 vaenlase rünnakut. Kõige ägedamad lahingud peetakse Bakhmuti ja Maryinka pärast.

Image

Ajutiselt vallutatud Hersoni oblasti territooriumil jätkavad Venemaa sissetungijad piirkonna mineerimist. Mineeritud on ka Konka ja Dnipro jõe akvatooriumide kaldad. On juhtumeid, kus vaenlase miinid vigastavad kohalikud elanikud, kui nad üritavad vette pääseda.

Möödunud ööpäeva jooksul andis UA õhuvägi 11 lööki isikkoosseisu koondamisaladele ja 2 lööki vastase õhutõrjeraketisüsteemidele. Lisaks tulistati alla 2 vaenlase luure UAV-d (“Orlan-10” ja “Supercam”), samuti 8 kamikaze UAV-d (7 – tüüp “Shahed-136” ja 1 – “Lancet”).

Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 3 elavjõu koondumise piirkonda, raadioelektroonilist sõjajaama ja vaenlase olulist sõjalist objekti.

Eilse päeva jooksul olulisi muutusi ei toimunud. Kõige keerulisem olukord on endiselt Bahmutis. Olukord on Avdiivka lähedal ja Serebrjanski metsanduses pidevalt keeruline. Bakhmuti suunal – linnalahingud jätkuvad Bahmutis. Vaenlane jätkab pealetungi mööda Levanevski tänavat. Khromoves jätkus aktiivne lahingutegevus. Samuti käivad lahingud raudtee lähedal. Avdiivka suunal püüavad okupandid 201.3-st loodes Pervomayske lähedal kanda kinnitada, paigutades viimastel päevadel sinna vägesid. Lahingud jätkuvad Novobakhmutivka, Vuhledari ja Marinka lähedal. Svatove suunal käivad kohalikud lahingud piki kontaktliini ja suurtükiväe tulistamine mõlemalt poolt. Russistid on Serebrjanski metsanduses “vennashaua” lähedal oma taktikalist positsiooni parandanud.

UA hinnang ru kaotustele

_____________________________________________________________________________

 • Zelensky Avdiivka piirkonnas eile

 • Saksamaa andis Ukrainale üle maa-õhk raketisüsteemi Patriot mis oli üks esimestest lubadustest kuid tagasi. “Üks maa-õhk-tüüpi raketisüsteem ja selle raketid on teise relvatarne osana toimetatud Ukrainasse”, öeldakse Saksamaa valitsuse veebisaidil. Ukraina pool pole kohaletoimetamist veel ametlikult kinnitanud. Saksamaa Liitvabariik lubas varsti pärast seda, kui USA teatas Ukrainale sellise süsteemi tarnimisest, tarnida Kiievile ühe American Patrioti õhutõrjesüsteemiga.

Image

 • Suurem osa Sudaani lahingutest toimub Hartumis kuid endiselt toimuvad kokkupõrked ka teistes Sudaani linnades. Hartumis RSF-i kontroll laienes nii Umm Durmanis kui ka Soba sillal. SAF-i kontroll laienes mööda Sinist Niilust lennujaamast põhja pool.

Image

 • Poola Peastaabi pressiesindaja kolonelleitnant Marek Pawlak rääkis Leopardide avariist polügoonil. Õnnetus juhtus 14. aprillil 2023, kui põrkasid kokku kaks tanki. Kolonelleitnant Pawlak lisas, et intsidendis osalesid Ukraina relvajõudude sõdurid, keegi neist vigastada ei saanud. Tanki kaotus ei ole pöördumatu. Praegu asub see remondihallis, kus seda kontrollitakse ja avarii mõju hinnatakse. On väga tõenäoline, et sõidukile tehakse kapitaalremont ja läheb tagasi kasutusse. Võib-olla osaliselt moderniseeritakse Leopard 2PL standardile.
 • Venelased hämmastavad maailma jätkuvalt oma “intelligentsuse” ja “rahumeelsusega”, rääkides mikrofoni “kohusetundest isamaa ees”, “surmanuhtlusest” ja sellest, et “reeturid” – näiteks Galkin – tuleks vangistada ja tappa.
 • Briti luureraport

Image

 • Roman Svitan käsitles 19. aprilli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – miks relvajõud ei lahku Bahmutist;
  – mida Venemaa plaanib 9. maiks?
  – Ukrainale antakse üle mitme miljardi dollari väärtuses relvad.
 • Roman Svitan ütles, et kogu rindel on alanud tõsised liikumised – meie tehnika on juba kohal, viiakse läbi proovirünnakuid. Tegelikult on Ukraina relvajõud alustanud vastupealetungi vaenlase tagaosast juba mitme nädala eest. Ta nentis, et okupantidel pole võimalust lõunat käes hoida ja nimetas seda Ukraina armee suurpealetungi peamiseks eesmärgiks. Erdoğan “ei lasknud” Putinit Türki. Donetskis ootavad sajad tuhanded elanikud Ukraina saabumist.
  00:00 Jevgenia Kutnova intervjuu Roman Svitaniga
  00:12 Algas Ukraina relvajõudude liikumine rindel
  05:18 Venemaa taandub lõunast
  09:00 Toimub pealetungi “kuldne kuu”.
  12:32 Nimetati kaitsejõudude pealetungi põhieesmärk
  17:34 Ukraina liitlased tegid vea
  20:18 Erdoğan naeris Putini välja
  23:30 “DPR” teatas “armee” eelnõu
  25:24 Poolpurjus Medvedev kiigutab tuumaklubi
 • USA kuulutas välja uue abipaketi Ukrainale ….. 325 milj taala.

Image

 • Pealetung, pealetung??? Ajalugu Donbassi kohta, Svitan oma mälestuste põhjal.

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • aprill 19, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar