Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. mail

OPOLUKORD 11052023

Okupandid korraldasid maapealseid rünnakuid Kupjanski ja Kreminna piirkonnas,  jätkasid 10. mail pealetungioperatsioone Bahmutis ja selle ümbruses ja Avdiivka-Donetski rindel. Vene väed korraldasid õhurünnakuid Ukraina positsioonidele Hersoni ja Zaporižžja oblastis. Ukraina väed korraldasid 9. mail edukaid piiratud vasturünnakuid Bahmuti ümbruses. Läbivad probleemid Venemaa lahinguvõimega, mida süvendavad jätkuvad rünnakud Bahmuti piirkonnas, piiravad tõenäoliselt märkimisväärselt Vene vägede võimet selles piirkonnas kaitsta Ukraina lokaliseeritud vasturünnakute eest.

Eile päeval andis vastane S-300 raketilöögi Kostjantõnivka (Donetski oblast) tsiviilinfrastruktuurile. Lisaks andsid sissetungijad 45 õhulööki ja sooritas 53 MLRS-rünnakut Ukraina vägede positsioonidele ja erinevatele asundustele Hersoni oblastis. Vastane keskendub jätkuvalt oma peamistes jõupingutustes Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka suundadele. Tõrjuti 39 vaenlase rünnakut. Kõige ägedam võitlus käib Bahmuti ja Marinka linna pärast.

Viimase kolme päeva jooksul on Venemaa okupatsiooniadministratsioon ajutiselt okupeeritud Zaporižži oblasti aladelt Berdjanskisse “evakueerinud” umbes 300 tsiviilisikut, sealhulgas lapsi.

Eile andsid Ukraina õhujõud 4 õhulööki vastase vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele. Ukraina kaitsjad tabasid 10. mai päeva jooksul 5 erinevat tüüpi vaenlase UAV-d. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 1 õhutõrjeraketisüsteemi, 2 vägede kontsentratsiooni, 1 kütuse- ja määrdeladu, 2 suurtükiväeüksust oma tulepositsioonidel ja 1 okupantide elektrooniline sõjajaama.

Viimase päeva jooksul kontaktliinil olulisi muutusi ei registreeritud. Traditsiooniliselt on rindejoone kuumimad piirkonnad Bakhmut ja Avdiivka. Lahingud jätkuvad Bahmuti linnas ja Khromove lähedal. Olukord Stupki traktis on selgitamisel. Lahingud jätkuvad Avdiivkast lõunas ja ida pool. Vaenlane väidab edu. Svatove suunas jätkub lokaliseeritud võitlus piki kontaktliini. Nagu ikka, on Serebrjanske metsanduses olukord kõige keerulisem. Zaporižži suunal korraldavad UA  kaitsejõud sihipäraseid suurtükiväe rünnakuid vaenlase laskemoona hoiukohtadele.

UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________________________

 • Narvas ei olnud rahulik. Meie meedia on olnud vait nagu kult rukkis. Eestis elavad etnilised venelased ründasid 9. mail Narva linnas Ukraina lippu hoidvat eestlast. Paljud eestlased soovivad neil elamisõigust ära võtta ja saata II maailmasõja järgsed uusasukad tagasi Venemaale.

 • Õhtune Zelensky: Meie rahvusvaheline blokk on väga aktiivne, töötades koos partneritega põhjalikult uute Ukraina kaitsepakettide nimel. Uued lahendused on juba töötasemel. Rohkem kaitset meie taevale, rohkem võimalusi meie kaitseks ja kohapeal liikumine… Meil ​​oli täna mitu kohtumist, kus me seda kõike arutasime. Ja lähiajal ootame ka partneritelt vastavaid samme.Me ei unusta hetkekski, et iga okupandi kohalviibimise päev meie maal on tema jaoks kiusatus arvata, et midagi õnnestub… Tal ei õnnestu mitte midagi! Me peame tagastama vabaduse, turvalisuse ja Euroopa kogu Ukraina maale – kogu Euroopa maale. Ja me teeme seda! Me ei jäta ainsatki tükki oma maast vaenlasele – türannia ei valitse kuskil. Ja tänan partnerliidreid, kõiki partnerriike, kõiki, kes aitavad meil jõudu tugevdada ja Ukraina kaitset veelgi aktiivsemaks muuta.Au kõigile meie sõduritele, kes on praegu lahingus, lahingupostidel ja lahingumissioonidel!
  Au igale Ukraina perele, kes selliseid poegi ja tütreid üles kasvatas! Au Ukrainale!
 • Briti luureraport. Briti sõjaväeluure andmetel on Venemaa kaitseministeerium värbanud vange Ukraina vastu sõtta pidama alates 2023. aasta algusest. Varem tegeles PMC “Wagner” sõja värbamisega. Ainuüksi 2023. aasta aprillis on Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi andmetel tõenäoliselt liitunud aktiivsete armeeüksuste ridadega kuni 10 000 vangi. See kampaania algatati isikkoosseisu suurendamiseks, vältides uut mobilisatsiooni Venemaal, mis on niigi elanikkonna seas ebapopulaarne, öeldakse raportis.

Image

 • Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (NSDC) sekretär Oleksiy Danilov usub, et Kiiev “pandakse” nüüd läbirääkimiste laua taha, kuid ainult “Vene Föderatsiooni tingimustel”. Seda kinnitab Rada kanali eetris. Tema sõnul on sellele teemale suunatud suur kampaania juba alanud. “Nüüd eskaleeritakse olukorda, et meid Venemaa tingimustel läbirääkimiste laua taha seada, sellel teemal on käimas väga suur kampaania,” ütleb Danilov. Ta mainis, et riikidelt on palju erinevaid ettepanekuid. Sellegipoolest lisas Danilov, et kui midagi arutatakse, siis ainult Kiievi tingimustel. Muid detaile Venemaa ja Ukraina vaheliste läbirääkimiste võimalikkuse kohta Danilov ei avaldanud.
 • UKRi väed on korraldanud mitmeid edukaid vasturünnakuid linnapiirkonnas ja Bakhmuti linnast lõuna pool. RU õhurünnakute raportid näitavad, et UKR väed lükkasid tagasi VDV varasema tõukejõu ja on Klištšiivka juures kontaktis.

Image

 • Ühendkuningriik on kinnitanud, et varustab UKR-i kaugmaa tiibrakettidega Storm Shadow. Stormshadow lennuulatus on üle 250 km (155 miili), mis annab UKR-ile uusi võimeid, kui see valmistub vastupealetungiks Venemaa vastu. Ühendkuningriik ei tohi Türgi relvatootjalt Roketsanilt üle anda Storm Shadow rakette, vaid ballistilisi “KHAN” rakette, mille laskeulatus on kuni 280 km, ütles Defence Expressi ekspert Ivan Kirichevsky saates Expreso TV.

Image

 • Bakhmuti suunas ei suutnud vaenlane relvajõudude vasturünnakule vastu seista ja taandus kuni 2 kilomeetri kaugusele, ütles kindral Syrskyi. “Kaitseoperatsiooni pädev läbiviimine kurnas PMC “Wagner” väljaõppinud väed ja sundis need teatud piirkondades asendama Vene regulaarvägede vähem ettevalmistatud üksustega, mis said lüüa ja taandusid. Võitlus Bachmuti pärast jätkub.

Image

 • Ukraina relvajõud said vastupealetungiks 600 tüüpi lääne relvi, ütles USA armee Euroopa ja Aafrika väejuhatuse pressiesindaja. Tema sõnul on “seda rohkem kui ükski armee maailmas, eriti armee, mis võitleb.” Ps! Mis on vastuolus veel ühe ametliku teatega kus UA sai 900 ühikut soomust ja 350 tanki. Tanke ma oskan ka ise kokku lugeda ja 350 on kaugel veel lubadusest.
 • Roman Svitan rääkis, kuidas Donetski oblastis Bahmuti linna äärealal algas relvajõudude pealetung. Tema hinnangul on ühe venelaste pataljoni põgenemine sellel rindelal esimene märk sellest, et relvajõud on tegutsema hakanud. Roman Svitan selgitas ka, et Ukraina armee on juba saanud piisavalt laskemoona ja sõjavarustust, et selliseid operatsioone endale lubada. Täpsemalt võib 9. mail Bahmuti ümber toimunud lahingute näitel öelda, et venelased põgenesid Ukraina relvajõudude suurtükiväe tugeva pealetungi tõttu.
 • Versioon nr 2. 72. brigaad püsis paigal ja hävis. Põgenesid Wagnerlased.
 • Roman Svitan arutas 11. mai uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – UA haaras initsiatiivi Bakhnuti lähedal;
  – uus mobilisatsioon Vene Föderatsioonis;
  – salajane “rahuplaan” Ukraina jaoks.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 11, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar