Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. mail

OPOLUKORD 12052023

Vene väed korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont ning võtsid sihikule Ukraina positsioonid Huljaipolest läänes ja Hersoni oblastis. Ukraina väed jätkasid väidetavalt lokaliseeritud vasturünnakuid Bahmuti ümbruses ning murdsid tõenäoliselt Bahmuti lähedal lokaliseeritud vasturünnakutes läbi Venemaa liinidest. Ebakvaliteetsete Vene vägede paigutamine Bahmuti ümbruse külgedele viitab sellele, et Vene kaitseministeerium on suures osas loobunud eesmärgist piirata seal sisse märkimisväärne hulk Ukraina vägesid.

Image

11. mail korraldas vastane 6 raketirünnakut, eelkõige Slovjanski, Kostjantõnivka ja Zaporižži linnadele. Lisaks teatati 59 õhurünnakust ja 95 MLRS-i rünnakust Ukraina vägede ja erinevate asulate positsioonidele. Rünnakud põhjustasid tsiviilohvreid, eraelamuid ja muud tsiviilinfrastruktuuri ning hävitasid neid.

Vastane keskendub jätkuvalt oma peamistes jõupingutustes Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka kirvestele ning tõrjutakse 44x vaenlase rünnakut. Kõige ägedam võitlus käib Bahmuti ja Marinka linna pärast.

11. mail andsid Ukraina õhujõud 14 õhulööki vastase vägede ja sõjatehnika koondumisele. Lisaks hävitati 9 erinevat tüüpi vaenlase UAV-d. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 11 komandopunkti, 19 vägede kontsentratsiooni, 1 laskemoonaladu, 1 kütuse- ja määrdeainete ladu, 9 suurtükiväeüksusi oma laskepositsioonidel, 1 õhutõrjeseadet ja 2 muud vastase olulist sihtmärki.

 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Bahmut, Stupotški.
  • Ukraina väed vallutasid vähemalt osaliselt tagasi Bakhmuti tööstuskolledži. (allikas)’
  • Ukraina 92. mehhaniseeritud brigaadi avaldatud video põhjal ei ole Wagneri palgasõdurite alalist kohalolekut Khromovest loodes asuvates kaevikutes. Tõenäoliselt taandus vaenlane põhja poole. (allikas)

 • Avdiivka suunal:
  • Vene väed vallutasid Kamjanka asula Avdiivkast kirdes. Sellest räägiti mõnda aega, kuid alles nüüd saame visuaalse kinnituse. (allikas)
  • Ukraina väed üritasid Vodyane poole liikuda. Nad jõudsid tammini, kuid said vene vastutule ja taganesid. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Avdiivka.
 • Donetski suunal:
  • Ukraina väed ületasid Šaitanka jõe ja seadsid positsioonid Novodonetskest loodes.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka, Novomykhailivka.
 • Zaporozje suunal geograafilise asukohaga video näitas, et Ukraina väed kontrollivad Mala Tokmankast lõuna pool suuremat territooriumi kui oli varem teada. (allikas)

Operatiivolukorras muutuseid ei ole. Bakhmuti piirkonnas on üle pika aja on kaardile ilmunud sinine värv. Siiski ei tohiks me luua ülepaisutatud ootusi. Need tegevused on oma olemuselt pigem taktikalised kui operatiiv-strateegilised. Bahmuti suunas on vaenlane on kaotanud oma positsioonid Stupotški ja Ivanivske lähedal. Samuti registreeriti positsioonide kaotus Bilohorivka(D) lähedal. Võitlused jätkuvad Ivanivske, Khromove ja Bahmuti linnas endas. Avdiivka suunas jätkuvad lahingud Kruta Balka lähedal ja Maryinkas. Svatove suunas jätkuvad lahingud piki kontaktliini. Serebrjanske metsas on olukord kõige keerulisem.

UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________________________

 • “Vastupealetung on täies hoos. Ukraina relvajõud sisenevad edukalt Artemivski [Bahmuti] külgedele. Edasi sisenevad nad Brjanski ja Belgorodi oblasti territooriumile,” – Prigožin.

 • Vene miliblogija Rybari uusim kaart 11. mai lõpus kajastab Ukraina edusamme Bahmuti külgedel. Rybar väidab, et ukrainlased edenesid Klištšiivka ja Bohdanivka lähedal ning Vene väed kaotasid esimese lähedal “mitu tugipunkti”.

Image

 • Viimase 48 tunni jooksul on UKRi väed korraldanud mitmeid edukaid vasturünnakuid Bahmuti linna põhja- ja lõunaosas. UKR väed tungisid edasi Orikhovo-Vasylivka, Hyrhorivka, Bohdanivka, Khromove, Ivanivske ja Stupochky ümbruses.

Image

 • Venemaa kaitseministeerium teatas, et Vene armee on Bahmuti põhjapoolsest äärelinnast tõmbunud tagasi “soodsamatele positsioonidele Berkhivka veehoidla ääres”. See tähendab mitme kilomeetri pikkust taganemist! Ukraina armee on liikvel!
 • “Venelastele on külmunud konfliktist kasu, meie ülesanne on seda ära hoida,” ütles Zelensky. Jah, neil on varustus, palju varustust. Aga nad saavad juba aru, et nende jõududega nad Ukrainat okupeerida ei suuda. Nad vajavad selleks aega. Seetõttu saavad nad külmutatud konfliktist kasu, ütles president BBC-le. Ta lisas, et Ukraina edu seisneb selles, et venelased ei saaks puhata ja okupantide põgenemise ajal meie territooriume deokupeerida.
 • Kramatorskist Luganskisse — 127 kilomeetrit. Kui teooria kohaselt tabasid Luganskit Storm Shadow raketid, sest Briti kaitseminister kinnitas, et meil on need tiibraketid kasutuses, siis avaneb üsna huvitav pilt: Vene relvajõud ei jälginud isegi meie lennukite rakettide väljalaskmist, rääkimata nende tiibrakettide jälgimisest. Luganskis endas on info vastuoluline, kuid enamiku väitel õhutõrje ei toiminud ega üritanud tiibrakette alla tulistada, mis tõestab teooriat, et Vene radaritel on seda tüüpi tiibraketti väga raske tuvastada. Rakettide hinna põhjal tabati Luganskis väga rasvaseid sihtmärke ning Storm Shadow raketid (kui need on) tõestasid oma taset maailma ühe parima tiibraketina ja näitasid venelaste õhutõrje taset. Föderatsioon. Luganskis kasutati võltsitud peibutist AGM-160 MALD. See kinnitab tõsiasja, et löögid sooritati tiibrakettidega, mille üle Venemaa Föderatsioon oma massimeedias kurtis. Nende rakettide tarnimine Ukrainasse ei olnud teada. Samuti pole veel kindlalt teada, mis tüüpi raketid tehast tabasid. Raytheoni taktika kasutada oma peibutusraketi ADM-160B MALD koos radaritõrjerakettidega AGM-88 HARM ja tabavate rakettidega.
  – Nii et esialgu lastakse õhutõrjesüsteemi väidetavate positsioonide suunas välja peibutusraketid ADM-160B MALD, imiteerides tõelisi rakette või lennukeid ja suunates õhutõrje enda peale.
  – Lisaks lastakse tuvastatud õhutõrje- ja radaripositsioonidel välja antiradari AGM-88 HARM-id, et neid lüüa.
  – Ja alles pärast seda antakse löögid kavandatud sihtmärkidele, mis on nüüd ilma tihedast õhutõrjekattest.
  Võimalik, et Ukraina relvajõud võisid Luganskile raketirünnaku läbiviimisel järgida sarnast kombineeritud löögi taktikat, mis hõlmas õhutõrjesüsteemide tuvastamist ja mahasurumist, et tungida läbi koridori pealinna tiibrakettidega.
 • Tanke T-54/55, mis on laost eemaldatud ja NVO tsooni üle viidud, kasutatakse nüüd improviseeritud iseliikuvate relvadena vaenlase kallal töötamiseks suletud tulepositsioonidelt. Nii viidi need tankid mõnes suunas üle haubitsade diviisi ning sõidukite meeskonnad värvati segamini tankistitest ja suurtükiväelastest. Samamoodi kasutasid Aserbaidžaani relvajõud Teise Karabahhi sõja ajal tanke T-55. Samuti kasutati paljusid T-62M-e varem improviseeritud suurtükkidena, peamiselt Hersoni piirkonnas.
 • GUR. Okupantide juhid otsivad süüdlast: keegi ei taha eelseisva ebaõnnestumise eest vastutust võtta. Avalikud konfliktid niinimetatud PMC “Wagner” Prigožini ja agressorriigi kaitseministri Šoigu kaitseministri ja Vene armee peastaabi ülema Gerasimovi vahel annavad tunnistust nende hirmust vastutuse ees Moskva vältimatu geopoliitilise lüüasaamise eest. “Keegi sellest kolmikust ei taha enda eest vastutust võtta, mistõttu hakati otsima äärmuslikke. Praegu otsustavad Šoigu, Gerasimov ja Prigožin ise, kes on süüdi,” sõnas Andrei Jusov.
 • “LPR” okupatsioonivõimud väidavad, et väidetavalt kasutasid Ukraina relvajõud Luganski tulistamise ajal operatiiv-taktikalist raketisüsteemi “Grom”.
 • NSDC sekretär Oleksi Danilov ütles, et Ukraina soovib sõja lõpetada selle aasta lõpuks. Militaarekspert Roman Svitan rääkis, kas selle aasta lõpuks on võimalik sõjalised operatsioonid rindel lõpetada, miks venelased Ukraina relvajõudude pealetungi pärast sellist paanikat õhutavad, mis praegu rindel toimub ja kas Prigožini kutsel tuleb Bahmuti Vene Föderatsiooni kaitseminister Serhi Šoigu. Sellest ja muudest asjadest – intervjuus Jevgenia Kutnovaga.
  00:12 Kas tõesti on võimalik sõda selle aasta lõpuks lõpetada?
  03:08 Mida oodata Zelenski kohtumiselt paavstiga?
  05:55 Mida Borrell kardab?
  08:32 Hüsteerika Venemaa Föderatsioonis relvajõudude pealetungi tõttu – kas Ukraina sõjaväelased võtavad tõesti midagi ette?
  11:39 Milline on olukord Hersoni suunal?
  14:27 Kas Venemaa Föderatsioon suudab peatada relvajõudude pealetungi tiibrakettidega?
  18:09 Kas Šoigu läheb Prigožini kutsel Bahmuti juurde?
  22:20 Viljalepingu jätkamine – mis tingimustel kokku lepiti?
 • Ukraina relvajõudude kolmepäevase vasturündeoperatsiooni käigus Bahmuti suunas vabastati 17,3 km², – Cherevaty, Ukraina relvajõudude idarühma spiiker.  IMG_2572
 • Zelensky: Okupandid on juba sisemiselt valmis lüüasaamiseks. Nad on selle sõja juba oma mõtetes kaotanud. Peame neile iga päev survet avaldama, et nende lüüasaamise tunne muutuks põgenemiseks, nende vigadeks, kaotusteks.
  Ma tänan kõiki, kes hävitavad vaenlase! Aitäh kõigile, kes vaatamata raskustele meie maa Ukrainale tagastavad! Me valmistume lisama teile, sõdalased, veelgi rohkem relvi, veelgi rohkem võimalusi agressori alistamiseks ja rahu taastamiseks.
  Au kõigile meie sõduritele, kes on praegu lahingus, lahingupostidel ja lahingumissioonidel! Aitäh kõ
 • igile, kes meie võitlejaid treenivad! Aitäh kõigile, kes ravivad ja taastavad Ukraina sõdureid pärast vigastusi!
 • Putin andis korralduse võtta kasutusele meetmed, et vähendada venelaste väljavoolu välismaale.
 • USA kaitseministeeriumi kaitsekoostöö agentuur (DSCA) saatis 11. mail 2023 USA Kongressile teatise 60 transpordihelikopteri CH-47F Block II plaanitavast eelseisvast müügist USA välismaise sõjalise müügi (FMS) programmi kaudu. Chinook, mida toodab Boeing Corporation. Selle müügi on heaks kiitnud USA välisministeerium. Kavandatava tarne kogumaksumus on 8,5 miljardit dollarit, sealhulgas varustus, koolitus ja tehnilise toe paketid.
  2022. aasta aprillis otsustas Saksamaa valitsus pärast Schwerer Transporthubschrauberi (STH) programmi raames korraldatud pikaajalist hankemenetlust osta Boeing CH-47F Block II Chinook helikopterid, et asendada Saksa õhujõudude raskeveokopterid Sikorsky CH-53G. Teatati plaanidest osta 60 CH-47F Block II Chinook helikopterit väärtusega umbes 5 miljardit eurot, tarned algavad aastatel 2025-2026 ja lõpetatakse 2031. aastal. Ostu rahastatakse kavandatavast 100 miljardi eurosest Saksa relvajõudude erifondist, mille loomisest teatas Saksamaa kantsler Olaf Scholz pärast Venemaa sõjalise erioperatsiooni algust Ukrainas.
  Seega osutus sellel hankel kaotajaks teine ​​pakkuja – helikopter Sikorsky (Lockheed Martin) CH-53K King Stallion, mida peeti pikka aega lemmikuks, kuna tegemist on sama perekonna disaini arendusega. CH-53 (S-65/S-80). Kuid lõpuks tegid valiku sakslased, väidetavalt Chinooki madalama hinna ja Chinooki helikoptereid kasutavate NATO liitlaste “koostalitlusvõime” kaalutluste tõttu.
 • Austria riigihangete agentuur Bundesbeschaffung sõlmis ühisettevõttega Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) seitsmeaastase raamlepingu kuni 1375 erineva RMMV seeria HX, TGS ja TGM sõjaväeveoki tarnimiseks erinevates versioonides, Austria relvajõududele. Võimalik tellimuste maht kuni 525 miljonit eurot. Austria relvajõud juba kasutavad seda tüüpi sõidukeid. RMMV tehas nende sõidukite tootmiseks asub Viinis.

 • Roman Svitan hindas olukorda Bahmuti suunas. Ta andis mõista, et ootab vaenlast. Svitan reageeris ka Jevgeni Prigožini hüsteeriale, mis oli tingitud wagenrovlaste väidetavast laskemoona puudumisest.
 • Zaluzhny intervjuu: Ukraina võit tähendab kõigi territooriumide ja võimsate relvajõudude deokupeerimist.
  • Kõigi territooriumide vabastamisest ei piisa. Peame tegema kõik, et saada riigiks, mis näitab, et parem on neid mitte puudutada.
  • veebruar jäi kaheks hetkeks meelde – helistasin kõikidele komandöridele, kes teatud valdkondade eest vastutasid. See oli väga lühike kone.
  • Teine hetk on hommikune kõne välismaalt inimeselt, see ei olnud väga meeldiv. Kindrali sõnul saab ta sellest rääkida pärast Ukraina võitu.
  • Pärast seda algasid komandöri argipäevad – “närvide ja magamata öödega”.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 12, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar