Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 13. mail

OPOLUKORD 13052023

Eile sooritas vastane 7 raketi- ja 49 õhulööki, 81 MLRS-rünnakut. Vaenlane kasutas taas õhutõrjesüsteeme S-300, et anda raketirünnakuid Kramatorskile, Družkivkale ja Zaporižžile.

Vastane keskendub jätkuvalt oma põhitegevuses Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka piirkonnas. Nendel rindealadel toimus 12. mai päeval kokku 47 rünnakut, Bahmut ja Mar’inka jäid lahingute epitsentrisse.

Image

Ohvrite asendamiseks tugevdati mobiliseeritud isikkoosseisuga üht Svativski rajoonis (Luganski oblastis) tegutsenud vaenlase üksust. Teatavasti on äsja saabunute seas psüühikahäirete tõttu ravi- ja taastusravi läbinud kaitseväelasi.

Viimasel ajal on suurte kaotuste taustal Venemaa okupandid hoogustanud vastuluuretegevust ajutiselt okupeeritud asulates. Eelkõige on suurenenud kontrollpunktide ja patrullide arv Jaltas (Donetski oblastis). Venemaa komandandi esindajad otsivad nn informante ja teevad läbiotsimisi.

Ukraina õhuvägi andis 12. mai päeva jooksul 12 õhulööki vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele ning 5 õhulööki vastase õhutõrjeraketisüsteemidele. Hävitati 12. mail 22 erinevat tüüpi vaenlase UAV-d. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 2 vaenlase komandopunkti, 3 vägede koondumist, 7 suurtükiväeüksust nende laskepositsioonidel, 1 laskemoonaladu ja 2 elektroonilist sõjapidamise jaama.

Vaatamata okupantide taandumisele Bahmuti  küljelt, on veel vara tähistada. Olukord on keeruline, meediamüra märkimisväärne, mistõttu kasutavad russistid rinde stabiliseerimiseks varusid. Küsimus on ainult selles, kas selleks ajaks saavutada maksimaalne tulemus. Bakhmutis endas käivad lahingud, kuid kokkupuutejoont pole hetkel võimalik täpsustada. Bahmuti suunas on vaenlane kaotanud veelgi rohkem positsioone mitte ainult Stupotškist idas, vaid ka Ivanivskest lõunas. Esialgsetel andmetel säilib vaenlase kohalolek Stupky traktis. Kaadrite ja Venemaa sõjaväe juhtkonna avalduste põhjal otsustades põgenesid okupandid piirkonnast 40. km-lt. Vaenlane löödi tagasi kõrgustelt 199,4 ja 186,6. Olukord metsas kõrgusel 199,5 pole teada. Vaenlase kohalolek püsib punktis 181.0. Olukord Bilohorivka (D) lähistel on selgunud. Tankide abil õnnestus agressoril ida poolt veidi Spirne poole edasi liikuda. Avdiivka suunal vaenlase kohalikud katsed taktikalist olukorda parandada jätkuvad.

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________

 • Muutused Bahmutis aprilli jooksul
 • UKRi väed on jätkanud mitmeid edukaid vasturünnakuid Bakhmuti linnast lõuna pool. RU rünnakud katkestati Orikhovo-Vasylivka, Hyrhorivka ja Stupochky juures 12. mail. RU korraldas õhurünnakuid Bohdanivkale ja Bahmutile. Ukraina vasturünnakud Bahmuti piirkonnas on jätkunud ja geolokatsiooniga kaadrid kinnitavad, et edu on saavutatud. Ukraina on blokeerinud Khromove tee ja jätkab edasi. Lõunas on venelased Ivanivskest kaugemale tõrjutud. Klischiivka piirkonnas hakkab venelaste jaoks raskeks minema. Tõenäoliselt hoiavad nad endiselt osa metsast Ivanivskest edelas, kuid võime seda varustada muutub pidevalt nõrgemaks. On ebaselge, kas neid on kanalist lääne pool. Kui ukrainlased suudavad varustusliini lähedalt kanali ületada, kukub suure tõenäosusega metsas varitsev odaots, sest venelased on sunnitud kas taanduma või silmitsi piiramisega. See tähendaks, et viimane võimalik oht maanteele T0504 oleks kõrvaldatud. Ukrainlased on kahe päevaga saavutanud rohkem kasu kui venelased mitme nädalaga. Tegemist on siiski kohalike ja taktikaliste kordaminekutega ning üldine olukord pole oluliselt muutunud. Ühtegi küla pole vabastatud ja ukrainlased peavad võitlema iga põllu eest. There have also been counterattacks in multiple areas in the Donetsk oblast, but with very limited gains. These are most likely probing attacks, as Ukraine is shaping the battlefield for future operations – both at the frontlines and in the rear. Larger operations will follow.

Image

 • Saksamaa valmistab Ukrainale ette järjekordset tohutut sõjalist paketti (2,7 miljardit eurot). See sisaldab:
  – 4x IRIS-T SLM
  – 12x IRIS-T SLS raketid
  – 30x Leopard 1 A5
  – 20x Marderi IFV-d
  – 18x RCH 155 Haubitze
  – Sajad SLM- ja SLS-raketid
  – Suurtükiväe laskemoon
  – 200x droone
  – 100x MRAPS
  – 100x logistilisi sõidukeid

RCH 155 Radhaubitze

 • Šveits kiitis heaks relvade tarnimise Ukrainale. Šveitsi parlamendi kaks koda ja rahvusnõukogu hääletasid sõjavarustuse seaduse muudatuse poolt. See võimaldab tulevikus viia sõjavarustust Ukrainasse. Varem tarneid ei arutatud, kuna seadus nägi ette, et riik on olnud neutraalne alates 1815. aastast.
 • Zaluzny. Sõda algas 2014. Tegelikult karmistasid need kaheksa aastat meid ja õpetasid võitlema.
  • Venemaa strateegiline eesmärk on hävitada Ukraina riiklus kui selline. Need on teadlikud tegevused.
  • Olukorra keerukus ajendas meid otsima variante, kuidas tegutseda tingimustes, kui tegemist on ülimusliku vaenlasega. Viidi läbi suur õppuste kompleks, mis võimaldas meil täielikult muuta õhutõrje konfiguratsiooni ja säilitada tänane potentsiaal.
  • Pidime tekitama vaenlasele võimalikult lühikese aja jooksul maksimaalseid kaotusi, ammutama temalt verd, et ta keelduks edasistest tegevustest Ukraina suuremal territooriumil. Ja see töötas algusest peale
  • Meie Võit on kindlasti kogu Ukraina okupeeritud territooriumi vabastamine. Nagu ka võimsad, ülimoodsad ja lahinguvalmis Ukraina relvajõud, mis ei lase Venemaa Föderatsioonil enam korrata seda, mis praegu toimub.
 • Feigin ja Berezovets kommenteeris Prigožini valjuhäälset avaldust ja seda, kuidas Kreml sellele reageerib.
 • Nadala ylevaade
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 13 May 2023. Please read thread below for full image text.

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 13, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar