Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. mail

OPOLUKORD 14052023

13. mail andis Venemaa Föderatsioon Ukrainale järjekordse ulatusliku löögi, kasutades Iraani droone Shahed-136/131.

Uuendatud teabe kohaselt tabasid Ukraina kaitsjad18 23-st UAV-st. Lööklaine tagajärjel said kannatada umbes 50 kõrghoonet, eramajad, kultuuri- ja meditsiiniasutused. Rohkem kui 30 tsiviilisikut sai kannatada.

13. mai päeva jooksul korraldas vaenlane kokku 4 raketirünnakut. Sihtmärgid hõlmasid Ternopili ja Mykolaivi linnasid ning põhjustasid tsiviilohvreid, kahju mitmekorruselisele hoonele ja muule tsiviilinfrastruktuurile. Lisaks andis vaenlane 79 õhulööki ja 99 MLRS rünnakut Ukraina vägede ja erinevate asulate positsioonidele. Eelkõige Kostjantõnivka (Donetski oblast) pommitamine sai surma ja haavata tsiviilisikuid, sealhulgas lapsi. Hävis 1 eramu, 4 sai kannatada, mitmekorruseline maja ja muu tsiviilinfrastruktuur. Vastane keskendub jätkuvalt oma põhitegevuses Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka suunale. Nendel rindealadel toimus 13. mai päeval kokku 57 rünnakut, Bahmut ja Marinka jäid lahingute epitsentrisse.

Vaenlane püüab jätkuvalt täiendada oma kaotusi Venemaalt pärit süüdimõistetutega. Viimasel ajal on teatatud umbes 200 sellistest isikust, kes on saabunud mõnda vaenlase välilaagrisse ajutiselt okupeeritud Rohoves (Luganski oblast). Nad peavad läbima 4-nädalase üldise sõjalise väljaõppe kursuse. Kuu lõpuks on oodata kuni 250 süüdimõistetut. Samuti korraldasid okupandid väljaõpet Mozhnyakivka piirkonnas (Luganski oblast) kuni 800-le äsja saabunud vene vangile.

Samal ajal on Novopetrivka (Zaporižži oblast) läheduses hiljuti sõjaväelise väljaõppe polügoonile saabunud umbes 400 PMC Wagneri värvatud vene vangi. Koolitus on planeeritud mitmeks nädalaks. Lähiajal oodatakse sõjalisele väljaõppele veel 400 palgasõdurit.

Ukraina õhuvägi andis 13. mai päeva jooksul 10 õhulööki vastase vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele ning 4 õhulööki õhutõrjeraketisüsteemidele. Ukraina kaitsjad tulistasid alla ka 3 vaenlase luure UAV-d Orlan-10, 2 Zala luuredroone, 4 Lancet’i luuremoona ja veel 5 täpsustamata UIAVd. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 4 vaenlase vägede kontsentratsiooni, 1 MLRS-i, 2 õhutõrjevahendit, 2 laskemoonaladu ja 2 vastase elektroonilist sõjajaama.

UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________

  • Zelenski õhtune pöördumine. Täna – Roomas. Nagu selliste külastuste puhul ikka, on tulemus. Tänaseks oleme muutunud tugevamaks. Itaalia jätkab Ukraina toetamist – nii palju, kui see on vajalik meie ellujäämiseks ja oma rahva, oma territooriumi kaitsmiseks. Me kooskõlastame George’iga, proua peaminister, oma uusi ühiseid kaitsesamme. On häid asju, mida saame koos taeva kaitsmiseks teha. Maa kaitsmiseks saame koos teha häid asju. Leppisime kokku relvastuses ja õhutõrjes.Täna on ka ühisdeklaratsioon Itaaliaga: kõik olulised asjad on Euroopa Liit, Itaalia toetas läbirääkimiste alustamist 1923. aastal, õiged ja õigeaegsed signaalid NATO kohta. Kohtusin paavst Franciscusega ja see oli vestlus, mis võib tõesti ajalugu mõjutada, võib tõesti aidata peatada agressiooni kurjuse.
  • Briti luureraport

  • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja sõjaline ekspert Oleg Ždanov rääkis viimastest sündmustest Ukraina rindel. Tema sõnul jätkuvad kõige aktiivsemad lahingud kahes punktis. Bakhmutis jätkuvad Ukraina relvajõudude rünnakud – Ukraina võitlejad on linna piirkonnas edukad, Vene Föderatsiooni kaitseministeerium tunnistas isegi ebaõnnestumist. Ägedad lahingud käivad ka Mariintkas – seal ründasid okupandid, kuid edutult.
    Ždanov kommenteeris ka eilset lennuki allatulitamist Brjanski oblastis. Ta selgitas, et kahel esimesel helikopteril olid EW jaamad, mis pidid katma Ukrainale suunatud rünnakute lennukeid. Tundmatutel olid aga relvad, mis neid radaril nägid ja alla tulistasid. Ja ka pärast seda oli võimalik jäädvustada lahingulennukeid endid, mis lähenesid piirile, et tsiviilisikuid tulistada.
  • 2 lennukit ja kolm helikopterit miinuses.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 14, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar