Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. mail

OPOLUKORD 17052023

Okupandid jätkasid ebaõnnestunud pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kremmina, saavutanud 16. mail Bakhmuti piires marginaalset edu ja jätkanud piiratud maapealseid rünnakuid piki Avdiivka-Donetski linna joont. Vene väed jätkavad paanikat oma positsioonide säilitamise pärast Hersoni oblasti idakaldal (vasakul) enne Ukraina eeldatavaid vasturünnakuid. Teatatud Venemaa abivägedest Bahmuti piirkonda viitavad sellele, et Vene väed jätkavad ründevõimete koondamist sinna vaatamata hinnatud laiemale jõupingutusele muuta operatsioonide prioriteete, et valmistuda võimalikeks Ukraina vastupealetungiks.

Möödunud päeval andis vastane 31 raketilööki, sealhulgas 2 raketti C-300-st Konstantinovka Donetski oblasti tsiviilinfrastruktuurile ja 2 “Caliibri” raketti Nikolajevi tsiviilinfrastruktuurile. Lisaks andsid Vene okupandid meie sõjalistele positsioonidele ja asulatele 57 õhulööki ja 96 mürsku reaktiivsüsteemidest. Vaenlane kasutas 6 raketti Kinjal, 13 kalibr tiibraketti ja 10 raketti C-400, Iskander-M. 25 raketti hävitasid meie kaitsjad. Harkivi oblasti Dvoríčna, Vovchanski ja Tõštšenko asulates on venelaste poolt sooritatud mürskude tagajärjel hukkunud ja haavatud tsiviilisikuid, hävitatud eramuid, haiglaid ja muud tsiviilinfrastruktuuri.

Vastane keskendub jätkuvalt oma Limanski, Bahmutski, Avdiivi ja Maryinka suundadele kus eile päeval toimus 55 lahingukokkupõrget. Võitluse epitsentris jäävad jätkuvalt Bahmut ja Marinka.

Image

Vastane jätkab ajutiselt vallutatud asulate küünilist kasutamist oma eesmärkidel.  Jurjevka, Zaporižžja oblasti küla lasteaia hoonet kasutavad Vene okupandid personali paigutamiseks. Samas on lasteaia territooriumil tsiviilisikud, kes viidi välja lähedalasuvate asulate lahingutsoonist.

UA õhuvägi andis viimase ööpäeva jooksul 14 lööki vastase isikkoosseisu ja sõjatehnika aladele ning 4 rünnakut vastase õhutõrjeraketikompleksidele. Viimase päeva jooksul on meie kaitsjad hävitanud 10 ründe ja 6 luure UAVd. Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid päeva jooksul 6 fookusala, 3 raadioelektroonilist lahingujaama, 4 vaenlase laskemoonaladu ja 1 okupantide kütteõlipunkti.

Viimase ööpäeva jooksul pole olukord kontaktliinil oluliselt muutunud. Bakhmuti suunal  jätkavad okupandid Bahmuti linna rünnakuid, lahingud käivad. Lahingud Stupky piirkonnas ja Ivanivskest lõuna pool jätkuvad, tulemused pole teada. Svatove suunas lokaliseeritud võitlus jätkub piki kontaktliini. Võitlused Masjutivka lähedal jätkuvad, vaenlane kasutab inim- ja droonireserve. Avdiivka suunal püüdis agressor Avdiivkast põhja pool oma taktikalist positsiooni parandada, kuid see ei õnnestunud.

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________________

 • Venemaa kaitseministeerium teatab, et Ameerika õhutõrjepatarei MIM-104 “Patriot”, mis paigutati Põhja-Kiievis “Lonely Beachi” looduskauni paiga lähedale, hävitati pärast rakettide väljalendu Kh-47M2 “Kinzhal” hüperhelikiirusega rakettiga. USA andmetel on Patriot süsteem vigastatud mitte hävitatud.

Image

 • GUR selgitas avaldusi relvajõudude läheneva vastupealetungi kohta: vaenlane on vaja segadusse ajada. “Kindlasti me desorienteerisime vaenlase. Eks ikka ja hiljem kõik näevad, kuhu viivad kasutatud eksitamise meetodid. See juba toimub ja on juhtunud ning kuni kõik pole läbi, ei saa ma arvan, et nad ei saa üldse aru, mis juhtus, et eksitamise meetodid, mida kasutati.” “ütles Budanov. Samas tunnistas ta, et osaliselt toimub ukrainlaste desorientatsioon. Kuid nagu GUR-i juht rõhutas, tuleb mõista, et selles olukorras on olulisem vaenlase segadusse ajamine, kui riskida sellega, et “keegi Ukrainas ei saa sellest päris õigesti aru”.
 • Zelenski pöördumineKõigepealt tahan tänada kõiki meie taeva kaitsjaid. Aitäh, kangelased! Kaheksateistkümnest raketist tulistati alla kaheksateist. Seetõttu töötame pidevalt visiitide kallal, mis toovad rohkem võimalusi, rohkem Patrioti, IRIS-T, Crotale, Hawk, NASAMS süsteeme. Täname ikka ja jälle kõiki meie koostööpartnereid maailmas, kes aitasid meie riiki sobivate taevakaitsesüsteemidega!Peaksime ka meeles pidama, et selline relv on Ukraina jaoks pingutust väärt. Kui palju aega, energiat, vaidlusi, koosolekuid, infotööd võimaldas meil sellist õhutõrjesüsteemi ehitada. See on kolossaalne töö… Ja ma tänan kõiki, kes sellega seotud on! Kõigil tasanditel. Päevast päeva, kuust kuusse töötas meie meeskond selle nimel, et meil oleks taeva kaitse. Kunagi kuulsime, et Patriot on väidetavalt ebareaalne. Ja nüüd nad siin on, PatriotJa see pole veel kõik, mida me Ukrainale pakume! Koos Ukraina partneritega muudame terrorivastase kaitse võimalikult tugevaks.
 • Putin seisab silmitsi kasvavate väljakutsetega Ukrainas käimasolevas sõjas, piiratud ressursi, organiseerimata kaitse ja ridade lõhenemisega. Pikaajaline verine lahing Bahmuti pärast tundus Venemaa jaoks haruldane sõjaline edu, kuid hiljutised tagasilöögid ja sisetülid on taaselustanud kahtlused Moskva suutlikkuses lahinguväljal edu saavutada. Vene sõjalennukid kukuvad alla isegi enne Ukraina õhuruumi jõudmist ja droonid plahvatavad Kremli kohal, vahendab The New York Times. “Putini probleem ulatub lahinguväljast kaugemale, kuna ta püüab luua oma avalikkuse ja Venemaa eliidi jaoks kompetentsi ja enesekindluse õhkkonda. Kuid talitlushäireid, sisetüli ja pingeid võib valesti tõlgendada kui signaali, et Putin seisab silmitsi poliitiliste piirangutega. “Sõjaline erioperatsioon”, samas kui teda piiravad tõenäoliselt majanduslikud probleemid, sõjalis-tööstuslikud võimed ja halb juhtimine lahinguväljal,” seisis väljaandes.
 • Saksamaa kantsler Olaf Scholz võttis Euroopa Nõukogu tippkohtumisel sõna selle poolt, et mitte hävitada sildu “teise Venemaaga” – sellega, mis on vastu president Vladimir Putinile ja tema valitsusele. Ühel hetkel lõpeb Venemaa sõda Ukraina vastu, ütles Scholz tippkohtumise alguses, millest võtab osa üle 30 riigi- ja valitsusjuhi 46 osalevast riigist. “Üks on kindel – see ei lõpe Putini imperialismi võiduga,” ütles Saksamaa kantsler.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 17 May 2023. Please see thread below for full image text.

Ma ei ole neist Brjanski õhuvahenditest midagi maininud. Alguses oli inf, et neli tulistasid nad ise alla. Siis räägiti viiest aga nüüd siis kaldub ikkagi sinna suunda, et tulistas alla Ukraina ja mitte 4-5 vaid 2. Üsna raske uskuda, et vene tulistas niipalju omasid alla. Sots meedias liikunud videod ei andnud alust kinnitada, et oli 2+2. Suhteliselt tõenäoline oli aga UA õhutõrje vahendite liigutamine sellesse piirkonda kuna eelmisel päeval ründasid vene õhujõud objekte mida ei suudetud hävitada ning neile oli oodata uut rünnakut. Lisaks on ukrainlaste strateegilised vahendid pidevas liikumises.

 • Ilm tundub olevat vihmane. Maapinna kuivamine võtab veel aega.

 • Image
 • Saksa firma Hensoldt teatas, et on saanud üle 100 miljoni euro väärtuses lepingu Ukrainale veel kuue TRML-4D mobiilse multifunktsionaalse AFAR-iga sihtmärgi tuvastamise radari tarnimiseks. Nende tarnimine toimub 2023. aasta teisel poolel. Varem 2022. aasta oktoobris teatas Hensoldt, et sai “kümnete miljonite eurode” väärtuses lepingu neli TRML-4D radarit Ukrainasse osana Saksamaa poolt õhutõrjesüsteemile IRIS-T SLM üleandmisest ja 2023. aasta jaanuaris sõlmiti leping kahekohalise summa kohta. miljoneid eurosid” veel kahe TRML-4D radari tarnimiseks Ukrainale “kolme kuu jooksul”.

 • Eelmisel aastal oli teemaks kassettmürsud ja see, et Ukrainlased neid Euroopalt ja Türgilt küsisid. Täna sai väidetavalt kinnitust, et Ukraina relvajõudude käsutuses on Türgi MKE toodetud 155-mm M483A1 kassett mürsud. Türgi partnerid andsid need Ukrainale üle 2022. aasta lõpus. Iga mürsk sisaldab 64 kaheotstarbelist moona M42 ja M46, mis lennu ajal mürsust välja paisatakse ja seejärel hajuvad teatud piirkonnas, plahvatades kokkupõrkel.

 • Ühe Ameerika ajakirjaniku sõnul kutsub rühm Euroopa riike eesotsas Poolaga väidetavalt üles Zelenskyd konflikti peatama. Militaarekspert Roman Svitan rääkis, kas seda väidet tuleks uskuda ja miks võib sellega olla seotud Venemaa president Vladimir Putin, kuidas Ukraina relvajõud Krimmi ja Donbassi vabastavad ning kas venelased jätkavad raketirünnakuid Ukrainale. Sellest ja muudest asjadest – intervjuus Jevgenia Kutnovaga.
  00:00 Jevgenia Kutnova intervjuu Roman Svitaniga
  00:12 Kas Putinil on läänes uus agent?
  08:52 Kuidas Krimm ja Donbas vabastatakse?
  14:32 Vene Föderatsioon tõmbab reserve Bahmuti ja Kupjanskisse – kas see on meile kasulik?
  18:34 Kas USA julgeb tunnistada Venemaa Föderatsiooni terrorismi sponsoriks?
  22:39 Kas sissetungijad jätkavad Ukraina ründamist rakettidega?
 • Svitan rääkis järgmisest:
  – Kiievi vastu suunatud raketirünnaku ebaõnnestumine;
  – relvajõud piiravad Bahmuti ümber;
  – T-84 “Oplot” tulevik.
  00:00 Algus
  00:28 Svitan analüüsib Ukraina õhutõrjet raketirünnaku ajal
  05:50 “Pistoda” saabumist oleks võimatu mitte näha.
  11:08 Mis juhtuks, kui Venemaa aasta tagasi “Kinzalidega” Kiievit ründaks
  15:52 Kas Putinile teatati, et rünnak Kiievi vastu oli edukas?
  16:58 Storm Shadow kasutamisest
  22:00 Kas Venemaa õhutõrje suudab Torm Shadowi hävitada
  23:35 Kuidas moodustatakse kõrguskaart raketirünnakute jaoks
  26:14 Milliseid droone Suurbritannia edastab
  29:50 Svitan analüüsib Zelenski Euroopa turneed
  34:13 Bakhmuti ümber toimuv
  38:40 Mil määral on Venemaa Föderatsiooni kaitsepotentsiaal Ukraina jaoks
 • CNN teatab, et õhutõrjeraketisüsteemi Patriot Ukraina patarei sai kahjustada pärast raketi rünnakut Kiievi lähedal 16. Mail. Kahju on “minimaalne”. Kolm USA ametnikku rääkisid CNN-iga, üks ametnik nimetas seda “väikeseks” kahjuks. USA saatis inspektorid süsteemi kontrollima 16. mail pärast seda, kui Ukraina sõjavägi teatas, et süsteem näib olevat kahjustatud, ütles üks ametnik. USA ametnike sõnul on süsteem ise endiselt töökorras ning õhutõrjesüsteemi Patriot radarikomponent, selle üks olulisemaid elemente, kannatada ei saanud. USA ametnikud ei usu, et see Patrioti patarei tuleb remondiks evakueerida.
 • Vene video Patriot ÕT süsteemide tööst Kiievis. Svitan süüdistab kõiki neid city ja maanteekaameraid. SBU aga mitmeid UA blogijaid kes filmisid selle üles. Voronova oli üks tuntumatest.
 • Vene allikad väidavad, et Venemaal on loodud juba 33 era-sõjaväe kompaniid. Gazpromi turvafirma “Tõrvik” oli Bahmutis lausa olemas. Kurjad keeled räägivad, et wagnerlased pagevad teistesse üle kuna muusikutel on jõhkrust palju. Putini asemel ma kardaks juba. Tundub, et oligarhid relvastuvad ja Putin on kaotanud kontrolli.
 • Zelenski õhtune pöördumine. Venelased ei lõpeta meie piirkondade tulistamist: Herson, Sumõ, Tšernigov, Dnepropetrovsk, Zaporožje, Donbass. Tulistamine võtab jätkuvalt tsiviilisikute ja laste elusid. Kõik see tõestab ikka ja jälle, et vajame Venemaa survestamiseks veelgi rohkem maailma konsolideerimist, veelgi rohkem jõudu meie sõduritele iga terroristliku positsiooni hävitamiseks, veelgi rohkem toetust meie inimestele, et päästa elusid ja taastada turvalisus meie linnades ja külades.
 • Moscow Times. YouTube hakkas eemaldama videoid sõjalise erafirma “Wagner” kohta. ERK on “kuritegelik ja terroristlik organisatsioon”, mistõttu on selle kohta materjalide postitamine keelatud. “Erandeid teeme vaid õppe-, dokumentaal-, kunsti- ja teadusvideotele, kui nendega on kaasas sobiv kontekst ja nende avaldamine on põhjendatud.” Ukraina kultuuri- ja teabepoliitika minister Oleksandr Tkatšenko pöördus aprillis YouTube’i juhtkonna poole palvega “võtta konkreetsed meetmed”, et tuvastada Prigožini terrorirühmitust propageerivad videod.

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 140 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 17, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *