Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 18. mail

OPOLUKORD 18052023

Operatiivolukorras märkimisväärseid muutuseid ei ole. Venemaa ja Ukraina ametiisikud tunnistasid 17. mail jätkunud piiratud Ukraina vasturünnakuid Bahmuti lähedal. Ukraina ametnikud teatasid, et maastiku eripärad piiravad Ukraina pealetungioperatsioone üle Dnipro jõe Hersoni oblastis. Agressor korraldas piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont, jätkasid edasitungi Bahmutis ja korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Avdiivka-Donetsk joonel. Okupandid jätkasid Hersoni oblasti läänekalda ja Dnipro jõe delta saarte tulistamist kartuses Ukraina kavandatud vasturünnakute ees.

USA ametnikud teatasid, et õhutõrjesüsteem Patriot on töökorras pärast seda, kui Venemaa kaitseministeerium (MD) väitis, et Venemaa raketilöögid Kiievile hävitasid süsteemi 16. mail. Vene terroristid korraldasid järjekordse raketirünnaku Ukrainale.

Zaluzny: Öösel tulistati Ukraina kohal alla 29 tiibraketti 30-st! Strateegilistelt lennukitelt (kaks Tu-160 ja kaheksa Tu-95) lasti välja 22 tiibraketti Kh-101/Kh-555. Mustal merel olevate laevadelt tulistati kuus Kalibri tiibraketti. Ja ka kaks “Iskander-K” tiibraketti maapealsetest operatiiv-taktikalistest raketikompleksidest.

17. mail korraldas vastane 15 raketirünnakut, eelkõige Bahmuti, Hersoni ja Odesa linnadele. Lisaks on teatatud 42 vaenlase õhurünnakust ja 101 MLRS-rünnakust. Rünnakud põhjustasid tsiviilohvreid.

Vastane keskendub jätkuvalt oma peamistes jõupingutustes Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka suundadele kus tõrjuti 36 rünnakut. Bahmut ja Marinka jäävad lahingute keskpunkti. Ivanivskest lõuna pool ja Stupki piirkonnas käivad ägedad lahingud. Bahmuti linnas jätkavad okupandid kaitseväe linnast väljatõrjumist, lahingutegevus käib Bahmuti lääneservas. Lahingud jätkuvad Stupki traktis ja Ivanivskest lõuna pool. Avdiivka suunal ebaõnnestus vaenlase järjekordne katse Pervomaiskele lõunast soomusmasinate toel rünnata. Vaenlane sai palju kaotusi ja taganes. Svatove suunal jätkuvad ahingud Masjutivka ja Kuzemivka lähedal.

Muutused Bahmuti piirkonnas eelmise nädala jooksul:

Ukraina õhuvägi andis 17. Mail 20 õhulööki vastase vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele, neist 8 sihtmärgiks olid õhutõrjeraketisüsteemid. Samuti tabati 2 vaenlase luure UAV-d Orlan-10.

Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 1 komandopunkti, 6 vägede kontsentratsiooni, 2 laskemoonaladu, 2 kütuse- ja määrdeladu, 1 suurtükiväeüksust laskepositsioonidel, 2 õhutõrjevahendit ja 2 muud vastase olulist sihtmärki.

 • Svatove suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Masjutivka, Novoselivske.
 • Siversky suunal:
  • Vene väed tungisid Serebrjanski metsas Hryhorivka suunas. (allikas)
  • FIRMS viitab tugevale tulekahjule Serebrjanski metsas ja Dibrova asulast läänes.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Nevskes, Bilohorivkas.
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina 225. territoriaalkaitsepataljoni sõdurid ründasid ja vallutasid Venemaa positsioone Orihovo-Vasylivkast idas. (allikas)
  • Vene väed taganesid Ivanivskest edelas asuvast metsast. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Bahmutis, Ivanivskes.
  • Vene droon ründas Ukraina positsioone Khromovest kirdes, mis viitab sellele, et Ukraina vägedel õnnestus vaenlane asulast kaugemale tõrjuda. (allikas)
  • Wagneri palgasõdurid tungisid 54. mehhaniseeritud brigaadi baasist lõunasse jääval alal ja vallutasid elamukvartali. (allikas).
 • Donetski suunal tõrjus UA rünnakud Marinka piirkonnas.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________________

 • Poola asepeaminister Piotr Glinski ütles pressikonverentsil Poola meediale, et toetus Ukrainale toetavate riikide poolt peaks olema palju suurem. «Hindame mõningaid samme, aga kuna volinik rääkis Euroopa abist ja nimetas 10 miljoni euro suurust summat, siis usun, et mõnel Euroopa Komisjoni liikmel on eraomandis vara, mis ületab kogu Euroopa Liidu iga-aastase kultuuriabi Ukrainale,» ütles asepeaminister. Samuti kordas ta, et Ukraina ei võitle mitte ainult oma suveräänsuse, vaid ka kogu Euroopa suveräänsuse eest. «Euroopa poliitiline klass on Euroopa ees seisvate väljakutsete, mitte ainult poliitiliste ja sõjaliste väljakutsete osas ebaküps. Putin Poola piiridel on Putin EL-i piiridel ja Euroopa kogukond ei ole sõjaliselt valmis vastasseisuks Venemaaga. See on täiesti ilmne,» sõnas Glinski. Ministeri hinnangul on toetuse suurendamise vastumeelsuse põhjuste hulgas ka Moskva mõju Euroopa eliidile ja eurooplaste erinev suhtumine Ukraina sõtta: «Kölnis või Strasbourgis kohvi joovat tavakodanikku see sõda ei puuduta, ta ei tunne seda ohtu. On aga riike, millel on erinev ajalugu ja erinevad praegused prioriteedid. Meie kohus on tagada, et nad mäletaksid.»
 • Vaatlejate hinnangul on Ukraina vabastanud rohkem kui 20 km2.

Bakhmut Battlemap, May 17, 2023

 • Islandi pealinnas on käimas kahepäevane Euroopa Nõukogu liikmesriikide juhtide tippkohtumine, mille põhiteema on Moskva vastutusele võtmine oma agressiooniakti eest. Täna kirjutasid liikmesriigid alla deklaratsioonile kahjuregistri loomise kohta agressioon. Sellele kirjutas alla 40 liikmesriiki 46-st. Pärast sisemiste protseduuride lahendamist saavad deklaratsiooni toetada ka riigid, kes ei ole Euroopa Nõukogu liikmed, eelkõige G7 riigid. Leping näeb ette andmebaasi loomise tõendite registreerimiseks Ukraina riigile, füüsilistele ja juriidilistele isikutele Venemaa Föderatsiooni õigusvastase tegevuse tõttu tekitatud kahjude või kahjude kohta alates 24. veebruarist 2022. See andmebaas sisaldab ka ohvrite rahalised nõuded Vene Föderatsiooni vastu.6 riiki keeldusid allkirjastamast deklaratsiooni “kahjuregistri” loomiseks: Serbia, Bosnia ja Hertsegoviina, Ungari, Armeenia, Aserbaidžaan, Türgi. On palju erinevaid põhjuseid, miks teatud riigid on selles nimekirjas, kuid huvitav on see, et neil riikidel on tavaliselt suhted venega või neil on huvid mida nad saaksid enda huvides ära kasutada, näiteks Türgi. Tuleb märkida, et on veel üks riik, mis ei ole kantud “kahjude registrisse”, kes peaks oma agressiooniakti eest vastutama – Valgevene. See on vene otsene liitlane, annab oma territooriumi Ukraina-vastaste terroriaktide toimepanemiseks ning selle sõdurid väetavad ka meie maad, mis on rahvusvahelise õiguse kohaselt selged agressiooni märgid. Seega peaks toimepandud kuritegude eest vastutama kaks riiki – Venemaa ja Valgevene!
 • RU on uuendanud mitmeid rünnakuid üle Svatove H-26 HWY loodeosa. UKR väed tõrjusid RU rünnakud Novoselivske ja Stelmahhivka vastu. RE õhurünnakud olid suunatud Makiivkale ja Nevskele.

Image

 • Rumeenia parlamendi kaitsekomisjon kiitis täna heaks 54 kasutatud tanki M1A2 SEPv3 ostmise USA-lt 1,1 miljardi USA dollari eest. Poola ostab 250 sama mudeli tanki, mis on kõige uuem Abrams versioon, mis üldse olemas on.
 • Need on väidetavalt 13. mail Brjanskis hukkunud kahe Mi-8 helikopteri meeskondade nimed. Mõned neist on juba kinnitatud. Vjazma, Taran, Tšigileitšik, Osipov, Jakimov, Ostrov, Ignatov, Podvigin, Savtšenko, Khozhainov
 • Oli juba ammu teada, et Kaug-Idas on hiinlaseid juba pea rohkem kui kohalikke. Nüüd siis võetakse venet juba jupikaupa üle. Hiina kinnitas alates 1. juunist Vladivostoki Venemaal Kirde-Hiina Jilini provintsi sisekaubanduse piiriülese transiidisadamana – Hiina toll. See elavdab Hiina sisekaubandust.
 • Krimmis Simferopoli oblastis raudteel toimus hommikul kell 8.20 plahvatus. Selle tulemusena lahkus rööbastelt 5 vagunit viljaga, kirjutab Baza Telegrami kanal. Tema sõnul oli raudteerööbaste õõnestamine Bahtšisarai lähedal toime pandud sabotaaž. Venemaa Föderatsiooni määratud Krimmi “võimud” teatavad Sevastopoli ja Simferopoli vahelise raudteeühenduse peatamisest. Põhjus – kõrvaliste isikute sekkumine.
 • Wagneri PMC juht Jevgeni Prigožin ütles, et tema võitlejad jõudsid Bahmutis “veel 260 meetrit”. Tema sõnul “vaenlane osutab ägedat vastupanu, võitlus käib iga maja, iga sissepääsu, iga ruutmeetri pärast” – hoolimata sellest, et Ukraina relvajõud hõivavad vaid “paar protsenti” linna pindalast. territooriumil. Prigožini sõnul ei ole võimalik Ukraina positsioone ümber piirata Venemaa kaitseministeeriumi valede otsuste tõttu õhudessantvägede (VDV) üksuste osas, mis hõivasid “vaenlasele soodsa liini”. “Seda uut strateegilist manöövrit, mis kirjutatakse kõikidesse sõjalistesse õpikutesse, nimetatakse “vaenlase vahetuks otsustavaks tagasilöögiks,” ütles Prigozin nördinult Telegrami kanali helisõnumis.
 • Mai viimane dekaad on ukse ees ja siis peaks Ukrainasse jõudma rootslaste antud CV9040. CV90 töötati välja Rootsis 1980. aastate keskel Rootsi armee operatiivvajadustest lähtuvalt. 1991. aastal esitas Rootsi armee tellimuse CV9040’le ja tarned algasid 1993. aastal. CV90 osales lahingutegevuses Afganistanis. Seda on uute ohtudega toimetulemiseks pidevalt täiustatud. Uuemad versioonid hõlmavad ka uuemat relvastuses, tulejuhtimist ja elektroonilisi süsteeme.CV90-l on terasest soomustatud kere. CV90 esiosa peab vastu 30 mm soomust läbistavatele mürskudele. Kaitse kogu perimeetri ümber kaitseb 14,5 mm soomustläbistava laskemoona eest. CV90 uusimad versioonid taluvad miniplahvatust, mis vastab 10 kg TNT ekvivalendile. Hilisematele mudelitele saab paigaldada keraamilise soomuse, mis tagab igakülgse kaitse 30 mm soomust läbistava moona eest ning täiustab kaitset plahvatuste ja improviseeritud lõhkekehade eest. Tandemlaenguga RPG rakettide eest kaitsmiseks saab paigaldada plaatsoomuse. CV90 sisemus on vooderdatud Kevlar-kattega. Masin on varustatud ka NBC kaitsesüsteemiga. CV90 BMP põhirelvastus on 40 mm Boforsi kahur. Nüüd saab see hõlpsalt hävitada peaaegu kõiki APC-sid ja BMA-sid. Samuti kujutab see ohtu vanematele tankidele nagu T-55 ja T-62. Bofors kahuri kassett mahutab 24 mürsku. Laaditakse käsitsi uuesti 20 sekundiga. CV90 oli spetsiaalselt loodud radari ja infrapuna signaalide minimeerimiseks. Samuti kasutab see soojust neelavaid filtreid kaitseks termokaamerate ja infrapunakaamerate eest. CV90 mahutab kaheksa sõdurit ja kolme meeskonnaliiget. CV90 on varustatud 550 hj diiselmootoriga. Masin on vaikne mis tagab parema varje. Esimeste mudelite maksimaalne sõiduulatus oli 300 km. Hilisematel mudelitel suurendati seda 600 km-ni.

 • Kontsern Tekhmash andis Venemaa relvajõududele üle uusima jalaväe leegiheitja MPO-A Borodach linnavõitluseks. “Borodach” esitleti esmakordselt rahvusvahelisel näitusel MILEX-2023 Minskis. Väikesemõõtmeline jalaväe leegiheitja on rakettmootoriga tankitõrjegranaadi analoog kuid see versioon on varustatud termobaarilise koostisega. Ühekordne granaadiheitja mis on mõeldud linnalahinguteks. Hoonetes, kaitserajatistes, samuti autodes ja kergesoomukites peituvate vaenlase sõjaväelaste hävitamiseks.

 • Räägitakse vene vägede liigutamisele lõunast idasse. Ainuke konkreetne on olnud wagnerlasteja kadõrovlaste toomine lõunast Bahmuti juurde. Nüüd siis ka … Värskelt moodustatud vene 3. armeekorpuse 10. tankirügemendi elemendid saabusid 13. mai paiku Odradivka linna piirkonda (48.494300,38.014800). Nad olid varem paigutatud Avdiivka lähedale, kui nad olid seotud mitme ebaõnnestunud frontaalrünnakuga. Kuid see pole just ümberpaigutamine vaid reservist värskete/taastatud üksuste juurde toomine.

Image

 • Briti luureraport

Image

 • “Lahingute ajal jätkavad meie üksused, vaatamata sellele, et isikkoosseisus, laskemoonas ja varustuses üleolekut pole, edenemist külgedel. Päeva jooksul õnnestus läbida 150 kuni 1700 meetrit distantsi,” ütles kaitseväe pressiesindaja. relvajõudude idarühm Serhiy Potbellied.
 • Mai alguses teatasid rootslased, et Rootsi antud CV90 jõuavad Ukrainasse mai lõpuks. Mida ma varem kusagil näinud ei olnud oli see, et Sdridsvagen 122 ja Archer oleksid ka Ukrainas olemas. Nüüd siis avaldati, et Rootsis õpetati välja tervet brigaadi tehnikat. Nii tankid, IFVd ja suurtükid. Ja tõenäoliselt jõuab brigaad Ukrainasse tervikuna mai lõpuks.
  Olen korduvalt kirjutanud, et enne mai lõppu suuri läbimurdeid jms pole oodata sest pinnas kuivab ja tehnika pole kohal.
  Kes iganes saab aru sõnast “shaping” siis praegu see toimub!
 • Putin väitis, et Kinzhal on maailma kõige arenenum hüperhelikiirusega rakett ja see on praktiliselt puutumatu. Praegustele ja tulevastele raketitõrjesüsteemidele pole see rakett jõukohane.Andrzej Łomanowski: Putin maksab kätte oma viimase relva naeruvääristamise eest massiliste rünnakutega Kiievi vastu? Kindžali rakettide allatulistamine Kiievi kohal tähendab kaotust Kremlile ja selle relvatööstusele. Maailm on taas avastanud, et Venemaa reklaamib oma relvasüsteeme, mis on tegelikult rämpsJack Watling, Royal United Services Institute (RUSI) ekspert märkis, et Kinzhal ei kvalifitseeru täiustatud hüperhelikiirusega relvaks, nii et kuigi Vene rakett on ülikiire ja annab Ukraina kaitsjatele vähe aega reageerimiseks, käituvad need Patriotile ja selle operaatoritele tuttaval viisil. Patrioti on püsivalt uuendatud alates selle esmakordsest kasutuselevõtust. Kinzhal on tavalise ballistilise raketi omast kindlasti väga erinev ja seetõttu on see väljakutse.Kindral Charles Flynn: Oleme Patrioti võimekust sügaval edasi arendanud. Aga ma mõtlen pigem väljaõppe väärtusele nendele kellel pole kunagi varem sellist võimet olnud. Ukraina vägede väljaõppel Patriotil on suur mõju nende relvasüsteemide rakendustele ja sellele, mis võib-olla veelgi olulisem, kuidas ja mida kaitstakse.
 • Svitan unistab edasi, kaks pealetungi.
 • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja militaarekspert Oleg Ždanov ütles, et venelastel läheb Marinkal väga halvasti. Okupandid on kuulnud, et nende vägede olukord seal on nii raske, et nad kaaluvad isegi linnast lahkumise varianti, kuna kannavad tohutuid kaotusi ja neil puuduvad reservid. Maryinka on tegelikult värav Donetskisse. Mõlemal poolel oli Bakhmutis vähe edu. Lõunatiival on relvajõudude kerge edasiliikumine ja linna põhjaosas on Vene vägede kerge läbimurre.
 • Mida tähendavad raketirünnakud Kiievi vastu? Nullründefaas; raketid, pistoda. patrioot, Brjansk, Bahmut. Türkiye ja autokraatiate kasv on valitsejal kasumlik olla pettur. Vestlus Julia Latõninaga

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 140 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 17, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *