Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. mail

OPOLUKORD 19052023

Vene väed korraldasid piiratud rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont, korraldasid Avdiivka-Donetski linna liinil piiratud maapealseid rünnakuid. Ukraina ametnikud viitasid, et Ukraina väed on haaranud taktikalise initsiatiivi ja saavutanud 18. mail toimunud vasturünnakutes taktikaliselt olulisi edusamme Bahmuti ümber. Wagneri grupi rahastaja Jevgeni Prigožin tunnistas 18. mail, et Wagneri palgasõdurid ei suuda Bahmutis asuvaid Ukraina vägesid piirata, kuna Bahmuti põhjas ja lõunas on kaotatud stabiilsed küljed.

Ööl vastu 19. maid 2023 ründasid Vene okupandid Ukrainat põhja- ja kagusuunast ründedroonidega Shahed, aga ka Mustal merel laevadelt pärit tiibrakettidega Caliber. Fikseeriti 22 Shahedít ja 6 Calibrit. Rünnaku käigus hävitati meie õhutõrjejõudude ja -tehnika poolt kolm tiibraketti ja 16 drooni.

May be an image of text

Vaenlane keskendub jätkuvalt oma põhitegevuses Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Maryinka suundadel. 18. mail  ülaltoodud rindealadel tõrjuti 29 rünnakut. Kõige ägedam võitlus käib Bakhmuti ja Marinka pärast. 18. mail andis vastane 39 raketi- ja 39 õhulööki, samuti sooritas 50 MLRS-rünnakut.

Suure haavatute hulga tõttu suurendavad Vene okupandid tsiviilmeditsiiniasutuste kasutamist oma tarbeks. Eelkõige kasutavad sissetungijad sõjaväehaiglana ajutiselt okupeeritud Luganskis asuvat raudteehaiglat, et ravida haavatud Vene sõjaväelasi ja PMC Wagneri palgasõdureid.

18. mail andsid Ukraina õhujõud 7 õhulööki vastase vägede ja sõjatehnika koondumisele. Õhutõrje tulistas alla 21 tiibraketti ja 8 erinevat tüüpi vaenlase UAV-d. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 1 relva- ja sõjatehnika kontsentratsiooni, 1 laskemoonaladu, 3 suurtükiväeüksust oma laskepositsioonidel, 1 vaenlase õhutõrjesüsteemi, 7 elektroonilise sõja jaama ja 1 radarijaama.

Bild avaldas, et Bakhmutist on 99% okupantide kontrolli all. Vaenlane edeneb linnas kuid pole veel kogu Bakhmuti vallutanud. UA üksused on olnud edukad linna ümber juba mitu päeva, kuid nende avaldamine võtab aega. Bahmutis jätkavad okupandid UA kaitseväe tõrjumist väljapoole selle piire, Bahmuti lääneservas käivad lahingud. Lahingud on liikunud Stupky trakti lõunaossa ja jätkuvad kõrgusest 215,7 põhja pool. Sakko i Vantsetti lähistel on UA kaitseväel omajagu edu olnud. Avdiivka suunal toimus kaks vaenlase katset Pervomaisket uuesti lõunast rünnata. Agressoril ei olnud edu ja traditsiooniliselt kaotasid nad märkimisväärse osa ründajatest. Svatove suunas jätkub lokaliseeritud võitlus piki kontaktliini. Vaenlane üritab parandada oma taktikalist positsiooni Siversky Donetsi jõe lähedal.

Image

Ps! Minu hinnangul võib Bahmutist saada wagnerlaste haud! Kui venel pole Bahmut tähtis, nagu mitmed analüütikud räägivad, siis võib vene armee wagnerlaste hävitamisele kaasa aidata tõmmates tiibadelt tagasi ja jättes Prigozini operatiivsesse piiramisrõngasse UA tule alla. Kaks nädalat tagasi rääkis Svitan Latõninale, et teine kaitseliin Bahmutist läänes on valmis. See annab lootust, et vene suurt tankirünnakut läände ei ole võimalik teha.

UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________________________

 • Rootsis viidi kevadel salaja läbi väljaõppeprogramm Ukraina relvajõudude brigaadile, kuhu kuulub 3000–5000 inimest. Mais naasis brigaad Ukrainasse. Teadaolevalt said brigaadi kaitseväelased väljaõppe Rootsi poolt üle antud Leopard 2S tankidel (Strv 122), jalaväe lahingumasinatel CV90 ja iseliikuvatel haubitsatel Archer 155-mm / 52. Brigaad on teel Ukrainasse.

 • Iisraeli ettevõte Elbit Systems teatas 18. mail 2023, et Hollandi ja Iisraeli kaitseministeeriumid kirjutasid alla valitsustevahelisele kokkuleppele 20 Elbit Systemsi toodetud lahingumasina PULS omandamiseks Hollandi armee poolt. PULS on (Precise & Universal Launching System) maapealne modulaarne mitmik raketisüsteem. Viieks aastaks sõlmitud lepingu maksumus on 305 miljonit dollarit koos juhitavate rakettide tarnimisega. Hollandist sai seega Taani järel teine ​​teadaolev PULS-süsteemi klient. Taani allkirjastas märtsi alguses 133 miljoni dollari suuruse lepingu kaheksa PULS-i raketisüsteemi (kaks patareid) ostmiseks. Van der Maat ütles, et PULS-süsteemide tarnimine Hollandi armeele peaks algama juba 2023. aastal.Hollandi kaitseminister Christoph van der Maat kuulutas parlamendis välja 3. aprillil 2023. Hollandi kaitseministeeriumi kavatsusest soetada USA-s laevapõhiseid tiibrakette Tomahawk (nelja LCF-tüüpi fregati ja nelja Hollandi laevastiku mittetuumaallveelaeva jaoks) ja õhupõhiseid tiibrakette. Tiibraketid AGM-158B JASSM-ER (Hollandi õhujõudude hävitaja Lockheed Martin F-35A Lightning II varustamiseks).
 • Zelensky õhtune pöördumine. Täna kandsid paljud Ukraina mehed ja naised tikitud särke. See on oluline: meeles pidada, milline rikkus meid kõiki ühendab. Ukraina on mitmekesine ja see on meie tugevus. Seda oli näha terve päeva erinevates tikandites.Kuid nüüd palun teil kõigil meeles pidada neid Ukraina mehi ja naisi, kes on sõna otseses mõttes meie tugevus teiega, meie kaitse teiega. Paljud meie inimesed ei olnud vyshyvankas, sest nad on sõjaväevormis. Ma palun teil nüüd meeles pidada kõiki neid, kes võitlevad Ukraina eest. Kõik need, kes on lahinguülesannetel ja lahingpostidel Ukraina heaks. Kõik need, kes treenivad meie võitlejaid Ukraina heaks. Need, keda tunnete isiklikult, kellest olete kuulnud, ja tuhanded ja tuhanded teised, kes kõik võrdselt kaitsevad Ukraina elusid. Palun pidage neid nüüd meeles ja tänage neid.Samuti ei unusta me hetkekski neid meie inimesi, kes on okupantide vangistuses. Vangivõetud ukrainlastest, okupeeritud aladel represseeritutest. Nendest, kes on okupeeritud linnades ja kogukondades ning ootavad meie lipu, meie riigi tagasitulekut. Me peame vabastama kogu oma rahva ja kogu oma maa Venemaa orjusest. Tegutseme koos, ühtsena, hoolitsedes üksteise ja riigi eest ning me ei peatu – kuni võiduni.Aitäh kõigile, kes aitavad! Au kõigile, kes võitlevad Ukraina eest! Igavene mälestus kõigile Vene türannia ohvritele! Igavene mälestus kõigile krimmi tatarlaste küüditamise ohvritele!Au Ukrainale!
 • Hiina RV juht: Hiina on valmis aitama Kesk-Aasia riikidel tugevdada nende kaitsepotentsiaali. “Kesk-Aasia suveräänsus, julgeolek, iseseisvus ja territoriaalne terviklikkus tuleb säilitada ning Kesk-Aasia elanike valitud arenguteed tuleb austada,” ütles Hiina president Jinping.
 • Vaenlase öine rünnak 19. mail:- Kiiev ja piirkond. Õhutõrje tulistas pealinnales alla kõik õhusihtmärgid. Vigastusi ega vigastatuid ei olnud.- Lviv ja piirkond. Lvivi piirkonda ründasid Shahedi droonid – õhutõrje aktiveeriti, ilma inimohvriteta. Lvivis kõlasid plahvatused, varem võtsid okupandid droonidega sihikule linna kriitilise infrastruktuuri.- Kryvyi Rih. Venelased tabasid eratööstusettevõtet, mille tagajärjel sai viga 64-aastane naine – tema seisund on raske. Seal oli tulekahju. Veel üks ohver – 45-aastane mees – sai linnavalitsuse hoonele suunatud rünnaku käigus haavata.
 • Pentagon teatas, et üks Patrioti süsteem Ukrainas sai Venemaa mürskude tõttu kahjustada. Nüüd on see aga remonditud ja täiesti töökorras.
 • CNN. Ukraina tulistas Patriot’ga alla Venemaa hävitaja kui see oli rakette välja laskmas. Ukraina kaitsejõud ei kasuta Ameerika õhutõrjeraketisüsteemi MIM-104 Patriot mitte ainult Vene rakettide alla tulistamiseks massiivsete rünnakute ajal. Meie sõdurid on selle süsteemiga juba suutnud “maandada” Venemaa hävitaja. CNN mainis seda episoodi, kuid ei täpsustanud üksikasju sellest.
 • Ukraina president Volodymyr Zelensky lendab Hiroshimasse, et osaleda isiklikult G7 tippkohtumisel. Zelensky saabub Tokyosse pühapäeval. Meediainfot selle kohta kinnitas Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksi Danilov. “Seal otsustatakse väga olulisi asju ja seetõttu on meie presidendi kohalolek meie huvide kaitsmiseks hädavajalik,” ütles ta intervjuus riigitelevisioonile.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 19 May 2023.

 • Ukraina asekaitseminister Hanna Maliar. “Vaenlane on täna terve päeva rünnanud Bakhmutit. Kõik rünnakud tõrjusid meie kaitsjad. Praeguse seisuga kontrollime Bahmuti edelaosa,” kirjutas ta ja lisas, et venelased üritasid rünnata ka linna põhja- ja lõunaosas, kuid ka ebaõnnestunult.
  «Lõunas Bahmuti eeslinnas käisid terve päeva ägedad lahingud. Vaenlane asus pealetungile ja püüdis kaotatud territooriume tagasi saada, kuid kandis kaotusi ega suutnud oma eesmärke täita. Mõnes piirkonnas edenesid meie väed 1 km võrra.  Ps! Erinevate allikate sõnul pole Ukraina pealetungi brigaade piirkonda viidud.
 • Uue Leopard 2A8 funktsioonide üle on palju spekuleeritud. Eelmisel aastal Eurosatory’s näidatud Euro-MBT annab mõningaid vihjeid. Oodata on uus torn koos automaatlaaduriga, kere laskemoonahoidla kustutamine, APS, UAS-i vastane relv ja võimalus juhtida UGVd.

 • Reznikov. Vaenlase kaotuste koguarv Bahmuti suunas on kuni 70 tuhat tapetut ja haavatut, nad kaotavad pataljoni päevas. “Meie hinnangul kaotavad venelased Bahmuti lähedal pataljoni päevas ja kaotavad seda ka edaspidi. Kui arvestada, siis ma arvan, et täna on venelased kandnud kuni 70 000 kaotust ainult Bahmuti suunal, pean silmas hukkunuid ja haavatuid. koos,” rääkis Reznikov. Ta rõhutas, et Bahmuti kaitsjad teevad tähtsat asja: vähendavad venelaste ründepotentsiaali ja takistavad seeläbi ründele minekut rindejoone teistes osades.
 • Olen paar kuud juba kirjutanud, et venel on tehnikat alles mida rindele saata. Lihtsalt maastik pole võimaldanud mõlemal poolel seda kasutada. Viimase nädala pooleteise jooksul on aga ORYX registreerinud suurenenud tehnika kaotused. Täna siis ukrainlaste uudis Donetski rindelt. UAV Poseidon märkas Donetski lähedal Petrivski rajoonis (47.940023, 37.629906) vene T-90 kompaniid (10 tanki). Arvatavasti pidid need osalema lähedal asuva Maryinka rünnakus. Tsaplienko – Ukraina relvajõud hävitasid need 10 Vene T-90, rünnates GMLRS-süsteemide ja HIMARS’iga. Mis näitab veelkord, et kui sihtmärgid on tuleulatuses teeb UA suurtükivägi puhta töö. Vaja on lihtsalt laskemoona sealhulgas kaugemale lendavat moona.
 • Bahmut praegu ja 9.5 kuud tagasi

 • NATO peasekretär Stoltenberg kuulutas välja Ukraina armee ümberkujundamise ja ümberrelvastamise programmi NATO riikide armeede eeskujul. Tulemuseks peaks olema Ukraina relvajõudude täielik ühilduvus alliansi armeedega.
 • Rootsi FMV teatas, et on sõlminud lepingu Rootsi ettevõttega Swede Ship Marine AB kaheksa väikese lahingupaadi ehitamiseks 120-mm Patria NEMO miinipilduja mooduliga Rootsi mereväele. Paatide tarnimine peaks toimuma aastatel 2027-2028. Amfibiebataljon 2030 programmi raames. Ilmselt on paadid sarnased kuuele samale 24-meetrisele paadile, mille Swede Ship Marine varem on ehitanud.

 • Zelenski: Venemaa on nõrk, me alistame ta isegi siis, kui tal on rohkem relvi käes. Ukraina president esines kõnega  Araabia Liiga tippkohtumisel osalejatele, kus Ukraina osaleb esimest korda austatud külalisena
  • Sõda pole kunagi olnud ukrainlaste valik. Meie väed ei läinud võõrale maale, me ei tegele annekteerimisega ja teiste rahvaste ressursside rüüstamisega. Kuid me ei allu kunagi ühelegi välismaalasele ja kolonisaatorile. Sellepärast me võitleme! Ja ma olen kindel, et kõik teie inimesed mõistavad seda meie peamist emotsiooni
  • Venemaa on nõrk. Me alistame ta isegi siis, kui tal on rohkem relvi käes. Tema agressiivsus ei tulene mitte jõust, vaid mõistmisest, et impeeriumide aeg on möödas. Seda seetõttu, et vabade sõltumatute rahvaste aeg ei möödu kunagi. Ja Ukraina tõestab seda, täpselt nagu teie Liiga tõestab seda
  • Minuga koos on väga lugupeetud Mustafa Džemilev, Ukraina ühe põlisrahva krimmitatarlaste juht. Nende koduks on Krimm, Ukraina moslemikultuuri keskus. Krimmitatarlased on sajandeid olnud ja peavad jääma maailma moslemikogukonna lahutamatuks ja tugevaks komponendiks. Kuid Krimm oli esimene, kes kannatas Vene okupatsiooni all ja tänapäevani on enamik neist, kes okupeeritud Krimmis repressioonide all kannatavad, moslemid.
  • Igale auväärt delegatsioonile anti teie keelne dokument kümne rahuvalemi punktiga. Palun, saate valida suuna, mida peate sobivaks. Ja ma olen tänulik teile kõigile, kes valivad täpselt Vene vangistuses viibivate inimeste päästmise suuna. Seetõttu kutsun kõiki, kes austavad rahu, ühinema rahuvalemi elluviimisega ning sellega vähendama vaenu ja sõdu, kannatusi ja kurjust
 • Relvajõudude reservpolkovnik, endine kindralstaabi ohvitser ja militaarekspert Oleg Ždanov ütles, et venelased tõrjuvad relvajõude linnast välja, vähese eduga. Kuid külgedel on olukord diametraalselt vastupidine – meie sõdurite vasturünnakud sundisid vaenlast põhjaservadele taganema, mille tõttu Prigožin ründas Šoigu vägesid. Linna lõunaosas Klištšiivka piirkonnas on meil edu: kui me läbi murrame, saame vaenlase selja taha ja okupandid sisse piirata.
  Vahepeal ebaõnnestus Pervomaiski venelaste rünnak Avdiyivi suunas. Vaenlane kandis suuri kaotusi, põletati palju varustust.
 • Roman Svitan käsitles 19. mai uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Bahmutis Venemaa täielik läbikukkumine;
  – USA kiitis heaks hävitajate üleandmise Ukrainale;
  – Vene Föderatsioonil on Krimmist põgenemise stsenaarium.
 • Ukraina relvajõudude vasturünnakud Bahmutis on suurpealetungi algus. Ukraina sai läänelt kõik relvad, mida ta nõudis, ja isegi rohkem. Veelgi enam, meile anti relvi, millest kuskil avalikult ei teatatud. Üsna pea lendavad õhku sadu rakette ja juhitavaid pomme. Sellest rääkis Mark Feiginile Ukraina poliittehnoloog, ajakirjanik ja Ukraina relvajõudude ohvitser Taras Berezovets. Kuidas ründavad relvajõud venelaste võimsaid kindlustusi? Miks pole Rogozini sõnad saja tuhande Ukraina drooni kohta tõest kaugel? Millest Hiina eriesindaja Zelenskyiga rääkis? Kas ta palus Vene Föderatsioonil anda Krimm Donbassi eest? Kes avaldab Bankovale survet, et see meie edasiliikumist edasi lükkaks?
  00:14 Hiina aitab sõja peatada kolmel põhjusel
  07:31 Rõvedaid pakkumisi ei tulnud: Xi kardab Bankova dušši
  16:51 Xi võttis Tom Cruise’ilt vihje ja valmistub oma sõjaks
  24:15 Relvajõudude pealetung Bahmutis on juba alanud
  32:08 Putin saab väga haiget, kui ta ei kuuletu
  34:58 Hiina ei tohi oma ainsat trumpi välja mängida
  38:13 Kõik näevad, kuidas sajad tuhanded mõrvar droonid taevasse lendavad
  42:08 UA relvajõud vallutavad paar Venemaa Föderatsiooni piirkonda vastutasuks Krimmi eest
 • USA president Joe Biden ütles 19. mail G7 liidritele, et USA toetab ühiseid jõupingutusi liitlaste ja partneritega, et koolitada Ukraina piloote neljanda põlvkonna lääne hävitajate, sealhulgas F-16 jaoks. Koolitus ei toimu USA-s ja toimub suure tõenäosusega täielikult Euroopas. Kuid Ameerika töötajad osalevad sellel väljaõppel koos liitlaste ja partneritega Euroopas, ütles pressiesindaja. Ümberõpe kestab eeldatavasti mitu kuud ja pressiesindaja avaldas lootust, et see algab “lähinädalatel”. Otsus tähistab järsku pööret Bideni jaoks, kes selle aasta alguses ütles, et ei usu, et Ukraina vajab F-16. “Kuna koolitus toimub järgmiste kuude jooksul, otsustab selles osalevate riikide koalitsioon, millal tegelikult lennukeid pakkuda, kui palju me pakume ja kes neid annab,” ütles pressiesindaja. 17. Mail teatas Bideni administratsioon, et on viimastel nädalatel andnud Euroopa liitlastele märku, et USA lubab neil eksportida Ukrainasse hävitajaid F-16, ütlesid kõnelustega kursis olevad allikad, kuna Valge Maja on järjest suurema surve all. Kongress ja liitlased, et aidata Ukrainal lennukeid vastu võtta. Mitmel Euroopa riigil on Ameerikas toodetud F-16, sealhulgas Holland, kes on näidanud üles valmisolekut osa neist Ukrainale üle anda. Kuid USA peab selle üleandmise kolmandale osapoolele heaks kiitma. Briti peaministri pressiesindaja Rishi Sunaka ütles selle nädala alguses, et Ühendkuningriik ja Holland püüavad moodustada “rahvusvahelist koalitsiooni” mitte ainult Ukrainale lennukite hankimiseks, vaid ka Ukraina pilootide koolitamiseks, et nad saaksid lennata praegusest moodsamatest 4. põlvkonna hävitajatest. Ukraina hävitajalaevastik.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 19, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar