Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. mail

OPOLUKORD 21052023

Prigožin kuulutas Bahmuti linnas võidu 20. mail ja teatas oma kavatsusest linnast lahkuda 25. mail. Ukraina väed jätkavad Bahmuti põhja- ja lõunatiivale survestamist. Vene väed peavad tõenäoliselt siiski lisajõude Bahmuti suunale üle viima, isegi kui Wagneri palgasõdurid jäävad Bahmuti. Vene väed jätkasid piiratud maapealseid rünnakuid Kreminna piirkonnas ja rünnakute korraldamist Avdiivka-Donetski linna liinil.

20. mail sooritas vastane 7 raketi-, 70 õhurünnakut ja 48 MLRS-rünnakut Ukraina vägede positsioonidele ja erinevates asulates. Rünnakud põhjustasid tsiviilohvreid, eraelamuid ja muud tsiviilinfrastruktuuri ning hävitasid neid.

Vastane keskendub jätkuvalt oma peamistes jõupingutustes Kupyans’ki, Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka piirkondades. Nendel rindealadel toimus 20. mail kokku 53 lahingut, kusjuures Bahmut ja Marinka jäid lahingute epitsentrisse. UA võitlejad on veel mõnes Bahmuti edela hoone osas kuid on sealt lahkumas.

Vene okupandid jätkavad Ukraina ajutiselt okupeeritud asulates asuvate õppeasutuste kasutamist sõjaväe meditsiiniasutustena. Sissetungijad on muutnud välihaiglateks keskkooli Azovi külas (Zaporižži oblast) ja eelkooli Hladkivka külas (Hersoni oblast). Seal on ravil umbes 50 erineva raskusastmega vigastatut.

20. mail andsid Ukraina õhujõud 10 õhulööki vastase vägede ja sõjatehnika koondumisele. Samuti hävitati 4 erinevat tüüpi lahingu- ja 7 luure UAV-d.

Ukraina raketi- ja suurtükiväe väed tabasid 4 tehnika kontsentratsiooni, 1 laskemoonaladu, 4 suurtükiväeüksusi oma laskepositsioonidel, 1 õhutõrjevahendit ja 1 muud vaenlase olulist sihtmärki.

Okupandid kandsid viimastel päevadel märkimisväärseid kaotusi. Pervomayske lähedal hukkus suur hulk elavjõudu, tanke ja BMP-sid. Raske on olukord Krasnohorivka, Marinka ja Kreminna lähistel. Bakhmuti suunal lahingud jätkuvad lõuna pool Stupky ja Khromove lähedal. Avdiivka suunal korraldas vaenlane rünnaku Vodiane ja Pervomayske piirkonnas. Reservide abil  okupandid ründasid Severne’ist lõuna pool ja Opytnest põhja pool. Krasnohorivkast põhja pool käivad rasked lahingud, sarnane olukord on ka Marinkas. Svatove suunas jätkuvad lokaliseeritud lahingud  piki kontaktliini. Traditsiooniliselt kuumad kohad on Masjutivka, Kuzemivka ja Serebrjanske metsandus.

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________________

 • Rasked linnalahingud jätkuvad Bakhmutis, RU / Wagneri väed koondavad majutuskohti Khromove läheduses. UKR tõrjus VDV rünnaku taas kiirtee H-32 S-st Ivanivskes. UKR lükkab ümber väited, et RU väed on vallutanud Bahmuti linna.

Image

 • Trofee, vene ural

Image

 • Madridis toimunud relvamessil FEINDEF 2023 esitles Türgi Otokar oma jalaväe lahingumasinat.
  Ettevõtte esitletav Otokar Tulpar on de facto universaalne modulaarne roomikplatvorm, mis võib olla paljudes erinevates konfiguratsioonides ja variantides kaaluga 28 tonnist 45 tonnini. Tulpar võib olla jalaväe lahingumasina, tuletoetussõiduki/kergtanki ja paljude erivariantidena. Tulparit pakutakse nii Türgi armeele kui ka potentsiaalsetele klientidele maailmaturgudel.
  Tulparil on moodulsoomus, mis on skaleeritav ja mida saab seadistada vastavalt kasutaja vajadustele, aga ka vastavalt piirkonnas oodatavatele ohtudele. Veoki jõuallikaks on Scania DSI 14 või DSI 16 diiselmootor võimsusega 810 hj, mis on ühendatud SAPA SG-850 käigukastiga. Käiturisüsteem annab bewupile tippkiiruseks 70 km/h ja tööulatuseks 600 km.
 • RE kontroll linnapiirkonna üle taktikalist olukorda oluliselt ei muuda. UKR haldab side- ja varustusliine (LOCS) ning selle peaaegu vallutamatud positsioonid Chasiv Yaris takistavad endiselt RU edasiliikumist maanteel M-03 või H-32.

Image

 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 21 May 2023

 • “Kinzhal” rakettide arendajad petsid Putinit, sellepärast nad arreteeriti – Malomuzh. Tema sõnul arreteeriti hüperhelirakettide Kinzhal arendajad, kes tegelikult õõnestasid “Venemaa lahinguvõime strateegilist alust”. Agressorriik süüdistab neid nüüd riigireetmises. Samas märkis Malomuž, et raketiarendajad arreteeriti kohe pärast esimese Daggeri väljalaskmist. Varem pidas sõjaline ja poliitiline juhtkond oma fantaasiates “pistodasid” “superrelvaks”, millel “maailmas pole analooge”.
 • Presidendi õhtukõne. Täna, pühapäeval oli Ukraina siin Hiroshimas G7 töös auosaline Kohtumine president Bideniga – ja nagu alati, saame pärast selliseid läbirääkimisi tugevamaks. Kohtumine Indoneesia juhiga on sisukas. Kohtumine Korea Vabariigi presidendiga on potentsiaal tugevaks suhteks. Kohtumine Kanada peaministri Trudeauga – tänu Justine’ile. Suhtles Vietnami ja Austraalia juhtidega. Rääkisime eraldi ja üksikasjalikult Jaapani peaministriga – tugevdame koostööd.
 • Ida vägede rühma ülem Sirsky külastas #Bakhmut
  “Vaatamata sellele, et meie käes on praegu väike osa Bahmuti linnast, ei kaota selle kaitse tähtsus oma aktuaalsust. See annab võimaluse olukorra muutumise korral linna siseneda. Ja see kindlasti juhtub.” ütles sõjaväelane.
  Samuti liiguvad relvajõud Bahmuti äärelinna äärtel ja lähenevad tegelikult linna hõivamisele taktikalises piiramisrõngas.

 • Oleg Zhdanov opolukorrast
 • Roman Svitan käsitles 21. mai uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Venemaa avaldused Bahmuti tabamise kohta;
  – väga tugevad plahvatused Krimmis;
  – Ukraina relvajõudude sõdurite salajane väljaõpe.
 • Relvajõud alustasid täiemahulist pealetungi! Okupandid suruti Bahmuti suunas. Linn on ümbritsetud Wagneri rühma ümber. Kust mujal algasid relvajõudude rünnakud? Millist taktikat kasutavad meie võitlejad vaenlase kindlustuste ületamiseks? Kas meil on trump? Rünnaku üksikasjad avaldas Mark Feiginile Ukraina poliittehnoloog, ajakirjanik ja Ukraina relvajõudude ohvitser Taras Berezovets.
  Miks pole Hiina relvajõudude löökidega rahul? Mis on koera saba all veeremise Si arvutus? Kas tõesti paluti Zelenskil rünnak edasi lükata? Milliseid võimsaid rakette edastas Prantsusmaa salaja Ukrainale? See on üksikasjalikult “Uudistetehases”.

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 21, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar