Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. mail

OPOLUKORD 22052023

Wagnerlased kindlustasid tõenäoliselt Bahmuti linna läänepoolsed halduspiirid, samal ajal kui Ukraina väed eelistavad jätkuvalt vasturünnakuid Bahmuti eeslinnas. Täna on leidnud kinnitust, et ka Bahmuti edelaosa on okupantide kontrolli all. UA liikus Bohdanivkast edasi ida poole. Okupandid jätkasid ründeoperatsioone Kupjanskist kirdes ja Kreminnast lõunas ja pealetungioperatsioone Donetski linna-Avdiivka rindel, kuid ei ole seal saavutanud kontrollitavaid territoriaalseid edusamme. Teadaolevalt andsid Ukraina väed Torm Shadow raketiga sügava löögi Venemaa peakorterile Zaporižžja oblasti Berdjanski lennuväljal.

Image

Vene okupandid alustasid tänast päeva massiivse raketi- ja õhurünnakuga.

Ööl vastu 22. maid 2023 ründasid Vene sissetungijad Ukraina idapoolse eelposti – Dnipro linna – sõjalisi- ja tsiviilinfrastruktuuri objekte. Rünnaku sooritasid 16 erinevat tüüpi raketti ja 20 ründedrooni “Shahed-136/131”. Kokku kasutas agressor:

 • 4 Kaspia mere piirkonnast strateegiliste pommitajate Tu-95ms õhust tulistatavat tiibraketti Kh-101/Kh-555;
 • 5 Kh-22 tiibraketti Tu-22m3 kaugpommitajatelt erinevatest suundadest – Aasovi merelt ja Kurski piirkonnast;
 • 2 ballistilist raketti Iskander-M okupeeritud Krimmist;
 • 5 juhitavat õhutõrjeraketti S-300 Zaporižži piirkonna okupeeritud territooriumilt.
 • 20 Iraani ründerooni “Shahed-136/131” lõuna- ja põhjasuunast.

22. mail toimunud öise rünnaku käigus hävitati Ida õhuväejuhatuse ja Lõuna õhuväejuhatuse õhutõrje jõudude ja vahenditega ida- ja lõunasuunal neli tiibraketti Kh-101/Kh-555 ja 20 ründerdrooni Shahed.

21. mail andis vastane 6 raketi- ja 52 õhulööki, sooritas 65 MLRS-rünnakut. Rünnakud hävitasid ja kahjustasid eraelamuid ja muud tsiviilinfrastruktuuri. Ukraina linnade Lõmani, Slovjanski ja Kostjantõnivka ründamiseks on vastane taas kasutanud õhutõrjesüsteeme S-300, mis ei ole ülitäpsed relvad.

Vastane keskendub jätkuvalt Kupyans’ki, Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka suundadele. 21. mail toimus ülaltoodud rindealadel 37 lahingkontakti. Bahmut ja Marinka piirkonnad on lahingute keskmes.

Märkimisväärsete inimohvrite taustal otsustas Venemaa sõjaväe juhtkond lühendada Starobil’ski rajoonis (Luganski oblastis) asuvate baaslaagrite väljaõppeperioodi 10 päevale. Varem toodi laagrisse Venemaa vanglatest umbes 1000 värvatut. Koolitus oli planeeritud kestma neli nädalat.

21. mail andsid Ukraina õhujõud 14 õhulööki vägede ja sõjatehnika kontsentratsioonidele ning 7 õhulööki vastase õhutõrjeraketisüsteemidele. Hävitati 3 erinevat tüüpi luure UAV-d ja 5 vaenlase ründe UAV-d. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 5 vägede kontsentratsiooni, 2 laskemoonaladu, 3 suurtükiväeüksust oma laskepositsioonidel, 2 komandopunkti, 1 elektroonilise sõja jaama, 1 õhutõrjeraketisüsteemi ja 1 muud vastase olulist sihtmärki.

 • Svatove suunal UA PS teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes Masjutivkas.
 • Siversky suunal:
  • Ukraina suurtükivägi tulistas Tšervonopopivkast läänes Vene sõidukit. Lähtudes geograafilisest asukohast ja asjaolust, et Ukraina kindralstaap ei teatanud ühestki tõrjutud Venemaa rünnakust asula piirkonnas, võib eeldada, et Ukraina väed tõrjuti Tšervonopopivka piirkonnast eemale. (allikas)
  • Ukraina 30. mehhaniseeritud brigaad ründas ja vallutas Vene positsioone Sakko i Vantsetti asulast põhja pool. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Ivano-Darivka
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina 3. ründebrigaadi 2. rünnakpataljon tungis Venemaa positsioonidele Bila Horast idas ja surus vaenlase kanali taha. (allikas)
  • Võttes arvesse 24. ründepataljoni Aidari hiljutisi avaldusi, tundub, et Ukraina vägedel õnnestus vaenlane Ivanivskest pisut kaugemale lükata.
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Hryhorivka, Bahmut, Ivanivske, Bila Hora.
  • Wagneri palgasõdurid heiskasid oma lipu Bahmuti edelaosas lennuki monumendi kõrval kõrgele hoonele. (allikas)
 • Avdiivka suunal teatab UA PS rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Novokalynove, Avdiivka, Sieverne, Pervomaiske.
 • Donetski suunal teatab UA PS rünnakute tõrjumisest Marinka, Novomykhailivkas.

Bakhmuti kaotus muutus aja küsimuseks pärast seda, kui vaenlane ületas raudtee. Bakhmuti suunas lahingud jätkuvad SD-Donbasi kanali lähedal. Bakhmutis vallutas vaenlane lennuki lähedal mitmekorruselised hooned. Spirne lähedal toimusid lahingud, tulemus pole teada. Avdiivka suunal, Krasnohorivka lähedal, õnnestus osa vene positsioone tõrjuda. Vaenlane jätkab oma reservide kogumist ja vägede tugevdamist kontaktliinil pärast viimaste rünnakute käigus saadud olulisi kaotusi. Donetskist põhja- ja lõunaosas on täheldatud vaenlase insener-kindlustuste arvu suurenemist. Svatove suunas on kõige raskem olukord Masiutivka lähedal. Sellesse piirkonda on saabunud süüdimõistetud ja shoigu taskuüksuse “torm-z” võitlejad, kes saadavad soomuseta süüdimõistetuid enda ees. Lisaks on kohale tulnud suur hulk piloote, kes jälgivad UA positsioone 24/7 mitmelt lennukilt.  Zaporižži suunal muudatusi pole. UA kaitseväe suurtükivägi töötas vaenlase sihtmärkidel hästi. Berdianski, Melitopoli, Kamianka ja Džankoi lähedal on registreeritud vaenlase insener-kindlustuste arvu suurenemist.

UA hinnang ru kaotustele

___________________________________________________________________________

 • “Kurjad keeled” räägivad, et Hersoni piirkonnas tulistas UA õhutõrje alla vene SU-35.

 • Bahmut enne seda kui venelased selle “vabastasid”.

 • Ruslan Šošin, Rzeczpospolita: „Putin mõtleb sõjast läänega” – intervjuu Venemaa opositsionääri ja president Boriss Jeltsini endise nõuniku Leonid Gozmaniga.”Ma arvan, et ta tõesti usub, et Ukraina võimud on lääne marionetid, et neid kontrollitakse Washingtonist. Putin võib ka uskuda, et sõda NATOga on vältimatu. Sellepärast ta tahabki selleks valmistuda. Kuidas? Pikendada sõda Ukrainaga , siis kirjutage alla mingisugusele rahulepingule ja relvastage end kiiresti. Arvan, et Putin valmistub sõdima ühtse läänega.”
 • President Zelensky on viimasel paaril nädalal teinud palju välisvisiite. Eesmärk ikka poliitilise ja sõjalise abi reaalseks saamiseks. Jaapan ja Lõuna-Korea on positsioonidel, et nad ei anna sõjalist abi.  Nüüd on siis mingi murrang mittetapva varustuse osas. Jaapan 30 MREd ja Lõuna-Korea demineerimisvahendeid ja meditsiini vahendeid. Mida pole laialt reklaamitud on see, et teisipäeval külastas presidendi abikaasa Olena Zelenska Lõuna-Koread selle abi taotlemiseks.
 • Die Welt.  Austria välisminister Alexander Schallenberg –  “Venemaa jääb ohuks veel paljudeks aastateks. Seetõttu vajab Ukraina lääneriikide julgeolekugarantiid. Ma ei eelda, et poliitiline süsteem ja poliitiline juhtimine Venemaal enne selle kümnendi lõppu oluliselt muutub. Peame elama tõsiasjaga, et meie suhted Venemaaga jäävad kahjustatuks, kuna kõige olulisem kapital on puudu: usaldus.“ Schallenberg lisas, et tema hinnangul ei saa “lääs, sealhulgas Ukraina” tulevikus loota sellele, et Venemaa peab kinni erinevatest lepingutest.
 • Russian Freedom Legion ops??? Belgorodi piirkonnaametnikud on teatanud, et “Ukraina väed” on sisenenud ja osaliselt vallutanud vähemalt 4 piiriala lähedal asuvat asulat, sealhulgas Kozinka, Glotovo, Gora-Podoli ja Grayvoroni linnad, kusjuures põhjaosas jätkub raske võitlus.

Image

 • End “Freedom of Russia Legion” nimetav organisatsioon avaldas oma Telegrami kanalis video. “On aeg teha lõpp Kremli diktatuurile! Olge julge ja ärge kartke, sest me tuleme koju! Venemaa saab vabaks!” Nad ütlesid pärast Putini režiimi kritiseerimist.

 • Briti luureraport

Image

 • Ukraina sõjaväeluureagentuur teatas, et “Russian FreedomLegion koos Vene vabatahtlike korpusega” on sisenenud Lääne-Venemaa Belgorodi oblastisse, et rajada piiriäärsete Ukraina asunduste kaitseks julgeolekupuhvertsoon.

Image

 • Svitan Belgorodi ja Brjanski oblastis toimuvast. Kahtlen tema jutus aga never say never. Olen pidevalt rääkinud UA üllatusest. See oleks. Aga pigem laskemoona hõivamise teema ja tee vene vägede tagalasse. Leegion “Venemaa Vabadus” ja “Vene vabatahtlike korpus” viivad Belgorodi oblasti territooriumil läbi operatsiooni, et luua “turvariba” Ukraina tsiviilisikute kaitseks, ütles luure peadirektoraadi pressiesindaja Andrii Jusov.
  Jusovi sõnul osalevad operatsioonis ainult Venemaa kodanikud. Varem avaldas Leegion oma Telegrami kanalis video, milles öeldakse, et on aeg lõpetada Kremli diktatuur.  Vene vabatahtlike korpus tungis Venemaa Föderatsiooni piirialadesse, et alustada Venemaa vabastamist Kremli diktaatori Vladimir Putini okupatsioonirežiimist. Sõjaväeekspert Roman Svitan rääkis, mis toimub praegu Brjanski ja Belgorodi oblastis, kuidas okupandid lähevad üle Vene vabatahtlike korpusesse, kas on võimalik marss Moskva poole ning milliseid meetmeid võtab Venemaa kaitseministeerium. Sellest ja muudest asjadest – intervjuus Jevgenia Kutnovaga.
  00:11 Kas pealetung Belgorodi vastu on alanud?
  02:52 Kas okupandid liiguvad partisanide poolele?
  06:20 Miks see protsess algas Belgorodi ja Brjanski oblastis?
  07:16 Mida teeb Vene Föderatsiooni kaitseministeerium?
  09:34 Kas Moskva Putinist vabastamiseks on vaja palju inimesi?
  12:23 Milline on olukord Bahmutis?
  17:15 Vene Föderatsioon loob Ukrainale suunatud rünnakuteks lennurühma – kas see aitab okupante?
  21:34 Mis toimub Simferoopolis?
  24:47 Kas okupandid leiutavad midagi Krimmi löökide ärahoidmiseks?
 • Belgorodi piirkond on mures alates 22. mai ööst. Juba pärastlõunal avaldasid “Venemaa vabaduse” leegioni võitlejad kaadreid, millel on kujutatud nende lippu. Militaarekspert Oleg Ždanov @OlegŽdanov rääkis Kanal 24-s kodusõja algusest Venemaal.
 • G7 tippkohtumine Hiroshimas lõppes. Sellel osalesid Jaapani, Saksamaa, Ühendkuningriigi, Itaalia, Kanada, Prantsusmaa ja 🇺🇸 juhid. Kohal olid ka 🇪🇺Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni juhid. Kutsutud oli ka Ukraina president. Michel väitis, et “kriisi” saab lahendada “Zelensky rahuvalemiga” – kõigi RU vägede väljaviimine, vangide vabastamine, reparatsioonide maksmine ja karistus:
  • “Oleme esimesest päevast peale seisnud Ukraina rahva kõrval. Ja jätkame nende toetamist seni, kuni see on vajalik. Kinnitame oma toetust Ukraina jõupingutustele püsiva rahu saavutamiseks. EL toetab Zelenski rahuvalemit. “
  • Varsti pärast tippkohtumise algust teatasid G7 juhid Moskva-vastaste sanktsioonide suurendamisest, eriti kaitsesektori ettevõtete vastu. Ühendkuningriik keelas teemantide, vase, alumiiniumi ja nikli impordi. Hiljem keelasid kõik G7 riigid teemantide impordi.
  • Mitmed riigid teatasid, et on valmis alustama Ukraina pilootide koolitamist. Joe Biden: “Ütlesin Zelenskile, et USA alustab Ukraina pilootide väljaõpet neljanda põlvkonna F-16 lennukitel, et toetada Ukraina võimet end kaitsta, et nad suudaksid vastu pidada RF-ile ja kaitsta end paremini kui varem.”
  • Arutati ka Ukraina sõjajärgset ülesehitamist. Riigid leppisid kokku ühise konverentsi korraldamises. Volodymyr Zelensky: “Ukraina ülesehitamine on meie jaoks signaal kõigile meie inimestele, et elu jätkub, mis on väga oluline. Rekonstrueerimine on nii kiire taastamiskava kui ka globaalne ülesehitus. Suundasid on mitu: energeetika, eriti roheline energia, raudtee, mis on meie jaoks oluline, kus vajame kaasaegseid Jaapani tehnoloogiaid, meditsiini. Aga ma arvan, et see kõik on veel ees ja kõik saab olema positiivse tulemusega, olen selles kindel.” “Relvad saavad kõik,” võttis Zelensky tippkohtumise kokku.

  Moskva on juba suutnud seda tippkohtumist nimetada “russofoobse retoorika ja Hiina-vastase hüsteeria inkubaatoriks”. Samuti ei unustanud mainida “anglosakse” ja “Washingtoni satelliite”.

 • Trofee Belgorodist

 • Rootsi CV90 IFV-d (Stridsfordon 90). Praegu Saksamaal, peagi lahinguväljal. Tankid saab ka rongiga. Archerid tuleb vist treileritega tuua?

 • Feigin Arestovich Russian Freedom Legion’i tegevusest.

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 171 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 22, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *