Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 23. mail

OPOLUKORD 23052023

Ülevenemaalise Ukraina-meelse Vene vabatahtlike korpuse (RDK) ja Vene Leegioni Vabaduse (LSR) elemendid korraldasid 22. mail rünnaku Belgorodi oblastisse. On võtnud oma kontrolli alla mõned piiriäärsed asulad. Vene väed on andnud vastulöögi ja lahingud jätkuvad. Ukraina ametnikud märkisid, et on rünnakust teadlikud, kuid eitasid Ukraina relvajõudude otsest seotust. Reid püstitas kohalikelt ja Venemaa föderaalametnikelt hulgaliselt küsimusi.

Image

Ukraina ametnikud teatasid, et 22. mail jätkusid Bahmutis ja selle ümbruses piiratud lahingud. Okupandid jätkasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanski suunas, saavutasid Avdiivka piirkonnas marginaalset edu ega korraldanud Donetski oblasti lääneosas ühtegi kinnitatud ega väidetavat

Täna öösel ründas vaenlane 4 “Shahed” UAV’ga, mis kõik hävitati. Kokku andis vastane eilse päeva jooksul 20 raketilööki. Dnipropetrovski, Zaporižžja ja Harkivi oblasti linnades tiibraketid, ballistilised raketid Iskander-M ja õhutõrjeraketid C-300. Lisaks andis ta Iraani Shahedi kasutades kokku 48 õhulööki. Agressor tulistas UA vägede ja asulate positsioone umbes 90 MLRS mürsuga. Haavatuid on tsiviilelanike seas, kannatada on saanud elumajad, eramajad, lasteaiad ja muu tsiviilinfrastruktuur.

Vastane keskendub jätkuvalt peamisi jõupingutusi Kupyanski, Limany, Bakhmuty, Avdiivika ja Maryinka suundades kus toimus üle 30 lahingkontakti. Võitluse epitsentris jäävad Bahmut ja Marinka.

Kaitseväe lennundus andis viimase ööpäeva jooksul 8 õhulööki vastase isikkoosseisu ja sõjatehnika aladele ning 2 õhutõrjeraketikompleksidele. Möödunud ööpäeva jooksul hävitasid meie kaitsjad 4 tiibraketti X-101/X-555, Venemaa ründehelikopteri Mi-24, 23 Shahed drooni ja 9 vaenlase luure UAVd. Raketiväed ja suurtükiväeüksused tabasid 4 kontrollpunkti, 3 relva- ja sõjatehnika fookusringkonda, 4 laskemoonaladu, 11 suurtükiväe positsiooni ja 3 vene okupantide raadioelektroonilist lahingujaama.

Esimest korda pärast 1944. aasta juulit on vaenlase sõjatehnika Brjanski oblasti territooriumil. Praeguse seisuga pole teada, kas Ukraina-meelsed jõud on võtnud uued liinid või taandunud positsioonidelt mille nad olid hõivanud. Bahmuti suunal võitlus Bahmuti linna tiibadel jätkub. Vaenlane ei ole demonstreerinud kontrolli linna sissepääsu mis on tegelikult viimane punkt selles piirkonnas. Avdiivka suunal,  Pervomaiske lähedal, tabati 22 agressorit. Ülejäänud surid oma suurtükiväe tules. Täna üritati taas Pervomaiske ja Vodiane vahelisele alale rünnata, kuid esialgsetel andmetel ebaõnnestus ka see katse. Ainuüksi viimase nädala jooksul on vaenlane selles piirkonnas kaotanud kuni ühikut 20 sõjatehnikat.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • UA relvajõudude 24. mehhaniseeritud brigaadi teatel võtsid Ukraina väed Ida-Ukrainas Donetski oblastis New Yorgi küla lähedal alla Vene helikopteri Mi-24.

Russian helicopter Mi-24P

 • Ukraina sõjaväe luure peadirektoraat avaldas kaadrid leegionist “Freedom for Russia” ja Vene vabatahtlike korpusest, mis valmistab ette oma operatsiooni Lääne-Venemaal Belgorodi oblastis; näib, et nad on peamiselt kasutanud Ameerika seadmeid, sealhulgas vähemalt 4 rahvusvahelist M1224 MaxxPro MRAP-i ja 2 HMMWV-d.

 • Video 67. motoriseeritud brigaadi sõdurite lahingutegevusest ja igapäevaelust Bakhmuti kaitsmisel.  67. Motojalaväe brigaadist. Tulistamised, süütepommid ja mured. Brigaad andis olulise panuse linna ja selle lähenemisteede hoidmisse. Video jäädvustab pinge ja riski taseme, millega sõdurid Bahmutis silmitsi seisid.
 • Õhtune Zelensky. Oleme selleks ja järgmisteks nädalateks juba valmistuma hakanud. Ootame uusi kohtumisi ja läbirääkimisi, suuremal määral aga külla meile, meie riiki. Meie sõduritele tuleb rohkem relvi. Igal nädalal lisame Ukrainale sisu Vilniuse tippkohtumiselt. Teeme kõik selleks, et tippkohtumisel tehtud otsus meie jaoks toimiks. Muide, täna on NATO Parlamentaarse Assamblee oluline deklaratsioon. Asju nimetatakse nende nimedega: Venemaa meie riigivastaste kuritegude selge tunnistamine genotsiidiks, rassistliku ideoloogia selge hukkamõist. See on õige alus ka meie rahvusvahelistele organisatsioonidele. Valmistame ette mitmeid ajutisi turvameetmeid naaberriikides – nendes, mis meid enim toetavad. Tulevad uued üleskutsed maailma mõistmise nimel Ukrainast, meie sidemete tugevdamiseks meie partneritega. Selline on meie intensiivne välispoliitika, mitmesugused ebastandardsed formaadid, maailma maksimaalne kasulik tähelepanu Ukrainale, meie kaitsele – seda kõike me jätkame. Üha rohkem tulemusi Ukraina jaoks – õhutõrje, suurtükivägi, soomusmasinad, mürsud, väljaõpe – kõik see on kohustuslik.
 • “Hoiame Bahmutis mitmeid hooneid. Ja meil on seal ka kindlustused, kaevikud, tugipunktid, sealhulgas linna edelaosas,” ütles Ukraina relvajõudude idagrupi pressiesindaja. Tšerevatõ sõnul on tegemist väikese sillapeaga “Litaki” piirkonnas, millest hoiame kinni, et venelased linna täielikult üle ei saaks. Ja seal on võimalus tarnida laskemoona ja kõike kaitseks vajalikku. Samuti liiguvad meie väed külgedel edasi. “Wagneritel” pole mürsunälga – neil on inimestega tõsiseid probleeme. Täiendage eikusagilt, suured kaotused. Seetõttu püüab Prigožin sõdurite jäänuseid linnast välja saada.
 • Belgorodi oblasti kuberner Vjatšeslav Gladkov olukorrast Graivoronski rajoonis: “Territooriumi korrastab kaitseministeerium koos õiguskaitseorganitega. Praegu aga pöördun oma kodudesse naasmiseks nüüd Grayvoroni linnaosa elanike poole, kes tänu neile ajutiselt oma kodudest lahkusid, ei ole veel seda väärt Anname kohe teada ja annan oma suhtlusvõrgustikes teada ja omavalitsusjuhid toovad info siis kui see on ohutu. Kahjuks hukkus eile evakueerimismeetmete käigus 1941. aastal sündinud naine (elanikud on praegu Stari Oskoli, Jakovlevski linnaosa ja Ivnjanski linnaosa TAP-ides). Häda, inimestest kahju. Põhjused on nüüd kindlaks tehtud. Olin poja ja tütrega bussis. Kõige siiras kaastunne lähedastele. Kõik, mida vajate, loomulikult aitame. Ma saan aru, et keegi ei saa armastatud inimest tagasi tuua. On andmeid, et nendes asulates, kuhu vaenlane sisenes, on kaks haavatud tsiviilisikut. Seni pole julgeolekujõududel õnnestunud neid kätte saada. Ülesanne number üks täna hommikul. Loodan, et suudame nad võimalikult kiiresti evakueerida ja raviasutusse toimetada. Tsiviilelanike surmajuhtumeid pole tänaseni. Kõik õiguskaitseorganite poolt vajalikud toimingud viiakse läbi. Ootame eile välja kuulutatud terrorismivastase operatsiooni lõpuleviimist.
 • Väidetavalt ületasid Ukraina väed koos Vene vabatahtlike korpuse üksustega täna hommikul kahe erineva asula lähedal Belgorodi piirkonna piiri, kusjuures rasketest lahingutest teatati Shchetinovka ja Bogun-Gorodoki linnades; see piiriala on eilsest “sissetungimisest” üle 20 miili kaugusel.

Image

 • Saksamaa andis Ukrainale üle järjekordse sõjalise abi paketi:
  • TRML-4D õhuseireradarisüsteem — 1;
  • Biber-soomussild — 2;
  • Vektor luure droonid — 54;
  • droonivastased süsteemid — 8;
  • raskeveokid — 17;
  • haagised – 7;
  • pikapid – 34;
  • Zetros veoautod — 8.
 • President Zelenski õhtune kõne. Ta ütles, et viibis täna Donetski oblastis meie esipositsioonidel – Vugledari ja Maryinka piirkonnas, kus ta õnnitles merejalaväelasi nende ametialase puhkuse puhul. „Tegelikult oli see reis eesliinile viimane komponent pärast paljusid kohtumisi ja läbirääkimisi partneritega, mis toimusid neil päevil ja eelnevatel nädalatel. Iga välisvisiit ja peaaegu iga läbirääkimine annab Ukrainale võimaluse saada tugevamaks.”

 • Opolukord Oleg Zhdanov
 • Roman Svitan rääkis 22. mai uues sõjalises raportis sündmustest Belgorodi piirkonnas. Eelkõige viitas ta vene vabatahtlike kavatsustele.
 • Sõjaplaan

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 23, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *