Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 24. mail

OPOLUKORD 24052023

Vene väed korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont ning jätkasid pealetungioperatsioone Avdiivka-Donetski linna liinil. Ukraina ametnikud teatasid, et lahingute tempo Bahmuti suunal on vähenenud seoses Ukraina jätkuvate piiratud vasturünnakutega Bahmuti külgedel 23. mail.

Venemaa võimud lõpetasid terrorismivastase operatsiooni Belgorodi oblastis ja väitsid, et alistasid 23. mail piirkonnas ülevenemaalise Ukraina-meelse Vene vabatahtlike korpuse (RDK) ja Venemaa Vabaduse Leegioni (LSR). Tõenäoliselt surusid Vene väed alates 23. maist RDK ja LSRi väed vähemalt Kozinka piiriasulasse ja võib-olla ka Venemaa territooriumilt välja.

ImageImage

Möödunud ööpäeva jooksul andis vastane tulesüsteemidest 41 õhulööki ja 53 MLRS lööki. Vastane keskendub jätkuvalt peamisi jõupingutusi Kupjanski, Limany, Bakhmuty, Avdiivika ja Marinka suundadele kus toimus 26 lahingukokkupõrget. Võitluse epitsentris jäävad Bahmut ja Marinka.

UA õhuvägi andis vastase isikkoosseisu ja sõjatehnika fookusaladele 15 lööki, millest 3 õhutõrjeraketikompleksidele. Samuti hävitasid UA sõdurid eelmisel päeval vaenlase helikopteri Ka-52, 4 Shahed UAVd ja 1 Zala UAV. Raketiväed ja suurtükiväeüksused tabasid 3 juhtimispunkti, 4 relva ja sõjatehnika fookusala, 1 laskemoonaladu, 2 suurtükiväeüksust tulepositsioonidel ja 3 olulist vaenlase sihtmärki.

 • Svatove suunal tõrjus UA rünnakud Masyutivka piirkonnas.
 • Siversky suunal tõrjus UA rünnakud Bilohorivka piirkonnas.
 • Bahmuti suunaö tõrjus UA rünnakud Khromove piirkonnas.
  • Eile avaldatud 21. mai droonikaadrite põhjal on viimased Ukraina väed Ilja kompleksi piirkonnas. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap ei teatanud esimest korda pärast 2022. aasta detsembrit tõrjutud rünnakust ega käimasolevatest lahingutest Bakhmutis. Kui seda mainimist eelseisva uuenduse ajal ei kuvata, on see tõenäoliselt märk sellest, et Ukraina väed taganevad linna viimastelt positsioonidelt.
 • Avdiivka suunal:
  • Vaenlane üritas edasi tungida läbi Pervomaiske ja Nevelske vaheliste põldude, kuid Ukraina 59. Motolaskur brigaad tõrjus rünnaku. Venelased kaotasid mitu sõidukit ja 22 sõdurit võeti vangi. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Novokalynove, Sieverne, Vodyane, Pervomaiske.
 • Donetski suunal tõrjus UA rünnakud Marinka piirkonnas.

23. maid tähistati Ukrainas kangelaste päevana. Sel päeval tahame meenutada tavalist Ukraina meest, kes lahkus perekonnast ja töökohast, et riiki kaitsta. Need, kes vaenlase suurtükiväe ja rünnakute ajal hoiavad kaevikuid ja teevad vasturünnakuid. Ilma nende ohvriteta poleks kõigil muudel kaasaegsetel sõjapidamisvahenditel mõtet. Lahingud Bahmuti äärtel jätkuvad. 23. mai seisuga ei ole vaenlane tõendanud Bahmuti linna halduspiiride 100% kontrolli. Avdiivka suunal ründavad okupandid Marinka lääneosa: muutusi ei registreeritud. Jälle üks vaenlase katse rünnata Pervomaiske, seekord Pisky poolt, on ebaõnnestunud. Russistid kaotavad jätkuvalt tanke, jalaväe lahingumasinaid ja personali. Svatove suunal on nagu tavaliselt, kõige raskem olukord Masjutivka lähedal. Vaenlase tegevust täheldatakse ka Serebrjanske metsamajandis. Praeguse seisuga on Bilohorivka (L) tegelikult pooleldi ümberpiiratud. Siverskyi ja Bilhorodi suunal on Ukraina-meelsete jõudude haarang Grayvoronile lõppenud. Vaenlane avaldab Ukraina riigipiiri lähedal videoid.UA hinnang ru kaotustele

UA hinnang ru kaotustele

________________________________________________________________________________

 • Vene propagandistid said nüüd F-16d hammaste vahele. Korotšenko usub, et Ukraina piloodid on F-16 peal treeninud juba mõnda aega, kuid seni varjavad kõik seda. No Roman Svitan räägib juba eelmise aasta keskpaigast, et USA eraldas 100 milj UA pilootide väljaõppeks ja sots meedias on ka levinud fotosid UA pilootidest USAs.

 • Maljar. Vene Föderatsioon mõtleb osa vägede välja viimisele Ukraina territooriumilt. Pärast seda, kui Belgorodi oblasti territooriumile sisenesid relvastatud Vene vastupanuliikumise liikmed senise valitsuse vastu, kerkis Moskvas üles küsimus osade vägede ümberrühmitamise kohta, mille nad paiskasid lahingusse Ukraina vastu. Kaitseministeerium rõhutas, et Ukrainal pole mingit pistmist relvastatud Venemaa osalistega, kes osalevad senise Venemaa valitsuse vastases vastupanuliikumises. Ps! Üks Belgorodi opsi eesmärke!
 • Prigožin nimetas UA armeed üheks tugevamaks armeeks ja rääkis Vene Föderatsiooni ebaõnnestumistest. Vene sõjalise erafirma “Wagner” omanik Jevgeni Prigožin ütles, et Ukraina armee on praegu üks tugevamaid. Ta märkis, et nn Venemaa erioperatsiooni plaan Ukraina “demilitariseerimiseks” kukkus täielikult läbi. “Tänapäeval on ukrainlased üks tugevamaid armee. Neil on kõrge organiseerituse tase, kõrge väljaõpe, kõrge intelligentsus. Neil on erinevad relvad, nad töötavad mis tahes süsteemidel: Nõukogude, NATO, mis iganes – võrdselt. edukas.” , ” kiitis “Putini kokk” ZSU-d.
 • Homme arutatakse Ramsteinis Ukraina õhutõrje tugevdamist, laskemoona varustamist ja hävitajate F-16 üleandmist, ütles Pentagoni pressiesindaja Ryder. Ta selgitas, et Ukraina pilootide väljaõpe toimub Euroopas, kuid hävitajate arvu ja üleandmise kuupäeva kohta ta täpsemat infot ei andnud. Samal ajal teatas USA, et alustab ukrainlaste väljaõpet M1A1 Abrams tankidel “umbes järgmisel nädalal”.
 • Prigozini intervjuust: Wagneri kaotused Bahmutis: Loomulikult on seda kõike võimatu täpselt arvutada. Kuid ma lisaksin Prigožini arvule veel 5000 nimetu surnud vangi. See tähendab, et surnute kaotus võis kogu aja jooksul olla 15 000 vangi. Haavatute arvu valemiga 1 kuni 1 võib viia samale arvule. Üldarvud näevad välja umbes sellised:

Vangid:

Kokku 50 000
15 000 tapetud
15 000 haavatut

Rindele jäi 5000

26 000 tagastati
± 4000 sai palgasõduriteks

Palgasõdurid:

Kokku 26 000
10 000 tapetud
10 000 haavatut

Rindele jäi 6000

 • “Valge Rex” “Vene vabatahtlike korpusest” ja “Caesar” “Freedom for Russia Legionist” andsid piiriäärses seni avalikustamata piirkonnas intervjuu enam kui 100 Ukraina ja lääne meedia esindajale. Nad teatasid, et nende organisatsioonid jätkavad Venemaa vabastamist Putinist ja tema rahvast – kuna Putini mingilgi viisil tagandamisest ei piisa, tuleb süsteemi muuta. Eesmärgi saavutamiseks kavatsevad nad juhtida pealetungioperatsioone Belgorodi, Brjanskisse, Kurskisse ja Moskvasse.

Image

 • Xi Jinping on juba leidnud asendaja Kremli diktaatorile Vladimir Putinile. Hiina korraldusel võib Venemaa uueks presidendiks saada Mykhailo Mishustin. Seda rääkis sõjaväeekspert Roman Svitan ajakirjale Fabryka Novyn. Kas sõja pöördepunkt on saabunud? Millistel tingimustel lähevad Kalinowski rügement ja Poola vastu Valgevene sõjaväele? Kas peaksime ootama suurt mässu Vene Föderatsioonis? Sellest ja muudest asjadest – intervjuus Jevgenia Kutnovaga.
  00:08 Xi leidis Vene Föderatsioonile uue presidendi
  02:50 Kas Vene Föderatsioonis toimub mäss?
  04:44 Prigožin tunneb end lüüasaanuna
  10:37 Kas valgevenelased viiakse Brjanski oblastisse?
  14:32 Poola valmistub Valgevenes relvastatud riigipöördeks
  15:50 Krimmi silda rünnatakse rakettidega
  17:43 Läbimurre Rostovi oblastisse
  19:00 Kas sõja pöördepunkt on saabunud?
  22:55 Vene Föderatsioon teatab, et Zalužnõi sai haavata
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 24 May. Please read thread below for full image text.

 • RU armee 110. brigaadi goy-kaheksa Vene sõdurid andsid teadaolevalt Avdiivka lähedal UKR 59. motoriseeritud jalaväebrigaadile alla. UKR õhutõrje teatas, et Vene ründehelikopter Ka-52 kukkus alla.

Image

 • Zelensky. Pidasin täna peakorteri esimese koosoleku pärast kõiki olulisi visiite, kohtumisi ja otsuseid – kaitseotsuseid, mille kallal oleme juba päris pikka aega tegelenud ja nüüd saame need koostöös partneritega. Esiteks puudutab see lennunduskoalitsiooni – Ukraina jaoks moodsate hävitajate koalitsiooni.Teeme kõik, et lühendada aega tulemuseni, uute ja võimsate Ukraina pilootidega lennukite ilmumiseni Ukraina taevasse. On selge, et see globaalne samm võimaldab meil oma kaitsevõimet laiendada. Sest ainult võimsate lennukitega saab õhutõrjesüsteem terviklikuks.Ja teisest küljest on esimene Ukraina F16 üks tugevamaid signaale maailmast, et Venemaa kaotab ainult omaenda agressiooni tõttu – see on nõrgem, ta isoleerub veelgi. See on signaal, et Venemaa terror on kaotanud ja meie maailm, mis põhineb austusel iseseisvate rahvaste vastu ja rahvaste õigusel valida oma tee, on säilinud.

  Valmistame ette kõik vajalikud alused, et selline meie õhuüleminek toimuks võimalikult kiiresti ja efektiivselt.

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 24, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar