Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 25. mail

OPOLUKORD 25052023

Vene väed korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont ning jätkasid piiratud maapealseid rünnakuid Bahmuti äärealadel ja piki Avdiivka-Donetski linna joont. Okupandid jätkavad Ukraina positsioonide tulistamist Lõuna-Ukrainas.

25. mai öösel ründas vaenlane Ukrainat “Shahed” droonidega. Kokku registreeriti 36 drooni lähenemine põhja- ja lõunasuunast. Kõik 36 “Shahedí” hävitati! 24. mail andis vastane 30 õhulööki ja sooritas 39 MLRS rünnakut Ukraina vägede ja erinevate asulate positsioonidele. Vastane keskendub jätkuvalt oma jõupingutused Kupyanski, Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka suundadel. Ülaltoodud rindealadel fikseeriti 28 rünnakut.

Ukraina õhujõud andsid 7 õhulööki vastase vägede ja sõjavarustuse koondumisele. 24. mail tuliistasid Ukraina väed alla 3 Shahed drooni ja 1 vaenlase luuredrooni Orlan-10. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 2 vägede kontsentratsiooni, 4 laskemoonaladu, 1 elektroonilise sõja jaama, 4 suurtükiväe positsiooni ja 4 olulisemat vastase sihtmärki.

UA hinnang ru kaotustele

__________________________________________________________________________

 • Belgorodi haarangu läbi viinud venelased on juba Ukrainas. Nendel Sumy piirkonnas tehtud fotodel on Vene vabatahtlike korpuse ja “Venemaa vabaduse” leegioni võitlejad. “Vene vabatahtlike korpus” väidab, et kaks nende võitlejat said operatsiooni tagajärjel vigastada, hukkunuid ei olnud, leegion “Venemaa Vabadus” teatas kahest hukkunust. Samuti on teateid tabatud trofeedest – APC-dest, relvadest ja varustusest. Vabatahtlikud nimetavad operatsiooni kordaläinuks, kuna suutsid “takistamatult” siseneda Venemaa territooriumile ja naasta Ukrainasse.

Image

 • Enne Ukraina okupatsiooni lõppu võib Venemaa olla sunnitud alustama sõda Baltikumi või Poola vastu. Venemaa põhiülesanne on USA Euroopast välja visata, siis on võimalik realiseerida idee Suurest Euraasiast Vladivostokist Lissabonini. .— Satanovski kokkuvõte geopoliitilistest eesmärkidest

 • Kuigi lahingud jätkuvad, on RU Wagneri grupi väed kindlustanud Bahmuti kõige külgnevad linnapiirkonnad. UA haldab side- ja varustusliine (LOCS) ning tema positsioonid Chasiv Yaris domineerivad endiselt külgneval territooriumil.

Image

 • CV90 Slovakkias kuid paar päeva vana video ning need peaks olema või siis sisenema juba Ukrainasse.

 • Lõuna-Korea kaalub pärast kohapealse olukorra uurimist laskemoona üleandmise võimalust Ukrainale, ütles riikliku julgeoleku nõunik Cho Tae-yong. “Siiani oleme andnud Ukrainale humanitaar- ja finantsabi. Plaanime (laskemoona tarnimise võimalust. – Toim.) pärast kohapealse olukorra jälgimist ja muude olukordade valguses edasi kaaluda,” Cho Tae-yong ütles, rõhutades, et seni ei ole plaanis saata Soulil ei ole Ukraina jaoks laskemoona.
 • USA kiitis heaks ühe NASAMSi õhutõrjeraketisüsteemi (SAM) ja selleks vajaliku varustuse võimaliku müügi Ukrainale 285 miljoni dollari eest, selgub Kaitse- ja Julgeolekuagentuuri (DSCA) kodulehel avaldatud teatest. osa kaitseministeeriumist. “Selle varustuse ja toetuse kavandatav müük ei muuda põhilist sõjalist tasakaalu piirkonnas” ega mõjuta negatiivselt USA lahinguvalmidust, teatas DSCA.
 • Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu saabus Minskisse, et osaleda Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsioonis (CSTO) osalevate riikide kaitseministrite nõukogu istungil.
  Venemaa kaitseministeeriumi teatel arutavad kaitseministeeriumi juhid kohtumisel väljakutseid ja ohte sõjalisele julgeolekule kollektiivse julgeoleku piirkondades, organisatsiooni formaadis kriisidele reageerimise süsteemi täiustamise küsimusi, samuti vastastikust huvi pakkuvate teemade arv.
 • Neljapäeval toimub Minskis CSTO riikide kaitseministrite kohtumine. Kuid Valgevene võimud ei loota riigi kaitsmisel mitte ainult selle organisatsiooni, vaid ka tavakodanike abile. Päev varem avaldati riiklikus õigusalase internetiportaalis seaduseelnõu “Rahvamiilitsa kohta”. Nüüd peab parlament selle heaks kiitma ja tuhanded valgevenelased saavad hankida relvi, et kaitsta oma kodumaad vaenuliku sissetungi eest. Ilmselgelt tajutakse Ukrainat ennekõike ohuna. Eksperdid usuvad aga, et hoolimata Minski ja Kiievi vastastikusest vaenulikkusest pole kumbki pool huvitatud relvakonfliktist.
 • Ukraina on ametlikult eitanud teateid Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi “raskete vigastuste” kohta. Päev varem levitas meedia infot, et ta sai mai alguses Vene vägede poolt Hersoni lähedal Posad-Pokrovskoje küla lähedal asuvale komandopunktile raketirünnaku käigus peavigastuse ja mitu šrapnellihaavu. Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (NSDC) sekretär Oleksiy Danilov ütles Twitteris, et Zalužnõi kohtus kolmapäeval ülemjuhataja peakorteris.
 • Budanov sai raskelt haavata. See juhtus ühe lahingumissiooni ajal Ida-Ukrainas. Vaatamata raskele vigastusele suutis ta esijoonest omal jõul läbi saada. See oli esimene kord, kui GUR-i juht sellest rääkis.

Image

 • Moskva ja Minsk allkirjastasid dokumendi tuumarelvade paigutamise kohta Valgevenesse. Venemaa plaanib juuliks ehitada Valgevenesse tuumarelvade hoidla, mille hoidmise korra on pooled juba kokku leppinud. Jah, kontrolli selle üle ja tuumalöögi otsuse langetab Venemaa pool. Nii teatas Vene Föderatsiooni kaitseminister Sergei Šoigu, vahendab Vene massimeedia. 25. mail jõudis ta Valgevene kolleegi Viktor Khreniniga kokkuleppele Venemaa mittestrateegiliste tuumarelvade paigutamises Valgevene territooriumil asuvasse spetsiaalsesse hoidlasse. Teatatakse, et Valgevene sai Venemaalt Iskander-M raketikompleksi, õhutõrjeraketisüsteemi S-400 ning lõpetas ka lennukite Su-25 moderniseerimise võimaluseks kasutada “tuumaseadmetes lennundusvahendeid”. Samuti on Valgevene sõjaväelased läbinud väljaõppe Venemaal asuvatel harjutusväljadel eesmärgiga seda tehnikat omandada.
 • Briti luureraport

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 25 May 2023.

 • Vangide vahetus

 • Kreml võib õhkida kasutatud tuumakütuse hoidlaid. Militaarekspert Roman Svitan rääkis, kui suur on tõenäosus, et Venemaa diktaator Vladimir Putin annab käsu lüüa Ukrainas tuumahoidlaid, kuidas Kremli liider soovib kaitsta Belgorodi, Brjanski ja Kurski piirkondi ning kes võib presidendi tappa. Vene Föderatsioonist. Sellest ja muudest asjadest – intervjuus Jevgenia Kutnovaga.
  00:12 Moskvas põles Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi hoone – mis see oli?
  01:32 Kas Šoigu vahetatakse välja?
  01:44 Kuidas tahab Moskva Kiievi tuumarelva alla saada?
  07:29 Kas võime öelda, et CSTO kukub kokku?
  08:52 Kas olukord läbimurretega Venemaa piiril jätkub?
  09:52 Kuidas tahab Putin tugevdada Belgorodi, Brjanski ja Kurski piirkondi?
  12:55 Wagner hakkab Bahmutist lahkuma – kas see on katse rindelt põgeneda?
  15:44 Putini ja Prigožini mõrv – kuidas see juhtuda saab?
  19:27 Okupandid viivad Krimmist sõjalist dokumentatsiooni – mida see tähendab?
  21:13 Milliseid julgeolekugarantiid saab NATO Ukrainale pakkuda?
 • Venemaa viis läbi edutuid operatsioone Novokalynove & Avdiivka suunas. UA teatab õhurünnakutest Novokalynove, Stepove ja Avdiivka lähedal. RU tulemissioonid viidi läbi Novokalynove, Avdiivka, Karlivka, Pervomaiske ja Netaylove vastu.

Image

 • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja militaarekspert Oleg Ždanov ütles, et Vene mässulised hävitasid oma haarangu tulemusena Belgorodi oblastis enam kui 100 Vene sõdurit ja suur hulk seadmeid, mille nad viskasid DRG väljatõrjumiseks Vene Föderatsiooni territooriumilt. Pärast seda erioperatsiooni otsustas Moskva piiri tugevdamiseks osa vägesid kiiresti Donbassist välja tuua – nüüd otsustatakse, millised üksused välja tuuakse.
  Esiotsa lähevad asjad hoopis teisiti: Belogorovka on poolringis, Bahmut on rahulik ja Avdiivka lähedal on venelased taas võidetud.
 • Valgevenes võib alata rahva relvastatud ülestõus, mille eesmärk on kukutada Valgevene isehakanud presidendi Aleksandr Lukašenka režiim. Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Venemaa sekkub, kui see juhtub. Ukraina relvajõudude kolonel reservis, sõjaväeekspert, instruktorpiloot Roman Svitan reageeris YouTube’i kanali 24 striimi ajal Peskovi väitele, et Venemaa “vabastab” Valgevene.
 • Wagneri grupi väed on kindlustanud enamiku Bakhmuti külgnevad linnapiirkonnad. Hajutatud võitlus jätkub Khromove S-piirkondades. RU väed tõrjuti taas Ivanivskes.

Image

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 25, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *