Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 26. mail

OPOLUKORD 26052023

Ukraina piiras oma sõjablogijate ja telegrammi kanalite infokanaleid. Vene võltsingute leviku tõttu andis tippjuhtkond korralduse luua ametlik linnatelegrammikanalite võrk. Kanalites avaldatakse vaid ametlikult kinnitatud infot. Ametliku teabeallikaga ühenduse loomiseks tuleb valida oma linn. Operatiivolukorras muutuseid ei ole. Vene väed jätkasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja Kreminnast lõunas, Bahmuti ümbruses, kuna Wagneri grupi väed alustasid väidetavalt linna rindealadelt lahkumist ning Avdiivka-Donetski linna joonel. Vene allikad väitsid, et Vene väed tulistasid Krimmi kohal alla kuus drooni.

Eile õhtul ja öösel sooritasid Venemaa terroristid Ukrainas järjekordse raketi- ja UAV Shahed õhurünnaku. Rünnak algas 25. mail kell 22.00 ja kestis 26. maini kella 5.00-ni. Seekord nihutas vastane löögi suunda itta, rünnates kriitilise infrastruktuuri objekte ja Ukraina kaitseväe objekte. Kokku registreeriti 17 erinevat tüüpi raketti ja 31 drooni:

 • 10 tiibraketti пі-101/ -10-555 Tu-95ms lennukitelt Kaspia mere piirkonnast;
 • 7 õhutõrje juhitavat raketti c-300 / c-400 Tokmaki piirkonnast (t. o. Zaporizhzhya piirkond );
 • 31 Iraani drooni “Shahed-136/131” lõuna- ja põhjasuunast.

Ukraina hävitas.

 • 10 X-101/x-555 tiibadraketti;
 • 23 drooni «Shahed-136/131»;
 • 2 drooni “Orlan-10”, “Merlin-VR”.

Vastane keskendub jätkuvalt oma peamistes jõupingutustes Kupyanski, Lymani, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka suundadel kus fikseeriti 22 lahingkontakti. 25. mail sooritas vastane kokku 4 raketirünnakut. 1 rakett S-300 tabas Donetski oblastis Karlivka lähedal tammi. Seetõttu on teised lähedal asuvad asulad suures üleujutusohus. Lisaks andis vaenlane 55 õhulööke. Eelkõige kasutati 36 Iraani Shahedi lahingulennukeid, kusjuures kõik need õhusihtmärgid hävitati. Samuti teatati 19 MLRS-i rünnakust.

Ukraina õhujõud andsid 5 õhulööki vastase vägede ja sõjavarustuse koondumisele. Samuti hävitasid Ukraina kaitseväelased 25. mai päeval 1 vaenlase lennuki Su-25. Ukraina raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 1 komandopunkti, 1 õhutõrjeraketisüsteemi, 2 vägede kontsentratsiooni, 1 laskemoonaladu, 1 radarijaama ja 2 suurtükiväeüksust.

UA hinnang ru kaotustele

______________________________________________________________________________

 • Vene okupeeritud Berdjanskis asuv tehas sai tabamuse. Plahvatused on tugevad ja põhjustasid sekundaarseid plahvatusi. Arvata on, et Storm Shadows tabas laskemoonaladu.

 • Abramsid jõudsid Saksamaale12. mail.

Image

 • Tšehhi kaitseministeerium teatas, et Tšehhi armee sai esimese ratassoomuki TITUS (6×6), mille töötas välja Prantsuse firma Nexter Systems. 2018. aasta lepingu alusel ostetakse 62 ühikut. Tarneid alustati kolmeaastase hilinemisega. Soomukid monteeritakse Tatra šassiile Tatra Trucksis, mis kuulub Tšehhi-Slovakkia assotsiatsiooni Czechoslovak Group. Kokku tarnitakse 42 TITUS sõidukit juhtimis- ja staabi- ning sideversioonis ning 20 erivarustusega ICC soomukit, mida hakatakse kasutama täiustatud suurtükiväe vaatlus- ja juhtumis masinana.https://acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/armada-prevzala-prvni-obrnenec-titus–spicku-v-modernich-spojovacich-technologiich-244214/
 • 25. mail 2023 Koblenzis sõlmis Saksamaa föderaalne kaitsehangete agentuur Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr (BAAINBw) raamlepingu Saksa ettevõttega Krauss-Maffei Wegmann (KMW) 123 Leopard 2A8 uue tanki hankeks.Lepingu kindel osa näeb ette 18 uue modifikatsiooni Leopard 2A8 tanki väljatöötamist ja tarnimist Saksa armeele hinnaga 525,6 miljonit eurot kuni 2026. aastani. Leping sisaldab ka logistikapaketti, mis sisaldab varuosasid ja nende tankide hooldust viieks aastaks. Lepingu optsioon näeb ette 105 Leopard 2A8 tanki tarnimise kokkuleppehinnaga 2,4 miljardit eurot. Raamleping allkirjastati järgmisel päeval pärast seda, kui Saksamaa Liidupäeva eelarvekomisjon kinnitas vastava rahaeraldise. Ostetud tankid on esimesed alates 1992. aastast Bundeswehri ostetud täiesti uued Leopard 2 perekonna tankid.
  Eile jagasin teavet, et 24. mail 2023, teatas Tšehhi valitsus, et on andnud Tšehhi kaitseministrile Yana Tšernohhovale ülesande pidada läbirääkimisi uute Saksa tankide Leopard 2A8 ostmiseks. Kokku kavatseb Tšehhi Vabariik kümnendi lõpuks osta umbes 70 sellist tanki koos kohaletoimetamisega.
 • 24. mail 2023 sõlmis Tšehhi kaitseministeerium lepingu Rootsi kaitsehangete agentuuriga 246 jalaväe lahingumasina CV90 Mk IV ja nende baasil valmistatud soomukite omandamiseks Tšehhi armeele. Lepingu väärtus on 59,7 miljardit Tšehhi krooni koos käibemaksuga (2,71 miljardit dollarit). Jalaväe lahingumasinate tarne algus Tšehhi armeele on kavandatud 2026. aastasse.
  Allkirjastati ka kaks dokumenti: Kahepoolne leping Tšehhi kaitseministeeriumi ja Rootsi FMV vahel, mis reguleerib tsiviil- ja sõjalise koostöö aspekte seoses ostetud jalaväe lahingumasinatega ning tagab pikaajalise koostöö Tšehhi Vabariigi ja Rootsi vahel. Samuti kolmepoolne leping Tšehhi kaitseministeeriumi, FMV ja BAE Systems AB / Land Systems Hägglunds AB kui jalaväe lahingumasinate tootja vahel, on selle lepingu esemeks CV90 Mk IV sõidukite ostmine Tšehhi poolt. Rootsi pool võttis lepingute raames endale Tšehhi tööstuse osaluse jalaväe lahingumasina CV90 Mk IV tootmise ja tarnimise programmis vähemalt 40% ulatuses. BAE Systems Hägglunds sõlmis juba enne lepingu sõlmimist Tšehhi valitsusega lepingud viie peamise Tšehhi alltöövõtjaga – riigile kuuluva VOP CZ, VR Group ja eraettevõtetega Excalibur Army, Meopta ja Ray. Teatavasti peaks kokku olema kaasatud umbes 30 Tšehhi ettevõtet. Väidetakse, et šassii kokkupanek ja soomukite lõplik integreerimine viiakse läbi ettevõttes VOP CZ.
 • Vene Uurimisinstituut Burevestnik paneb kokku kaugjuhitavat lahingumoodulit BM-30-D “Spitsa” (32V01). Moodul on ette nähtud paigaldamiseks soomustatud sõidukitele KamAZ-43269 Shot (4×4) eriveoste saatmiseks ja kaitsmiseks, samuti kergekujulisena soomukitele K4386 Typhoon-VDV (4×4). Nende paigaldamine teistele Venemaa soomusmasinatele pole välistatud.

 • Briti luureraport

Image

 • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja sõjaväeekspert Oleg Ždanov ütles, et Ivanovo rajoonis Bahmuti lõunatiival asus Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi vastloodud “Veterans” PEC. läks rünnakule kaotatud positsioonide taastamiseks, kuid palgasõdurid said Ukraina relvajõudude vasturünnakust lüüa. Stupka trakti lähedal oli võimalik ka vaenlast tõrjuda. Tema sõnul on Bahmut muutunud venelaste jaoks tupiktee. Nad eeldasid, et lähevad siis Slovjanskisse ja Kramatorski, kuid selle tulemusena sattusid nad ummikusse: nad ei saanud Bahmutist välja, sest Ukraina relvajõud hõivasid domineerivad kõrgused peaaegu kogu linna ümber ja Bakhmut sattus tulekotti.
  Avdiivka juures kandsid venelased taas suuri kaotusi. Linnast lõuna pool hävitati mitu tanki ja suur hulk jalaväge. Avdiivka enda rünnaku ajal kaotas vaenlane soomusmasinaid ja palju jalaväelasi.
 • Roman Svitan rääkis järgmisest:
  –  ründeplaan on valmis!
  – tuumasimulatsioon Valgevenes
  – Ukraina taastab oma tuumastaatuse
  – mürsu nälg Vene Föderatsiooni sõjaväes
  – Relvajõud valmistavad ette lahinguvälja Melitopolis
 • Zelensky juhtis Stavkat.
  Küsimused on ilmselged. Rindejoon, meie kaitse, meie aktiivne tegevus, meie sõdurite varustamine relvade ja laskemoonaga, varustusega.Õhutõrje ja kaitse terrori eest. Päeva jooksul saan teateid olukorrast Dnipros ja järjekordse streigi tagajärgede likvideerimisest. See on puhas julmus: Vene rakett, ballistika – haigla ja veterinaarkliiniku vastu. Täiesti haiged olendid.

  Praeguse seisuga on löögi tagajärjel surnud kaks inimest… Minu kaastunne omastele ja sõpradele! Prahi koristamine pole veel lõppenud. Vigastada sai üle 30 inimese, sealhulgas kaks last.

  Teeme kõik võimaliku, kõik võimatu, et kiirendada suurema hulga ja kvaliteetsete õhutõrjesüsteemide tarnimist Ukrainasse – see on sõna otseses mõttes igapäevane koostöö partneritega.

  Selle nädala jooksul oleme teinud olulisi edusamme ka Ukraina kaasaegse lennunduse osas, millest saab meie õhukaitse võtmekomponent. Me liigume kaitse moderniseerimisel kiiremini, kui pool aastat tagasi võis ennustada.

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 26, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar