Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. mail

OPOLUKORD 30052023

Venemaa ründeoperatsioonide tempo Bahmutis ja selle ümbruses on endiselt märkimisväärselt madal. Okupandid korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja piki Svatove-Kreminna joont,  jätkasid piiratud pealetungioperatsioone Avdiivka-Donetski linnarindel, keskendudes eelkõige Marinkale ning korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Donetski oblasti lääneosas ja laiendavad kindlustusi Mariupolis. Vene allikad väitsid, et Vene väed tõrjusid Zaporižžja oblastis relvajõudude operatsioonides Ukraina piiratud luuretegevuse. Allikate sõnul on UA suurendanud oma kontrolli all olevat ala Huliapole’st lõunas.

30. mai öösel kell 23.30-4.30 ründasid Vene okupatsiooniväed Iraani droonidega Shahed-136/131 taas Ukrainat. Kokku registreeriti põhjast ja lõunast 31 drooni-kamikaze starti.Õhutõrje vahendid hävitasid 29 UAVd.

Möödunud päeva jooksul on Venemaa Föderatsioon andnud kaks massiivset õhurünnakut üle Ukraina. Eile õhtul kasutas vaenlane tiibrakette X-101/X-555 ja Iraani BPLA “Shahed-136/131” lööke. 40 tiibraketist X-101/X-555 hävitati 36 ja 38 Shahed UAV’st hävitati kõik õhutõrje vahenditega. Eile pärastlõunal kasutas vastane Kiievi linna tsiviil- ja kriitilise infrastruktuuri objektidel operatiiv-taktikalise raketikompleksi Iskander tiib- ja ballistilisi rakette. Ukraina relvajõudude õhujõudude jõudude ja vahenditega hävitati 11 raketti 11-st.

Kokku andis vastane viimase ööpäeva jooksul 62 õhulööki ja sooritas 54 MLRS rünnakut. Kahjuks on hukkunuid tsiviilisikute hulgas, kannatada saanud eraelamud, muu infrastruktuur.

Vastane suunab jätkuvalt põhilised jõupingutused katsetele viia lõpule Luganski ja Donetski oblasti okupeerimine. Möödunud ööpäeva jooksul tõrjusid kaitseväeüksused 27 vaenlase rünnakut.

Vastane tugevdas kontrolli meetmeid Hersoni piirkonnas. Okupandid korraldavad massilisi haaranguid kohalike elanike majadesse ja korteritesse. Nad kontrollivad isiklikke dokumente ja mobiilseadmeid. Nii üritavad sissetungijad hirmutada kohalikku elanikkonda ja tuvastada Ukraina kaitseväelasi abistavaid inimesi.

UA õhuvägi andis 15 rünnakut vaenlase personali ja sõjatehnika fookuspiirkondadele. Samuti hävitati eelmisel päeval 4 erinevat tüüpi vaenlase luure UAVd. Raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 3 sõjatehnika fookuspiirkonda, laskemoonalao, 3 õhutõrje vahendit ja 3 olulist vaenlase sihtmärki.

 • Svatove suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Masjutivka.
 • Bahmuti suunal:
  • Ukraina Aidari pataljoni sõdurid ründasid Venemaa positsioone Klištšiivkast loodes. (allikas)
  • Vene suurtükivägi võttis sihikule Ukraina positsioonid Klištšiivkast loodes, mis näitab, et Aidari pataljoni pealetung oli edukas ja Ukraina väed liikusid asula poole. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Orikhovo-Vasylivka, Ivanivske.
 • Avdiivka suunal geolokatsioon näitab, et Ukraina väed liikusid edasi ja saavutasid tagasi varem kaotatud positsioonid Opytnest põhja pool.
 • Donetski suunal Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Marinka

UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________

 • Zelensky: Oleme kinnitanud oma vägede liikumiste alguskuupäevad, otsused on tehtud, tänan brigaade, kes selleks valmistusid – Presidendi õhtune kõneTäna oli väga pikk päev ja paljude meie inimeste jaoks algas see väga vara. Mitu Venemaa terrorirünnakut päevas. “Shakhed”, tiibraketid, ballistilised. Juhitavad õhupommid. Tänu meie õhukaitseväelastele, kõikidele taevakaitsjatele, õnnestus meil täna päästa vähemalt sadu elusid. Ainult ühe päevaga. Enamik šaheede ja rakette tulistati alla.Kui ukrainlaste käes olevad “Patrioodid” tagavad 100% Vene rakettide allatulistamise, kaotab terror. Mitte keegi teine ​​maailmas ei kasuta relvi kurjuse vastu tõhusamalt kui ukrainlased.
 • President Joe Biden Ameerika ajakirjaniku Alex Rofoglu küsimusele vastates. USA kaalub jätkuvalt kaugmaa ATACMS-rakettide üleandmist Ukrainasse. See, et Moskva õhurünnakuid Ukraina vastu suurenevad, pole Bideni sõnul üllatus. President rõhutas, et just seetõttu tuleks Ukrainale tagada “kõik, mida ta vajab”. Rakettide pakkumine on endiselt asjakohane.

Image

 • Briti luureraport

Image

 • Roman Svitan rääkis, miks mehitamata õhusõidukid lendasid Moskvasse ja Moskva eeslinnadesse, kas raketid võivad lennata Venemaa Föderatsiooni, miks diktaator Vladimir Putin ei kommenteeri viimaseid intsidente Venemaal ja mis on Kremli füüreri lõppeesmärk. Sellest ja muudest asjadest – intervjuus Jevgenia Kutnovaga.
  00:12 Kas droonirünnak Moskvale on Kiievi jaoks lahendus?
  03:52 Kas nad saavad Venemaad droonide asemel rakettidega tabada?
  06:39 Kas löögid Rubljovkale on sõnum venelastele?
  08:16 Miks Putin ei kommenteeri Moskva lööke?
  09:38 Šoigu järjekordne vale
  12:31 Kuidas karistada õhutõrje tulemusi fikseerivaid inimesi?
  19:22 GUR korraldas rünnaku Venemaa kaitsetehasele – mida Svitan sellest arvab?
  21:23 Mis on Putini lõppeesmärk?
  23:26 Kas Zaporižžja oblasti okupeeritud aladel on alanud puuvillahooaeg?
 • Ukraina relvajõudude reservpolkovnik, endine kindralstaabi ohvitser ja sõjaväeekspert Oleg Ždanov ütles, et Bahmuti okupatsioonikompaniid uus “Storm-Z” deserteeris pärast esimest lahingut. Relvadega relvastatuna võtsid nad sõiduki kinni ja põgenesid. Üleeile põgenes Lysõtšanskist ligi 40 süüdimõistetut.
  Linnas endas on ZSU-l korralikud ettevõtmised, eriti kõrghooned. Meie arta töötab käskivast kõrgusest väga hästi. Ukraina relvajõudude lõunatiival lähenesid nad Klištšiivkale: veel natuke ja Bahmut ümbritsetakse pooleldi ümber.
  Kuid venelased olid edukad ka teistes rinde piirkondades: Kupyani oblastis Masjutivka piirkonnas murdsid nad kaitsest läbi ja edenesid kilomeetri ning Pervomaiski rajoonis Avdiivka lähedal vallutasid venelased ühe positsiooni.
 • Putin ütles väriseva häälega, et droonirünnak Moskvale oli Ukraina vastus väidetavale Venemaa löögile Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi peakorterile. Ta nimetas hommikust droonirünnakut katseks “hirmutada Venemaa kodanikke”.
  «Moskva õhutõrjesüsteem töötas normaalselt, rahuldavalt. Kuigi on, mille kallal tööd teha… Mind isegi ei häiri, kui palju on ilmselt üritatud Venemaalt vastust esile kutsuda. Ilmselt on see loodud, nad provotseerivad meid tegevusi peegeldama. Vaatame, mida sellega peale hakata,” ütles Haagi tagaotsitav kurjategija ja vihjas provokatsiooni võimalusele Zaporožje tuumajaamas.
 • Putinil pole Prigožini jaoks kavalat plaani. Prigožin mõistis, et oli endast väljas, mistõttu muutus ta hüsteeriliseks. Sellest ka tema komplimendid ZSU-le ja FSB-le. Wagnerite juht läks nii kaugele, et esitas Zelenskile Zalužnõi kohta otseseid taotlusi. Mida Prigožin üritab saavutada? Mis tal mõttes on? Kas ta suudab võita? Tuntud Venemaa opositsioonipoliitik Leonid Gozman rääkis sellest Anastasia Fedorile. Kuidas kaotas Prigožin Bahmuti alluvuses karjääri? Miks see varsti likvideeritakse? Kes täpselt tema peale hambaid krigistab?
 • Venemaa on taas tabanud rakettidega Hmelnõtski piirkonda, kus sõjalised rajatised on varemgi plahvatanud. Seekord teatas Hmelnõtski oblasti osariigi administratsioon pärast lende rünnaku tulemused – seal oli Vene luure jaoks suurepärane teave. Sõjaväeekspert Mykhailo Samus usub, et ametnikel ei olnud vaja täpsustada relvajõudude kaotuste arvu ja selgitas nende andmete olulisust vaenlase jaoks.

 

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 30, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar