Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 31. mail

OPOLUKORD 31052023

Olulisi muutuseid opolukorras ei ole. Venemaa ja Ukraina ründeoperatsioonide tempo Bahmuti suunal püsib 30. mai seisuga madal. Lõuna suunal ei registreeritud rünnakuid. Okupandid korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Kupjanskist kirdes ja Svatovest loodes ning tegid marginaalseid edusamme Avdiivka-Donetski linna liinil. Positsioonilahingud jätkuvad Vodianest põhja pool ja Volodymyrivkast põhja pool. Viimastel päevadel on vaenlane Kamianskest lõuna pool aktiivselt ründeoperatsioone korraldanud. Vene allikad väitsid, et Vene väed korraldasid maapealse rünnaku Kreminnast lõuna pool.

Vene Föderatsioon andis eile Ukraina territooriumile järjekordse massilise löögi õhulöögi, kasutades Shahed UAD’sid. UA kaitsjad hävitasid peaaegu kõik droonid. Siiski on tsiviilisikute hulgas ohvreid, kannatada on saanud eraelamud, muud tsiviil- ja haldusinfrastruktuurid. Kokku sooritas vastane viimase ööpäeva jooksul 64 õhulööki ja 1 raketilöögi, tulistas reaktiivsüsteemidest 88 mürsku.

Vastane suunab jätkuvalt põhilised jõupingutused katsetele viia lõpule Luganski ja Donetski oblasti okupeerimine. Möödunud ööpäeva jooksul tõrjusid UA kaitseväeüksused 22 vaenlase rünnakut.

Ajutiselt okupeeritud Jaltas Krimmis võtavad Venemaa okupatsioonivõimud Ukraina kodanikelt, kes poolsaare okupeerimise ajal Venemaa kodakondsust ei võtnud, ebaseaduslikult ära kinnisvara. Sellistesse kodudesse asuvad elama Vene okupatsioonivägede sõdurid.

Agressor jätkab Venemaa kodakondsuse pealesurumist elanikkonnale erineval viisil. Stanõtsja Luganskis hoiatati ühe eelarvelise asutuse töötajaid, et juunis saavad palka vaid need, kes on registreeritud mõnes Venemaa pangas.

UA õhuvägi andis viimase 24 tunni jooksul 11 lööki vaenlase isikkoosseisu ja sõjatehnika aladele, samuti löögi õhutõrje raketikompleksile. Möödunud ööpäeva jooksul hävitati meie kaitsjate poolt 32 Shahedi tüüpi UAVd. Raketiväed ja suurtükiväeüksused tabasid 3 juhtimispunkti, vaenlase jõudude fookusala, 4 tulepositsioonil asuvat suurtükiväeüksust, õhutõrjeraketikompleksi, 3 kütuse- ja määrdeainete ladu ning raadioelektroonilist lahingujaama.

UA hinnang ru kaotustele

___________________________________________________________________________

 • Nad tegid seda jälle! Mida?  Venemaa kaitseministeerium on kuu aja jooksul teist korda “hävitanud” Ameerika õhutõrjesüsteemi Patriot. Vene klounil kindralleitnant Konašenkovil pole üldse usku, nii et Patrioti “hävitas” seekord kaitseminister Serhi Šoigu isiklikult. Ta tegi seda koosoleku ajal toolilt tõusmata. Ta ei esitanud mingeid tõendeid. Seega üritab ta end Moskvale suunatud droonirünnaku eest kuidagi varjata. Ukraina relvajõudude õhuväe pressiesindaja Juri Ignat eitas Šoigu sõnu. Ta täpsustas, et süsteem on puutumata: “Eile kompleks töötas: kõik Ballistilisel trajektooril lennanud Iskander-tüüpi sihtmärgid hävisid.”
 • Taani peaminister Mette Frederiksen teatas Taani valitsuse kavatsusest eraldada Ukrainale uus sõjalise abi pakett summas 17,9 miljardit Taani krooni (2,59 miljardit dollarit). Pakett on mõeldud Ukraina relvaostudeks sel ja järgmisel aastal. Märtsis asutas Taani sõjalise ja tsiviilabi fondi Ukrainale, olles sellesse juba panustanud 1 miljard dollarit, järgmisel aastal 10,4 miljardit krooni (umbes 1,5 miljardit dollarit).
 • USA senaator ütleb, et ukrainlased demonstreerivad peagi vastupealetungis muljetavaldavat jõudu. Lindsey Grahami sõnul peaks esialgne prioriteet olema mõne strateegilise asukoha tagasinõudmine. Ta märkis ka, et juba käivad formeerimisoperatsioonid, mis venitavad Venemaa kaitset ja ajavad vaenlase plaanid sassi.
 • Moldova president Maia Sandu.  Moldovas luuakse Moskva vastu võitlemise keskus. Sandu teeb ettepaneku asutada riiklik desinformatsiooni vastu võitlemise keskus “Patriot”, mis hakkab koordineerima ja ellu viima riiklikku infoturbe poliitikat ning tegelema propagandavastase võitlusega strateegilise kommunikatsiooniga. «Iga päev korraldavad Kreml ja kuritegelikud rühmitused hübriidrünnakuid, kasutades propagandarelva vaenu külvamiseks Moldovas, nõrgestades meie vastastikust usaldust ja usaldust riigi vastu. Kuna Kreml oma tankidega meieni ei jõua, sponsoreerib ta valede levikut meedias ja sotsiaalvõrgustikes, investeerides sellesse tohutult raha ning rahastab räpase rahaga kuritegelikke rühmitusi. Telekanalites ja internetis levitatav vale on muutunud kõige ohtlikumaks relvaks,» rääkis ametnik. President märkis ka, et sel moel ei lase valitsus riiki lõhestada ja nõrgestada ning aitab võidelda vaesuse ja korruptsiooniga. «Õigus sõnavabadusele on vaieldamatu väärtus ja on demokraatliku arengu aluseks, mille poole me kõik püüdleme. Aga sõnavabadus ei saa olla kattevarjuks valedele ja joovastusele,» lisas Sandu.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine sõja 461. päeva lõpus. “Praegu otsustatakse Ukrainas – meie maal, meie taevas -, kas vabadus ja tsivilisatsioon säilitavad sellel sajandil ülemaailmse juhtpositsiooni. Selle otsustame koos Ameerikaga, koos Euroopaga, koos kõigi meie liitlastega. ja koostööpartnerid. Aitäh kõigile, kes aitavad! Ja loomulikult tänan täna, nagu alati, meie sõdureid. Kõigile, kes praegu võitlevad Ukraina eest. Kõigile, kes on lahingumissioonidel, lahingupostidel. Avdiivski suund, Bahmuti, Maryinka, Šahtarski suund. Täname kõiki, kes kaitsevad meie positsioone Luganski oblastis ja Harkivi oblastis. Täname kõiki, kes kaitsevad Hersoni oblastis Zaporižžjat. Aitäh kõigile, kes hoiavad meie piiri tugevust”
 • Asjad arenevad

Image

 • Roman Svitan käsitles 31. mai uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – ulatuslik droonirünnak Kremli eliidi vastu;
  – Venemaa hullumeelsed Zalužnõi otsingud;
  – Putini reaktsioon plahvatustele Moskvas.
 • RU allikad näitavad, et Wagneri grupi üksused taganevad järk-järgult positsioonidelt Bahmuti operatsioonipiirkonna (AO) põhjapoolsetes osades. Nende jaamad antakse üle Vene kaitseministeeriumi vägedele.

Image

 • Venelased ajavad Patriote taga Iskanderitega.
 • Zelenskyi külastas Odesat ja pidas kohtumise piirkonna väejuhatuse ja õiguskaitseorganite juhtidega seoses Odesa hetkeolukorraga.
  Ta esitles äsja ametisse nimetatud Odesa piirkondliku osariigi administratsiooni juhti Oleg Kiperit. “See on meie iseseisva riigi prioriteetne piirkond,” märkis president.

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • mai 31, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *