Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 25. augustil

OPOLUKORD 25082023

Vene allikad teatavad, et “Zaporžžija” rindejoonel asuva Robotyne’i asunduse lähedal on käimas Lääne varustusega varustatud Ukraina relvajõudude suurrünnak, kus väidetavalt on rünnakule suunatud vähemalt 83 soomukit; Väidetavalt jälgis selle rünnaku ehitust Orikhivi lähedal täna varem FLIR-kaameraga varustatud Vene droon. RU suurtükiväe tulemissioonid näitavad, et UKR väed on Ichenkovest lõuna pool kontaktis.

Ukraina Lõuna operatiiv väejuhatuse pressiesindaja kapten 1. järgu Natalija Humenjuk teatas, et Vene väed viivad läbi täiendavaid külgmisi ümberpaigutamist Hersoni oblastist Zaporižžja oblasti rindejoonele, mis viitab sellele, et Ukraina väed on Vene kaitseliine piirkonnas veelgi halvendanud.

Vene väed viisid 24. augustil läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Lääne-Zaporižžja oblastis ning jõudsid väidetavalt edasi.

Ukraina väed viisid 24. augustil läbi pealetungioperatsioone vähemalt kahes rindesektoris ning edenesid Bahmuti lähedal ja Zaporižžja oblasti lääneosas.

Edu piki T-04-08 HWY telge on võimaldanud UA vägedel paigutada suurtükiväge Tokmaki tabamiseks. Arvatakse, et täppislöök tabass Venemaa juhtimiskeskust okupeeritud Tokmakis.

Image

Image

 

__________________________________________________________________

 • Ukraina kaitsejõudude  ülemjuhataja Valeri Zalužnõi ütles USA ametnikele, et Ukraina väed on läbimurde äärel, kommenteerides kriitikat vastupealetungi “aeglase tempo” kohta, teatab WSJ, viidates ühele nimetule USA ametnikule. Nimeta USA ametniku sõnul vastas Valeri Zalužnõi ühel vestlusel ameeriklastega: “Te ei mõista selle konflikti olemust. See ei ole võitlus mässuliste vastu. See on Kursk,” lisas komandör, viidates Teise maailmasõja põhilahingule Saksamaa ja NSV Liidu vahel.
 • UA väed viisid läbi reidi RU sõjaväeobjektide vastu okupeeritud Krimmis. NSW elemendid maabusid Mayaki lähedal, sihtides tõenäoliselt Vene Nebo-M & Kasta-2E2 radarijaamu Tarkankuti neemel. «Ukraina MDI viis 24. augusti öösel mereväe toel läbi operatsiooni ajutiselt okupeeritud Krimmis. Olenivka ja Majaki asulate lähedal maandusid kaldal paatide eriüksused,» seisis luure peadirektoraadi avalduses. Operatsioon oli edukas – tulevahetuse tagajärjel kandsid okupandid kaotusi nii varustuses kui ka personalis. Sõdurid tõstsid hoonele Ukraina lipu ja lahkusid

Image

 • 25. augustil kell 14.50

Image

 • T-10

 • Leiti Prigožini alla kukkunud lennuki tiiva tükid ja telik. Õhutõrje jälgi – raketi kilde ja nende jälgi pole näha.
 • 2023. aasta 25. augusti öösel andis vaenlane löögi rakettidega Musta ja Aasovi mere vetest. Kaks tiibraketti Kh-59 Mustalt merelt ja kaks tiibraketti Kalibr väikeselt raketilaevalt Aasovi merelt tulistati Su-34 lennukitelt lõunapiirkondade suunas. Samuti registreeriti ühe “Shaheed” UAV käivitamine Primorsko-Ahtarski suunalt. Kõik viis sihtmärki hävitati õhutõrje vahenditega.

 • Saksamaa andis üle Ukrainale uue sõjalise toetuse paketi:
  • 64 raketti õhutõrjesüsteemi Patriot jaoks
  • 10 droonituvastus andurit,
  • 10 RQ-35 Heidrun drooni,
  • 16 Mercedes-Benz Zetrot,
  • 510 000 padrunit tulirelvade jaoks.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 548. sõjapäeva lõpulKõik lepingud, mis meie partneritelt koju tõime, on juba täitma hakatud. Esiteks F-16 lennukid. Ülesanded on ilmsed. Rahvusvahelised on koolitusmissioonide maksimaalne laiendamine. Sõjavägi – infrastruktuuri ettevalmistamise maksimaalne kiirendamine, pilootide, inseneride lähetamine – Ukraina valmisoleku täielik kindlus. Ja kõik koos – maksimaalne lähenemine hetkele, mil F-16 aitab meil Vene terroriste eemale hoida.Toimus täna visiitide tulemuste põhjal koosolek. Pikk kohtumine. Koordineerimise küsimus puudutab täpselt lennukeid. Uute kaitsepakettide koostamine – täpselt sellise sisuga, mida meie sõdurid vajavad ja millest nad mulle rindel käies rääkisid.Samuti valmistame sügiseks ette oma uusi rahvusvahelisi üritusi, uusi samme suhetes partneritega, mis peaksid Ukrainat tugevdama. Sügis tuleb meie diplomaatia seisukohalt rikkalik.
 • Kreeka ütleb üles lepingu Venemaaga õhutõrjesüsteemide Tor-M1 ja Osa-AKM hoolduseks, kuna soovib need Ukrainale üle anda. Kreeka armeel ja õhuväel on 21 õhutõrjesüsteemi Tor-M1 ja 38 Osa-AKM.

 • Soomes peeti kinni Meltšakovi kaasosaline ja DShRG “Rusich” juht Jan Petrovski kutsungiga “Slavjan”. Ta arreteeriti kuu aega tagasi. Vahistamise ajal paigutati ta Soome migrantide kinnipidamiskeskusesse. Tema kinnipidamise põhjust nimetatakse Schengeni ala “rändeseaduste rikkumiseks”. Petrovski viidi üle vanglasse, kus viimaste uudiste kohaselt ei oodata teda pärast trahvi maksmist Venemaale väljasaatmist, vaid väljaandmist, mida Ukraina on juba taotlenud. DShRG “Rusich” läheb endiselt Kiievisse, kuid ühe nüansiga
 • Viktor Orbán paljastas Tik Tokis, et Ungari ühineb Rheinmetalli arendusprogrammiga KF51 Panther. Rheinmetall Landsystem KF51 Panther on praegu arendusfaasis, pole masstootmiseks valmis. Samuti on kahtlusi Rheinmetalli õigustes toota Leopard 2 šassii, mis on KF51 Pantheri demonstraatori aluseks.
 • UA hoiab ühendust raudteel Bahmuti lõuna pool.
  Venemaa korraldab õhu- ja suurtükilööke kogu Bahmuti operatsioonipiirkonnas. Liinid on hinnatud suhteliselt staatiliseks.

Image

 • Arestovich ja Golovanov. Teena nr 1 täna on UA edu Tokmaki suunas. Ja teema nr 2 on UA löögid Krimmi.

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 422 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • august 25, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *