Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 27. augustil

OPOLUKORD 27082023

Vaenlane üritab ümber grupeeruda, et optimeerida jõude edasiseks kaitseks (lõuna ja Bakhmut) või rünnakuks (Svatove suund). Lähitulevikus olukord taktikalisel tasandil muutub jätkuvalt, kuna mõlema poole jõud on endiselt arvestatavad ning ei vaenlasel ega UA’l pole märkimisväärset eelist ja ülekaalu.

27. augusti öösel andis vaenlane löögi tiibrakettidega Kh-101/Kh-55/Kh-555. Tiibraketid tulistati 5 strateegiliselt lennukilt Vene Föderatsiooni õhuruumist Engelsi piirkonnast. Kokku fikseeriti kuni kaheksa sihtmärki. Õhutõrje hävitas kesk- ja põhjaregioonis neli Kh-101/Kh-55/Kh-555 tiibraketti. Ülejäänud õhusihtmärgid on ilmselt valed, tabamise kohta info veel puudub.

Natalja Gumenyuk öise rünnaku kohta. Vene taktika on Ukraina kaitsjatele juba selge, kuid 27. augusti öösel kasutas vaenlane väga keerukat manöövriskeemi, et leida võimalusi tulevaste rünnakute jaoks ohutute marsruutide rajamiseks. Manööverdatakse või rünnatakse rakettide ja droonidega õhutõrjesüsteemide ja -vahendite kurnamiseks.

Image

Vene väed viisid väidetavalt läbi pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna joont ja Lääne-Donetski oblastis. Jätkuvalt tulevad teated, et vene väed paigutavad üksuseid ümber Luganski oblasti Kreminna piirkonnast Zaporižžja oblasti lääneosas asuvasse Robotyne piirkonda.

Ukraina väed on saavutanud veelgi taktikaliselt olulisi edusamme Zaporižžja oblasti lääneosas. Mitmed Ukraina ja Venemaa allikad teatasid, et Ukraina väed liiguvad edasi läbi Venemaa ettevalmistatud kaitsepositsioonide kõige keerulisema lõigu.

 • Svatove suunal:
  • Ukraina vägede hiljuti avaldatud geolokatsiooniga videol on näha Venemaa edasitung Raihorodkast lääne pool Nadija ja Novojehorivka suunas. Vaenlane näib kontrollivat lähedal asuvat kõrgendikku. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest Novojehorivka piirkonnas:
 • Bahmuti suunal Ukraina PS teatel tõrjuti vene rünnakud Orikhovo-Vasylivka, Klishchiivka piirkonnas.
 • Avdiivka suunal tõrjus UA rünnaku Stepove’le.
 • Donetski suunal tõrjus UA rünnakud Marinka’le.
 • Zaporozje suunal:
  • Ukraina väed saavutasid edu Novopokrovkast edelas. (allikas)
  • Ukraina väed tungisid Novoprokopivkast itta ja surusid vaenlase esimese kaitseliini taha. (allikas)
  • Robotino piirkonnas käivad lahingud kõrgendike ja juurdepääsu pärast Tokmaki operatsiooniruumi. UA on edasi pääsenud kõrgendikule 140,4, mis on Verbove kohal. Samuti tabati russiste kõrgendiku 121,4 piirkonnas ja Krõva kuristikus. Geograafilised asukohad näitavad, et  Robotino vasaku külje laiendamist. Sõdurid ise kirjutavad, et edasiliikumise jätkamiseks on vaja küljed kindlustada, vastasel juhul on oht “tulekotti” jäämiseks. Okupandid üritavad ukrainlaseid peatada kuid kõik reservid on kaasatud tiibadel toimuvasse. UA laiendas läbimurdejoont 6-8 km kaugusele Ocherevatoye suunas. Agressor on kaotanud peamise suurtükiväe positsioonide ala.
 • Krimmis korraldasid Ukraina luure peadirektoraadi üksused 24. augustil reidi Olenivka asula ümbruses.

_______________________________________________________________

 • Poola turueided räägivad, et Borsuk IFV saab standardina CRT komposiit-kummist roomikud. Komposiit roomikul on palju suurem vastupidavus miiniplahvatuse ja improviseeritud lõhkeseadmete (IED) suhtes. Komposiit roomikud võivad olla 10% kallimad kui traditsioonilised terasroomikud kuid see tasub end nende elutsükli jooksul ära, kuna need ei vaja remonti ja on terasest vastupidavamad. Komposiitkummist roomikusüsteem vajab elutsükli jooksul 80% vähem hooldust kui traditsioonilised roomikud.
 • Gulagu.Net: Prigozin – “Parem tapke mind. Aga ma ei valeta, pean ausalt ütlema, et Venemaa on katastroofi äärel. Ja kui neid kruvisid täna ei reguleerita, laguneb lennuk õhus.” Prigožin tapeti. Tema lennuk lagunes õhus. Ja Venemaa on tõesti katastroofi äärel. Tähtis on sõda peatada, sõjavägi – võimalikult kiiresti riiki naasta. Veel pole hilja. Täna saime sõnumi ühelt Jevgeni Prigožini lähedaselt inimeselt. See inimene ütles, et PMC juht Wagner tajus meid kui vaenlasi, kuid austas meid meie järjekindluse ja sihikindluse eest. Mees ütles, et saadab meile paki kõvakettaga Jevgeni Prigožinilt. Nagu me aru saame, täidab ta Prigožini viimaseid korraldusi, kes kahtlustas, et ta võidakse tappa ja oli midagi olulist ette valmistanud. Meil pole põhjust seda meest usaldada, nagu meil pole põhjust usaldada Prigozinit. Kui aga paki kätte saame, võtame kasutusele kõik turvameetmed ja teavitame Teid üksikasjadest peale sisuga tutvumist.
 • augustil 2023 toimus Poolas, Minskis-Mazowiecki lennuväljal, Lõuna-Korea lennukitootmise ettevõtte Korea Aerospace Industries (KAI) poolt toodetud kahe esimese kerge lahingulennuki FA-50GF Fighting Eagle avalik esitlus, mille sai Poola õhuvägi. Poola sabanumbritega “5001” ja “5002” lennukid asusid teenistusse Minsk-Mazowieckis paikneva Poola õhujõudude 23. taktikalise lennubaasis. Tseremoonial osales Poola kaitseminister Mariusz Blaszczak. Leping 48 kerge lahingulennuki FA-50 ostmiseks sõlmiti 16. septembril 2022. Esimene leping, mille väärtus on 3,3 miljardit Poola zlotti (700 miljonit dollarit), näeb ette kaheteistkümne FA-50GF (plokk 10) lennuki tarnimise KAI-lt ja teine ​​leping, mille väärtus on ligikaudu 15,6 miljardit zlotti (2,3 miljardit dollarit), 36 kerget hävitajat FA-50PL modifitseeritud versioonis. Mõlemad lepingud sisaldavad ka logistika-, koolitus- ja tehnilise toe pakette. https://defence24.pl/sily-zbrojne/fa-50-na-radom-air-show-2023
 • Vanakesed sõdivad Ukrainas omavahel. Leopard-1 ja AMX-10RC on eelmise sajandi viiekümnendatel sünnitatud raud. Nii ka T-54 ja T-55. T-62 on viimase kahe edasiarendus. Vanakesed aga üksteisele võrdsed vastased mis suudavad omavahel võidelda oma põhirelvastuse abil. Leopard 1 eeliseks on mobiilsus ning uuemates moderniseeritud versioonides ka tulejuhtimissüsteem, relvastuse stabiliseerimine või termopildi vaatlus- ja sihtimisseadmed. Seevastu T-54/55 i T-62 on parema soomukiga (eriti BDD lisasoomusega varustatud variandid). Nende masinate torni ja kere esisoomuse teatud pinnad on vastupidavad paljudele 105 mm kahuri laskemoona tüüpidele. Kindlasti on venelaste eeliseks tankide T-54/55 ja T-62 suurem hulk ja saadavus. Neid masinaid on juba mitu kuud remonditud (mõnikord piiratud ulatuses moderniseeritud) ja rindele saadetud. Ukraina relvajõududel on alles hiljuti käes esimene partii Leopad 1-sid, mille remont ja tarned kulgevad üsna aeglaselt. Samuti ei ole nende tankide piiratud moderniseerimisega seotud suuri töid.https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/wojownicy-zimnej-wojny-na-ukrainie
 • Alates täiemahulise sissetungi algusest ei ole Vene okupandid mõnel rindepiirkonnal üldse edasi pääsenud ning parteide positsioonid on 2015. aasta seisuga püsinud. Kui võtta Avdiivka kaitsjate garnisonist äärtel olevad territooriumid, suutis vaenlane edasi liikuda 7-16 kilomeetrit. Kaitseministeeriumi viimastel andmetel takistavad Ukraina kaitsejõud vaenlase edasiliikumist. Vene okupandid võitlevad transporditeede ja võtmekõrguste pärast, et neid kontrollida ja edasi liikuda. Tegelikult on seal juba aasta aega kestnud väga pikk ja äge võitlus.

 • Vene Föderatsiooni uurimiskomitee: “Kõigi 10 Tveri oblastis lennuõnnetuses hukkunud inimese identiteedi uurimise tulemuste kohaselt tuvastati nad, nad vastavad lennulehel märgitud nimekirjale”. Prigoin kuulutati ametlikult surnuks.
 • RU-st allikad teatavad, et perioodil 25-26 AUG tõrjusid UA väed Venemaa rünnaku üle Konka jõe Kozachi Lagheri juures. Pooled RU ründavatest jõududest said surma või haavata.

Image

 • Zelensky Natalia Moseichuki intervjuus. Sõjaajal võib korruptsiooni võrdsustada riigireetmisega. Sellise ettepaneku teeb Ukraina president ja dokument esitatakse lähiajal parlamendile. Tema sõnul saab sellest tõsine tööriist, et korrumpeerunud ametnikel ei tekiks mõtetki avalikust rahast “kasu saada”.
  • Zelensky lubas sõja ajal valimisi, kuid selleks peavad USA ja EL rahastama valimisprotsessi, samuti saatma oma vaatlejad rindele kaevikutesse.
  • “Oleme valmis võitlema pikka aega, inimesi kaotamata, minimeerides inimohvreid. Nagu näiteks Iisrael”
  • Krimmi deokupeerimine on võimalik poliitiliselt “saavutada”, sest nii on meil vähem ohvreid.
  • Kui sõda liigub Venemaa territooriumile, on suur oht, et jääme üksi.
  • Kutse NATO-sse pole veel kõik, kuid väga lähedal. Meie jaoks on see maailma lõplik otsus, kus me geopoliitikas oleme.
  • Ukraina võit võimaldab taastada demokraatia ja terviklikkuse Valgevenes, Gruusias ja Moldovas.
  • “Tahaksin, et võit takistaks sõja tagasitulekut. See on vajalik, et rahvas jääks ühtseks,“ rääkis president oma kõige kallima unistuse kohta.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 550. sõjapäeva lõpul. Nädala sees, nagu ikka, toimuvad Stavka koosolekud. Päevakava on juba paika pandud. Eelkõige on lahendusi, mis võimaldavad meil oma sõdalasi veelgi tugevdada. Väejuhatus peaks aktiivsemalt ette valmistama infrastruktuuri uute Ukraina lennukite jaoks. Diplomaadid peaksid aktiivsemalt propageerima kõike, mida meie sõdurid vajavad suhtluses partneritega. Igas jaoskonnas on taotlused väga selged. Sellised peaksid olema Ukraina diplomaatia tulemused.
 • Rasked lahingud jätkuvad Robotyne’is ja Verbove’is. RU & UA võitlevadvad droonide, õhu- ja suurtükiväe rünnakutega. RU võitleb ettevalmistatud positsioonidelt Novoprokopivkas ja Verboves.

Image

 • 2-3 päeva tagasi liikus sotsmeedias inf, et wagnerlaste kalmistu Bahmuti piirkonnas tehti maatasa. Nüüd siis ka Irkutskis.

 • Roman Svitan käsitles 27. augusti uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – salajane kohtumine Zalužnõi ja NATO vahel;
  – nad tabasid Krimmi uute rakettidega;
  – Ukraina relvajõud on murdnud läbi sissetungijate raskest kaitseliinist.
 • OPOLUKORD Oleg Zhdanov
 • Muusikud on surnukuurist üles korjanud kõik lennuki Wagneri palgasõdurite surnukehad, sealhulgas Prigožini ja Utkini, ning viinud need Peterburi. Matusetalitus on privaatne, kuid pole selge, kas Putin lubab avalikku tseremooniat/rongkäiku.

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 461 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • august 27, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *