Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 28. augustil

OPOLUKORD 28082023

Vene väed viisid läbi edutuid pealetungioperatsioone liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski oblasti lääneosas ja Zaporižžja oblasti lääneosas. Ööl vastu 26. augustit 27. augustini korraldas agressor raketilööke Ukrainas asuvate sihtmärkide pihta ja võtsid väidetavalt sihikule Ukraina lennuvälja Kiievi oblastis.

Ukraina aeglustab pealetungi. Ukraina kaitsejõud jõudsid veelgi kaugemale Donetski ja Zaporižži oblasti piiri piirkonnas ja Zaporižži lääneosas. Nad murdsid läbi mitmest Venemaa kaitseliinist, kuid selguse puudumine nende mehitamise ja varustuse osas kaugemal vene tagalas ei võimalda prognoosida kuidas sõjategevuse järgmine etapp areneb. Lisaks paigutasid Venemaa relvajõud mitmete kaitsepositsioonide säilitamiseks, kuhu Ukraina väed praegu tungivad, ümber formatsioone rinde teistest suundadest.

Ukraina relvajõud on edenenud Andriyivka piirkonnas Bahmuti lähedal, venelased jätkavad võitlust strateegiliselt olulise Klištšiivka küla hoidmiseks kaasates reserve.

UA Peastaap pole kinnitanud Robotino juures asuva esimese olulise kindlustusliini läbimist. Allikad küll sellele viitavad. Arvata on, et lahingud selle liini läbimiseks käivad. Venelased on ette valmistanud kaitseliini, mille hulka kuuluvad kaetud laskepositsioonid ja punkrid. Siit saavad venelased kaitsta rünnakute eest nii põhjast kui idast. Venelased on suurema osa oma kaitserajatistest ehitanud domineerivatele kõrgustele mis ukrainlastele tähendaks ülesmäge ründamist. Seetõttu üritavad ukrainlased laieneda kagu ja edela suunas, Verbove on vist tugeva surve all. Need suunad on olulisemad ka seetõttu, et lõunasse minek tähendaks ukraina üksuste jätmist “tulekotti”. Seega tundub, et hetkel on tiibadest läbimurre ja ala puhastamine ning kindlustamine kõige olulisem.

Image

 • Päris hea ülevaate Twitteris on teinud Emil Kastehelmi. Läheb kokku ukraina ja vene allikate vähese infoga. Ukrainlased on üritanud Robotyne’i piirkonnas edasi pääseda alates juunist. Pärast enam kui kaks ja pool kuud kestnud võitlust on Ukraina vabastanud suurema osa Robotyne’ist ja jätkanud lõuna suunas, möödudes Novoprokokivkast.

__________________________________________________________________________________

 • Armee luureteenistuse ülema asetäitja kindralmajor Vadõm Skibitsky: Venemaal on praegu vähemalt 585 raketti (välja arvatud Kh-22), mis suudavad tulistada rohkem kui 500 kilomeetri kaugusele. Venelastel on laos ligikaudu 270 ühikut ballistilisi ja tiibraketti Iskander. “Kaliibrite” varud on ligikaudu 140 raketti ning lõhkepeadega X-101, X-555 ja X-55 koguarv on ligikaudu 100 raketti. Lisaks võib venelastel laos olla ligikaudu 75 „Kinzal“ raketti.
 • Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi igapäevase luureanalüüsi kohaselt on Venemaa sõjaõppuse West 2023 tõenäoliselt ära jätnud ebapiisava vägede ja varustuse tõttu.
  Briti luure märgib, et Vene vägede ebarahuldav sooritus Ukraina sõja ajal näitas, et strateegiline ühisõppus “Lääs” oli piiratud väljaõppeväärtusega ja seda viidi läbi peamiselt näitlemiseks. Võimalik, et Venemaa juhtkond on Londoni hinnangul tundlik ka sisemise kriitika suhtes, mis võib tekkida seoses järgmiste sõjaajal manöövrite läbiviimisega.
  Septembrisse olid kavandatud ühised strateegilised õppused “Lääs – 2023”.

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 28 August 2023

 • Roman Svitan käsitles 28. augusti uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Plahvatused Kurskis kahjustasid paljusid lennukeid;
  – Biden annab Ukraina relvajõududele pöördepunkti relva;
  – Krimmi tagasitoomiseks on olemas droonid!
 • Endine KGB kolonelleitnant POPOV: Palju juttu Putinist. Putin JÄÄB RASKELT HAIGEKS, asendaja on JUBA leitud, FSB klammerdub võimu külge
 • Ukraina liigub lõuna- ja kagusuunas pärast positsioonide kindlustamist Robotinos. Vene Mil Bloggers teatab, et RE reservid hakkavad jätkuvates rasketes võitlustes otsa saama.

Image

 • Kreeka võib oma tankid Leopard 1 Ukrainale anda. Saksamaa on pöördunud Kreeka poole ettepanekuga anda Ukrainale üle 100 praegu kasutusel olevat Kreeka Leopard 1A5 ja vastutasuks saada moderniseeritud soomukeid. Väljaande andmetel võib Kreeka vastutasuks vananenud Leopard 1A5 eest saada Itaalia varudest üks-ühele moderniseeritud tanke. Samal ajal kannab Saksamaa Kreeka ettevõtete või mis tahes muu Kreeka valitsuse valitud asukoha täieliku remondiga seotud kulud.
 • Arestovich olukorrast.
 • Vene allikad: Venemaa sõjavägi teatab, et vaatamata Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi katsetele rahustada Vene Föderatsiooni kodanikke seoses olukorraga Robotine’i piirkonnas, näib tegelik pilt Venemaa relvajõudude jaoks masendav. UA mitte ainult ei võtnud Robotine’i üle täielikku kontrolli, vaid liikus ka kaugemale lõunasse ja suutis jõuda esimese kaitseliinini, mis ehitati varem kindral Surovikini juhtimisel. Vene Föderatsiooni sõjaväeblogijate sõnul edenesid Ukraina relvajõud Robotine’ist märkimisväärselt lõuna poole ja avasid tegelikult otsetee Tokmaki poole. Veelgi enam, Vene vägede peamiseks probleemiks on reservide puudumine, ilma milleta pole näidatud rindelõigul tõhusat kaitset teostada. “Nad jalutasid rahulikult läbi Novoprokopivka ja Verbove vahelise põldude ja mida see tähendab? Nii ongi, et tee Tokmaki poole on tegelikult juba avatud ja sinna saab,” kirjutab Vene Z-sõdalane võrgu hüüdnimega Alex Parker.

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 509 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • august 28, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *