Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 29. augustil

OPOLUKORD 29082023

Ukraina kaitsevägi jätkab pealetungioperatsiooni läbiviimist Bahmuti ja Melitopoli suunal ning kinnitas ametlikult, et Ukraina väed vabastasid Robotino. Novodanilívka-Verbove suunal on UA’l õnnestunud kindlustuda saavutatud piiridel. Peamiselt Verbove suunas. Ukraina väed tõrjuvad agressori rünnakuid Kupjanski piirkonnas, Bahmutist lõunas ja Avdiivka-Marinka piirkonnas Donetski oblastis. GUR teatas 28. augustil, et Zaporižžja oblastis Enerhodaris korraldasid partisanid Tšetšeenia “Akhmat-1” Rosgvardia märulipolitsei (OMON) kasarmus plahvatuse.

Olukord Valgevene piiril on täielikult UA kontrolli all. Drastilisi muutusi pole oodata. Praegu on Vene maapealne komponent Valgevenest täielikult välja viidud ja kuulub VF reservi, mille osad sooritavad pealetungi Kupjanski/Limanski suunas.

Image

Vene väed sooritasid edutuid rünnakuid liinil Kupjansk-Svatove-Kreminna, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Donetski lääneosas. Vene milblogger Romanov nimetab UA rünnakut ja situatsiooni Verbove suunal väga ohtlikuks olukorraks.

_______________________________________________________________

 • Muditud Warrior, kõiki Ukrainasse  pole viidud. Warrior APC prototüüp. Ehitati tehnilise demonstratsioonina ja sisaldas järgmise põlvkonna tehnoloogiat, nagu komposiitkummist roomikud. Selle katusel on suur miinipilduja luuk, ruum pöördaluse jaoks, millele miinipilduja on paigaldatud ja suured riiulid 88 mm miinide hoidmiseks kere mõlemal küljel roomikute kohal. On ainus Warrior APC mis on varustatud miinipilduja süsteemiga.

 • GUR: Kreml kiitis heaks Ukraina-vastase infosõja uue etapi. 25. augustil 2023 toimus Putini administratsioonis nõupidamine infosõja järgmise etapi teemal Ukraina ja maailma meediaruumis. Kohtumise teema: selliste narratiivide heakskiitmine nagu “ukrainlaste massiline mobilisatsioon”, “Ukraina partnerite meeleheide võiduvõimaluses”, “Ukraina vasturünnak ei ole edukas”, “totaalne korruptsioon” ja “ilus” elu okupeeritud territooriumitel.
 • The Moscow Times: Kreml andis eriteenistustele korralduse valmistuda uue riigipöördekatse tõrjumiseks. Väljaande allikad väidavad, et Putin kardab kättemaksu wagneritelt, kes usuvad, et ta tappis Prigožini. Nii et eriteenistused tegelevad juba sellega, et ohjeldada ja ära hoida rahutusi, mis sarnanevad «wagnerilaste» juuni lõpus korraldatud rahutustega.
 • Reznikov teatas kaugmaarakettide andmisest Ukrainale – ATACMS ja Taurus tulevad. Kaitseminister väidab optimistlikult, et ta ei näe sellele tõsiseid takistusi. Reznikov kinnitab, et selles küsimuses pole enam “poliitilisi reservatsioone” ja “punaseid jooni”.
 • Pooleteise sõjaaasta jooksul tõusis Vene sõjaväelaste palk 2,7 korda, selgub Briti kaitseministeeriumi teatest sotsiaalvõrgustikus X (endine Twitter). Samas viitab osakond Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnadele, kes ütles 2022. aasta veebruari alguses, et leitnant saab 81,2 tuhat rubla kuus. Tema sõnul said mobiliseeritud reamehed 2022. aasta oktoobris 195 000 rubla kuus. Ja Vene ohvitseride palk ületab nüüd 200 tuhat rubla.
  “Palk ja lisahüvitised on inimestele, eriti Venemaa vaestest piirkondadest pärit inimestele, võimas stiimul armeesse astuda,” teatas Briti kaitseministeerium. Sellest hoolimata ei saavuta Venemaa tõenäoliselt oma eesmärke vabatahtlike värbamisel armee ridadesse, jätkub sõnum.

Image

 • ISW: Venemaa väejuhatus paigutab eliidi õhudessantvägesid, et kaitsta haavatavaid positsioone Ukraina vastupealetungi eest. Vene kaardiväe 76. Õhudessant diviisi üksused tugevdama Venemaa positsioone Zaporožje oblastis Rabotino küla lähedal. Vene väejuhatus on järjekindlalt kasutanud õhudessantformatsioone nii pealetungi- kui ka kaitseväena ning need võivad suure operatsioonitempo tõttu ammenduda. See võib nõrgendada Venemaa võimet viia läbi keerulisi kaitseoperatsioone ja õõnestada peaaegu kindlasti Moskva kavatsusi jätkata ulatuslikke pealetungioperatsioone, rõhutavad raporti autorid.
 • Reznikov: Moskva tahab pealetungiga Harkovi oblastis Kiievit teistelt suundadelt kõrvale juhtida. “See on loogiline käik vaenlase poolt – juhtida meie tähelepanu kõrvale rünnates sinna, et saaksime vägesid lõunast ja idast kaasa võtta. Kuid Hortytsya vägede rühma kamandav kindral Syrsky hoiab samal ajal kaitset selles suunas ja teeb vasturünnakuid. Bahmuti suunas.”
 • Austraallased andsid väljendile, „Sõjaliseks riigikaitseks on vaja palju pappi!“, uue tähenduse. Väidetavalt kasutas UA laupäeva õhtul Kurski sõjaväelennuvälja ründamiseks 16 Austraalia ettevõtte SYPAQ Systems papist kamikaze-drooni Corvo PPDS. Venemaa õhutõrjesüsteem olevat alla tulistanud vaid kolm. Ülejäänutel õnnestus sihtmärkideni jõuda. Ukraina poole sõnul tabasid need nelja hävitajat Su-27/30, ühte MiG-29 ja S-300 õhutõrjesüsteemi kuuluvat radarit. Ilmselt on ka odavate vahenditega ja väheste kaotustega pääseda läbi Venemaa õhutõrje.https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/atak-kartonowych-dronow-na-rosyjska-baze
 • Nädalavahetusel olulisi muutusi ei registreeritud. Russistid roteerivad üksuseid ja paigutavad ümber reservi. Zaporižžja suunal jätkuvad lahingud Robotinost ida pool. Bahmuti suunal jätkuvad Klištšiivka ja Andriivka lähistel lahingud. Viimase lähedal saatis kaitseväge osaline edu, kuid iga metsavöönd on ülimalt raske. Vaenlane on kõik mineerinud. Svatove suunal, Synkivka lähedal, on vaenlane jätkuvalt ebaõnnestunud. Novojehorivka lähedal käivad rasked lahingud, russistid üritavad positsioone taastada. Kontaktliini hoidmine piki jõge praegustes piirides on vaenlase jaoks väga ebasoodne, kuna kõik ülekäigukohad on haavatavad, nagu ka tagumised positsioonid. Mõned vastase üksused Kreminna metsades hakkasid liikuma teise rindeossa.”Fury” brigaadi sõjaväepolitsei “Safari” ründerügement viib Klištšiivka asulas läbi puhastus operatsiooni, kõrvaldades nende teel olevad okupandid. Külas lahingud jätkuvad. Samm-sammult edeneb kaitsevägi, vabastades Ukraina maa russistidest. Lahing käib sõna otseses mõttes iga maja pärast; vaenlane kogub pidevalt reserve, püüdes vallutatud territooriumit hoida. Kuid meie relvajõud teevad kõik endast oleneva, et see vabastada.
 • Roman Svitan käsitles 29. augusti uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Krimmi kohta on tõsine otsus!
  – Tuleb uus kampaania Moskva vastu;
  – UA hävitas Vene Föderatsiooni uusima radari.
 • UA on kontaktis Urozhainest lõuna pool. RU korraldas mitu õhu- ja suurtükilööki T-05-18 HWY / Mokri jõe oru suunal. UA vastupatareide tulemissioonid jätkuvad.

Image

 • UA jätkab T-04-08 HWY teljel vaenlase lõuna poole surumist. Robotino ja Verbove’i vahel jätkub raske võitlus. Mõned allikad teatavad, et RU üksusi tõrjutakse Verbove juures tagasi.

Image

 • OP olukord Oleg Zhdanov
 • ŽIRNOV: Meid peteti suurepäraselt! See, kes suri, EI olnud Prigožin, kellele kõik mõtlevad! Väikseima detailini läbi mõeldud
 • Maljar: “Me liigume seal mööda lõunatiiba. Oleme juba jõudnud paljudele domineerivatele kõrgustele ja vaenlane on seal lõksus, sest nad ei saa Bahmutist lahkuda ega linna sees vabalt liikuda.”

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 431 - Today Page Visits: 2
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • august 29, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *