Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. septembril

OPOLUKORD 01092023

Ukraina kaitseväelased jätkavad pealetungioperatsiooni läbiviimist Bahmuti ja Melitopoli suunal. 1. septembri öösel andis vaenlane löögi kahe Caliber tiibraketiga. Fikseeriti kahe raketi stardid Mustalt merelt (Feodossia piirkond). Üks rakett hävitati, teine tabas ühte Vinnitsa eraettevõtet.

Ukraina on saavutanud mõningast edu Novodanilivka-Novoprokopivka suunal. Bakhmuti suunal jätkavad kaitseväelased rünnakuid Bahmuti linnast lõuna pool, tugevdades end saavutatud piiridel.

Zaporižži oblasti Novoprokopivka küla asub Robotinost lõuna pool. Okupeeritud Tokmaki linn asub Novoprokopivkast umbes 23 km kaugusel. “Novodanilivka – Novoprokopivka suunal olid ukrainlased edukad.

Vastane sooritas ebaõnnestunud ründetegevusi Donetski oblasti Maryinka, Novomõkhajlivka ja Zaporožje oblasti Willow piirkonnas. Vaenlane kannab märkimisväärseid kaotusi isikkoosseisu, relvastuse ja tehnika osas, üksuste ja vägede ümberpaigutamisel ning reservide rakendamisel.

UA jõud hoiavad survet T-09-12 teljel, W Luhove suunas. Kamianske, Stepnobirsk ja Mali Scherbaky pommitatud.

Image

Ukraina kaitsevägi tõrjus Vene vägede rünnakud Lymani, Bahmuti ja Novoêgorívka piirkonnas kus käivad rasked lahingud. Samuti hoiab jätkuvalt tagasi Venemaa pealetungi Marinka (Donetski oblast) ning Novomõkhailivka ümbruses.

UKR omab kaitseliine Torskest idas. Ukraina väed purustavad Venemaa rünnakud Serebrjanski metsamajandile ja Bilohorvikale.

Image

Militaarekspert Yu Koizumi Tokyo ülikoolist väljendas veendumust, et Vene sõjavägi viis Kuriili saartelt vanad tankid, suurtükiväe ja õhutõrjesüsteemid ning viis need Ukrainasse. Puudutab see S-300B4 komplekse. S-300B4 õhutõrjesüsteemidega varustatud raketiüksused paigutati Kasati lahena tuntud Iturupi saarel asuvasse Hitokappu lahte ja Lõuna-Kurilski lähedale. Nad on seal asunud alates 2020. Aastast

Asekaitseminister Hanna Maljar: Donetskisse saabuvad massiliselt Venemaa territooriumil mobiliseerituid, kellest enamik on endistest liiduvabariikidest pärit töömigrandid. Omal ajal käisid nad venes raha teenimas ja said Vene passi. Nimetatud isikute väitel , transporditi nad tegelikult sunniviisiliselt eskordi all Ukraina territooriumile. Praegu hoitakse neid vahi all majades, mille omanikud on välja saadetud Venemaa Föderatsiooni.

Umbes 200 Ukraina sõjaväelast läbisid väljaõppe Ameerika Ühendriikides toodetud M1 Abrams õppetankidel USA armee polügoonidel Saksamaal. Eeldatavasti jõuavad esimesed kümme lubatud 31-st Ukrainasse 2023. aasta septembri keskpaigaks.

Ilmusid uued pildid hävinud ja kahjustatud lennukitest Pihkva lennuväljal. Droonid olid suunatud kütusehoidlate vastu. 1. septembri seisuga võib piltide järgi öelda, et 334. sõjaväe transpordilennukite rügemendi kaks lennukit hävisid täielikult, veel kaks sai kannatada.

_____________________________________________________________________

 • Zelensky eile õhtul – täna oli tegus päev. Nõuka sõjaväe- ja valitsusametnikega. Meie ründavad tegevused. Meie relvade, uute Ukraina relvade tulemused on 700 kilomeetrit. Ülesanne on rohkem. Oluline uudis rindejoonele: on kokku lepitud suure partii soomustatud “medevakate” tarnimine Ukrainasse. Millest sõdurid mulle rääkisid, kui me lahingubrigaade külastasime. Kaitseministeerium teatas täna. Nagu ikka selektorites, olid ka luureraportid – GUR ja välisluure – okupantide plaanide kohta. Neil on lootusetud plaanid. Järgmisel nädalal on koosolek – meie rahvusvahelised üritused. Olulisi asju tuleb. Ukraina jaoks olulised läbirääkimised. Järgmine kohtumine on homme. Saabub 1. september, uue õppeaasta algus. Asepeaminister Fedorov ja metsandusminister koos oma meeskondadega valmistavad ette väga positiivse uuenduse meie koolilastele, lapsevanematele, õpetajatele. Midagi, mis tõesti aitab. Homme tutvustame esimesi detaile. Aitäh kõigile, kes võitlevad ja töötavad Ukraina heaks! Eelkõige tahaksin mainida: 47. eraldiseisev mehhaniseeritud brigaad – tänan teid, poisid, edusammude eest; Meie 44. suurtükiväebrigaadi sõdurid – täname täpsuse eest!
 • Hodges selgitas, miks on Ukraina relvajõudude jaoks oluline Krimm vabastada, ja kritiseeris järeleandmiste pooldajaid.  “Ukrainlased teavad, et Krimm on ülioluline territoorium, et nad ei ole kunagi turvalised, kuni Venemaa okupeerib Krimmi ja suudab oma laevastiku ja lennukitega Krimmist rünnata ning rakette kõikidesse Ukraina sadamatesse,” ütles USA armee endine ülem Euroopas. «Ülejäänud kaks peamist meresadamat – Berdjansk ja Mariupol – on kasutud ka pärast nende vabastamist, sest Venemaa jätkab Aasovi mere tõkestamist Krimmist,» ütles Hodges. Samuti kritiseeris ta Ukrainale territoriaalsete järeleandmiste pooldajaid vastutasuks rahu eest Venemaaga. “Olen üllatunud, kui paljud inimesed kergekäeliselt ütlevad: “Las nad saavad Krimm rahu huvides.” Katkestada laevandus või võtta muid toiminguid, et kahjustada Ukraina majandust,” selgitas erru läinud kindralleitnant.
 • Pentagon tellis ettevõttelt Raytheon Missiles and Defense keskmise ulatusega õhk-õhk raketid AMRAAM, et neid edasi toimetada Ukrainasse. USA kaitseministeeriumi veebisaidil avaldatud teate kohaselt on lepingu summa 192 miljonit dollarit. Rakettide arvu ei teatata, kuid viidatakse, et leping on kavas täita kuni 29. novembrini 2024. Vahendid relvade ostmiseks eraldatakse Ukraina julgeolekuabi algatuse (USAI) fondist.
 • Ülemraada Rahvateenija fraktsiooni juht David Arakhamia: “Vastavalt kehtivale kriminaalmenetluse seadustikule oleme nüüd suurendanud rahvusvahelise õigusabi suunda. Tegelikult võivad meie õiguskaitseorganid taotleda igas maailma riigis (peale Venemaa ehk) selliste sõjaväeteenistus kohustuslaste väljaandmist kes lahkusid Ukrainast tervislikel põhjustel võltsitud teenistuskõlblikkuse tõendite alusel ja tuua nad Ukrainasse, et nad saaks vastutusele võtta.”
 • Soome on Venemaal jätkanud viisataotluste vastuvõtmist. Taotlusi saab esitada VFS Global Centers esmaspäevast reedeni. Moskva elanikud saavad seda teha ka Soome saatkonnas. Alates 1. oktoobrist on suletud Soome peakonsulaat Peterburis, millega seoses hakkab saatkond Moskvas tegelema ka kõikide venelaste riiki sisenemise dokumentide registreerimisega. Ressursipiirangute tõttu väheneb oluliselt viisataotluste jaoks saadaolevate konsulaaresinduste ja elamisloataotluste biomeetrilise registreerimise kohtade arv.
 • UA teatab intensiivsetest lahingutest Bahmuti põhjaosas Yahidnes. Andriivka ja Klischiivka juures üritavad Ukraina väed tungida läbi Venemaa kaitseliini. RU väidab [kinnitamata], et surus UKRi Kurdiumivkast põhja pool tagasi.

Image

 • Budanov:
  • Hiina varustab Venemaad droonide ja kiipidega, kuid need on kahesuguse kasutusega kaubad.
  • Vene Föderatsioonis kaalutakse sel sügisel mobilisatsiooni väljakuulutamist, et kutsuda välja umbes 450 000 inimest.
  • Tuumalööki ei toimu, isegi kui me Krimmi siseneme;
  • Valgevenesse toodi tuumapommid lennukitele Su-27M;
  • Ukraina on kohustatud sekkuma kõikidesse poliitilistesse protsessidesse Venemaa Föderatsioonis.
  • Mitu korda tehti Zelensky vastu tõsiseid katseid.
  • Ukrainat ründavad pommitajad ja sageli ka raketid on just need, mille me ise Vene Föderatsioonile kinkisime;
  • Alates 1991. aastast pole meil strateegiat olnud;
  • Ukrainat ründavad pommitajad ja sageli raketid – just need, mille me ise Vene Föderatsioonile andsime;
  • Räägib GURi ja Prigožini suhetest pärast sõda.
 • Vene tankiarmee ja selle jäänused. Punane näitab mitu % hävitatud. Hall ja % näitab palju kokku järgi on, sh hoidlates.

 • Ukraina tulistas täna Zaporižžjas alla järjekordse Venemaa ründehelikopteri Ka-52. Venemaal pole enam nii palju Ka-52 järele jäänud… Iga allakukkunud helikopter loeb!

 • Ukrainal on võimas kodumaal toodetud kaugmaa droon. AQ-400 Scythe tööulatus on 700+km ja kandevõime on 40+ kilo. President Zelensky ütles täna, et kodumaal toodetud droon tabas sihtmärki 700 km kaugusel.Danilov Ukraina kaugrelvade kohta. Okuandid tunnevad perioodiliselt Ukraina kaugrelvade tõhusust. Ukraina ei sõdi Venemaa tavakodanikega. Täna võime öelda, et meil on tulemus. Danilov rõhutas, et erinevalt Venemaa Föderatsioonist ründab Ukraina Venemaa territooriumil ainult sõjalisi objekte, nagu on ette nähtud rahvusvaheliste konventsioonide ja reeglitega. Eelkõige ei ründa Ukraina kunagi lasteaedu, haiglaid ega muid tsiviilobjekte.

 • Suvine kampaania on lõppenud ja algab sügisene, mis pakub veel võimalusi ründetegevuseks. Vaenlane jätkab mineerimist ja oma inseneri- ja kindlustusstruktuuride süsteemi täiustamist. Seetõttu halvenevad 24. aasta kevadel tingimused maismaarünnakuteks.Svatove suunal jätkab vaenlane valeinfo levitamist Synkivka juhtimise kohta. Viimasel ajal on neil vajaminevaid jõude puudu. Intensiivne võitlus Novoiehorivka lähedal, vaenlane paigutas kohale umbes pataljoni tanke. Mõned on hävitatud, kuid nad parandavad logistikat ja ühendavad jõupingutusi.Kupjanski suunal on uuendatud Serebrjanske metsanduse eesliin. Juuli lõpus alustasid okupandid ulatuslikku rünnakut ja tõrjusid ühe vastloodud brigaadidest. Alles nüüd saime määratleda stabiilse lahingukontaktliini. Edasine vaenlase edasitung peatati kohe.Bahmuti suunal on käimas lahing Klištšiivka, Andriivka ja Orikhovo-Vasylivka lähedal.Avdiivka suunal olid vaenlasel ebaõnnestunud pealetungioperatsioonid Avdiivka lähedal ja Marinkas.

  Zaporižžja suunas — lahingud jätkuvad Verbovest lääne pool.

 • Roman Svitan käsitles 1. septembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – erru läinud USA kindralleitnant Ben Hodgesi karm avaldus Krimmi kohta;
  – Zelenski šokeeriv avaldus sõja kestuse kohta;
  – Muljetavaldavad kaadrid uutest rakettidest NSDC sekretärilt Danilovilt.
 • Vene ajakirjanike Aleksandr Plushev ja Tatjana Felgenhauer “Hommikusaate” eetris analüüsis Arestovich Venemaa ja Ukraina hetkesündmusi ja hetkeolukorra aspekte alates Venemaa lennujaamade blokeerimisest tulenevatest kahjudest kuni sõjaliste ja poliitiliste prognoosideni.
  • 00:00 Vaibaplaan Moskvas: Venemaa lennujaamade blokeerimisest tulenev ärikahju;
  • 01:32 Logistikakrahh Moskvas. Psühholoogiline hetk Putini eliidile – kuidas riigist põgeneda?
  • 02:35 Pole sõjas võtmetegur: millel põhinevad Wagneri PMC saavutused?
  • 04:52 Prigožini poliitilist fenomeni pole enam olemas, isegi kui ta on elus;
  • 06:00 Kas Ukraina suudab “head venelased” vabastada? Arutasime võimalust lisada vahetusnimekirjadesse mitte ainult vangid, vaid ka poliitvangid, kes pooldasid sõjavastaseid seisukohti;
  • 08:22 Põhimõtteline seisukoht on tegutseda puhta südametunnistuse järgi – sõja ajal ei saa olla primitiivne. tsiviil- ja sõjaline julgus;
  • 10:44 Kas Navalnõi on Putinist hullem? — Repressioonid muudavad inimesi. Et lõpuks aru saada – vene rahvale;
  • 14:00 Hodorkovski poliitiline seisukoht: radikaliseerumine Prigožini mässu ajal ja üleskutse võidelda Putini vastu;
  • 16:22 Kas Venemaa poliitilisel opositsioonil on võimalik suhelda RDC sõjaväe ja leegioniga “Freedom of Russia”? Tegurid, mis pidurdavad Putini-vastase sõjalise esinduse – uue Venemaa uued relvajõud – suuruse järsku suurenemist;
  • 19:37 Venemaa tulevase valitsuse seadustamine ja vastupanu ajaloo loomine pärast Putini režiimi langemist;
  • 21:08 Ukraina president Zelenski osaleb sõja ajal 2024. aasta presidendivalimistel. Arestovich ei välista oma osalemist valimistel. Valimisi pole veel välja kuulutatud ja kandidaatide väljakuulutamine on poliitiline retoorika;
  • 23:35 Infovastasus on sõjapüramiidi tipp. Brutaalsed võltsingud ja propagandavärvid. Ukraina armee kaotused, Ukraina kaitseministri Reznikovi tagasiastumine;
  • 26:30 Arestovichi denonsseerimine SBU-le on valimiskampaania väiklane ja ebamõistlik element, mis eksisteerib teabetasandil;
  • 27:45 Venemaa esimese kaitseliini läbimurre Rabotino piirkonnas on toimunud. Ukraina armee väiksemate jõudude edukas pealetung arvuliselt ülekaaluka vaenlase vastu jätkub. Konservatiivne prognoos: novembriks võib Ukraina armee jõuda Krimmi piiridesse.
 • UA viis läbi väikese üksuse üle Dnipro E raudteesillast. Teatati ühe RU kiirpaadi, ühe T-90N tanki, ühe Masta-B haubitsa ja Uurali kütuseveoki hävimisest. UKR teatab 17 RU hukkunust.

Image

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 370 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 1, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *