Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 03. septembril

OPOLUKORD 03092023

Vene väed viisid 2. septembril läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini ja Lääne-Zaporižžja oblastis. Ukraina väed jätkasid vasturünnakut Zaporižžja oblasti lääneosas Melitopoli suunal ja jõudsid väidetavalt edasi 2. septembril. Ukraina kaitsevägi tõrjus rünnakud Lymani suunal Novojehorivka (Luganski oblast) ümbruses ja Avdiivka suunal, Sjevernest ida pool (Donetski oblast).

 • Kupjanski suunal:
  • Vaenlane tungis Ukraina positsioonidele Vilshanast lõunas ja sisenes Ukraina kindlustatud positsioonidele. (allikas)
  • Vene väed tungisid Novojehorivka suunas ja vallutasid piirkonnas rohkem territooriume. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Novojehorivka.

 • Donetski suunal:
  • Vene väed tungisid edasi Marinkas ja jõudsid lääneservadesse. (allikas)
  • Ukraina kindralstaap teatab rünnakute tõrjumisest järgmistes piirkondades: Krasnohorivka, Novomükhailivka.
 • Berdjanski suunal võitlevad UA väed Zavitne Bazhanya põhjaosas ja piki kiirtee telge T-05-18. UKR ja RU vastab suurtükitulega Mokri Yali jõe orus.

Image

 • Hersoni suunal:
  • Vene suurtükivägi võttis sihikule Ukraina positsioonid Dnipro idakaldal, paljastades, et Ukraina vägede rühm maabus Oleškist kirdes. (allikas)
  • Vene suurtükivägi võttis sihikule ka Ukraina vägesid, kes maabusid Kinburni säärel. Tõenäoliselt oli see lihtsalt Ukraina eriüksuste haarang. (allikas)

Ööl vastu 3. septembrit 2023 ründasid Vene okupandid lõunast ja kagust (Chauda neem, Krimm ja Primorsko-Ahtarsk, Venemaa Föderatsioon) “Shahed-136/131” UAV’ga. Kokku kasutati 25 “Shahed-136/131” ründe UAV-d, mis ründasid Odessa lõunapiirkondi. Neist 22 hävitas Ukraina õhutõrje.

Image

Melitopoli suuna edenemise tempo on rünnaku esimeste kuudega võrreldes oluliselt suurenenud. Kõik oleneb lähitulevikus Verbove ja Novoprokopivka lähistel toimuvate sündmuste arengust. Robotino lähedal on lahingutes juba agressori 76. õhudessantdiviisi 104. rügemendi esimesed langevarjurid.  234. ja 237. rügement on kas juba jõudnud lahingutsooni või liiguvad alles Kreminnast. Üksuste ümberpaigutamine Kreminnast viitab vaenlase probleemidele reservidega, mida ta püüab sel viisil lahendada. Ukraina relvajõududel õnnestus Robotyne ja Novopokrovka lähedal venelased üle mängida. Nad meelitasid okupandid Novopokrovkasse ja edenesid läänes Verbove lähedal. Samal ajal tõmbasid Vene väed oma üksused vasakult tiivalt tagasi, et Ukraina relvajõud ei saaks neid tagant rünnata või ümber piirata.

Idarinde kuumim koht jääb Svatove suunal, Novoiehorivka lähedale. UA kaitsevägi hävitas seal kuus tanki. Vaatamata sellele jätkavad okupandid seal pressimist, varustuse toomist ja värskete üksuste paigutamist. Viimastel nädalatel on Serebrjanski metsamajandis aktiveeritud vaenlase suurtükivägi. Bahmuti suunal jätkub lahingutegevus Klištšiivka ja Andriivka piirkonnas.

__________________________________________________________

 • ORYX registreeritud UA kaotused 30. augustil

Image

 • ORYX registreeritud vene tehnika kaotused 30. augustil

Image

 • Marinka, õigemini see, mis sellest järele on jäänud. Asula tasandati Venemaa kõrbenud maa taktika tulemusena. Samuti selgub videost, et vaenlane jõudis Marinka lääneservale.

 • Lääneriigid, kes toetavad Ukrainat sõjas Venemaaga, peavad andma Moskvale julgeolekugarantiid. Seda ütles Ungari peaministri Viktor Orbani administratsiooni juht Gergely Guiyash. Tema arvates peataks sellised garantiid konflikti.
  Guyash usub, et “mitte mingil juhul” ei tohiks Kiievile pakkuda NATO liikmelisust. Ta märgib, et pikas perspektiivis võib kestev rahu Ukrainas tagada rahuvalvajate sinna paigutamise.
  Orbani administratsiooni juht avaldas arvamust, et “Ukrainal pole reaalseid võimalusi” kaotatud alade tagasivõitmiseks. Samuti usub ta, et Venemaa ei kujuta Kesk-Euroopale ohtu, kuna on selleks nõrk, nagu näitab sõjategevuse käik Ukrainas.
 • Eesti Võrkpalli Liit teatas, et koos Läti, Leedu, Ukraina ja Poola alaliitudega otsustas Venemaa ja Valgevene esindajate vastuvõtmise tõttu lahkuda Euroopa Võrkpalli Konföderatsiooni (CEV) aastakongressilt.
  Kongress toimub alates 2. septembrist Brüsselis. Venemaa ja Valgevene koondised keelati rahvusvahelistel võistlustel, sanktsioone pikendati juuni lõpus. CEV lubas aga nende riikide esindajatel kongressil osaleda.
 • Ukraina väed on Zaporožje oblastis läbi murdnud Venemaa esimese kaitseliini, ütles operatiiv-strateegilise rühmituse Tavria komandör kindral Aleksandr Tarnavski intervjuus Briti ajalehele Observer. Tema sõnul võttis edasiliikumine aega miinide puhastamise vaevarikka protsessi tõttu mitu nädalat, kuid nüüd on ootuspäraselt Ukraina vägedel lihtsam.”Nüüd oleme esimese ja teise kaitseliini vahel,” tsiteerib Tarnavsky ajaleht. Ta märkis, et Ukraina väed laiendavad läbimurret ja võtavad endale jalgealust hiljuti okupeeritud territooriumil. “Rünnaku keskmes lõpetame nüüd vaenlase üksuste hävitamist, mis katavad Vene vägede taandumist teise kaitseliini taha,” ütles kindral.
  Tarnavski sõnul läks 60 protsenti ressurssidest, mida Venemaa kulutas piirkonna kihilisele kaitsele esimese rea varustamiseks ning ainult 20 protsenti teise ja kolmanda liini varustamiseks, kuna Venemaa väejuhatus ei eeldanud, et Ukraina väed suudavad murda. läbi selle.
  Edasine edasiliikumine peaks olema lihtsam, eriti arvestades seda, et Vene armee tööjõureserve kahandab kiiresti, ütles kindral. “Vaenlane tõmbab reserve mitte ainult Ukrainast, vaid ka Venemaalt. Aga varem või hiljem saavad venelastel kõik parimad sõdurid otsa. See annab tõuke rohkem ja kiiremini rünnata. Meil ​​on kõik ees, “ütles Tarnavsky.
 • “Jätkame arutelu kõige olulisemal teemal, mis meid seekord Kaug-Ida ringkonnas kokku tõi. Seekord kohtun isiklikult Föderatsiooni moodustavate üksuste juhtidega, pidades silmas töö olulisust relvajõudude varustamisel lepinguliste sõjaväelastega,“ ütles Medvedev kohtumist avades. “Kaitseministeeriumi andmetel on alates 1. jaanuarist relvajõudude ridadesse vastu võetud umbes 280 tuhat inimest,” ütles Vene Föderatsiooni Julgeolekunõukogu asejuht.
 • Midagi uut ja huvitavat

 • Briti luureraport.

Image

 • Teedeta aeg on Ukrainas kohale jõudnud. Lõunarindel vist veel mitte.

 • “Tauria” suuna komandör Oleksandr Tarnavskyi: Venemaa kulutas 60% oma ajast ja ressurssidest esimese kaitseliini ehitamisele ning vaid 20% teise ja kolmanda liini ehitamisele. Kreml ei oodanud, et relvajõud esimesest rivist läbi murravad. “Nüüd oleme esimese ja teise kaitseliini vahel, lõpetame vaenlase üksuste hävitamist, mis kaitsevad Vene vägede viimist teise kaitseliini taha. Vaenlane kogub reserve mitte ainult Ukrainast, vaid ka Venemaalt. Kuid varem või hiljem saavad venelastel oma parimad sõdurid otsa. See annab meile tõuke rohkem ja kiiremini rünnata. Meil ​​on kõik veel ees. Vastupealetungi alustades kulutasime oodatust rohkem aega, ka haavatute evakueerimine oli keeruline. Ja see raskendas ka meie edasipääsu. Minu arvates uskusid venelased, et ukrainlased seda kaitseliini ei ületa. Nad olid valmistunud üle aasta. Niipea kui sinna mingi tehnika ilmus, hakati kohe selle pihta tulistama ja hävitama. Seetõttu tegelesid demineerimisega ainult jalaväelased ja ainult öösiti”.
 • Roman Svitan käsitles 3. septembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Budanov kommenteeris Putini likvideerimist;
  – Venemaa kaitse võimas läbimurre Tokmakil;
  – paljastas USA suursaadik hirmu Venemaa presidendi ees.
 • Berezovets viimastest uudistest.
 • UKR teatab Klischiivkast välja tõrjutud RU üksustest: kaks Vene BMP-d on hävinud. RU korraldab õhu- ja suurtükilööke kogu Bakhmuti AOs.

Image

 

 

 

Total Page Visits: 401 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 3, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *