Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 05. septembril

OPOLUKORD 05092023

Hoolimata kõigist reservidest, mille vaenlane Svatove suuna 4 põhipiirkonda tõi, ei õnnestunud agressoril tulemusi saavutada. Mõned üksused on juba Tokmaki suunale ümber paigutatud. Okupandid jätkavad süüdimõistetute kasutamist. Viimaseid leidub peaaegu igas suunas. Melitopoli suunal, Novoprokopivka lähedal, on UA edasiliikumine aeglane kuid pidev. Järgmised nädalad võivad olla UA Zaporižži kampaania jaoks otsustava tähtsusega. Zaporižži suunal jätkuvad lahingud Robotinost lõunas, Novoprokopivkast kirdes ja Verbovest läänes. Bahmuti suunal jätkub vaenlase taganemine Klištšiivkast.  Andriivka lähedal,  lõuna pool, toimusid ägedad lahingud. Svatove suunal, Novoiehorivka, on jätkuvalt kuumim koht kogu piirkonnas.

UA väed jätkavad T-04-08 HWY teljel lõuna poole surumist. UA väed on kontaktis RU kaitseliinide vahel. RU üksused taganevad küla lõunapoolsesse otsa.

Image

Vene väed viisid läbi pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, piki Avdiivka-Donetski linna liini, Donetski-Ida-Zaporižžja oblasti läänepoolses piirialal ja Lääne-Zaporižžja oblastis. Väidetavalt üritab VF laiendada miinivälju Lõuna-Ukrainas ning kasutab takistusena ka miiniväljade süütamist. Vene kindlustuste interaktiivse kaardi leiab siit.

Tavria oblasti kaitseväe ühendatud pressikeskuse pressiesindaja Shtupun. Venelased ehitasid teisele kaitseliinile maa-aluste tunnelite võrgustiku. Sissetungijate teine ​​kaitseliin on väga võimas, kuna Vene väed on seal kinnistunud juba üle aasta. Miiniväljade arv teisel kaitseliinil on samuti suur, kuid väiksem kui esimesel kaitseliinil. See, et vaenlase kaevikud ja ülekate ei ole nii tugev, võib tema arvates tulla kasuks Ukraina relvajõudude sõjaväelastele.

Ukraina väed viisid läbi pealetungioperatsioone ja edenesid Bahmuti lähedal ja Zaporižžja oblasti lääneosas 4. septembril. Ukraina kaitsevägi tõrjus agressori rünnakud Novojehorivka ja Bilohorivka piirkonnas (Luganski oblast) ning Marinkas (Donetski oblast).

President Zelensky külastas operatsiooni-taktikalise rühma “Donetsk” koosseisus Ukrainat kaitsvaid lahingubrigaade. Olulised teated, probleemsed küsimused, suurendamist vajavad varud, brigaadide toetamiseks toetushaldussüsteemi loomine, tõstab meie sõdurite motivatsiooni.

_____________________________________________________________________________

 • Venemaa president Vladimir Putin kordas kohtumisel Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga Venemaa soovimatust liituda uuesti Musta mere teravilja algatusega seni, kuni Venemaa laialdased tingimused on täidetud.
 • Presidendi õhtune kõne. «Täna on terve päev meie sõduritega. Lahingubrigaadid Donetski oblastis. 109. eraldi maakaitsebrigaad, 110. eraldi mehhaniseeritud brigaad, 36., 37. ja 38. meie merejalaväe brigaad, 79. DSHV, 53. mehhaniseeritud, 59. motoriseeritud jalavägi. Igaüks neist on võimas. Olen nende kõigi üle uhke. Ja tänan teid aususe eest! Zaporožje suund. 148. eraldi suurtükivägi, 82. DSHV, 71. eraldi jahibrigaad – täname teid teenistuse eest!
 • Lõpuks on Rootsi Stridswagen 122 (Leopard2 A5 SW) liikumas näha. Rootsi meedia klipp. On ka teateid, et UA kaotas eile Robotino piirkonnas esimesebriti Challenger 2 tanki.

 • Šoigu andis käsu mobiliseerida veel 200 000 venelast kogu Vene Föderatsioonis. Korraldus jõustub 11. septembril ja peab olema täidetud 1. novembriks.

 • Ameerika sõjaväeekspert Michael Kofman, kes on tuntud oma teadmiste poolest Venemaa relvajõududest, hindab olukorda rindel. “Venemaa ei suuda saavutada isegi miinimumeesmärki. Käimas on vastupealetungi viimane faas. See on otsustav. Kumb pool on ülekaalus, selgub lähinädalatel. Vastupealetungi algus oli ebaõnnestunud. Kas Kiiev on oma õppetunnid õppinud? Rünnaku algusaegadel ei läinud asjad plaanipäraselt. Peaaegu kõik sõjalised eksperdid nõustuvad sellega, sealhulgas Ameerika analüütik Michael Kofman, kes on viimastel kuudel mitu korda Ukrainas sõjategevuse kulgu uurimas käinud. Pärast katset tungida soomuskolonnidega Venemaa kaitsesüsteemi ja kaotada esimestel päevadel suur hulk läänest tarnitud varustust, muutis Ukraina armee taktikat ja naasis kurnatussõtta. Ukraina relvajõud hakkasid kasutama oma suurtükiväe üleolekut Venemaa positsioonide nõrgestamiseks, seejärel liikusid mehhaniseeritud üksuste abil väikeste rühmadena rünnakutele.
 • Kuuba võimud on tuvastanud võrgustiku, mis värbas selle riigi kodanikke osalema Venemaa sõjas Ukraina vastu. Kuuba siseministeerium “töötab selle nimel, et neutraliseerida ja lõhkuda Venemaalt tegutsev värbamisvõrgustik, mille ülesandeks oli värvata seal elavaid Kuuba kodanikke ja isegi mõningaid relvajõududes olevaid kuubalasi, kes osalevad sõjalistel operatsioonidel Ukrainas”, teatas välisministeerium Kuuba asjadest. Samuti teatas välisministeerium, et värbamiskatsed suruti maha ja asjaosaliste suhtes algatati kriminaalasi.
  “Kuuba vaenlased levitavad moonutatud teavet, mille eesmärk on rikkuda riigi mainet ja esitleda seda nende tegude kaasosalisena, mille me kindlalt tagasi lükkame,” seisis avalduses. Samuti rõhutatakse, et Kuuba “ei osale Ukraina-vastases sõjas”, samuti “võtab kindla ja selge ajaloolise positsiooni”, mis lükkab tagasi palgapalgalisuse ja võitleb selle vastu nii riiklikul kui ka ÜRO tasandil.
 • Ukraina mobilisatsioon septembris. Armee vajab lendureid, tankiste, laskureid, jalaväelasi, UAV-operaatoreid, autojuhte ja parameedikuid. Neid saab mobiliseerida mitte ainult eesliinile, vaid ka muude ülesannete täitmiseks:
  • 18-27-aastased mehed, kes on läbinud ajateenistuse ja/või on reservis või reservis;
  • 18-27-aastased ajateenijad, kes ei ole läbinud ajateenistust;
  • sõjaseisukorra ajal sobivaks tunnistatud või piiratud sobivusega meeste sõjaväeregistrist kustutamine ja välja arvamine;
  • vormis ja osaliselt vormis 27-60-aastased mehed, lahingukogemusega või ilma;
  • naised omal soovil, tervise poolest sobivad;
  • puuetega isikud ja need, kellel on perekondlike asjaolude tõttu õigus mobilisatsiooni edasi lükata – omal soovil.
 • Hmelnõtskis vahistati kolm tsiviilisikut ja kaks sõdurit kes müüsid sõjaväe vara:
  • Kolm tsiviilisikut ja kaks kaitseväelast varastasid sõjaväeosast laskemoona ja levitasid seda raha eest interneti kaudu.
  • Sortimendis olid sõjaväevormide komplektid, tuulekindlad ja kamuflaažiülikonnad, jalanõud, magamiskotid, gaasimaskid, öövaatlusseadmed ja muud. Tasumine toimus ettemaksuga pangakaartidele, misjärel saadeti kaup posti teel.
  • 15 volitatud läbiotsimise käigus avastati ja konfiskeeriti tuhandeid ühikuid sõjavarustust, pangakaarte, sidevahendeid, “jämedat raamatupidamist”.
  • Riigile tekitatud kahjude lõplik suurus selgub ekspertiisi tulemuste põhjal.
  • Hetkel käivad vajalikud uurimistoimingud, lahendatakse kahtlustusteate küsimus ning selgitatakse välja teisi võimalikke nimetatud skeemis osalejaid. Lisaks uuritakse väeosa juhtkonna võimalikku kaasatust sellesse.
 • Briti luureraport

Defence intelligence update text

 • Roman Svitan käsitles 5. septembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  • Kõik! Putin allkirjastas mobilisatsiooni!
  • 2. kaitseliini äkiline läbimurre!
  • Venemaa ründas NATOt!
 • Alfa ja Omega eetris arutati teraviljatehingu jätkamise väljavaateid, skandaali Saksamaa parlamendis, Ukraina armee vastupealetungi, Ukraina mobilisatsiooni suurendamist, Armeenia NATO-ga liitumise võimalust ja muid sõjalis-poliitilisi uudiseid. 558. sõjapäev.
  • 00:00 “Shahedide” plahvatus Rumeenia territooriumil: NATO reaktsioon väljendub sõjavarustuse tarnimises Ukrainale;
  • 02:45 Ukraina sõdurid hävitasid Bayraktari abil vaenlase paadi;
  • 04:00 Putini väljapressimine kohtumisel Erdoğaniga: kokkulepet teraviljatehingu jätkamise osas ei jõutud. Eelõhtul Vene armee kestad teravilja infrastruktuuri Odessa piirkonnas. Võib-olla otsivad nad muid meetodeid ja viise Ukraina teravilja tarnimiseks maailmaturgudele;
  • 07:22 Õhutõrjet, mis peaks katma Odessa piirkonna võtmeinfrastruktuuri, tuleb tugevdada;
  • 08:30 G20 tippkohtumine. Demars India suunas: Xi Jinping ei lähe kohtumisele. Ukrainast pärit põllumajandustoodete tarnimisest huvitatud riikide vahel saab üles ehitada uue suhete süsteemi;
  • 10:25 Skandaal Saksamaa parlamendis: Scholz blokeerib kaugmaa rakettide “TAURUS” tarnimist Ukrainasse? Saksamaa huvid Venemaa-Hiina-Saksamaa liidus;
  • 13:50 Olukord rindel. Ukraina kaitseväe vastupealetung jätkub. Tarnavski oluline sõnum: venelaste reservid saavad liiga kiiresti otsa. Rünnak vaenlase idas ja lõunas ei õnnestunud;
  • 23:25 Rinde olukorra analüüs toimub põhimõttel “ära kahjusta”, konservatiivse strateegia järgi;
  • 25:10 Arutasime Ukraina kaitseministri Reznikovi avaldust: üks sõjapäev läheb Ukrainale maksma 100 miljonit dollarit. Kolm protsenti on operatiivne vabatahtlik abi. Suur tänu Reznikovile tõhusa töö eest;
  • 30:05 Reznikovi avaldus tagasiastumise kohta ja toetus uuele kaitseministrikandidaadile Umerovile;
  • 32:05 Armeenia peaministri Pašenjani ajalooline avaldus Venemaast sõltuvuse strateegilisest veast strateegilise julgeoleku vallas. Armeenia võib vastu võtta Türgi ja Aserbaidžaani vastastikku kasulikke ettepanekuid, lahkuda CSTO-st ja ühineda teiste poliitiliste blokkidega, sealhulgas NATOga;
  • 38:35 Kommenteeris mobilisatsiooni tegelikku ja vajalikku tugevdamist Ukrainas;
  • 44:38 ÜRO rahvusvaheline komisjon ei leidnud seaduslikke tõendeid Venemaa genotsiidi kohta Ukraina territooriumil. — Poliitilistel avaldustel ja juriidilistel kvalifikatsioonidel on erinev tähendus. Genotsiidi on õiguspraktikas raske tõestada;
  • 47:58 Tsentraliseeritud riigimasina võit: Vene Föderatsiooni kaitseministeerium võtab Aafrikas Wagneri võimu üle. Prigožini üheotsapilet;
  • 52:05 Algas uus poliitika sõjakangelaste määramisel sõjaväekomissarideks. Ukraina kangelane määrati Lvivi oblasti sõjaväekomissariks.
 • Vene allikad juba nuhivad. Ukraina uuel kaitseministril on kogu pere – pikka aega USA-s.
  Veel 2016. aastal sai Leyla Umerova (naine) Miamis juhiloa ja jättis tänutäheks tunnustava ülevaate parimast autokoolist Miami. Miamis külastasid Umerovi lapsed logopeedi lasteteraapiapunktides aadressil Biscayne Blvd 204 North Miami, Florida, ja andis õpetust inglise ja vene keeles. Täna kustutas Umerovi naine oma sotsiaalmeedia kontod.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast.
 • UA väed jätkavad T-04-08 kiirtee teljel lõunasse surumist; raske lahing käimas Novoprokopivkast kirdes. UKR väed on kontaktis Verbove’i loodeosas. Allikad teatavad, et RU on võtnud UA peatamiseks kasutusele reservid.

Image

 • UA väed on kontaktis Novodonetskes ja Novomaiorskes. RU tugevdamine/varustamine käimasolevast võitluses Zavitne Bazhanjas. UA vastupatarei tuli viib välja RU suurtükiväe.

Image

 • ORYX lisatud UA kaotused 04. septembril.

Image

 • ORYX lisatud vene kaotused 04. septembril.

Image

 • Saksamaa andis Ukrainale järjekordse sõjalise abi paketi:
  • 10 080 mürsku õhutõrjerelvadele Gepard;
  • üle 8,5 miljoni padrunit;
  • 27 tuhat 40-mm laskemoona;
  •  soomussillaehitaja Kobras;
  • 32 Zetros veoautot;
  • 4 rasket traktorit koos haagistega tankide transportimiseks;
  • 4 piirivalve autot;
  • 20 000 kaitseprilli sõduritele.

 

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 371 - Today Page Visits: 1
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • september 5, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *